PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה

bobi12
20-12-08, 09:15
ככה
אני צריך לעבוד יותר חזק על החזה כתפיים וגב- בגלל שיש לי חוסר פרופורציה בין הזרועות לשרירים אחרים.

אני מתלבט בין שתי תוכניות, תגידו לי מה עדיף

תוכנית ראשונה-
שבוע אחד- יום ראשון- חזה כתפיים ורגליים, יום שני- גב ידיים, יום שלישי- חזה כתפיים רגליים
שבוע אחריו- יום ראשון- גב רגליים, יום שני- חזה כתפיים, יום שלישי- גב ידיים

תוכנית שניה-
שבוע אחד- יום ראשון- גב חזה כתפיים, יום שני- גב ידיים רגליים, יום שלישי- גב חזה כתפיים
שבוע אחריו- אותו דבר

נ.ב אחרי כל אימון סטים של בטן
איזה תוכנית עדיפה?:clap:

CBA
20-12-08, 09:19
השנייה.

bobi12
20-12-08, 09:22
אבל בטוח שגב הולך עם חזה וכתפיים אחי?

CBA
20-12-08, 09:34
תעשה- חזה -כתפיים -יד אחורית
באימון השני גב -יד קדמית -רגליים -בטן

תעשה מנוחה בין אימון לאימון או שתעשה abxabxx
ab אימון x מנוחה

bobi12
20-12-08, 10:19
שאתה אומר חזה כתפיים ויד אחורית- יש בזה בעיה
הבעיה היא שבשעה- שעה ורבע אי אפשר להספיק לעבודה טוב על 3 חלקים אלו.
אני מדגיש את המילה טוב, בגלל שאו שאתה עובד על השריר כמות יפה של סטים או שאתה לא עובד...

עכשיו כרגע, אני מעדיף לעזוב או יותר נכון לתת אימון לידיים פעם אחת בשבוע (וגם זה בקושי) ואני חייב להתחיל לעבוד על החזה כתפיים וגב..כי יש לי ממש חוסר פורפורציה.

מה אתה אומר?

CBA
20-12-08, 10:28
דווקא בשעה עד שעה ורבע, לא שאני טוען שצריך לעבור את השעה, אפשר ללא ספק לעבוד טוב על שלושת החלקים הנ"ל.
תסדר לך את מספר הסטים שיהיה ככה:
9-10 סטים לשריר גדול, 0-6 סטים לשריר קטן.

אתה לא צריך יותר סטים בשביל לעבוד טוב על השריר, אתה צריך להשתמש במשקלים המתאימים לך.
לפי מה שטענת אני חושב שהבעיה הייתה בכמות הסטים שלך, תנסה לעבוד ככה אתה תכנס לפרופרציות יותר מהר.

bobi12
20-12-08, 10:40
תראה,
בוא ניצא מנקודת הנחה שהאימון שעה.
כאשר אתה עובד על חזה כתפיים ויד אחורית (לא הכנסתי פה בטן), אז בשעה אתה צריך לחלק את זה שכל שריר יקבל 20 דקות, עד פה נכון?

עכשיו.. 20 דקות לכל חלק , זה ניראה לך מספיק? זה שתי תרגילים לחזה שתי תרגילים לכתפיים ושתי תרגילים ליד אחורית
זה לא ניראה לי מספיק... עוד הפעם זה או שאתה עובד או לא..בגלל זה אני מעדיף להוריד קבוצה של שרירים אחת..
מה אתה אומר?
לגבי הסטים אני עושה לדוגמה חזה- 3 סטים של 12 חזרות בינתיים אני רוצה סיבולת בגלל זה אני עושה 12 חזרות..בעתיד עוד איזה 4-5 חודשים אני יעבור לכוח שזה אומר פחות סטים יותר משקל
מבין?
מה אתה אומר?

obzion
20-12-08, 11:05
קודם כל 12 זה לא סיבולת.
סיבולת זה 15 ומעלה.
דבר שני כח זה לא פחות סטים יותר משקל. זה פשוט יותר משקל ופחות חזרות.. (1-5 חזרות)

ובקשר למה שאמרת על החלוקה...
אני אישית מספיק לעשות ב25 דקות 11 סטים לחזה באימון שלי... ויש לי גם עבודה על כח (5 חזרות) ככה שיש לי כמה סטים שאני נח לא מעט ובכל זאת מספיק בזמן הזה.
אז נגיד אתה עושה 10 סטים לחזה, 25 דקות.
אחר כך יש לך כתפיים - פחות סטים ופחות מנוחה בין התרגילים... רבע שעה נעריך את זה.
אחר כך יד אחורית שאתה בכלל לא רוצה לתת דגש.. אתה יכול לסיים יד אחורית גם ב5 דקות (3 סטים)

CBA
20-12-08, 11:13
לא מדויק.
חזה הוא שריר גדול, לכן הוא יקבל בין 20-30 דקות, לעומת זאת הכתפיים והיד אחורית הם שרירים קטנים,
שלא בהכרח עוברים את הרבע שעה כל אחד.
אתה לא צריך שכל שריר יקבל 20 דקות, אתה עובד לפי זמן מנוחה וסטים.
12 חזרות לא בהכרח יקנו לך סיבולת שרירית, 20 חזרות, 50 חזרות, 100 חזרות והרשימה עוד ארוכה עובדים על סיבולת שרירית.
8-15 חזרות סיבים אדומים (סיבולת, למרות שאתה לא בהכרח תפתח סיבולת שרירית בטווח הזה) 1-5 חזרות סיבים לבנים (כוח).

מודדים לפי חזרות לא לפי סטים.

לגבי הורדת קבוצת שרירים אחת, אתה יכול אבל אז אתה עושה אימון abc.

bobi12
20-12-08, 12:18
אז איך להתאמן???

the animal
20-12-08, 22:03
למה לא לעבוד ab נורמלי?!