PDA

צפה בגרסא המלאה : בתקופת מסה מומלץ גם לעשות אירובי? או שרק אנאירובי?

digidigi
28-12-08, 14:44
כי אירובי לא עשיתי פעם אחת מאז שהתחלתיי אני מתאמן רק אנאירובי ושמעתי שזה גם מומלץ
אם כן כמה פעמים בשבוע צריך ?
והאם אחרי אימון המשקולות או לפני?

BlackJack`
28-12-08, 14:57
כדאי לעשות!
אחרי אימון 3-4 פעמים בשבוע
15-20 דקות

CBA
28-12-08, 15:01
לא מומלץ לעשות, יפגע בצורה משמעותית בגדילה למרות שטוב להכניס איזה פעם בשבוע ריצה קלה-בינונית.

Biceps mAn
28-12-08, 16:16
לא מומלץ לעשות, יפגע בצורה משמעותית בגדילה למרות שטוב להכניס איזה פעם בשבוע ריצה קלה-בינונית.

למה לזיין במוח למה?!?!?

CBA
28-12-08, 16:17
למה לזיין במוח למה?!?!?

לפני שאתה אומר למישהו לא לזיין במוח, אל תזיין במוח בעצמך.

CBA
28-12-08, 16:22
דרך אגב כשאני אומר גדילה אני מתכוון להתפתחות של השריר, אין טעם להתחכם.

Biceps mAn
28-12-08, 16:38
דרך אגב כשאני אומר גדילה אני מתכוון להתפתחות של השריר, אין טעם להתחכם.

תראה לי תגובה אחת שאני מבלבל ת'מוח

אם הוא יהיה על מאזן חיובי הוא יגדל שיעשה גם כל יום אירובי אם הוא רוצה

וברור שמדובר על מסת שריר על מה חשבת על המסה של הביצים

shraga
28-12-08, 16:43
פעילות אירובית, בגדול, תעלה את רמת הקורטיזול בדם ותאיץ את פעולת פירוק השריר. ככל שהפעילות נמשכת כך הגוף יגביר את שימושו בחלבונים למטרות ניצול אנרגיה.
לכן ממולץ ב"תקופת המאסה", שבה המטרה להגדיל כמה שיותר את המסה השרירית, לבצע פחות פעילות אירובית ומומלץ גם לטווחי זמן קצרים. הכל במידה חברים.

CBA
28-12-08, 16:43
תראה לי תגובה אחת שאני מבלבל ת'מוח

אם הוא יהיה על מאזן חיובי הוא יגדל שיעשה גם כל יום אירובי אם הוא רוצה

וברור שמדובר על מסת שריר על מה חשבת על המסה של הביצים

אני לא מתכוון להתווכח איתך, כי אתה טועה.
אמרתי שאני מדבר על מאסת שריר כדי שאתה לא תטעה.

הבחור שמעלי ענה לך.

Biceps mAn
28-12-08, 17:51
אם תעשה אירובי חצי שעה ככה איזה 4 פעמים בשבוע לא יקרה כלום כמובן לתסף קלוריות בהתאם

ולמה מה שההוא ענה מעליי זה ברמות ממש גבוהות אתה לא הולך להתאמן לריצת מרתון ככה שזה לא רלוונטי בשבילך

CBA
28-12-08, 19:15
אם תעשה אירובי חצי שעה ככה איזה 4 פעמים בשבוע לא יקרה כלום כמובן לתסף קלוריות בהתאם

ולמה מה שההוא ענה מעליי זה ברמות ממש גבוהות אתה לא הולך להתאמן לריצת מרתון ככה שזה לא רלוונטי בשבילך

אולי בשבילך, כל מי שרוצה להתקדם יודע מה הוא צריך לעשות בשביל להגיע למקסימום תוצאות.
גם אם משלימים את הקלוריות זה עדיין פוגע תבין שאתה טועה אפילו הסבירו לך פה יפה.
ולגבי מה שאמרת על תגובה אחת שאתה בלבלת במוח? קיבלת.

the animal
28-12-08, 19:46
שניכם צודקים, אבל בייספ אתה צודק רק באופן חלקי. פעילות אירובי מאיטה את גדילת השריר, למרות השלמת קהלוריות.

hanna666
28-12-08, 19:48
אם אתה רוצה לעשות אירובי תהיה חייב להשלים את הקלוריות ששרפת על מנת לא להכנס למאזן שלילי או ניטרלי

BlackJack`
28-12-08, 19:48
אז מה שאתם אומרים זה שלא כדאי בכלל לעשות אירובי במסה? :confused:

the animal
28-12-08, 19:50
אז מה שאתם אומרים זה שלא כדאי בכלל לעשות אירובי במסה?

לא... רק אומרים שזה יכול להאט את הגדילה... לדעתי עדיף בכל זאת להינות מהיתורנות של האירובי

Bono
28-12-08, 19:53
שניכם צודקים, אבל בייספ אתה צודק רק באופן חלקי. פעילות אירובי מאיטה את גדילת השריר, למרות השלמת קהלוריות.
כן אבל cba הגזים קצת

the animal
28-12-08, 19:54
כן אבל cba הגזים קצת

לא ראיתי את זה, צודק

king l8
28-12-08, 19:56
פעילות אירובית, בגדול, תעלה את רמת הקורטיזול בדם ותאיץ את פעולת פירוק השריר. ככל שהפעילות נמשכת כך הגוף יגביר את שימושו בחלבונים למטרות ניצול אנרגיה.
לכן ממולץ ב"תקופת המאסה", שבה המטרה להגדיל כמה שיותר את המסה השרירית, לבצע פחות פעילות אירובית ומומלץ גם לטווחי זמן קצרים. הכל במידה חברים.

ענה לך יפה מאד !

CBA
28-12-08, 20:02
כתבתי אחרי זה שבכל זאת טוב להכניס איזה פעם בשבוע ריצה..

Bono
28-12-08, 20:03
מה יצא לך מפעם בשבוע?

ThaiB0X
28-12-08, 22:50
אתה יכול לתסף קצת אירובי בשביל הבריאות.
האירובי יפגע לך באותו עודף קלורי אליו אתה שואף להגיע, אך כמובן שאתה יכול בקלות לפצות עם כיסוי קלורי תואם.
עוד משהו, האירובי עלול לפגוע לך בקצב ההתאוששות של הcns (מערכת העצבים) בין אימון לאימון, לכן תעשה זאת במינון מינימלי ואל תרביץ מרתון בסוף כל אימון משקולות.

בסופו של דבר זה הכל שאלה של קלוריות. האירובי הוא כלי אפקטיבי לתקופת חיטוב בה אתה רוצה להגיע לגרעון קלורי מסויים, בלי לאכול כמו לאון מהאח הגדול, שלא לדבר על סיבולת לב ריאה בהקשר של בריאות. חשוב לדעתי לשלב את זה גם בתקופת מסה, למרות שהרבה מאוד, נוטים להזניח את העעניין.

לא חסרים לך גם ספורטאי סיבולת שבנו שלדה אימתנית (יחסית כמובן), מפעילות קרדיוסקולרית כל היום. בעיקר שאלה של עודף קלורי (גנטיקה גם משחקת תפקיד לא קטן כמובן).

The Sun
28-12-08, 22:52
תלוי במטרה.
אני לא רואה איך מישהו שעושה סקוואט 3 פעמים בשבוע יכול להכניס אירובי ולצפות להתקדם, כי הוא פשוט לא יתאושש.
לעומת זאת מי שבשבילו המשקולות היא פעילות משלימה לספורט שהוא מבצע יהיה חייב בפעילות אירובי, דוגמא קלאסית: אנשים העוסקים בקרבות תחרותיים כדוגמאת לוחמי MMA.

אפשר להכניס סוג של אימון אינטרוולים עצים באימון האחרון של השבוע ולהתפלל להתאושש.
תחפשו קצת מידע בגוגל על gpp.

בכל אופן אני לא רואה שום יתרון בריצה סתמית של 6 ק"מ בתקופת המאסה. עדיף אם כבר משהו שייתן עבודה במקום ריצה בסבבה.

obzion
28-12-08, 23:04
אפשר לרוץ, אבל במידה.
גם אם זה יפגע קלות בעלייה, יש לזה מספיק יתרונות אחרים...

digidigi
29-12-08, 04:30
למה כבר כמה שורפים בחצי שעה ריצה בינונית?