PDA

צפה בגרסא המלאה : חוזר למכון כמה שאלות.

yakirlevy30
03-01-09, 15:27
טוב התאמנתי בעבר וזה ואני חוזרר אם איזה תוכנית להתחיל כמה זמן להיות איתה?

וכמה סטים מומלץ לי לשריר גדול ולשריר קטן?

כמה פעמיםם בשבועע?

תודה למי שיעזור לי :)

bobi12
03-01-09, 15:35
בהתאם למטרתך אני מניח שאתה עושה תוכנית אימון המחולקת לשניים(ab) במידה ולא כדי שתחליף את התכנית הנוכחית ותעבור הלאה..
החלוקה שלך יכולה להיות כזאת:
אימון a: רגליים, יד קידמית, חזה
אימון b: גב יד אחורית, כתפיים
(ניתן גם לשנות, זה לא פורמט נעוץ בסלע)
באימון שכזה עלייך לבצע כ-9-12 סטים לשריר גדול (רגליים,גב,חזה) ו-6-8 סטים לשריר
קטן (יד קידמית, יד אחורית) לגבי הכתפיים יש הרבה מחלוקות איפה לכלול אותו(שריר לא גדול ולא קטן), אני מציע שתבצע כ- 6 סטים כי גם ככה באימון גב שריר הכתף כבר עובד.
לגבי מספר החזרות:
כדאי שתשנה ותגוון בין מספר החזרות בכל תרגיל בטווחים שבין 6-15 חזרות.
למשל תרצה לשפר את הכוח בתרגיל לחיצת חזה כנגד מוט בשכיבה, תוכל לעבוד בצורה יחסית חזקה יותר שבין 6-8 חזרות. בתרגיל אחר כדאי שתעבוד 10-12 חזרות ובתרגיל אחר 15 חזרות.
הגיוון הזה גורם לגירוי אופטימאלי של השרירים, ובכך עלייך לגוון מפעם לפעם בכדי לא לא להרגיל את הגוף לאותה שיטת אימון ומונוטוניות עם אותו תרגיל ואותו מספר חזרות. בנוסף אני מציע שתחליף בסדר התרגילים מפעם לפעם בטענה שציינתי קודם.

yakirlevy30
03-01-09, 15:57
אהה תודה אחיי.

ורגע יש לי עוד שאלה אחת מה אתה אומר על fbw????

digidigi
03-01-09, 15:58
בהתאם למטרתך אני מניח שאתה עושה תוכנית אימון המחולקת לשניים(ab) במידה ולא כדי שתחליף את התכנית הנוכחית ותעבור הלאה..
קטן (יד קידמית, יד אחורית) לגבי הכתפיים יש הרבה מחלוקות איפה לכלול אותו(שריר לא גדול ולא קטן), אני מציע שתבצע כ- 6 סטים כי גם ככה באימון גב שריר הכתף כבר עובד.
לגבי מספר החזרות:
למשל תרצה לשפר את הכוח בתרגיל לחיצת חזה כנגד מוט בשכיבה, תוכל לעבוד בצורה יחסית חזקה יותר שבין 6-8 חזרות. בתרגיל אחר כדאי שתעבוד 10-12 חזרות ובתרגיל אחר 15 חזרות.
הגיוון הזה גורם לגירוי אופטימאלי של השרירים, ובכך עלייך לגוון מפעם לפעם בכדי לא לא להרגיל את הגוף לאותה שיטת אימון ומונוטוניות עם אותו תרגיל ואותו מספר חזרות. בנוסף אני מציע שתחליף בסדר התרגילים מפעם לפעם בטענה שציינתי קודם.

יותר מומלץ לו להתחיל עם fbw לפי דעתי עדיף שיהיו פה עוד תגובות

yakirlevy30
03-01-09, 16:03
תודה אחי .

אז מומלץ fbw?

digidigi
03-01-09, 16:06
תודה אחי .

אז מומלץ fbw?

חכה לעוד תגובת

king l8
03-01-09, 17:04
אם אתה חוזר אחרי תקופה ארוכה הייתי ממליץ לך להתחיל בfbw להתחלה ואז להחליף למה שנח לך (ab\abc וכו')..
בהצלחה

CBA
03-01-09, 17:08
לגבי מספר החזרות:

לא רלוונטי.

אתה לא יכול להגיע למישהו שחלוקה שלו יכולה להיות כזאת, אתה אומר לו איך היא צריכה להיות.
כמובן שבמקרה של ab זה יהיה:
A- חזה - כתפיים - יד אחורית (או יד אחורית אחרי חזה תלוי בהעדפה אישית).
B- גב - יד קדמית - רגליים (אתה יכול למקם את הרגליים בתחילת האימון, העדפה אישית).
ב-ab זה 6-9 סטים לשריר גדול (תלוי ברמה של המתאמן, אפשר להגיע ל-12 סטים ובגלל שאתה לא יודע את הרמה שלו אתה לא יכול לייעץ לו ישר על 12 סטים, תייעץ תחילה על 9 סטים).
0-6 סטים לשריר קטן, אפשר לחרוג בכתפיים גם ל-9 סטים עדיין תלוי ברמה של המתאמן, הסיבה לכך תהיה שהכתף הקדמית והאחורית עובדות בתרגילים שונים, לא כמו שאר השרירים הקטנים שכל השרירים שלהם עובדים בכל התרגילים.
יש תוכניות שלא צריך גירוי ישיר לשרירים הקטנים, אם אתה לא עובד בתוכנית כזאת, גירוי לשרירים הקטנים הוא חובה.
הגיוון יכול להתרחש גם שלכל התרגילים יהיו אותה מספר חזרות, ולשנות למספר חזרות אחר את כולם, תלוי בתוכנית האימון.
סדר התרגילים יהיה קבוע, אלא אם יש פיגור בחלק של השריר ולכן ניתן לו גירוי ראשון ועצים ככל שיהיה.