PDA

צפה בגרסא המלאה : ירקות ופחמימות [שאלה]

Edendi
18-02-09, 09:34
כאשר אתם עושים חיטוב או נמצאים בתפריט דל פחמימות.. אתם מחשיבים פחמימות שמגיעות מירקות?
חשבתי על זה.. יכול להיות שיהיו כמויות גדולות של פחמימות שמגיעות מירקות..
אני לא מדבר על בטטה, אפונה, תפוח אדמה תירס וכל העמילניים
אני מדבר על עגבניה, גזר, בצל, מלפפון וכל אלה.. שבדרך משתמשים בסלט או במרקים..
נשמע לי מאד הגזמה מצד אחד לחשב פחמימות מירקות ופנאטי אבל מצד שני יכול להיות מאד הגיוני כי אחרי הכל קלוריה זו קלוריה לא?

YossI822
18-02-09, 09:35
מחשבים הכל! במיוחד בחיטוב.

Edendi
18-02-09, 09:50
ואם אני סופר מגביל פחמימות בימים מסויימים במסה?
להחשיב את הירקות גם?

YossI822
18-02-09, 09:56
במסה אני אישית לא הייתי מחשב ירקות, אבל בחיטוב כל פחמימה חשובה.

Edendi
18-02-09, 09:58
בקארב סייקלינג במסה, בימים הדלים בפחמימות - היית מחשיב את הירקות?
נראה לי אולי להחשיב חצי מהכמות של הפחמימות שבהם..
שים לב אני מדבר על כמות הפחמימות שבירקות ולא על הקלוריות שבהם..

YossI822
18-02-09, 11:01
מחשיבים את הפחמימות בירקות!!! במיוחד אם אתה עושה ימים דלים בפחמימות.

adimenia
18-02-09, 11:10
ליל אומר שאם אתה לא צורך כמות עצומה של ירקות אין צורך להחשיב את זה שאני עשיתי ud2 לא החשבתי פחמימות מירקות

YossI822
18-02-09, 11:12
בתפריט דל בחמימות רוב הפחמימות צריכות להגיע מהירקות, אז זה אומר שמחשיבים את הפחמימות!

JOKER&SET
18-02-09, 11:39
מישהו יודע איזה פחממות אוגרות נוזלים בגוף? פסטה לחם וכל הקמח
ירקות גם סופחים נוזלים?

YossI822
18-02-09, 11:45
כל פחמימה היא צוברת נוזלים, פחמימה "מאחסנת" 3-4גרם של מים.

!Demon!
18-02-09, 11:51
מחשיבים הכל כעיקרון , אבל הכמות שם מזערית..

adimenia
18-02-09, 11:51
כל פחמימה היא צוברת נוזלים, פחמימה "מאחסנת" 3-4גרם של מים.

שמע אחי זה לא נכון פחמימה סיבית מירקות לא סופחת מים הגוף לא יכול לעכל אותה היא עוברת במערכת העיכול בצורתה הטבעית ב ud2 בימים של הדילול אתה על כמות של 50-70ג פחמימה ביום
ואם ליל אומר שאין צורך לחשב פחמימות מירקות אז תאמין לי שהוא יודע מה הוא אומר אחינו

YossI822
18-02-09, 12:04
מי זה ליל?

Edendi
18-02-09, 12:28
אלה הערכים של התפריט שלי בימים הדלים בפחמימות, כולל החישוב של הירקות בפנים

קלוריות: 2000
חלבון: 170
פחמימות : 31
שומנים: 120
סיבים: 15

אפשר להוסיף לתפריט מאכלים עם מעט פחמימות כמו גבינה/חלב ומוצריו שיש בהם גם פחמימות? כאילו, החישוב נעשה עם הירקות שאני אוכל כיום בתפריט.. אז אם נאי אחסיר אותם יהיה לי פחות מ-30 גרם ביום..

Edendi
18-02-09, 14:19
מקפיייץ..

adimenia
18-02-09, 14:24
ליל מקדונלד מי שכתב את UD2
the protein book
the stubborn fat book
ועוד מלא מלא מאמרים וספרים הוא אוטוריטה אחי

adimenia
18-02-09, 14:26
אלה הערכים של התפריט שלי בימים הדלים בפחמימות, כולל החישוב של הירקות בפנים

קלוריות: 2000
חלבון: 170
פחמימות : 31
שומנים: 120
סיבים: 15

אפשר להוסיף לתפריט מאכלים עם מעט פחמימות כמו גבינה/חלב ומוצריו שיש בהם גם פחמימות? כאילו, החישוב נעשה עם הירקות שאני אוכל כיום בתפריט.. אז אם נאי אחסיר אותם יהיה לי פחות מ-30 גרם ביום..

מעט מידי סיבים אחי

אתה יכול להוריד קצת שומן ולהוסיף פחמימה אחי אין צורך לרדת מתחת ל 50 ג פחמימות
הכי חשוב תעשה העמסות כל 5-6 ימים
ואל תשאר על התפריט הזה יותר מ 6-8 שבועות

Edendi
18-02-09, 14:34
אני לא עושה העמסות כל כך..
השבוע שלי נראה ככה: (אני מתאמן יום שני וחמישי)

יום ראשון - 30 גרם פחמימה
יום שני - 250 גרם פחמימה
יום שלישי - 30 גרם פחמימה
יום רביעי - 30 גרם פחמימה
יום חמישי - 250 גרם פחמימה
יום שישי - 100 גרם פחמימה
יום שבת - 30 גרם פחמימה

אני עושה סייקלים כאלה תכופים.. לא שבוע דל ואז העמסה..
בימים שאני מתאמן אני מעלה את כמות הפחמימות לכמות המומלצת ביום..
מה אתה אומר?
ולעלות יותר ירקות או משהו?

adimenia
18-02-09, 14:38
אז מה הטעם אחי אתה עושה את זה רע מאוד אתה רוצה להוריד פחמימה כדי להשתמש בשומן כאנרגיה זה שכל יום שני שאתה אוכל כמות של פחמימות אתה לא נותן לגוף שלך לדלל את מאגרי הגליקוגן ולהשתמש בשומן כאנרגיה אתה שם גז בניטרל אחינו תעשה כמה ימים של דילול והעמסה של פחמימות כל 5-6 ימים כמו שצריך אל תנסה להמציא את הגלגל

Edendi
18-02-09, 14:42
אני לא כל כך ממציא.. ראיתי בהרבה מקרים של קארב סייקלים שעושים סייקלים במהלך כל השבוע..
יומיים דלים ולאחריהם יום של פחמימות, יומיים דלים ויום מאוזן.. ככה פחות או יותר..
אתה חושב שיכול להיות הבדל משמעותי בין קארב סייקלינג במאסה לבין מאזן חיובי קלורי קטן בנוגע לעלייה נקייה?
כי נגיד בימים שאני עושה דל פחמימות אני יכול לאכול מאכלים שלא הייתי אוכל בדיאטה רגילה כמו טונה בשמן, מיונז, גבינת שמנת וכאלה..
ובימים שיש פחמימות אני יכול לאכול דברים שלא הייתי אוכל גם בדיאטה רגילה כמו בייגל, פופקורן ודברים כאלה..
ככה שאני נהנה משני העולמות, השאלה אם זה יכול לעבוד במסה נקייה?

adimenia
18-02-09, 14:55
טוב בוא נחזור לבסיס

מה המטרה שלך חיטוב או מסה?

בחיטוב מומלץ לעשות סיקלינג כל 5-6 ימים אם אתה עושה פחות מזה הגוף לא מספיק להגיע למאגרי השומן ולנצל אותם לאנגיה וגם אם כן איך שהתהליך הזה מתחיל אתה ישר מפסיק אותו ברגע שאתה אוכל מפחימות ומעלה את גלוקוז
אז אני לא יודע מי או איפה ראית שכל יומיים עושים העסה זה לא נכון לעשות אתה רוצה להגיע למצב שבו מאגרי הגליקוגן מדוללים ויומיים ממש לא מספיקים לזה

אם מסה זה משאתה רוצה אז מה שאני ממליץ (לי זה עובד מצויין) זה על כל 6 שבועות של מאזן קלורי חיובי
זה לצאת ל 2-3 שבועות של חיטוב רגיל בלי צורך בסיקלינג
אם בכל זאת אתה רוצה לעשות סיקלינד במסה אז בימים הפחותים בפחמימה תידאג שאתה במאזן קלורי ניטרלי או לפחות חיובי של 200 קלוריות ואז תעשה העמסה כל 3 ימים
אני לא אוהב סיקלינג במסה זה סתם כאב ראש ולא כל כך מצדיק את התוצאות

Edendi
18-02-09, 15:01
אז ככה.. אני במסה ואני במאזן קלורי חיובי קטן של כ-200 קלוריות..
אני עושה יומיים פחותים ויום אחד גבוה כאשר את היום הגבוה אני מתחיל ישר אחרי האימון (אני מתאמן בשעות הבוקר)
כמו שאמרתי מבחינת המאכלים, אני מעדיף באמת לעשות סייקל במסה שפרוש על כל השבוע ככה שאני יכול לאכול מאכלים שלא הייתי אוכל קודם בכמות יותר גדולה (לא כפית מיונז אלא 2 כפות וכאלה.. לא טונה במים אלא טונה בשמן קנולה וכדומה..)
אז עכשיו שאתה יודע שאני במסה.. סייקל כזה כמו שציינתי קודם שפרוש על פני השבוע במאזן קלורי חיובי זה משהו שיכול לעבוד?
ושאלה נוספת.. בימים שאני מתאמן שהם העמסה כביכול.. אני מעלה את הפחמימות ל-250 גרם, מה באשר לחלבונים ולשומן? נשארים אותו דבר וככה ביום העמסה אני במאזן קלורי יותר גדול או שלהוריד שומן ולהשאיר חלבון? איך אתה ממליץ?

adimenia
18-02-09, 15:06
אז קודם כל אני ממליץ לך לא לעשות סיקלינג במסה אחי פשוט תהייה על מאזן קלורי חיובי לא גבוהה אם אתה מפחד מעליה בשומן ותן איזה ימיים בשוע אירובי על קצב נמוך דופק לא יותר מ 140 וכל 6 שבועות תצא לחיטוב של שבועיים
זה יתן לך יתרון בקטע של הורמונים שעוזרים בירידה במשקל כמו לפטין וכו וגם המטבוליזם שלך ישאר גבוהה עקב התקופה של המאזן הקלורי החיובי שהיית בו עזוב אותך מכל הסיקלינג במסה אחי וכל השטויות האלה אם אתה רוצה לאכול טונה בשמן אז שהייה לך בתיאבון אני לא מבין למה צריך לעשות העמסה בשביל זה חבל זה סתם יסבך לך את החיים זאת התקופה שאתה אמור להינות מהאוכל תשמור על אימונים עצימים אוכל נקי ואתה תעלה בשריר יפה

בתיאבון ובהצלחה!

Edendi
18-02-09, 15:10
מעבר לכאב ראש ובלבול אז יש עוד איזשהו חיסרון בשיטה שאני עושה?
כי העמסה אצלי זה לא כל כך העמסה זה יותר כמות הפחמימות שמומלצת למשקל ולגיל שלי ביום..
חשבתי שדווקא ככה זה עוזר לזעזע את הגוף ולהגיע לתוצאות בצורה טובה יותר..
יש את השיטה באתר שאומרת לעשות 4 ימים דלים ולאחריהם 6-8 ימי העמסה
ההסברים שם ליעילות השיטה מאד משכנעות..
אני אתן לך את הלינק, בטח קראת אותו אבל רק שתדע על מה אני מדבר ואשמח לשמוע את דעתך..
זה לא כל כך כמו מה שנאי עושה אבל כל עוד אני במאזן קלורי חיובי קטן אני אעלה בשומן ממש מעט לפי מה שאתה אומר לא משנה איזה שיטה אני עושה.. נכון?

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1028&CategoryID=81&Page=1

adimenia
18-02-09, 15:19
נו אבל זה לא משאתה עושה אתה עושה יום כן ויום לא אני לא רואה יתרון במה שאתה עושה אתה לא מזעזע את הגוף שיום אחד אתה על כמות נמוכה של פחמימות ויום אחריו אתה על כמות יחסית גבוהה זה לא משיג את המטרה קיצר אני לא רואה יתרון במה שאתה עושה אם אתה רוצה לעשות העמסות במסה אז כן 3-4 ימים דלים שאחריהם באים 6-7 ימים של העמסה אז כן זה הרבה יותר נכון לעשות אבל שוב בכלליות אני חושב שהעמסות במסה זה יותר כאב ראש ולא כל כך מצדיק את התוצאות

radio111
18-02-09, 15:35
סתם בדקתי,במלפפון בינוני יש 5 גרם פחמימות...ואני זוכר שראיתי פעם תפריט עם 20 גרם פחמימות, הגיוני? וחייבים לעשות העמסת פחמימות בשביל לשרוף שומן בחיטוב??

adimenia
18-02-09, 15:40
סתם בדקתי,במלפפון בינוני יש 5 גרם פחמימות...ואני זוכר שראיתי פעם תפריט עם 20 גרם פחמימות, הגיוני? וחייבים לעשות העמסת פחמימות בשביל לשרוף שומן בחיטוב??

לא ממש לא העיקר הוא מאזן קלורי שלילי אין צורך להתרגש מפחמימות מירקות אין לגוף את האנזים שיכול לפרק אותם יש להתחשב רק אם אוכלים כמות ממש גדולה אתם לא תאמינו לי

itaiprz1
18-02-09, 16:56
בהתחלה לא החשבתי אבל בהמשך כן.

JOKER&SET
18-02-09, 17:57
בירקות יש הרבה פחממות בפלפל גדול יש 9 פחממות תחשוב אתה אוכל 2 פיפלים גדולים אתה מגיע לאותה כמות פחממות שיש בלחם רגיל
אני במסה עכשיו ואת רוב הפחממות שלי אני צורך מירקות ופירות.

אני רק לא מבין למה צריך לעשות תפריט דל בפחממות מה זה נותן לכם כל עוד המאזן הוא שלילי/חיובי

Edendi
18-02-09, 18:04
אדימניה, יומיים דילול זה לא מספיק בין העמסה להעמסה?

adimenia
19-02-09, 09:01
ג'וקר בפעם ה 1000000 אני חוזר ואומר אלה אם כן אתה צורך כמות ענקית של ירקות אין טעם להחשיב את זה בספירת הפחמימות היומית אין לגוף את האנזים הדרוש כדי לפרק פחמימה סיבית והיא לא מתעכלת ועוברת במערכת העיכול בצורתה הטיבעית אדנדי לא יומיים דילול זה לא מספיק כדי לדלל את מאגרי הגליקוגן ברמה כזאת שיתבצע פיצוי גליקוגן בזמן העמסה

Edendi
19-02-09, 09:14
מאד מעניין אותי הדיון איתך כי יש לי כמה דברים אל מובנים פה..
דיברנו קודם על השיטה המוזכרת באתר ממגזין פלקס, אתה תומך בשיטה זו?
במידה ואני מתאמן פעמיים בשבוע בחדר כושר ואני עושה 4 ימים דלים בפחמימות ואחריהם 6-8 ימי העמסה זה לא יותר מדי?
נגיד אני עושה שישי עד שני בבוקר דל בפחמימות, מתאמן בחדר כושר יום שני ומיד אחרי זה מתחיל את ההעמסה למשך שבוע.. זה לא יותר מדי זמן? בעיקר בימים שאני לא מתאמן לעשות העמסה נשמע לי תמוהה.. מה דעתך?

adimenia
19-02-09, 10:22
אם אתה בימים דלים בפחמימות עושה גם אימון דילול גליקוגן (60-70 אחוז ממשקל העבודה שלך בטווח של 15-20 חזרות עם מנוחות של 30-40 שניות בין הסטים) בימי העמסה הגוף קודם כל ימלא את מאגרי הגליקוגן לפני שהוא ישתמש בפחמימה כאנרגיה התהליך הזה לוקח בערך כ 48 שעות לאחר מכן הגוף יתחיל להשתמש בפחמימות כאנרגיה
בימים שאתה עושה העמסה אתה תרצה לעבוד עם משקלים כבדים בטווחים של 6-8 חזרות אלה הם ימי הכוח שלך או היפוטרופיה (אתה בכל זאת במסה תזכור) לאחר 4 ימים של העמסה תתחיל לקצץ שוב בפחימות לקראת כניסה נוספת לשלב הדילול.

למה אתה רוצה לעשות העמסות במסה למה אתה חושב שזה יעיל יותר מלהיות על מאזן חיוב לאורך זמן
אני לא תומך בהעמסות בזמן מסה זה לא נתן לי תוצאות יותר טובות משיטה יותר קונבנציונלית

Edendi
19-02-09, 11:30
אני אגיד לך, משני סיבות:

1) ההסברים והרפרנס שבמאמרים מאד משכנעים שזוהי שיטה מוצלחת לעלייה נקייה ויש בזה גם דיי הגיון אחרי שקוראים אותם

2) זה מאפשר לי לשלב בימים שהם דלי פחמימות מאכלים שלא הייתי אוכל כמו סלט טונה עם מיונז (טונה בשמן ומיונז רגיל) כמות גדולה יותר של אגוזי מלך/שקדים , בשר שהוא לאו דווקא רזה, גבינות קשות..
יש גמישות בין הימים ככה שיש גיוון וזה נוח..

אם אתה אומר שאין הבדל בין להיות על מאזן קלורי חיובי קטן לבין העמסות פחמימות בעניין עליה נקייה אני נוטה להאמין לך
אבל שוב, ההעמסות שאני עושה הם לא ממש ההעמסות הם לפי הצריכה היומית שהגוף שלי צריך (לפי החישובים שבאתר ובמחשבונים השונים - משמע בין 50%-60% מהצריכה היומית)

adimenia
19-02-09, 11:41
המאכלים שתיארת הם לא קשורים להעמסת פחמימות אלה סתם מאכלים אם יותר שומן רווי וכו זה לא קשור להעמסות אחי העמסת פחמימות היא כשמה כן היא העמסת פחמימות לא העמסת חלבון או שומן וגם שאתה מבצע את העמסה
הפחמימות צריכות לבוא ממקורות מעומלנים ועדיפות לפחמימה מורכבת (גם פשוטה) מומלץ להימנע מפחמימות מפירות כי פרוקטוז משחזר גילקוגן בכבד ולא בשריר אחי עזוב אותך תהייה על מאזן קלורי חיובי לא גבוהה תעשה לך צי'ט פעם בשבוע וזהו אחי לא כל כך ניראה לי שאתה יודע\מוכן לעשות העמסות ואתה סתם תדפוק לך את המסה

אמרת שקראת כתבה בflex לא הייתי לוקח ברצינות כתבות או תכניות אימונים ממגזינים של בודיבילדינג הם לא מכוונים לצעירים או מתאמנים רגילים

Edendi
19-02-09, 11:51
התכוונתי שבימים הדלי פחמימות אני אוכל את המאכלים שתיארתי.. לא בימים של ההעמסה..

adimenia
19-02-09, 11:55
נו אז מה הקטע? בימים דלי פחמימה אתה אמור לצרוך\להשלים את הקלוריות מחלבון ושומן טוב ולא משומן רווי

Edendi
19-02-09, 12:09
חח טוב הצלחת לשכנע אותי.. אנ יאסיים את השבוע הזה ואחזור להיות בתפריט רגיל עם מאזן חיובי קטן (250 + לכל היותר)
תודה על ההסברים והכל..!

adimenia
19-02-09, 12:15
בכיף אחי בהצלחה!