PDA

צפה בגרסא המלאה : אירובי ואחוזי שומן

matanp1
18-02-09, 13:48
שלום,אני בן 25,גובה 1.74,משקל 67.
אני מתאמן כל יום בבית על מולטי-טריינר וספת דחיקות בצורה חובבנית ובעצימות גבוהה(פחות חזרות,יותר סטים).
אימון א:חזה+יד קידמית ואימון ב למחרת:גב+בטן+יד אחורית.
אירובי אני לא עושה בכלל.
האמת היא שאני מאוד מבסוט מהתוצאות חוץ מצמיגון שומן קטן בבטן התחתונה שאני לא מצליח להפטר ממנו.
אני יודע שעל מנת להוסיף לנפח השרירים ולהוסיף להם מסה אני צריך להיות במאזן קלורי חיובי,אך אני גם יודע שעל מנת להוריד אחוזי שומן בגוף צריך לעשות אירובי(ששורף קלוריות).
מה עלי לעשות על מנת להישאר במאזן קלורי חיובי אך בכל זאת לשרוף קצת אחוזי שומן?(כמובן שאני נמנע ממאכלים עטירי שומן ככל האפשר)

g12l
18-02-09, 13:51
אני לא מומחה גדול אבל מה שכולם הולכים להגיד לך בערך זה להמשיך להעלות במסה ורק אחרי זה לעשות אירובי ולהוריד אחוזי שומן כי זה שני דברים שנוגדים אחד את השני חכה לעוד תגובות

talp
18-02-09, 13:55
אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה(או לפחות לרדת אחרי זה באחוז שומן :):):):))
או שתעשה חיטוב ותוריד שומן או שתעשה מסה ותעלה במסת שריר עם טיפת שומן(או הרבה אם אתה עושה מלוכלך)

ההצעה שלי היא: אתה צריך למצוא את האיזון המושלם בין עלייה במסת שריר לבין עלייה בשומן.
אם תמרצא את האיזון אז אתה תעלה במסת שיר וכמעט ולא תעלה בשומן(אולי גם לא תעלה) ככה אם תעלה במסת שריר אז אתה תראה יותר טוב כי היחס בין השרירים לבין השומן יגדל לטובת השרירים.
וזה יוצר אפקט שכאילו אתה יורד בשומן מה שלא(אבל אתה נראה טוב וצובר מסת שריר).

senate
18-02-09, 14:03
בעולם יש 2 מצבים

1. מאסה (פלוס קלורי), אתה עולה במשקל

2. חיטוב (גרעון קלורי), אתה יורד במשקל

אירובי זה רק כדי לעזור למצב חיטוב, לא נחוץ במצב מאסה ולא שורף שומן במצב מאסה

יש גם מצב ניטראלי אבל זה לכוסיות :)

יניב צוות ישראלבודי
18-02-09, 15:47
בעולם יש 2 מצבים

1. מאסה (פלוס קלורי), אתה עולה במשקל

2. חיטוב (גרעון קלורי), אתה יורד במשקל

בתאכלס יש מקרים שזה לא מדוייק מה שרשמת.

קח לדוגמה בנאדם שלא התאמן מעולם.. שוקל 130 קילו עם סביבות 30% שומן.
תתחיל לאמן אותו בתוכנית משקולות ולתת לו תפריט תזונה של חיטוב, יש מצב שהוא גם יעלה בשריר וגם יירד בשומן ובהיקפים.

מבחינת הגוף שלו זוהי פעם ראשונה שהוא מרים משקל שלא רגיל אליו והתזונה שלו כל כך לקויה שסביר להניח שהוא גם יעלה בשריר וגם יוריד קצת שומן עודף. (כמובן שזה מצב שמחזיק עד לנקודה מסויימת)

adimenia
18-02-09, 15:52

תתחיל לאמן אותו בתוכנית משקולות ולתת לו תפריט תזונה של חיטוב, יש מצב שהוא גם יעלה בשריר וגם יירד בשומן ובהיקפים.

מבחינת הגוף שלו זוהי פעם ראשונה שהוא מרים משקל שלא רגיל אליו והתזונה שלו כל כך לקויה שסביר להניח שהוא גם יעלה בשריר וגם יוריד קצת שומן עודף. (כמובן שזה מצב שמחזיק עד לנקודה מסויימת)

זה נכון מה שאמרת רק למתאמן חדש

hanna666
18-02-09, 16:11

מה שאמרת נכון אבל זה עובד רק לתקופות האשונות הלואי וזה היה עובד תמיד

guyhazi
18-02-09, 17:19
היה לי שומן בבטן ברמה כזאת שרואים את שני זוגות הריבועים הראשונים ואת תחילת הזוג השלישי (לא יודע את אחוז השומן)אבל לא את סיומו וכרגע אני על תפריט עם סביבות ה 40-50 פחמימות ביום שהם באות ממוצרי החלב ומהירקות ושומן שגם מגיע מהמוצרי חלב אף פעם לא בדקתי בדיוק כמה שומן אבל אני מעריך שמקסימום 25 גרם וכל השאר חלבון ואני עולה במשקלים שאני מרים וגם עולה במשקל של הגוף שלי ולפי מה שאני יכול להעריך את עצמי מול המראה גם השרירים גודלים ומצב הבטן השתפר ורואים את הזוג השלישי של הריבועים יותר טוב אבל תאמת זה תוצאות די עלובות לכמעט חודשיים אבל זה עדיף מלרדת במסת שריר אני מקווה שאם זה ימשיך ככה אנ סוף סוף בפעם הראשונה בחיים שלי יסדר את העניין עם הבטן הזאת לפי הידיעה שרובצת בשטח שלהוריד אחוז שומן = להוריד שריר התהליך שקרה לי לא הגיוני כניראה זה שונה מאדם לאדם בדיוק כמו שאומרים שלאידס אין תרופה אבל יש כמה מקרים בודדים בעולם שאנשים נירפאו מזה לגמרי
ואני לא עושה אירובי אבל התפקיד שלי בצבא מחייב אותי לעמוד 8 שעות רצוף עם הפסקה באמצע וזה שורף קלוריות