PDA

צפה בגרסא המלאה : משהו שמסקרן אותי הרבה זמן לגבי גרעון קלורי

senate
22-02-09, 10:33
בתפריט אחד יש לי נגיד עד 50 גרם פחמימות
ותפריט אחר יש בו 150 גרם פחמימות
(היחס בין הפחמימות לחלבונים שונה)

אם בשני התפריטים אני באותו גרעון, אני אמור לשרוף שומן ולרדת במשל באותו קצב ?

בבקשה לא סתם לזרוק לי "ניחושים" אלא לפחות נימוק ממי שבאמת מבין ויודע מה הוא אומר

adimenia
22-02-09, 11:26
לא בדיוק בתפריט הדל בפחמימות הירידה תהיה מהירה יותר אך גם קטבולית יותר והמטבוליזם שלך יאט יותר על אותו טווח זמן גם בגלל המחסור בפחמימות וגם בגלל היחס בין חלבון לפחמימה דילול פחמימות והעמסה מומלץ לעשות רק באחוזי שומן נמוכים כאשר אתה על דיאטה נמוכה בפחמימות הגוף יפנה למאגרי השומן לניצול כאנרגיה זמינה שזה מצויין על הנייר הבעיה היא שפחמימה היא מקור נהדר לפסיחה על חלבון שריר (muscle sparing protein) ולאורך זמן מאוד קשה לשמר דיאטות כאלה מה גם שפחמימה לא זמינה לניצול כאנריגה מאוד קשה לגוף לשמר מסת שריר (ללא העמסות) בחיטוב "רגיל" אתה מוצא את נקודת האיזון בין חלבון לפחמימה זאת אומרת אתה אוכל מספיק פחמימה כדי להוריד אחוזי שומן אך באותו זמן לא לאבד מסת שריר (כמובן שגם אימונים ישחקו פה תפקיד חשוב) בגלל זה דילול\העמסות מומלץ לעשות על אחוזי שומן נמוכים יחסית בגלל שהגוף מפסיק לפנות לאמגרי השומן כמקור אנרגיה (הגוף תמיד ירצה לשמר את מסת השומן שלו) ואנחנו צריכים "לעודד" אותו להמשיך ולפנות לשומן כמקור אנרגיה.
לסיכום:
במידה ואתה על אחוז שומן בינוני 15-18 ועושה דיאטה דלה בפחמימה הירידה תהיה פחות או יותר זהה
במידה ואתה על אחוז ששומן נמוך את דיאטה דלה בפחמימות תהיה עדיפה במקרה זה
בכל מקרה על כל 8 שבועות של מאזן שלילי יש לצאת למאזן ניטרלי של 3-4 שבועות על מנת למנוע ירידה מתמשכת במטבוליזם

hanna666
22-02-09, 11:48
בתפריט אחד יש לי נגיד עד 50 גרם פחמימות
ותפריט אחר יש בו 150 גרם פחמימות
(היחס בין הפחמימות לחלבונים שונה)

אם בשני התפריטים אני באותו גרעון, אני אמור לשרוף שומן ולרדת במשל באותו קצב ?

בבקשה לא סתם לזרוק לי "ניחושים" אלא לפחות נימוק ממי שבאמת מבין ויודע מה הוא אומר

טוב אני רואה שזה כבר נשאל הרבה פעמים : מה שקובע את קצב הירידה הוא הגרעון הקלורי שאתה נמצא בו

לגוף האדם יש 3 מקורות אנרגיה:

1-שומנים - מקור האנרגיה הזמין ביותר בגוף. ה"דלק" היחיד שניתן לאגירה כמעט בלתי מוגבלת
כל גרם שומן שווה ל 9 קלוריות
יש כמה סוגים של חומצות שומן :
ניתן לחלק את חומצות השומן לשתי קבוצות עיקריות:

חומצות שומן רוויות.
חומצות שומן בלתי רוויות.

השומנים (מוצקים) מכילים בעיקר חומצות שומן רוויות, ואילו השמנים ( נוזליים )
מכילים בעיקר חומצות שומן בלתי רוויות.

ראיתי גם הרבה שאלות לגבי כולסטורול והינה קצת מידע עליו :
הכולסטרול הוא סוג של שומן הנמצא בגופינו. הוא חומר חשוב מאוד
שגופינו משתמש בו לבניית קרומי התאים ולבניית הורמונים שונים. ללא
כולסטרול נמות. כמוכן כמות עודפת של כולסטרול יכולה להרוג אותנו :
כידוע לכם אחת מתכונות השומן היא היותו דביק. גם הכולסטרול הוא
דביק ולכן במצבים מסוימים הוא עשוי להידבק לדפנות כלי הדם. שם
הוא מדביק אליו עוד חומרים העוברים בדם עד שכלי הדם נסתם.
אם מדובר בכלי דם המוביל דם ללב , הדבר יגרום להתקף לב.
כדי להימנע מכך יש להקפיד על אכילה נכונה.

זה היה לגבי שומנים עכשיו לגבי פחמימות (הדבר שכולם אוהבים)

פחמימות: המלה פחמימה מורכבת מהמילים – פחמן ומים, וזאת משום שרובן מורכבות מפחמנים וממולקולות/פרודות מים.
הפחמימות נקראות גם סוכרים .
יש סוגים של פחמימות :
1. חד סוכרים : גלוקוז - סוכר ענבים
גלקטוז – סוכר חלב
פרוקטוז – סוכר פרות
2. דו סוכרים:
סוכרוז (פרוקטוז + גלוקוז)
3.רב סוכרים
פחמימות מורכבות : הסוג העיקרי הוא עמילן המצוי במאפים, אורז, תירס, תפו"א קטניות ועוד. העיכול הוא למעשה תהליך של פירוק העמילן לסוכרים פשוטים, וספיגתם באופן הדרגתי וממושך. במקרה זה רמת הסוכר בדם אינה עולה בבת אחת.
פחמימות פשוטות :פחמימות אלה נספגות במהירות ממערכת העיכול, ולכן מעלות במהירות את רמת הסוכר בדם.
תפקידי הפחמימות (את זה הבאתי מהאמר באתר הראשי)
1.מקור אנרגיה
2.מבנה הdna והrna
3.זיהוי תאים וחלבונים
4.התאוששות מאימונים

חלבונים כולם יודעים מה זה לכן לא אפרט
חלבונים - מיועדים בראש ובראשונה לבניית הגוף. במקרה של מחסור בפחמימות, הגוף ישתמש גם בחלבונים כמקור אנרגיה!
גרם חלבון שווה ל 4 קלורי

זה היה בקצרה על מקורות אנרגיה לגוף

אז כפי שריאתם הפחמימות מהוות מקור אנרגיה
אז אין כל קשר בין הירידה האחוז שומן אם תהיה בחיטוב דל פחמימות או בחיטוב עם פחמימות
כי בסוף מה שקובע זה הגרעון הקלורי שאתה נמצא ככל שהגרעון הקלורי יותר גדול ככך גם קצב הירידה גדל (עם פירוק מסת שריר)

לכן נצא במסקנה שמה שקובע את הירידה לא כמות הפחמימות אלה הגרעון
מקווה שעזרתי ושוב סליחה על החפירה
אם יש תגובות אשמח לשמוע

adimenia
22-02-09, 11:56
טוב אני רואה שזה כבר נשאל הרבה פעמים : מה שקובע את קצב הירידה הוא הגרעון הקלורי שאתה נמצא בו

לגוף האדם יש 3 מקורות אנרגיה:

1-שומנים - מקור האנרגיה הזמין ביותר בגוף. ה"דלק" היחיד שניתן לאגירה כמעט בלתי מוגבלת
כל גרם שומן שווה ל 9 קלוריות
יש כמה סוגים של חומצות שומן :
ניתן לחלק את חומצות השומן לשתי קבוצות עיקריות:

חומצות שומן רוויות.
חומצות שומן בלתי רוויות.

השומנים (מוצקים) מכילים בעיקר חומצות שומן רוויות, ואילו השמנים ( נוזליים )
מכילים בעיקר חומצות שומן בלתי רוויות.

ראיתי גם הרבה שאלות לגבי כולסטורול והינה קצת מידע עליו :
הכולסטרול הוא סוג של שומן הנמצא בגופינו. הוא חומר חשוב מאוד
שגופינו משתמש בו לבניית קרומי התאים ולבניית הורמונים שונים. ללא
כולסטרול נמות. כמוכן כמות עודפת של כולסטרול יכולה להרוג אותנו :
כידוע לכם אחת מתכונות השומן היא היותו דביק. גם הכולסטרול הוא
דביק ולכן במצבים מסוימים הוא עשוי להידבק לדפנות כלי הדם. שם
הוא מדביק אליו עוד חומרים העוברים בדם עד שכלי הדם נסתם.
אם מדובר בכלי דם המוביל דם ללב , הדבר יגרום להתקף לב.
כדי להימנע מכך יש להקפיד על אכילה נכונה.

זה היה לגבי שומנים עכשיו לגבי פחמימות (הדבר שכולם אוהבים)

פחמימות: המלה פחמימה מורכבת מהמילים – פחמן ומים, וזאת משום שרובן מורכבות מפחמנים וממולקולות/פרודות מים.
הפחמימות נקראות גם סוכרים .
יש סוגים של פחמימות :
1. חד סוכרים : גלוקוז - סוכר ענבים
גלקטוז – סוכר חלב
פרוקטוז – סוכר פרות
2. דו סוכרים:
סוכרוז (פרוקטוז + גלוקוז)
3.רב סוכרים
פחמימות מורכבות : הסוג העיקרי הוא עמילן המצוי במאפים, אורז, תירס, תפו"א קטניות ועוד. העיכול הוא למעשה תהליך של פירוק העמילן לסוכרים פשוטים, וספיגתם באופן הדרגתי וממושך. במקרה זה רמת הסוכר בדם אינה עולה בבת אחת.
פחמימות פשוטות :פחמימות אלה נספגות במהירות ממערכת העיכול, ולכן מעלות במהירות את רמת הסוכר בדם.
תפקידי הפחמימות (את זה הבאתי מהאמר באתר הראשי)
1.מקור אנרגיה
2.מבנה הdna והrna
3.זיהוי תאים וחלבונים
4.התאוששות מאימונים

חלבונים כולם יודעים מה זה לכן לא אפרט
חלבונים - מיועדים בראש ובראשונה לבניית הגוף. במקרה של מחסור בפחמימות, הגוף ישתמש גם בחלבונים כמקור אנרגיה!
גרם חלבון שווה ל 4 קלורי

זה היה בקצרה על מקורות אנרגיה לגוף

אז כפי שריאתם הפחמימות מהוות מקור אנרגיה
אז אין כל קשר בין הירידה האחוז שומן אם תהיה בחיטוב דל פחמימות או בחיטוב עם פחמימות
כי בסוף מה שקובע זה הגרעון הקלורי שאתה נמצא ככל שהגרעון הקלורי יותר גדול ככך גם קצב הירידה גדל (עם פירוק מסת שריר)

לכן נצא במסקנה שמה שקובע את הירידה לא כמות הפחמימות אלה הגרעון
מקווה שעזרתי ושוב סליחה על החפירה
אם יש תגובות אשמח לשמוע

זה ממש לא נכון דיאטות דלות בפחמימה כבר הוכחו כיעילות מאוד בהורדת אחוז שומן אם מה שאתה אומר היה נכון אף אחד לא היה עושה העמסות וכל השטויות האלה כל הקטע הדילול פחמימות זה הורדת הרגישות לאינסולין ושימוש בשומן כמקור לאנירגיה תזכור שהגוף תמיד ירצה לשמור על homostasis ולשמור על מאגר השומן שלו ע"י מניעת פחמימות (מה שיביא גם לשליטה טובה יותר באינסולין שמדכא את תהליך ניוד השומן) נוכל "לעבוד" על הגוף ולגרום לו לנצל את מאגרי השומן כאנרגיה (ותזכור שהוא ציין שאתה על אותו גירעון קלורי) כך שברור שמאזן קלורי שלילי הוא חיוני פה אחרת לא תהייה ירידה בכלל

hanna666
22-02-09, 11:59
זה ממש לא נכון דיאטות דלות בפחמימה כבר הוכחו כיעילות מאוד בהורדת אחוז שומן אם מה שאתה אומר היה נכון אף אחד לא היה עושה העמסות וכל השטויות האלה כל הקטע הדילול פחמימות זה הורדת הרגישות לאינסולין ושימוש בשומן כמקור לאנירגיה תזכור שהגוף תמיד ירצה לשמור על homostasis ולשמור על מאגר השומן שלו ע"י מניעת פחמימות (מה שיביא גם לשליטה טובה יותר באינסולין שמדכא את תהליך ניוד השומן) נוכל "לעבוד" על הגוף ולגרום לו לנצל את מאגרי השומן כאנרגיה (ותזכור שהוא ציין שאתה על אותו גירעון קלורי) כך שברור שמאזן קלורי שלילי הוא חיוני פה אחרת לא תהייה ירידה בכלל

דיאטת דלת פחמימות באמת הוכיחה את עצמה כיעילה מאוד בהורדת אחוז שומן אבל לרוב את הדיאטה הזו מתחילים לעבור כשאתה על אחוז שומן נמוך אין צורך בדיאטה דלת פחמימות כשאתה על אחוז שומן גבוה מ 12-13

עריכה : עכשיו קראתי את מה שכתבת ואתה אכן צודק אבל מה שאני כתבתי זה בהתיחסות לבן אדם עם אחוז שומן לא נמוך

adimenia
22-02-09, 12:11
אנחנו מסכימים

hanna666
22-02-09, 12:14
אנחנו מסכימים

אכן :D

senate
22-02-09, 14:41
נשאל את זה ככה

האם אני יראה ממש הבדל במהירות ההרזיה בין דיאטה של 100 או אחת של 150 גר פחמימות
לשניהם גרעון קלורי זהה

אני סביב ה12% שומן
תודה על העינות

adimenia
22-02-09, 14:47
בפרוש לא! אבל דיאטת העמסות כאשר אתה על 3 ימי דילול שבהם אתה על 50-60ג פחמימות תוך 6-8 שבועות יכולה להביא אותך לאיזור ה-9-8 אחוז אם אתה עושה אותה כמו שצריך

senate
22-02-09, 15:19
אז 150 גרם בתפריט זה לא מספיק טוב כדי לרדת מ 10% אפילו אם הגרעון זהה ?

adimenia
22-02-09, 15:22
לא אמרתי את זה זה הכל תלוי בגוף שלך ואיך הוא מגיב אני לדוגמא מגיב לא רע על הכמות הזאת ויכול לרדת מתחת ל 10 על כמות כזאת תעקוב אחרי ההתקדמות שלך אחי ותיראה בעיקרון אני לא הייתי מתחיל העמסות עד שאני רואה שאני תקוע גם שאני יורד עד 100ג ליום אם אני רואה שגם על הכמות הזאת אני תקוע אז אני כבר ישקול לעשות העמסות לחודש חודשיים

senate
22-02-09, 17:06
בחיטוב הקודם הייתי על 100 והקצב ירידה היה מהיר מאוד

עם 150-160 גרם פחמימות לאדם ששוקל 85, צריך העמסה או שזה סייקל מיותר ואפשר פשוט להיות על התפריט הזה רצוף עד גמר החיטוב ?

hanna666
22-02-09, 19:19
בחיטוב הקודם הייתי על 100 והקצב ירידה היה מהיר מאוד

עם 150-160 גרם פחמימות לאדם ששוקל 85, צריך העמסה או שזה סייקל מיותר ואפשר פשוט להיות על התפריט הזה רצוף עד גמר החיטוב ?

במצב הזה אין צורך בהעמסות

senate
22-02-09, 23:53
רב תודות

אם יש לעוד מישהו משהו לחדש או לחדד אז זה יתקבל בברכת הרבי רבאק