PDA

צפה בגרסא המלאה : קריאטין, מסוכן\מהווה בעיה עבור "מתחילים"?

ATok
22-02-09, 20:47
היי, אני לא יודע למה, אבל דווקא מכל המוצרים (חלבון וגיינר) דווקא יש עלי רושם כי הקריאטין הוא הכי מסוכן מהם. יכול להיות כי שמעתי לא מעט מיתוסים לגבי זה, אבל אני לא בטוח לכן אני שואל אתכם.
1.האם זה יכול להוות סכנה או מקור לבעיה כלשהו אם מתחיל (מתאמן מתחת לחודשיים) יתחיל בצריכת המוצר באופן קבוע ומסודר לפי הנחיות של מיקצוען\הנחיות היצרן?
2.בלי קשר כבר למתחיל, בעיות לנערים (גיל ההתבגרות), התפתחות מינית,הורמונלית אני יודע כל מה שאפשר להמציא =)
3. איזו שיטת צריכה הוכיחה את עצמה על פי המשתמשים? לא מבקש מחקרים מכיוון שראיתי באשכולות קודמים כי אמרו שאין משהו מוכח מחקרית, אבל דעה שלכם איזו שיטה של לקיחת המוצר השתמשתם ואם בכמה איזו הכי עבדה עליכם.

תודה מראש =)

hanna666
22-02-09, 20:54
הקריאטין אינו מהווה שום סכנה נסה לקרוא עליו מאמרים ומחקרים

Max90kg
22-02-09, 21:08
הקריאטין אינו מהווה שום סכנה נסה לקרוא עליו מאמרים ומחקרים
צודק בהחלט הפעולות של הקריאטין לא קשורות לזה שאתה מתחיל או מתקדם. הקריאטין אפילו יעזור לך יותר אם אתה מתחיל לפי מה ששמעתי

moo
22-02-09, 21:09
עדיף לך להתאמן חודשיים לפחות כדי לחזק את הגידים
ורק אחר כך לקחת קריאטין

hanna666
22-02-09, 21:13
על מנת להעביר לך את המסר הבאתי לך את המאמרים תקרא אותם

http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=332&CategoryID=81&Page=1
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1103&CategoryID=81&Page=1
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=332&CategoryID=81&Page=2
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=330&CategoryID=81&Page=2

והינה קצת מידע שאם פעם ישאלו אותך תוכל לענות

גופנו מייצר בעצמו קריאטין אך בכמויות מזעריות ביותר, הקריאטין מיוצר בכבד, בכליות ובלבלב ומועבר אל רקמת השריר במחזור הדם. כאשר הקריאטין מגיע אל השריר הופך לקריאטין פוספט (זרחן), עצם תהליך זה (ההתמרה) מופקת האנרגיה הטוענת מחדש את תא השריר באנרגית ATP.
קריאטין, בניגוד לסטרואידים וחומרים אסורים, הוא טבעי לחלוטין ונמצא במקורות המזון שלנו, אך לצערנו ניתן למצוא קריאטין במזון בכמויות מזעריות, לדוגמא 5 גרם קריאטין ימצאו ב 1 ק"ג בשר אדום או דגים.

כיום ידוע כי לקריאטין אין תופעות לוואי וכי תוסף זה בטוח לחלוטין. אך יש לזכור כי בזמן לקיחת קריאטין יש לשתות נוזלים (לפחות 3 ליטר ליום) על מנת ולמנוע התייבשות.
מיתוסים אודות קריאטין.

1) קריאטין וספיחת נוזלים: בעבר חשבו כי קריאטין גורם לספיחת נוזלים, השמנה והסתרת החיטובים. כיום יודעים כי קריאטין יכול לספוח לא יותר מחצי ק"ג של נוזלים. שאותם נרד במילא ברגע שנספיק להשתמש בקריאטין. לכן, אם אתם עם 4 אחוז שומן ומתכוננים להעלות לתחרות מר ישראל בעוד שבוע, הקריאטין לא מתאים לכם כעת. אך אם אתם לא במצב הזה, הקריאטין יכול רק לעזור.

2) "אחרי השימוש בקריאטין אני אפסיד את הכל": לא מדויק! אתם כן תרדו את החצי ק"ג מים שעליתם, אבל אתם תשארו עם כל מסת השריר שצברתם והכוח. נכון, בלי הקריאטין לא תתקדמו מהר כמו שהתקדמתם בזכות הקריאטין, עדיין תמשיכו להתקדם בקצב הרגיל, זה שהתקדמתם בו לפני השימוש בקריאטין.

3) מיתוס שלישי: "אני עלול להתמכר". חברים, אי אפשר להתמכר לקריאטין, זה לא סם, קריאטין הוא חומר טבעי ובטוח לחלוטין.
4) "חייבים לעשות הפסקה מקריאטין, אחרת הגוף לא ייצר באופן עצמאי"- בעבר חשבו שאם לא נפסיק את השימוש בקריאטין, הגוף עלול להפסיק לייצר קריאטין. עם הזמן ולאחר מספר מחקרים, גילו שאין בעיה להמשיך ולקחת את הקריאטין באופן קבוע. אנחנו בד"כ ממליצים לעשות הפסקה עם הקריאטין, וזאת דווקא מהפן הפסכולוגי ולתת מעת שינוי לגוף

itaiprz1
22-02-09, 21:54
עדיף לך להתאמן חודשיים לפחות כדי לחזק את הגידים
ורק אחר כך לקחת קריאטין

אפשר לדעת בידיוק על פי מה אתה אומר את זה ? מה הקשר בין השתיים ,
אין שום בעיה בלקיחת קריאטין אצל מתחילים העזרה שלו תיהיה אפילו יותר גדולה.

hanna666
22-02-09, 21:55
אפשר לדעת בידיוק על פי מה אתה אומר את זה ? מה הקשר בין השתיים ,
אין שום בעיה בלקיחת קריאטין אצל מתחילים העזרה שלו תיהיה אפילו יותר גדולה.

גם אני לא הבנתי מה הקשר

ATok
23-02-09, 12:00
קראתי כבר תמאמרים פה לפני פתיחת האשכול ועוד כמה אשכולות ישנים שאנשים פתחו על קראטין.
עכשיו נשארה השאלה האחרונה שכמעט ואף אחד לא ענה לי פה עליה:
איזו שיטת צריכה הוכיחה את עצמה על פי המשתמשים? לא מבקש מחקרים מכיוון שראיתי באשכולות קודמים כי אמרו שאין משהו מוכח מחקרית, אבל דעה שלכם איזו שיטה של לקיחת המוצר השתמשתם ואם בכמה איזו הכי עבדה עליכם.

מדוזה
23-02-09, 15:00
לי אמרו שקריאטין גורם להתייבשות , שצריך לשתות מעל 2וחצי ליטר מים ביום בשביל לא להתייבש יש אמת בדבר ?

דבר שני מה הקריאטין תורם לנו ? הוא נותן לנו יכולת להרים משקלים יותר גדולים וזהו ? או שיש לו עוד משו שהוא גורם לגוף כמו השמנה או לאכול יותר ?

האם מותר לשלב תוסף מזון סיריוס מאס עם קריאטין ?

הכריש בקרייסלר
23-02-09, 16:29
לי אמרו שקריאטין גורם להתייבשות , שצריך לשתות מעל 2וחצי ליטר מים ביום בשביל לא להתייבש יש אמת בדבר ?

דבר שני מה הקריאטין תורם לנו ? הוא נותן לנו יכולת להרים משקלים יותר גדולים וזהו ? או שיש לו עוד משו שהוא גורם לגוף כמו השמנה או לאכול יותר ?

האם מותר לשלב תוסף מזון סיריוס מאס עם קריאטין ?

1-הקריאטין מייבש את הגוף וצריך לשתות הרבה מים בעת השימוש בו,לא חייב 2 וחצי ליטר אפשר גם ליטר וחצי הכי חשוב שלא תרגיש יבש ותמיד עדיף לשתות יותר בעת השימוש בקריאטין

2-הקריאטין לא משפיע על כל המשתמשים בו,הוא משפיע על כל אחד לגופו ויש כאלה שזה עוזר להם להרים משקלים טיפה יותר כבדים ממה שהם רגילים בד"כ והקריאטין גורם לשריר להתאושש יותר מהר באימון ואחרי האימון,יש כאלה שעולים בנוזלים בזמן השימוש בקריאטין ונראים יותר גדולים עד הפסקת השימוש בו ואז יש ירידה קטנה אבל היא של נוזלים בלבד

3-לא מומלץ לשלב עם סריוס מס קריאטין כי בסריוס מס כבר יש קריאטין

לפותח האשכול מה הטעם להשתמש בקריאטין על ההתחלה?תתאמן חזק תנסה להגיע להכי רחוק שאתה יכול בלי תוספים ואז תשלב קריאטין ותראה איך זה יתקדם,אין טעם להשתמש בקריאטין עכשיו כשאתה חדש בתחום.

g12l
23-02-09, 17:00
^^
לא מסכים איתך בקשר לשורות האחרונות
אם הוא רוצה תוצאות יותר מהירות ויותר טובות שישתמש (לא בטוח שזה ישפיע אליו אבל רוב הסיכוי שכן)

itaiprz1
23-02-09, 17:13
1-הקריאטין מייבש את הגוף וצריך לשתות הרבה מים בעת השימוש בו,לא חייב 2 וחצי ליטר אפשר גם ליטר וחצי הכי חשוב שלא תרגיש יבש ותמיד עדיף לשתות יותר בעת השימוש בקריאטין

2-הקריאטין לא משפיע על כל המשתמשים בו,הוא משפיע על כל אחד לגופו ויש כאלה שזה עוזר להם להרים משקלים טיפה יותר כבדים ממה שהם רגילים בד"כ והקריאטין גורם לשריר להתאושש יותר מהר באימון ואחרי האימון,יש כאלה שעולים בנוזלים בזמן השימוש בקריאטין ונראים יותר גדולים עד הפסקת השימוש בו ואז יש ירידה קטנה אבל היא של נוזלים בלבד

3-לא מומלץ לשלב עם סריוס מס קריאטין כי בסריוס מס כבר יש קריאטין

לפותח האשכול מה הטעם להשתמש בקריאטין על ההתחלה?תתאמן חזק תנסה להגיע להכי רחוק שאתה יכול בלי תוספים ואז תשלב קריאטין ותראה איך זה יתקדם,אין טעם להשתמש בקריאטין עכשיו כשאתה חדש בתחום.
הכמות קריאטין בסיריוס מאס ממש ממש קטנה אז אין בעיה לשלב אותם ביחד,
ותיודע מה אני לא יתחיל וויכוח מה הכי טוב אני רק יגיד 5 גרם ביום הספיק לי ולמי שאני מכיר,
אם אתה בתחילת השימוש ורוצה שהוא יספג יותר מהר סבבה אבל אני לא רואה את זה עוזר בדרך קבועה.

Max90kg
23-02-09, 17:46
נראה לי בסיריאוס מאס יש איזה 3 גרם קריאטין ל-100 גרם (קראתי את זה איפשהו אם אני לא טועה) שזה ממש לא הרבה. אין בעיה לשלב אותם ביחד

הכריש בקרייסלר
23-02-09, 18:50
הכמות קריאטין בסיריוס מאס ממש ממש קטנה אז אין בעיה לשלב אותם ביחד,
ותיודע מה אני לא יתחיל וויכוח מה הכי טוב אני רק יגיד 5 גרם ביום הספיק לי ולמי שאני מכיר,
אם אתה בתחילת השימוש ורוצה שהוא יספג יותר מהר סבבה אבל אני לא רואה את זה עוזר בדרך קבועה.

אני לא יודע בדיוק כמה גרם קריאטין יש במנה של הסריוס מס אבל אני יודע שזה מספיק מאוד בשבילו,
נגיד שהוא שחקן כדורגל מקצועי והוא לא שיחק כמה שנים אז חודשיים אימונים לא יעזרו לו לחזור למה שהוא היה ובטח שלא עם קריאטין וכל זה,שיתאמן תקופה ארוכה שיכנס לתחום שיראה למה הוא מסוגל ואז שינסה קריאטין ויראה אם זה עוזר לו,אין טעם להכניס יותר כוח כשהוא עדיין לא יציב מבחינת הביצועים.

itaiprz1
23-02-09, 23:34
אני לא יודע בדיוק כמה גרם קריאטין יש במנה של הסריוס מס אבל אני יודע שזה מספיק מאוד בשבילו,נגיד שהוא שחקן כדורגל מקצועי והוא לא שיחק כמה שנים אז חודשיים אימונים לא יעזרו לו לחזור למה שהוא היה ובטח שלא עם קריאטין וכל זה,שיתאמן תקופה ארוכה שיכנס לתחום שיראה למה הוא מסוגל ואז שינסה קריאטין ויראה אם זה עוזר לו,אין טעם להכניס יותר כוח כשהוא עדיין לא יציב מבחינת הביצועים.

זה כמו לא לקחת קריאטין בכלל , אז תגיד לו תאכל הרבה בשר וזהוא.

ATok
24-02-09, 15:06
הרבה בשר? כדי להגיע ל 5 גרם קראטין אני צריך לצרוך 2קילו+ בשר..
הכריש, לא מסכים איתך. מי חייב או קבע כי קראטין מתאים וישפיע יותר על אלו שמתאמנים יותר זמן?
בנוסף לזה שאני כן יציב בתחום וכן יודע מה אני רוצה. לא הבנתי על מה אתה מבסס תדעה שלך לא לצרוך אם אני מתחיל... ?! =\

itaiprz1
24-02-09, 16:55
הרבה בשר? כדי להגיע ל 5 גרם קראטין אני צריך לצרוך 2קילו+ בשר..
הכריש, לא מסכים איתך. מי חייב או קבע כי קראטין מתאים וישפיע יותר על אלו שמתאמנים יותר זמן?
בנוסף לזה שאני כן יציב בתחום וכן יודע מה אני רוצה. לא הבנתי על מה אתה מבסס תדעה שלך לא לצרוך אם אני מתחיל... ?! =\

ציניות אחי ציניות.

hanna666
24-02-09, 16:56
ציניות אחי ציניות.

בכל קילו בשר יש משהו כמו 0.005 גרם קריאטין וכמובן כמו שכולם יודעים קריאטין מיוצר גם בגוף אך בכמויות מזעריות

itaiprz1
24-02-09, 20:26
בכל קילו בשר יש משהו כמו 0.005 גרם קריאטין וכמובן כמו שכולם יודעים קריאטין מיוצר גם בגוף אך בכמויות מזעריות

מה הקשר בין לציטוט שדפקתה לי ?,

barakav
24-02-09, 20:35
היי, אני לא יודע למה, אבל דווקא מכל המוצרים (חלבון וגיינר) דווקא יש עלי רושם כי הקריאטין הוא הכי מסוכן מהם. יכול להיות כי שמעתי לא מעט מיתוסים לגבי זה, אבל אני לא בטוח לכן אני שואל אתכם.
1.האם זה יכול להוות סכנה או מקור לבעיה כלשהיא אם מתחיל (מתאמן מתחת לחודשיים) יתחיל בצריכת המוצר באופן קבוע ומסודר לפי הנחיות של מיקצוען\הנחיות היצרן?
2.בלי קשר כבר למתחיל, בעיות לנערים (גיל ההתבגרות), התפתחות מינית,הורמונלית אני יודע כל מה שאפשר להמציא =)
3. איזו שיטת צריכה הוכיחה את עצמה על פי המשתמשים? לא מבקש מחקרים מכיוון שראיתי באשכולות קודמים כי אמרו שאין משהו מוכח מחקרית, אבל דעה שלכם איזו שיטה של לקיחת המוצר השתמשתם ואם בכמה איזו הכי עבדה עליכם.

תודה מראש =)

1.ממש לא.
2.ממש לא.
3.לך על העמסה של שבוע ואז תצרוך פעם או פעמיים ביום.

hanna666
24-02-09, 22:59
מה הקשר בין לציטוט שדפקתה לי ?,

אתה אמרת תאכל בשר הוא בחיים לא יגיע ל 1 גרם קריאטין מבשר ביום

itaiprz1
24-02-09, 23:05
אתה אמרת תאכל בשר הוא בחיים לא יגיע ל 1 גרם קריאטין מבשר ביום

אבל אמרתי לו את זה בציניות אחי ,
ועוד רשמתי שזה בציניות.

hanna666
24-02-09, 23:06
אבל אמרתי לו את זה בציניות אחי ,.

אופי נופסי
אז סליחה אחי לא התכוונתי

הכריש בקרייסלר
25-02-09, 11:50

בזה שאמרתי שאתה לא יציב לא התכוונתי לכך שאתה לא יודע מה אתה רוצה,התכוונתי לכך שאתה עוד לא קיבלת יציבות בכל מה שקשור לאימונים וסמוך עלי שתוך חודשיים אף אחד לא מתייצב ומפציץ משקלים אם הוא בחיים לא התאמן,תן לגוף שלך קצת זמן להגיע למקסימום שהוא יכול ואז תנסה קריאטין מה הבעיה מה בוער,אתה לא מסכים איתי כי אתה רוצה את זה עכשיו אין סבלנות.