PDA

צפה בגרסא המלאה : גם שאין אימון צריך לאכול בכמות נכבדת?.

avishav1
26-02-09, 14:38
היי.
אני ביום ראשון נרשם למכון וקראתי פה מאמרים על תזונה וכל זה.
הבנתי שצריך להתחיל לאכול הרבה יותר אם אני רוצה לראות תוצאות.
אני מתכוון ללכת 3 פעמים בשבוע,ראשון שלישי וחמישי.
אז אני שואל ככה,
רק בימים האלו צריך לאכול הרבה?. בימי שני,רביעי ,שישי ושבת לא צריך להאכול בכמויות?.
או שצריך לאכול ככה במשך כל הזמן.?.

עוד משהו.
אפשר המלצות למזון לפני ואחרי אימון?.
בן 15 ושלושה חודשים.
תודה.

hanna666
26-02-09, 15:23
היי.
אני ביום ראשון נרשם למכון וקראתי פה מאמרים על תזונה וכל זה.
הבנתי שצריך להתחיל לאכול הרבה יותר אם אני רוצה לראות תוצאות.
אני מתכוון ללכת 3 פעמים בשבוע,ראשון שלישי וחמישי.
אז אני שואל ככה,
רק בימים האלו צריך לאכול הרבה?. בימי שני,רביעי ,שישי ושבת לא צריך להאכול בכמויות?.
או שצריך לאכול ככה במשך כל הזמן.?.

עוד משהו.
אפשר המלצות למזון לפני ואחרי אימון?.
בן 15 ושלושה חודשים.
תודה.

יש לאכול בכל הימים בכמויות הנדרשות על פי המטרה
לפני אימון בשעתים תאכל ארוחה שתכיל פחמימות וכו
אחרי האימון פחמימה בעל אינקס גליקימי גבוה בנוסף לחלבון

avishav1
26-02-09, 15:24
אה אוקי.
איך אני יכול להיות בטוח שזה לא יגרום לי להשמין במקום לראות תוצאות?.
ומה זה אינקס גליקמי o_o?.

hanna666
26-02-09, 15:26
אה אוקי.
איך אני יכול להיות בטוח שזה לא יגרום לי להשמין במקום לראות תוצאות?.
ומה זה אינקס גליקמי o_o?.

אי אפשר לעלות במסת שריר מבלי לעשות באחוז שומן אתה יכול לקבוע את קצב העלייה בכך שתהיה במאזן חיובי יותר נמוך

אינדקס גליקמי

קצב הכניסה של הפחמימות אל הדם אינו זהה. האינדקס הגליקמי הוא מדד שמטרתו לתאר את השפעת הפחמימות במזון מסוים על רמות הגלוקוז בדם – ככל שהאינדקס הגליקמי גבוה יותר, ההשפעה על רמות הגלוקוז בדם חדה יותר. הניקוד הגבוה ביותר ניתן לגלוקוז והוא 100 ושאר המזונות מושווים אליו. בסקאלות מסויימות הלחם הלבן מקבל ציון 100 ולכן ניתן לראות מאכלים עם אינדקס גליקמי גבוה מ100 – הניקוד של גלוקוז בסקאלות אלו הוא 140.

מקובל לומר שפחמימות פשוטות נספגות מהר ופחמימות מורכבות נספגות לאט אך זוהי הפשטת יתר – פחמימות מורכבות רבות נספגות בקצב מהיר (כפי שראינו קצב הפירוק במעי הוא מהיר ביותר) וישנן פחמימות פשוטות שנספגות בקצב איטי יחסית. בנוסף, מרכיבים אחרים במזון משפיעים על האינדקס הגליקמי של המזון – שומן, חלבון וסיבים מורידים קצב הספיגה של הפחמימות. משמע, בארוחה המכילה מזונות שונים, האינדקס הגליקמי שונה מהותית מאשר בצריכה של מזון ספציפי.

פרמטר נוסף שיש להתחשב בו הוא כמות המזון הנצרכת. צריכה של כמות קטנה של מזון, בכל אינדקס גליקמי שהוא, לא תשפיע בצורה ניכרת על רמות הסוכר בדם. לעומת זאת, צריכה של כמויות גדולות ממזון בעל אינדקס גליקמי נמוך עשויה להשפיע על רמות הגלוקוז בצורה משמעותית למדי. לכן, נקבע המונח "עומס גליקמי" – אינדקס גליקמי כפול כמות הפחמימות במנת ההגשה. לגזר למשל יש אינדקס גליקמי גבוה מזה של גלידה. עם זאת, במנת הגשה של גזר יש כמות נמוכה בהרבה של פחמימות מאשר במנת הגשה של גלידה, כך שהעומס הגליקמי שלו נמוך משמעותית.

החשיבות העיקרית של האינדקס הגליקמי היא בשליטה ברעב. מאכלים בעלי אינדקס גליקמי נמוך משביעים לזמן רב יותר מאשר מאכלים בעלי אינדקס גליקמי גבוה. עם זאת, חשוב לזכור שהאינדקס הגליקמי תלוי בשלל גורמים ולא יהיה נכון להתייחס אליו בלבד בהרכבת תפריט. באופן עקרוני, פחמימות בעלות אינדקס גליקמי נמוך לא יעילות יותר להרזיה או פחות משמינות מפחמימות בעלות אינדקס גליקמי גבוה כפי שנוהגים לומר פעמים רבות, אך מאחר ומאכלים עם אינדקס גליקמי נמוך בד"כ משביעים יותר ומכילים סיבים שמסייעים גם לשמירת תחושת השובע לאורך זמן, נמליץ על הצריכה שלהם ברוב המקרים.

avishav1
26-02-09, 15:33
או אה,תודה על ההשקעה,חלק מהדברים לא היו ברורים אבל בכל זאת.
תראה,אני צריך הסבר במילים פשוטות.
אוקי,עוד מישהו?

obzion
26-02-09, 16:49
אני מאמין שזה יענה לך על הרבה שאלות :

http://www.israelbody.com/showthread.php?t=39074

the animal
26-02-09, 17:04
כן
123

avishav1
26-02-09, 18:56
ממ תודה.
אז הבנתי שצריך לאכול בכמיות גדולות גם אם אני לא מתאמן?.