PDA

צפה בגרסא המלאה : לוג לחיצת חזה

barakav
01-05-09, 14:41
מטרה: ללחוץ כמה שיותר בבנץ בלי להפצע.

בעיות:
* פציעה ביד אחורית ,אני חושב שקרעתי קצת את אחד הראשים של הטריי בצד ימין אחרי שעשיתי לחיצה צרפתית עם מוט שלא הייתי רגיל אלי. בינתיים זה לא מגביל אותי, אבל בהמשך יכול להיות שכן...

*כתפיים חלשות: הכל יחסי כמובן, אבל אני נתקע בדרך כלל באמצע הלחיצה. הכתפיים תמיד היו החלק הבעייתי אצלי. (חוץ מאחרי פציעה שעברתי בגב)

*שאריות של פציעה בטרפז: הגב שלי לא סימטרי עדיין מבחינת הכוח, אבל זה בסדר בינתיים מכיוון הלחיצה.

תוכנית: 5 אימונים בשבוע, שניים קצרים שבהם אני עובד על רגליים למטרת שמירה על הכוח (2 סטים סקוואט של קצת פחות מ90 מעלות ל5 חזרות של 100 קילו ,5 חזרות של דדליפט של 110 וקצת תאומים) ושלושה שבהם אני עובד על פלג הגוף העליון במטרה אחת, לשפר את הלחיצה ואולי קצת את השרירים האחרים.

בפלג גוף עליון מתמקד בינתיים בטווח חזרות של חמש עם משקלים וזמני מנוחות משתנים בהתאם ליכולת שלי להשתקם. באימונים האחרונים אני משתדל להעלות משקל בבנץ בכל אימון בכל מחיר, גם אם זה גורם לי לעשות רק סט אחד נורמלי ולהרחיק יותר בין האימונים.

הנה התרגילים והמשקלים של האימון האחרון (אני קרוב למשקלים מקסימליים לטווח החזרות רק בבנץ השטוח ובכתף, הקלתי על עצמי בכל השאר כדי שאני אוכל להתרכז בבנץ):

לחיצת חזה בשכיבה: 5*145
1*145
לחיצת חזה בשיפוע עליון: 5*105
5*105
טי בר: 5*85
5*85
מתח עם משקל(משקל הגוף שלי 86 כרגע): 5*45
5*45
הרחקה לצדדים: 5*17.5 כל צד
5*15 כל צד
5*15 כל צד
כפיפת מרפקים עם w ת5*20 כל צד
לחיצה צרפתית 5*20

תזונה: לא סופר קלוריות, אבל משתדל לעלות בהדרגה (ומקפיד על אכילת עוגת שוקולד עם קרם כל בוקר ;), אני חולה על תקופת מסה ).

תוספים: קריאטין מונו בזמן האימון ובבוקר כשאני לא מתאמן. מתחילת האימון לפלג הגוף העליון ועד כשעתיים אחריו אני שותה בהדרגה 60 גרם חלבון ביחד עם כמות מכובדת של כ500-1000 קלוריות מגיינר. שעה לפני האימון אני לוקח 3 קפסולות של hmb ו2 כפיות של no explode בעיקר בשביל הקרנוזיין והארג'נין.

Max90kg
01-05-09, 14:51
בהצלחה באימונים גבר! משקלים חזקים מאוד!
ומקפיד על אכילת עוגת שוקולד עם קרם כל בוקר

זה לא יקר??
ולמה אתה משתמש גם no explode וגם בקריאטין מונו בו זמנית? יש לזה איזה יתרון?

barakav
01-05-09, 15:02
7 שקל מהמאפייה למטה ומצטער, זה שווה את זה. בנו אקספלוד יש איזה עשרים דברים אחרים שרציתי לנסת ואין לי כוח לקנות בנפרד(בפרט בטא אלנין ). קריאטין מונו בגלל שהוא חוסך לי כסף מבחינת כמויות.

תודה על הבהצלחה...

obzion
01-05-09, 15:27
בחור חזק.
דדליפט וסקוואט אני מבין שאתה עובד בעצימות נמוכה... קצת לא ברור לי למה.

כמה זמן אתה מתאמן? ומה הגובה שלך?

Daniel2
01-05-09, 15:40
לדעתי כדאי לשים לחיצת כתפיים במקום הרחקה לצדדים.
נ.ב : אתה במשקלים כאלו ועוד לא מיצית את יכולת ההתקדמות הלינארית שלך?כי לדעתי פריודיזציה יכולה להועיל לך.

barakav
01-05-09, 17:53
אני בסוף הפריודיזציה ובניתי את התקופות בצורה שונה מהדרך הרגילה, שיחקתי עם זמני המנוחות ועם התדירות של האימונים (בין 2 ל3 בשבוע) במקום עם טווח החזרות (את הנפח הורדתי רק בתקופה המאקסימלית העכשווית). דדליפט וסקוואט אני שומר באיזי כי חשובה לי ההתקדמות בלחיצה יחסית למשקל גוף ואני לא רוצה שתיהיה לי מסת שריר מוגזמת ברגליים.רק מספיק בשביל לתמוך בבנץ.

אני שוקל 86-87 על מטר שמונים ואחד +-.
יש הרבה פאוורליפטרים ברמה גבוהה שעדיין מצליחים עם עבודה לינארית ביחד עם מסה וחיטוב, כשמתחילים לעבוד ממשקל תת מקסימלי ועולים במשקל זה אפשרי. מה שכן אני אצטרך לדאוג שהחיטוב יהיה איטי מאוד כדי לרדת בכמה שפחות כוח.

לחיצת כתפיים אני לא אשלב עם לחיצה בשיפוע עליון, כי אני אפצע (מנסיון), אני מאוד מועד לפציעות ובינתיים אני מתקדם בצורה סבירה. אם הכתף תהווה ממש גורם מגביל, נטפל בבעייה כבר יותר ביסודיות.

barakav
04-05-09, 11:46
אימון נוראי עבר עלי אתמול בערב, עבדתי כל היום בסחיבת רהיטים וזה לקח לי את כל האוויר. קצת צמצמתי בנפח המתוכנן בחזה בגלל זה.
לחיצת חזה בשכיבה 4*147.5 יכלתי עוד אחד אבל הייתי גמור פיסית מהיום אז ויתרתי...
לחיצת חזה בשיפוע עליון
5*107.5
1*107.5

טיבר 5*87.5
5*87.5

מתח
5*46.75
5*46.75

הרחקה לצדדים
1*20
5*15
3*20 זייפתי, אבל ממש קצת כך שלא נורא.

כפיפה בw
5*21.25 כל צד. שני סטים.
צרפתית
21.25*5*2 כל צד

barakav
06-05-09, 14:21
לחיצת חזה בשכיבה 150*3 יצא לי סט ממש לא סימטרי(ימין עלתה קצת יותר באמצע התנועה, אני חושד שזה קשור לגמישות בכתף), זה ממש מסוכן אני צריך לצלם את זה ולבדוק מה הבעייה או לשאול מבינים ממני שיסתכלו עלי...

אני חושב שאחרי דלוד טוב אני גם אעשה עם זה 5 השאלה איך הטכניקה תיהיה...

1*150
1*140
לחיצת חזה בשיפוע עליון
5*110
1*110

טיבר 5*90
5*90

מתח
5*50
5*50

הרחקה לצדדים
5*17.5

בידיים עשיתי סופרסט קצרצר לכיף עם כל המשקל בפולים....

barakav
10-05-09, 23:30
הורדתי קצת עומס כהתחלת דלוד נורמלי
בנץ 5*130
5*130
היה כלכך קל פתאום, למרות שהכתף קצת הציקה לי...
שיפוע עליון
5*115
1*115

מתח עם משקל 5*55
tbar 5*93.75

2 סטים של 5 בידיים

ביי בw 23.75 כל צד
צרפתית 25 כל צד

הרחקה לצדדים עם 10 סט אחד מהיר של 10

obzion
11-05-09, 00:10
130 קילו בדילואד. מפחיד משהו..
מברוק על הניהול.

barakav
11-05-09, 00:33
תודה רבה. זה תלוי בפציעות, אם הבורסה בכתף תמשיך להציק לי נרד לסט ארוך של 110 ונחזור בהדרגה...

בעקרון בגלל שאני במאזן חיובי ושכבר הרמתי הרבה יותר כשאני לא פצוע, אז המפרקים שלי עומדים בזה די בכבוד. לפני שקרעתי קצת את הטרפז בחיטוב שעבר, הייתי יכול במסה לתת סט של 5 עם 140 קילו כל אימון ולא להפצע(שקלתי בין 90 ל100 בזמנו כך שזה לא כזה ביג דיל, נקווה שעכשיו אצליח לשמור על זה אחרי החיטוב ).

לא נראה שחוץ מהמפרקים משהו מגביל אותי לעמוד באימונים הללו בינתיים, אני רק מקווה שהיד האחורית שלי כבר בסדר, מזמן לא עשיתי לחיצה צרפתית של 30 ויותר כל צד...

barakav
12-05-09, 22:32
הדלוד בחזה נמשך...
לחיצת חזה בשכיבה.
5*130
5*130
זה עף לשמיים כמו אוויר והכתף לא כואבת יותר.

לחיצת חזה בשיפוע 5*100
5*100
מתפרץ.

מתח עם משקל 4*60 אבל הטכניקה לא מרשימה במיוחד. אחרי מנוחה לכתפיים זה יעבור.

Tbar
5*97.5
3*97.5

מתחיל להיות קשה

הרחקה לצדדים. מנסה להתרכז יותר במסה בינתיים.
1*20
5*17.5
8*15

לחיצה צרפתית שני סטים של
5*27.5 כל צד

בייספס, שני סטים של 5*25 כל צד בw, קצת מתפרץ אבל בלי ציטינג, היה די קל דווקא...

obzion
13-05-09, 21:26
ברק איך אני יכול ליצור איתך קשר? אני רוצה להתייעץ איתך בקשר למשהו.

barakav
13-05-09, 22:06
מייל
barak.instructor בג'ימייל

DanielML
14-05-09, 22:37
אתה יכול אולי להסביר בבקשה איך אתה מבצע tbar בלי לחטוף כאבי גב נוראיים? הטכניקה שלי לקויה ברמות אז אשמח אם תוכל להסביר

jfolk
14-05-09, 22:38
אתה יכול אולי להסביר בבקשה איך אתה מבצע tbar בלי לחטוף כאבי גב נוראיים? הטכניקה שלי לקויה ברמות אז אשמח אם תוכל להסביר

אתה עושה חופשי או במכונה?

גד"שניק
14-05-09, 23:03
Barakav -
מה הRM1 שלך בבנ'ץ פרס?

DanielML
14-05-09, 23:47
אתה עושה חופשי או במכונה?

אין לנו מכונה,אז רק חופשי.
לקחתי מוט אולימפי,את הקצה שמתי בפינה של הכלוב של יזוז לי בעבודה(יש לנו בכלוב מעיין פינות שהן חצי ריבוע כזה |_

זה היה פעם ראשונה שלי עם טיבר אז לניסיון שמתי כולה פלטה של 10 ק"ג,אחרי 8 חזרות ממש קלות בקושי התרוממתי מרוב כאבים בגב

barakav
15-05-09, 00:10
מאכזב מעט, אכלתי קרוב מידי לאימון וזה נשאר לי בבטן והכביד עלי, לא נורא עוד שבועיים אני מצליח לשבור את השיאים האחרים.

לחיצת חזה בשכיבה.
5*135
4*130
עדיין קל.

לחיצת חזה בשיפוע 5*100
5*100
מתפרץ.

מתח עם משקל 8*40 שתיים שלוש חזרות לפני כשל

Tbar
5*100

זה היה מחסום פסיכולוגי ששברתי ואני ממש גאה בעצמי בגללו.

הרחקה לצדדים. מנסה להתרכז יותר במסה בינתיים.
12.5*10

לחיצה צרפתית
3*30 כל צד, יכלתי יותר אבל הצד הקרוע לשעבר של הטרייספס הפחיד אותי אז הורדתי אותו מהר. בפעם הבאה אני עושה את זה.

בייספס, ניסיתי עם 27 והוא לא זז אז כבר עשיתי סט עם כל המשקל בפולי וזהו. אני אעבוד קצת אקצנטרי בקרוב כדי להתרגל למשקל, זה לא כלכך תרגיל חשוב האימתי אז אני לא אשתולל .

לזה ששאל, אין לי מושג ירוק מה הRM1 שלי, אני אדע את זה עוד כמה שבועות.

לזה ששאל על הטיבר תשים לב תמיד שהחזה בחוץ והישבן בחוץ כך שבגב יש קשת אחורה ותעלה בהדרגה במשקלים ממשקל נמוך מאוד. זה כבר יפתור לך את הבעייה.

DanielML
15-05-09, 12:45
תודה על התשובה,יום שבת יש אימון גב אז ננסה

barakav
18-05-09, 19:04
הגעתי מאוחר ובידיים הייתי חייב שוב לעשות סופרסט בפולי כדי להספיק לעשות אותם

לחיצת חזה בשכיבה.
140*5
140*3
יכלתי יותר אבל עצרתי את עצמי, עוד אימון או שניים

לחיצת חזה בשיפוע 5*100
5*100

מתח עם משקל 5*45

Tbar
5*85
5*85

מוריד כדי להוריד עומס מהגוף לפני שאני שוב מעלה משקל בבנץ

הרחקה לצדדים.
15*10

barakav
22-05-09, 11:02
חזרתי לעלות. תקופת שיא שנייה אחרי הורדת עומס מוריד עוד יותר את טווח החזרות.

לחיצת חזה בשכיבה.
4*147.5

לחיצת חזה בשיפוע 5*105

מתח עם משקל 1*75

Tbar
4*102.5 האצבעות קרסו לי לפני הגב.

הרחקה לצדדים.
15*10

ידיים שני סטים של 10 עם 20 כל צד בW גם לקדמית וגם לאחורית. אני לא יכול לעבוד כבד גם בשרירים הגדולים וגם בקטנים באותו פרק זמן אז אני לא כלכך מתרכז בהם עכשיו.

barakav
24-05-09, 15:02
לחיצת חזה בשכיבה.
2*150
150*2
145*2

לחיצת חזה בשיפוע 4*107.5

מתח עם משקל 1*80 עליתי עד לפה בערך, לא הצלחתי יותר.

Tbar
4*103.75

הרחקה לצדדים.
17.5*5
5*17.5

צרפתית 2*5*26.75 כל צד
בייספס 2*5*26.75 כל צד טיפה ציטינג בהתחלה, אבל לא משהו מוגזם

barakav
27-05-09, 01:21
מעדכן באיחור של יומיים, עוד הורדת עומס לפני שממשיך לנסות לעלות.

לחיצת חזה בשכיבה קליל, עבדתי מתפרץ.
120*5
120*5
120*5

לחיצת חזה בשיפוע 5*100

מתח עם משקל 5*45

Tbar
5*80

הרחקה לצדדים.
17.5*6

צרפתית 2*5*20 כל צד
בייספס 2*5*20 כל צד

barakav
27-05-09, 18:41
איזו טעות. נפצעתי בגלל שהעלתי יותר ממה שתכננתי בבנץ. בטעות שמתי 160 קילו במקום 155 ולא שמתי לב. בצרה מפתיעה היה לי ממש קל אבל בסט השני הרגשתי שהצד הימני של החזה מתכווץ כמה פעמים בצורה מוגזמת ולא רצונית. קשה להסביר את זה...

בכל אופן, כל הצד הזה והכתף התמלאו לי בשטפי דם אחר כך והיה לי שם כאב נוראי, רק עכשיו זה נרגע. לפי התחושה מתחתי אותו ממש חזק. אני חייב לקחת לפחות שבוע הפסקה. לפחות זה זמן טוב לעשות בו ניתוח לג'יינו...

DanielML
27-05-09, 19:38
תרגיש טוב!!!

barakav
27-05-09, 22:48
תודה, איזה תסכול...
לפי התחושה יכלתי ללחוץ כבר לפחות 170 .אני אלך לאורטופד לבדוק את זה, זה נרגע בינתיים. נקווה שהרצועות לא נפגעו.

DanielML
27-05-09, 23:21
170 חזרה אחת? אתה מטורף אחי,יש לך כוונה אולי להתחרות,ואולי להעלות תמונות לאתר?

barakav
27-05-09, 23:35
להפך אני כבר שוקל לפרוש, הפציעות שחטפתי עד היום בחגורת הכתפיים היו נוראיות וחלקן ישאירו לי צלקות וכאבים לכל החיים(ואני לא צוחק). קרעתי ומתחתי כבר כלכך הרבה שרירים...

אני מאוד מקווה שהפציעה הזאת לא תסיים לי את הקריירה בחדר הכושר וגם אם לא, אני חייב לתקן את הטכניקה שלי לפני שאני בכלל מתקרב ללחוץ את זה שוב, אני עדיין לוחץ יותר מידי כמו באדיבילדר, אין לי מספיק קשת בגב וזאת הסיבה שהכתף שלי נמתחת בסוף התנועה ואני חשוף כלכך לפציעות.

Holy_Templar
29-05-09, 00:47
להפך אני כבר שוקל לפרוש, הפציעות שחטפתי עד היום בחגורת הכתפיים היו נוראיות וחלקן ישאירו לי צלקות וכאבים לכל החיים(ואני לא צוחק). קרעתי ומתחתי כבר כלכך הרבה שרירים...

אני מאוד מקווה שהפציעה הזאת לא תסיים לי את הקריירה בחדר הכושר וגם אם לא, אני חייב לתקן את הטכניקה שלי לפני שאני בכלל מתקרב ללחוץ את זה שוב, אני עדיין לוחץ יותר מידי כמו באדיבילדר, אין לי מספיק קשת בגב וזאת הסיבה שהכתף שלי נמתחת בסוף התנועה ואני חשוף כלכך לפציעות.

אני לא מבין , אם חטפת פציעה פעם אחת ..?
לא למדת מהטעויות שלך ?

לא הבנת שכנראה מה שאתה עושה הוא שגוי ...

ונאמר שלא למדת ונפצעת פעם שנייה , שזה חמור יותר
לא למדת אז ?

אני לא מבין אותך , אתה הלכת לכיוון השמדה עצמית פשוט ?
למה לא עבדת על טכניקה... למה לא למדת מה הכשיל אותך ותיקנת ?

barakav
29-05-09, 04:39
אין דבר כזה טכניקה נכונה במשקל כבד, יש טכניקה טובה ונסיון שמלמד אותך איך להוריד עומס מהחלקים החלשים ולהעביר לאלה שתמיד תיפקדו טוב יותר. אני לא חוזר אף פעם על הטעויות שהובילו לפציעות הרציניות. החזה שלי מעולם לא נפצע ב9 השנים שבהן אני מתאמן ואני לא זוכר מתי היתה לי בעייה בצד ימין בכתפיים בבנץ(זה שנפצע), כל הבעיות שהיו לי היו בשמאל בכלל, זה פשוט נחת עלי משום מקום בלי סימני אזהרה.

אפילו אם תבדוק פה בפורום, כמעט לכל מי שעובד מספיק כבד יש או היתה בעייה שקשורה לבנץ. חגורת הכתפיים היא פשוט אזור בעייתי ולפעמים גם טכניקה טובה כושלת. אני לא חושב שפיסית הגוף נועד לעמוד בעומסים הללו ואני גם לא משתמש בכלל בתמיכה כימית כך שאני חשוף יותר לפציעות בהשוואה להרבה מתאמנים אחרים שמרימים משקלים כאלה...

Holy_Templar
29-05-09, 04:42
אין דבר כזה טכניקה נכונה במשקל כבד, יש טכניקה טובה ונסיון שמלמד אותך איך להוריד עומס מהחלקים החלשים ולהעביר לאלה שתמיד תיפקדו טוב יותר. אני לא חוזר אף פעם על הטעויות שהובילו לפציעות הרציניות. החזה שלי מעולם לא נפצע ב9 השנים שבהן אני מתאמן ואני לא זוכר מתי היתה לי בעייה בצד ימין בכתפיים בבנץ(זה שנפצע), כל הבעיות שהיו לי היו בשמאל בכלל, זה פשוט נחת עלי משום מקום בלי סימני אזהרה.

אפילו אם תבדוק פה בפורום, כמעט לכל מי שעובד מספיק כבד יש או היתה בעייה שקשורה לבנץ. חגורת הכתפיים היא פשוט אזור בעייתי ולפעמים גם טכניקה טובה כושלת. אני לא חושב שפיסית הגוף נועד לעמוד בעומסים הללו ואני גם לא משתמש בכלל בתמיכה כימית כך שאני חשוף לפציעות יותר מהרבה מתאמנים אחרים שמרימים משקלים כאלה...

צר לי , אבל יש לי המון חברים ... שעובדים במשקלים יותר כבדים מ -160 קילו בבנצ'
ומעולם הם לא נפצעו ... הם עושים סקוואטים ממש כבדים , דדליפט ממש כבד .. ומעולם לא נפצעו

אתה עשית משהו שגוי אחרת לא היית נפצע , אין חוכמות בעיניינים האלה .
השכל לדעת איפה טעית וכך תדע לא לחזור על כך .

barakav
29-05-09, 04:53
1.נו אז מה, כמה מהם לא משודרגים כימית? הכרתי גם חברה שלחצו 200+

2. כמה הם שוקלים? כששקלתי מאה הייתי לוחץ את זה די בקלות אפילו בלי קשת בגב.

Holy_Templar
29-05-09, 04:57
1.נו אז מה, כמה מהם לא משודרגים כימית? הכרתי גם חברה שלחצו 200+

2. כמה הם שוקלים? כששקלתי מאה הייתי לוחץ את זה די בקלות אפילו בלי קשת בגב.

זה לא העיקרון , זה העניין שהם לא נפצעו .. כי הטכניקה כן חשובה פה .. ותרגול שלה
יכול למנוע פציעות כמו שקרו לך .. הפציעות לא קרו סתם

barakav
29-05-09, 05:36
זה כן העקרון, חומרים נותנים למתאמן הרבה יותר מקום לטעויות ומאפשרים לרקמות הקשיחות להתחזק הרבה יותר. משקל גוף גבוהה יותר יכול לאפשר לך לפתח מייצבי כתף חזקים יותר. אחוז שומן גבוהה יותר גורם אוטומטית שהפציעות יכאבו פחות, יגבילו פחות את התנועה ויעברו מהר יותר.

באימון האחרון שלחצתי בו 140 קילו נתתי למדריך ותיק שמתחרה בענף להציץ על הטכניקה שלי והוא אמר שהיא בסדר(שוב למרות שהקשת בגב לא היתה גדולה כמו אצל מתחרים). אני יכול בדיעבד להעריך מה הייתי צריך לעשות, אבל זה לא משהו שהייתי יכול לחזות מראש. הפציעות הכי הקשות שלי הן אף פעם לא כרוניות, הן צצות בלי אזהרה מוקדמת. להבא אני אתקן.

Holy_Templar
29-05-09, 05:41
זה כן העקרון, חומרים נותנים למתאמן הרבה יותר מקום לטעויות ומאפשרים לרקמות הקשיחות להתחזק הרבה יותר. משקל גוף גבוהה יותר יכול לאפשר לך לפתח מייצבי כתף חזקים יותר. אחוז שומן גבוהה יותר גורם אוטומטית שהפציעות יכאבו פחות, יגבילו פחות את התנועה ויעברו מהר יותר.

באימון האחרון שלחצתי בו 140 קילו נתתי למדריך ותיק שמתחרה בענף להציץ על הטכניקה שלי והוא אמר שהיא בסדר(שוב למרות שהקשת בגב לא היתה גדולה כמו אצל מתחרים). אני יכול בדיעבד להעריך מה הייתי צריך לעשות, אבל זה לא משהו שהייתי יכול לחזות מראש. הפציעות הכי הקשות שלי הן אף פעם לא כרוניות, הן צצות בלי אזהרה מוקדמת. להבא אני אתקן.

האנשים שאני מכיר אינם דוחפים חומרים ... הם פשוט עבדו לאורך המון שנים ובצורה לינארית...
כל פעם קצת , ועבדו מלא זמן על טכניקה.

נכון , אני מסכים איתך שפציעות יכולות להיות בגלל רגע אחד של חוסר תשומת לב .
אבל להפצע כל כך הרבה באותם חלקים (פלג גוף עליון) זה נשמע כמו טעות שלא זיהית ואתה
לא מתקן .

תחלים מהר ידידי .

barakav
29-05-09, 05:57
תודה, הלוואי וזה היה כלכך פשוט, אני אנסה בפריודיזציה הבאה לתקן מה שאני יכול, יש לי רשימת מכולת לא קטנה לטפל בה כרגע לפני שאני מתקרב לrm 1 שלי שוב.

Glycolysis
29-05-09, 15:45
למה אתה לא עובד על רגליים?

barakav
29-05-09, 15:59
אני עובד. כמה סטים של דדליפט של 110 וסקוואט של 100 בעבודה שלי. אני לא רוצה הרבה מסה ברגליים. אני רוצה ללחוץ כמה שיותר ולשקול כמה שפחות וזאת הסיבה שאני שומר על הרגליים באינטנסיביות נמוכה ולא משנה כלום, היתה לי גם בעייה בברך שממש הפריעה לי במשך הרבה זמן...

Glycolysis
29-05-09, 17:29
אתה בן אדם מוזר, לחיצת חזה 150 ק"ג וסקוואט 100 סלח לי אבל זה עלוב.

barakav
29-05-09, 21:01
אתה בן אדם מוזר, לחיצת חזה 150 ק"ג וסקוואט 100 סלח לי אבל זה עלוב.

1.שיהיה עלוב, למי אכפת?
2.זה עניין של התמקדות בדבר אחד, אני רוצה ללחוץ הרבה יחסית למשקל הגוף. מסת שריר גדולה מידי ברגליים לא מסייעת למטרה הזאת. סקוואט ודדליפט כבדים לא משפרים את הבנץ ויגרמו לגוף להפנות יותר משאבים לרגליים ולא לחזה. אם הייתי עובד בשביל מראה הייתי מקדיש יותר זמן לרגליים, אבל אני לא...

Glycolysis
29-05-09, 21:20
1.שיהיה עלוב, למי אכפת?
2.זה עניין של התמקדות בדבר אחד, אני רוצה ללחוץ הרבה יחסית למשקל הגוף. מסת שריר גדולה מידי ברגליים לא מסייעת למטרה הזאת. סקוואט ודדליפט כבדים לא משפרים את הבנץ ויגרמו לגוף להפנות יותר משאבים לרגליים ולא לחזה. אם הייתי עובד בשביל מראה הייתי מקדיש יותר זמן לרגליים, אבל אני לא...

1. אוקי
2. מה אתה אומר? אני מציע שתרענן את המקורות שלך.

barakav
29-05-09, 22:18
המקורות שלי תמיד רעננים, המיתוס הזה לעומת זאת עתיק יומין. אין שום סיבה הגיונית לבנות כוח גדול מידי ברגליים אם אתה רוצה לחיצת חזה חזקה(כוח סביר יכול לעזור בקצת). יש גבול ליכולת של הגוף להתמקד בכמה דברים בו זמנית.

Max90kg
29-05-09, 23:06
שמע גבר אם אתה רוצה לעלות בעיקר בלחיצת חזה כדאי שתקרא את הספר של מקרוברט שקוראים לו BENCH PRESS 180KG (יש לי אותו ברוסית נראה לי שזה השם באנגלית). אני בדיוק תכננתי להתחיל לקרוא אותו יש שם את כל מה שאתה צריך בשביל לעלות במשקל בלחיצת חזה
(הנה (http://ragethunder.redmail.ru/bigbanch.html) הגרסא ברוסית אם משהו רוצה)

barakav
10-06-09, 16:01
טוב, אני מתכונן לחזור. אני אנסה לאפס את הפריודיזציה ואבנה לעצמי תוכנית לינארית לעשרה שבועות, אולי אני אביא שבוע-שבועיים של הורדת עומס לקראת סוף התוכנית.

למי שמתעניין, הלכתי לאורטופד. הוא אמר לי שיש לי חוסר סימטרייה מולד בכתפיים, אני חושב שזאת הסיבה שאני כל הזמן נפצע. אני אנסה לסדר את הגמישות שלי איכשהוא שתאזן את זה.

רועי ב.א
10-06-09, 16:03
שמע גבר אם אתה רוצה לעלות בעיקר בלחיצת חזה כדאי שתקרא את הספר של מקרוברט שקוראים לו bench press 180kg (יש לי אותו ברוסית נראה לי שזה השם באנגלית). אני בדיוק תכננתי להתחיל לקרוא אותו יש שם את כל מה שאתה צריך בשביל לעלות במשקל בלחיצת חזה
(הנה (http://ragethunder.redmail.ru/bigbanch.html) הגרסא ברוסית אם משהו רוצה)

אתה יכול בבקשה להביא כמה טיפים מהספר?

Sugarzaza
25-06-09, 01:20
ברק אתה משלב פרס בעמידה בתכנית הזו, כן?

Max90kg
25-06-09, 01:24
אתה יכול בבקשה להביא כמה טיפים מהספר?
סליחה לא ראיתי את התגובה קודם. בכל מקרה אין פה ממש התייחסות לטכניקה וכו. יש פה סיפור שמספר מקרוברט והמאמן במכון שלו שהגיע אליהם מתאמן חדש שרצה להיות פוארליפטר ואחרי 4 שנות אימונים לחץ 80 קילו לrm1 בטכניקה גרועה ותוך שנתיים עם תוכניות אימון (אני יכול לתרגם לך אותן אם אתה רוצה) הוא הגיע לשיא של 140 קילו rm1 וזכה במקום ראשון בתחרות פוארליפטינג בעיר שלו.