PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על המדריכים

lironsD
17-06-09, 14:35
אני יודע שיש פה דווקא כמה משתמשים שהם מדריכים מוסמכים בחדרי כושר אז השאלה היא לפורום ובעיקר להם

למה המדריכים בחדר כושר טוענים דברים כמו שסקוואט מביא עומס על הברכיים ויכול לדפוק תגדילה..ולפגוע בגב..ושילדים נמוכים שעוד לא סימו תגדילה שלהם לא יכולים לעשות תרגילים מורכבים כמו דדליפט או מיליטרי פריס??אני לא מבין,ככה מלמדים אותם בקורס ? או מה?

tal_s
17-06-09, 15:08
אני יודע שיש פה דווקא כמה משתמשים שהם מדריכים מוסמכים בחדרי כושר אז השאלה היא לפורום ובעיקר להם

למה המדריכים בחדר כושר טוענים דברים כמו שסקוואט מביא עומס על הברכיים ויכול לדפוק תגדילה..ולפגוע בגב..ושילדים נמוכים שעוד לא סימו תגדילה שלהם לא יכולים לעשות תרגילים מורכבים כמו דדליפט או מיליטרי פריס??אני לא מבין,ככה מלמדים אותם בקורס ? או מה?

יש בחדר כושר מדריכים שסיימו את הקורס שלהם גם לפני 10 ו20 שנה והמידע שברשותם לא עדכני
רב המדריכים הצעירים שמסיימים היום קורס לא יגידו את זה .. אמנם יש עדיין מיתוסים כמו לא לעשות סקוואט עד לרצפה ועדיף חגורה בכל התרגילים הכבדים.. אבל לפחות מחלק ניכר מהמיתוסים כבר נפתרנו

haim15
17-06-09, 15:29
אני חושב שהמדריכים שאומרים דברים כאלה פשוט לא יודעים לבצע את התרגילים הללו בטכניקה טובה ולכן הם מעדיפים להגיד לך שאלו תרגילים לא טובים ושאסור לעשות אותם מאשר להגיד לך שהם לא יודעים איך להסביר לך את זה כדי שתבצע את התרגילים בטכניקה נכונה

hanna666
17-06-09, 15:33
אני חושב שהמדריכים שאומרים דברים כאלה פשוט לא יודעים לבצע את התרגילים הללו בטכניקה טובה ולכן הם מעדיפים להגיד לך שאלו תרגילים לא טובים ושאסור לעשות אותם מאשר להגיד לך שהם לא יודעים איך להסביר לך את זה כדי שתבצע את התרגילים בטכניקה נכונה

הם מחכים שאתה תבוא ללמד אותם
גם לא תאמינו אצלנו במכון אין כאלה לא יודע למה כל המאמנים רובם התחרו ודווקא מועדדים אנשים לעשות סקוואטים וכו

yarinas
17-06-09, 15:46
לי אמרו שעד שלא אעשה את התרגיל באופן נכון עדיף לא לעשותו בכלל...

galSH
17-06-09, 16:21
הם מחכים שאתה תבוא ללמד אותם
גם לא תאמינו אצלנו במכון אין כאלה לא יודע למה כל המאמנים רובם התחרו ודווקא מועדדים אנשים לעשות סקוואטים וכו
סתם מתוך התעניינות, הם מעודדים גם דדליפט?

tal_s
17-06-09, 16:56
סתם מתוך התעניינות, הם מעודדים גם דדליפט?

חלק מהם

moo
17-06-09, 16:58
בשורה התחתונה כדי ללמוד דד ליפט וסקווט חייבים מאמן שהוא צמוד אליך לפחות לחודש
ואין לכל מתאמן מאמן אישי אז הם מעדיפים להגיד שלא כדאי והם צודקים
לא כדאי לנסות דד ליפט וסקווט בלי מדריך/שותף לאימונים שמבין עניין ויודע לתקן אותך

barakav
17-06-09, 17:09
תוריד ותקרא את הספר starting strength ותלמד לעשות סקוואט ודדליפט לבדך. לא צריך בשביל זה מדריך אישי.

Fatboy
17-06-09, 17:11
ואין לכל מתאמן מאמן אישי אז הם מעדיפים להגיד שלא כדאי והם צודקים
לא כדאי לנסות דד ליפט וסקווט בלי מדריך/שותף לאימונים שמבין עניין ויודע לתקן אותך

כנראה שבשנתיים האחרונות לא עשיתי סקוואט ודדליפט אלא בעצם משהו שהמצאתי.
:8: << ככה נראה דדליפט נכון??

galSH
18-06-09, 13:14

זה לא נכון. יש מספיק מאמרים בנושא, אפשר גם לצלם את עצמך להעלות לפורום כדי לקבל ביקורת (אפילו לריפטו יש פורום שאנשים מתייעצים איתו ונותנים לו סרטונים שלהם בשביל שיעביר ביקורת).

Cortex
18-06-09, 13:42
כנראה שבשנתיים האחרונות לא עשיתי סקוואט ודדליפט אלא בעצם משהו שהמצאתי.
:8: << ככה נראה דדליפט נכון??

חחחחח

the pharmacist
18-06-09, 13:57
רוב המדריכים ליצנים, תתעלם מהם

WEST $ SIDE
18-06-09, 14:15
זה לא יפגע בגדילה , אבל נעזוב בצד את שרוב המדריכים הם ליצנים , רוב המתאמנים לא מבצעים נכון את התרגילים וכשאתה מבצע לא נכון סקוואט ודדלפיט זה כן יכול לפגוע בך .

moo
18-06-09, 16:02
זה לא נכון. יש מספיק מאמרים בנושא, אפשר גם לצלם את עצמך להעלות לפורום כדי לקבל ביקורת (אפילו לריפטו יש פורום שאנשים מתייעצים איתו ונותנים לו סרטונים שלהם בשביל שיעביר ביקורת).

לך תלמד מספר

אין בעיה לקרוא ספרים ולהעשיר את הידע אבל בלי מאמן שיאמן אותך ויהיה איתך יהיה לך קשה ללמוד
והסיכון בפציעה גדול

galSH
18-06-09, 20:16
לך תלמד מספר

אין בעיה לקרוא ספרים ולהעשיר את הידע אבל בלי מאמן שיאמן אותך ויהיה איתך יהיה לך קשה ללמוד
והסיכון בפציעה גדול

אז אם אין לך מאמן עדיף שתעשה בנצ' פרס בסמית' מאשין?

Philip1123
19-06-09, 19:44
יכול להיות שזה נובע לא רק מחוסר ידע אלא משתי סיבות נוספות -

- עצלנות (אין להם כוח ללמד אותך בעצם 10 דקות).
- העדפה שלא תעשה תרגיל יחסית "מסוכן" (בייחוד למתחילים) כמו סקוואט או דד ליפט ואז האחריות תיפול עליהם.

Scylla
20-06-09, 04:59
אצלינו לא מעודדים אבל לא העירו לי, והם שמו לב... קשה להתעלם מהצרחות שלי... לא נעים.
בכל אופן לדעתי המאמנים שלא רוצים שתבצע את התרגילים האלה הם פשוט בגישה יותר מדי שמרנית שאלו תרגילים לבאדי בילדרים מקצועיים ועדיף להתקדם לאט לאט לאט... חבר שלי הלך למדריך אצלינו, ועשו לו תוכנית מגוחכת שכל התרגילים במכונה (וחבר שלי התאמן קצת פעם והוא לא איזה שחיף, ויש לו יחסית למתחיל כוח). ת'כלס האתר והפורום קידם אותי המון...

Eyeseen
20-06-09, 08:41
תורידו את הdvd של ss, כל הביצועים שלכם יהיו פרפקט.

Melamed
20-06-09, 08:43
יש מצב ללינק? ^^

Eyeseen
20-06-09, 11:53
מישהו פה בפורום נתן לפני הרבה זמן, לא יודע מאיפה להביא לך את זה עכשיו...תנסה לעשות חיפוש

bigbit
20-06-09, 12:19
דווקא מעודדים בקורס לתת את התרגיל הזה כי הוא נחשב לתרגיל הכי פונקיוצנאלי שקיים בחדר כושר
אבל צריך לדעת לבצע אותו נכון..הרבה מדריכים אולי מתעצלים ללמד אותו כי זה לוקח קצת יותר זמן תרגול עם התאמן מאשר להסביר פשיטת מרפקים כנגד פולי עליון לדוגמא..להסביר את הטכניקה והדגשים בסקוואט הרבה יותר מורכב לכן הרבה מדריכים שהם כבר זמן מה בעסק לא תמיד יש להם כוח להסביר למתאמנים את התרגיל הזה..אז נוח להם להגיד למתאמנים שזה מסוכן כדי שירדו מהרעיון לעשות אותו..מדריך גם לא אוהב להיות מותקל..אם תבוא למדריך עם תוכנית אימון שהוצאת מהאתר או הבאת ממישהו אחר..אז הוא יהיה נורא סקפטי לגבי התוכנית וינסה למצוא את הפגמים כי זה מוריד לו מהכבוד לפעמים שאתה לא מתייעץ עם הצוות של החדר כושר ופונה למקומות אחרים ובכך מוריד מערכו של המדריך..בקיצור מה שאני מנסה לומר שיש הרבה סיבות לא מקצועיות שמדריך לא ילמד אותך תרגילים מורכבים מדיי כי זה דורש השקעה מסויימת..רוב המדריכים בארץ מקבלים 22 שקל לשעה וחלק אפילו פחות וזה נורא מתסכל להתחיל להשקיע מאמצים בבנאדם שלא לוקח ממך אימונים אישיים..לכן לפעמים לקיחת מס' אימונים אישיים עם אותו מדריך שאתה חושב שהוא טוב יכולה לעזור לך כי הוא אחרי זה ירצה יותר לקדם אותך..בסך הכל זה עסק כלכלי אף אחד לא אוהב להיות מנוצל
השיטה בארץ דפוקה לכן רמת המדריכים ירודה..מדריך הוא אנדרפייד וגם שיש לו את הידע הרבה לקדם אותך..הרבה פעמים מטעמים פוליטיים הוא לא יעשה את זה..בארה"ב ברשתות הגדולות לעומת זאת ניתן לקחת רק אימונים אישיים..כשאתה נרשם אתה מקבל שניים חינם ואחרי זה אתה צריך לקחת מדריך אישי(רק אם אתה רוצה) ואז מן הסתם אתה משפר את הידע והמקצועויות שלך יותר מהר..
אני יכול להגיד לגבי למשל שאני לא מזלזל במתאמנים ומתייחס לכולם ומדגים סקוואטים והכל אבל יש הרבה טיפים מקצועיים שיטות אימון,תזונה,היבטיים פסיכולוגים וידע מסויים שאני לא אוהב לחלוק אם אנשים בשביל התשלום של המכון..לכן מי שבאמת מעריך אותי וחושב שאני יכול לקדם אותו יקח אצלי אימוניים אישים..זה לא בושה
גם אני שלא ידעתי אנגלית טוב לקחתי שיעורים פרטיים..ולקחתי כמה שיעורים בקוצ'ינג וזה עלה לי כסף אבל התקדמתי בדברים האלה..
לי לא מובן למה אנשים לפעמים מתקמצנים לשל על אימונים אישיים ואחרי מתלוננים שהם לא מגיעים לתוצאות..צריך להבין בשביל הידע האיכותי והקידום האישי צריך אימונים אישיים צריך הסברים מקצועיים ולא תמיד קריאה באתר או עבודה עם מדריך שאחראי על עוד 900 לקוחות משתווה לזה..
ההשקעה על אימונים אישיים שווה לא רק בגלל התוצאות והקידום. גם כלכלית זה יחסוך לך מנוי לשנה שלא עשית קידום משמעותי מספיק וסתם שילמת 200 שקל בחודש לחדר כושר.

bigbit
20-06-09, 12:22
תוריד ותקרא את הספר starting strength ותלמד לעשות סקוואט ודדליפט לבדך. לא צריך בשביל זה מדריך אישי.

פה הטעות שלך.
לא שאני מצודד לא לקרוא חומר מקצועי..אבל דרוש לפעמים הבנה וידע במקצוע בשביל להבין ספר כזה כמו שצריך בלי לפרש אותו עם טעויות..מה גם שהוא כתוב באגלית ושפה ואנגלית ברמה טובה מאוד אפילו..ובתור אחד שיש לו אנגלית שפת אם אני יכול להגיד לך שלא פשוט להבין אותו..אז אתה מצפה שילד בן 15 בלי לזלזל באמת שבלי..יבין אותו בצורה מושלמת וידע איך לבצע נכון עם הדגמה של תמונות בלי בנאדם שבאמת ינחה אותו ברגע האמת? אתה יודע שיש הבדל עצום בין הידע העיוני לידע בשטח..יש הרבה שיודעים טוב את העיוני ובשטח נופלים זה לא אותו דבר

Eyeseen
20-06-09, 13:20
פה הטעות שלך.
לא שאני מצודד לא לקרוא חומר מקצועי..אבל דרוש לפעמים הבנה וידע במקצוע בשביל להבין ספר כזה כמו שצריך בלי לפרש אותו עם טעויות..מה גם שהוא כתוב באגלית ושפה ואנגלית ברמה טובה מאוד אפילו..ובתור אחד שיש לו אנגלית שפת אם אני יכול להגיד לך שלא פשוט להבין אותו..אז אתה מצפה שילד בן 15 בלי לזלזל באמת שבלי..יבין אותו בצורה מושלמת וידע איך לבצע נכון עם הדגמה של תמונות בלי בנאדם שבאמת ינחה אותו ברגע האמת? אתה יודע שיש הבדל עצום בין הידע העיוני לידע בשטח..יש הרבה שיודעים טוב את העיוני ובשטח נופלים זה לא אותו דבר

אם בן אדם רואה את הדיוידי של ריפטו ולא יודע פרפקט איך לעשות דדליפט, סקוואט, מיליטרי ואפילו פאוור קלין, אז הוא מוגבל שכלית.
כל אחד שרוצה לדעת יכול לדעת, ואף אחד לא צריך אימונים אישיים אלא אם כן הוא עצלן בצורה מטורפת. באינטרנט יש הכל, צריך לדעת לחפש.

galSH
20-06-09, 16:14
פה הטעות שלך.

מסכים עם זה שהרמת השפה של הספר הזה היא לא כל כך פשוטה. אבל בשביל זה יש מורפיקס.

moo
20-06-09, 16:28
לכל הליצנים שהגיבו פה
מאמן לא חייב להיות מאמן מוסמך שאתה משלם לו
זה יכול להיות כל אחד שיודע את הטכניקה של הסקווט, דד ליפט
ויכול ללמד אותך, לעקוב אחריך ולראות שאתה מבצע אותו נכון

Tapit
20-06-09, 17:57
היום ראיתי מדריך בחדר כושר שלי שלא עשה סקוואט נכון :[[[[

bored2death
20-06-09, 18:46
הסיכוי לפציעה מדדליפט וסקוואט כאשר הטכניקה לא נכונה הוא גבוה מאוד
ולכן המאמנים מעדיפים לא להיכנס לזה בכלל
וקשה מאוד ללמוד סקוואט ודדליפט מחומר עיוני בלבד
לכן עדיף להיעזר במישהו שיודע את הטכניקה ויוכל ללמד אתכם

יניב צוות ישראלבודי
20-06-09, 21:16
בתור אחד שגם סיים קורס מדריכים אתם צריכים להבין קודם כל את הרקע של הקורסים האלה.

לקורסים האלה מגיעים אנשים שמתעניינים בספורט ורובם החליטו לעשות אותו כדי להשלים הכנסה.

סתם לצורך העניין שתבינו שבקורס שלי היה אחד שהיה שף, עוד אחד שהיה בעסקי הנדל"ן, עוד אחד שעבד בהייטק ואפילו הייתה איזשהי תימנייה שמעולם לא דרכה בחד"כ (מילים שלה, לא שלי)

החומר האנושי בקורס לא בא עם רקע כל כך גדול באימונים, לזה תכניסו כל מיני לימודים של אנטומיה וקיניזיולוגיה ופציעות ספורט ועוד כל מיני דברים שגוזלים זמנים מהקורס.. לא נשאר זמן להיכנס לכל תרגיל ותרגיל. (זאת הסיבה שהרבה מאמנים לא יודעים לבצע תרגילים בעצמם).

האנשים שמתכננים את הסילבוס של הקורס מודעים לזה שהסטודנטים האלה לא מבינים כל כך ולכן יש הרבה תרגילים שלא מלמדים בכוונה, כדי שלא יקרה מצב שמאמן מדריך מישהו בדדליפט לא נכון ויגרום לו לפציעות.

אשכרה יש סעיף בבחינות של "איזה תרגיל לא תיתן למתאמן מתחיל" ואני ייתן לכם כמה דוגמאות מהתשובה; דדליפט על כל סוגיו (קלאסי סומו ורומני וכל מה שלא תחשבו), בנט אובר רו, מתח מאחורי הראש, פולי עליון מאחורי הראש, מיליטרי פרס בעמידה ועוד הרבה.

אפילו שסקווט זה תרגיל שמלמדים, הם ממש לא נכנסים איתך לכל ההיפ דרייב וכל העניין של הסטאפ של איך נכנסים למוט וכו. פרונט סקוואט אפילו לא מזכירים.

אז יוצא לך מהקורס איזשהו שף שסה"כ רצה להשלים הכנסה בהולמס פלייס.. הוא מקבל 21 שקל לשעה. הוא לא יתחיל להסביר לך דדליפט כי הוא לא יודע ולא לימדו אותו.. והם גם לא מעוניינים ללמוד אז הם פשוט אומרים לך לעשות משהו אחר.

ולבנאדם שאמר שאפשר ללמוד מספר... זה תמיד טוב.. אבל ללמוד מספר ולבצע זה דברים שונים.. יש דברים שרואים מהצד שאתה תחת המוט לא תראה שאתה עושה לא נכון...

bigbit
20-06-09, 22:20
אם בן אדם רואה את הדיוידי של ריפטו ולא יודע פרפקט איך לעשות דדליפט, סקוואט, מיליטרי ואפילו פאוור קלין, אז הוא מוגבל שכלית.
כל אחד שרוצה לדעת יכול לדעת, ואף אחד לא צריך אימונים אישיים אלא אם כן הוא עצלן בצורה מטורפת. באינטרנט יש הכל, צריך לדעת לחפש.

כן נראה איזה גוף תבנה מהאינטרנט..
זה מה שאנשים לא מבינים..יש הבדל בין השטח לידע המקצועי..יש ידע שלומדים רק בשטח לא יעזור בין דין..

galSH
21-06-09, 07:20
בתור אחד שגם סיים קורס מדריכים אתם צריכים להבין קודם כל את הרקע של הקורסים האלה.

לקורסים האלה מגיעים אנשים שמתעניינים בספורט ורובם החליטו לעשות אותו כדי להשלים הכנסה.

סתם לצורך העניין שתבינו שבקורס שלי היה אחד שהיה שף, עוד אחד שהיה בעסקי הנדל"ן, עוד אחד שעבד בהייטק ואפילו הייתה איזשהי תימנייה שמעולם לא דרכה בחד"כ (מילים שלה, לא שלי)

החומר האנושי בקורס לא בא עם רקע כל כך גדול באימונים, לזה תכניסו כל מיני לימודים של אנטומיה וקיניזיולוגיה ופציעות ספורט ועוד כל מיני דברים שגוזלים זמנים מהקורס.. לא נשאר זמן להיכנס לכל תרגיל ותרגיל. (זאת הסיבה שהרבה מאמנים לא יודעים לבצע תרגילים בעצמם).

האנשים שמתכננים את הסילבוס של הקורס מודעים לזה שהסטודנטים האלה לא מבינים כל כך ולכן יש הרבה תרגילים שלא מלמדים בכוונה, כדי שלא יקרה מצב שמאמן מדריך מישהו בדדליפט לא נכון ויגרום לו לפציעות.

אשכרה יש סעיף בבחינות של "איזה תרגיל לא תיתן למתאמן מתחיל" ואני ייתן לכם כמה דוגמאות מהתשובה; דדליפט על כל סוגיו (קלאסי סומו ורומני וכל מה שלא תחשבו), בנט אובר רו, מתח מאחורי הראש, פולי עליון מאחורי הראש, מיליטרי פרס בעמידה ועוד הרבה.

אפילו שסקווט זה תרגיל שמלמדים, הם ממש לא נכנסים איתך לכל ההיפ דרייב וכל העניין של הסטאפ של איך נכנסים למוט וכו. פרונט סקוואט אפילו לא מזכירים.

אז יוצא לך מהקורס איזשהו שף שסה"כ רצה להשלים הכנסה בהולמס פלייס.. הוא מקבל 21 שקל לשעה. הוא לא יתחיל להסביר לך דדליפט כי הוא לא יודע ולא לימדו אותו.. והם גם לא מעוניינים ללמוד אז הם פשוט אומרים לך לעשות משהו אחר.

ולבנאדם שאמר שאפשר ללמוד מספר... זה תמיד טוב.. אבל ללמוד מספר ולבצע זה דברים שונים.. יש דברים שרואים מהצד שאתה תחת המוט לא תראה שאתה עושה לא נכון...

תודה רבה על ההודעה הזאת! עכשיו באמת הדברים ברורים יותר.

Eyeseen
21-06-09, 07:56
כן נראה איזה גוף תבנה מהאינטרנט..
זה מה שאנשים לא מבינים..יש הבדל בין השטח לידע המקצועי..יש ידע שלומדים רק בשטח לא יעזור בין דין..

ואיזה ידע זה בדיוק ?

עזוב את זה שדיברו על טכניקה בתרגילים המורכבים, שאת זה אפשר ללמוד בקלות בלי מאמן אישי. על איזה ידע אתה מדבר ?

Vodex
21-06-09, 08:02
מה שהכי מוזר לי איך אתם אומרים שמדריך מקבל 21-22 שקל לשעה זה פשוט בזיון מטצער, אצלי במכון המינמום הוא 25 עם הוותק במקום זה רק עולה, אחרי שהבן אדם פחות או יותר השכיל אז הוא צריך לקבל כמו בן אדם שלא למד בחיים כביכול ועובד במלצרות או באיזה דוחן בקניון? אין פלא שזה נראה ככה, אם יתחילו לשלם גם יותר גבוה זה יראה אחרת לגמרה.
אני גם למדתי קורס מדרכים חדר כושר ואני כרגע עובד בזה לפני הצבא

יניב צוות ישראלבודי
21-06-09, 10:31
מה שהכי מוזר לי איך אתם אומרים שמדריך מקבל 21-22 שקל לשעה זה פשוט בזיון מטצער, אצלי במכון המינמום הוא 25 עם הוותק במקום זה רק עולה, אחרי שהבן אדם פחות או יותר השכיל אז הוא צריך לקבל כמו בן אדם שלא למד בחיים כביכול ועובד במלצרות או באיזה דוחן בקניון? אין פלא שזה נראה ככה, אם יתחילו לשלם גם יותר גבוה זה יראה אחרת לגמרה.
אני גם למדתי קורס מדרכים חדר כושר ואני כרגע עובד בזה לפני הצבא

שמע אחי ברור שזה ביזיון.. המודעות לענף הזה לא גבוהה בארץ.. בוא נגיד שהשכר הממוצע נע בהתחלה בין 21 ל23 ואחרי כמה חודשים עולה מקסימום ל25.

לעומת זאת תסתכל בארה"ב יש לך אשכרה מאמני כושר בעל שם עולמי שנוסעים לך במרצדסים ועושים לך הרצאות וחיים מזה דיי טוב... תסתכל על מילוש סרצ'ב... מארק ריפטו דייב טייט...
אנשים שמבינים עניין ועושים מזה פרנסה טובה.
חח בארץ זה לא יקרה..

lironsD
21-06-09, 11:18
שמע אחי ברור שזה ביזיון.. המודעות לענף הזה לא גבוהה בארץ.. בוא נגיד שהשכר הממוצע נע בהתחלה בין 21 ל23 ואחרי כמה חודשים עולה מקסימום ל25.

לעומת זאת תסתכל בארה"ב יש לך אשכרה מאמני כושר בעל שם עולמי שנוסעים לך במרצדסים ועושים לך הרצאות וחיים מזה דיי טוב... תסתכל על מילוש סרצ'ב... מארק ריפטו דייב טייט...
חח בארץ זה לא יקרה..

זזהו,המדריך בחדר כושר שלי נותן לילדים שמתאמנים חודש במכון "תוכנית abc
שהחלוקה בה זה חזה יד קדמית יד אחורית
גב רגליים
כתפיים בטן

חחחחחחחחח כמה עלוב,והוא נותן 12 סטים לשריר קטן :X
הבעיה היא שאני מת לשים עליו זין ולעשות לו סקוואט אבל אני יודע שהוא יעיף אותי מהחדר כושר,אני צריך להגיד לו משהו חכם שיתן לי לעשות סקוואט מה אתם אומרים?נסיתי להגיד לו שרק מסקוואט אני יגדל ודברים כאלו

barakav
21-06-09, 13:17
בכנות, אני מכיר יותר אנשים שגדלו ממאמרים שהם קראו באינטרנט מאשר אנשים שגדלו מהתוכניות של המדריכים בחדרי הכושר שלהם.

לגבי טכניקה, זה מאוד תלוי, רוב האנשים יכולים ללמוד סקוואט ודדליפט מספרות ומיוטיוב, אלה לא תרגילים כלכך מסובכים. יש אחוז מסויים שיתקל בבעיות יוצאות דופן ויש דרך לטפל בהם אם הוא מעלה וידאו לרשת.

נכון, כשאני מאבחן בעיות אני מעדיף לראות את המתאמן ב3d, אבל ל95% מהמתאמנים אין בעיות שדורשות התייחסות מיוחדת ברמה שלא מוזכרת באיזה שהוא ספר וה5% האחרים ממילא לא ימצאו את התשובה כשהם ישאלו מדריך שלמד קורס של חודשיים.

לגבי החומר האנושי, זה כך בכל מקצוע.

Fatboy
21-06-09, 13:39
אם הטכנולוגיה היום לא צריך מאמן אישי גם בשביל ללמוד תרגילים מסובכים (יחסית)
אני לא רואה הבדל בין הדגמה חיה לבין סרטון באינטרנט
ולגבי ביצוע עצמי, לכל אחד היום יש מלצמה בנייד ולא חסר אתרים עם אנשים שיעשו ביקורת על הביצוע

אפשר להגיד שזה הימור להקשיב לעצות של חברי פורום שזה לא המקצוע שלהם,
אבל מצד שני זה גם הימור ללכת למדריך פרטי ואני מצטער להגיד אבל ממה שראיתי רוב המדריכים האישיים בארץ יודעים פחות מהגולש הממוצע בפורום הזה.

Vodex
21-06-09, 14:44

חח בארץ זה לא יקרה..

גם שמה אין הרבה כאלה, וגם פה אין לנו פה הרבה כאלה ואחד בינהם שמכבב זה יאיר להב
כשאני התחלתי לעבוד קבלתי 25

Scylla
23-06-09, 04:10
אני הגעתי לאן שהגעתי (שזה לא מר עולם אבל בהחלט מעבר למתאמן הממוצע) בלי עזרה ממאמנים וכל התוכניות אני בניתי בהתייעצות כאן. מאמנים תיקנו אותי פה ושם בקשר לביצוע תרגילים אבל לא מעבר. ודווקא המאמנים אצלי במכון הם מקצועיים מאוד יחסית (רובם). ואז חבר שלי מקבל תוכנית בלי שום משקולות חופשי... והוא עוד באימון ה3 שלו דחק בבנץ' 60 קילו rm10... משקל פסיכי למישהו שלא התאמן (כמעט) בחייו.

אני תמיד לוקח הכל בערבון מוגבל גם את העצות כאן וגם את העצות של המאמנים, משווה ביניהם והולך על מה שההסכמיות עליו היא יותר רחבה.

מה שכן - מתאמנים מתחילים וותיקים זה שונה לגמרי... לילד בן 15 שמתאמן חודשיים אין הרבה טיעוני נגד הגיוניים בעד או נגד תרגיל מסויים, הוא עדיין לא מכיר את הגוף שלו.