PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה|ההבדל בין חיטוב לדיאטה

alon639
24-06-09, 15:52
הבנתי שיש הבדל בין חיטוב לדיאטה...מה ההבדל?
בשניהם משלבים אימונים ותזונה...:rolleyes:

Max90kg
24-06-09, 15:54
דיאטה היא מושג כללי. חיטוב הוא סוג של דיאטה. יש דיאטות השמנה, דיאטות דלות פחמימות וכו (דוגמאות לדיאטות: Anabolic diet וud2)

Melamed
24-06-09, 16:00
מקס תגיד לי אם זה נכון:
אני לפחות ככה הבנתי בעבר
שדיאטה זה פשוט להרזות לא משנה אם שומרים על השריר או לא פשוט רוצים להרזות או כמו שאתם אומרים פה להיות שחיף..
וחיטוב זה חיטוב כמו שכולם פה יודעים לשמור את השריר ולרדת באחוזי שומן...

jonathan
24-06-09, 16:02
דיאטה זה לדיאטניות,חיטוב זה לגברים:cool:

Max90kg
24-06-09, 16:02
מקס תגיד לי אם זה נכון:
אני לפחות ככה הבנתי בעבר
שדיאטה זה פשוט להרזות לא משנה אם שומרים על השריר או לא פשוט רוצים להרזות או כמו שאתם אומרים פה להיות שחיף..
וחיטוב זה חיטוב כמו שכולם פה יודעים לשמור את השריר ולרדת באחוזי שומן...
הדיאטה הזאת היא בדרך כלל לאנשים שלא מתאמנים ולא מבינים כלום מהחיים שלהם. מה יותר טוב? סתם לרדת או לרדת בעיקר בשומן ופחות בשריר?
לזה שמעליי זה לא המשפט מהחתימה של ok?

moo
24-06-09, 16:19
דיאטה - משטר תזונה כלשהו עם מטרה כלשהי (למשל השמנה, הורדת משקל ללא חשיבות לשומן/שריר)

חיטוב - הורדת מקסימום שומן ושמירה על מקסימום שריר, החיטוב יבוצע ע"י דיאטה כלשהי בתוספת תוכנית אימונים.

jonathan
24-06-09, 16:20
חלאס,חיטוב ודיאטה זה אותו דבר.

moo
24-06-09, 16:21
חלאס,חיטוב ודיאטה זה אותו דבר.

לא נכון

Melamed
24-06-09, 16:32
אז צדקתי במה שאמרתי לא?

GnR
24-06-09, 16:55
בלי קשר להגדרה של זה, כל אחד שלא אשכרה חיפש את ההגדרה של זה חושב שדיאטה זה עניין רק תזונתי וחיטוב זאת תקופת אימונים שבה רוצים להיות במאזן קלוריות שלילי ועושים את זה גם עם תזונה וגם עם אירובי

Max90kg
24-06-09, 16:59
דיאטה - משטר תזונה כלשהו עם מטרה כלשהי (למשל השמנה, הורדת משקל ללא חשיבות לשומן/שריר)

חיטוב - הורדת מקסימום שומן ושמירה על מקסימום שריר, החיטוב יבוצע ע"י דיאטה כלשהי בתוספת תוכנית אימונים.
בud2 יש מטרה לשמר שריר. ובכל זאת יש שם את המילה diet
(ultimate diet 2.0)

jonathan
24-06-09, 17:21
לא נכון
כן נכון.

Scylla
25-06-09, 06:18
כולם היו קרובים אבל אף אחד לא הגדיר בדיוק.
דיאטה זה תפריט מסודר (או שיטה או משהו בסגנון) ולאו דווקא בשביל להרזות או אפילו להשמין. למשל לאדם שרגיש ללקטוז צריך להתאים דיאטה מסויימת, כנ"ל צליאק (רגישות לגלוטן). ללא קשר לאימונים. בדר"כ רוב הציבור עושה דיאטה בשביל להרזות אז מכאן הקונוטציה.
חיטוב זה דיאטה לצורך הורדה באחוזי שומן ובבאדיבילדינג יש דגש על שמירת מאסת שריר. יש מתאמנים מתחילים שחושבים שחיטוב (או עיצוב או איך שלא תנפיצו) זוהי צורת עבודה על שרירים שגורמת להיום להיות לא גדולים אבל בצורה יפה שזה מיתוס בפני עצמו (שגם אני בשלהי התיכון האמנתי בו).