PDA

צפה בגרסא המלאה : טיפים לשיפור התרגיל האהוב ביותר במכון

eden.B.
24-06-09, 23:46
איזה תרגיל אתם הכי אוהבים? איזה תרגיל נותן לכם להרגיש "הרקולס" קטן שאתם מוסיפים עוד כמה פלטות? על איזה תרגיל כולם שואלים "כמה אתה מרים"? אם אמרת שזהו הבנץ' פרס אז-צדקת!
אף אחד שהוא לא מהתחום ישאל אתכם כמה אתם שמים בסקוואט, בדדליפט, בבנט אובר כולם ישאלו דבר אחד "כמה אתה מרים בחזה?" אז עכשיו עם כמה עיצות וטיפים שאני יציג תוכל להגיד בגאווה גדולה אני מרים xxx ק"ג!

דבר ראשון:ההכנה לקראת התרגיל.
1. אמנו את הכתפיים חזק: בעיקר בלחיצות ליניהם, והתמקדו גם בדלתא הקדמית משום שהיא עובדת חזק מאוד בבנץ' פרס, דבר שיכול לתרום לעוד איזה לפטה או שתייפ.
2.אמן את החזה בכל מיני סוגי לחיצות למיניהם: אמנו את החזה שלכם לא רק בלחיצות עם מוט אלה גם בלחיצות עם דמבלים בשיפועים שונים כדי לאמן גם שרירים שעוזרים במהלך הבנץ' פרס.
3.בצעו תרגילים מורכבים כמו סקוואט וכמו דדליפט משום שהם התרגילים שמשחררים הכי הרבה רמותצ טסטוסטרון בגוף שעוזר לגדילת השריר ולכח באופן ישיר, וגם תורמת לחיזוק הרגליים שיוכל לעזור מאוד במהלך התרגיל.
4.אמנו את הטרייספס שלכם הטרייספס הוא שריר חשוב מאוד שעובד קשה מאוד בבנץ' פרס אז אמנו אותו ואל תתעלמו ממנו.
אמנו אותו חזק אבל לא עם אימון החזה משום שהטרייספס שלכם כבר עבד קשה באימון חזה ואתם לא תצליחו לאמן אותו באופן ישיר אחרי אימון חזה קשה, אתם תרמו באימון (צ'יט) דבר שיכוןל לגרום לפציעה, תרגילים מומלצים:לחיצת חזה אחיזה צרה, ופולי עליון-וכמובן,שיהיו כבדים!!!
5.התאימו לכם את האחיזה שלכם: לכל אחד אחיזה שהוא פחות/יותר מתחבר אליה, התאימו לכם את האחיזה שלכם וזיכרו שכאשר הידיים יותר צפופות אחת לשניה-אתם מתמקדים יותר בטרייספס,
כאשר הידיים יותר רחוקו אחת מהשניה אתםן מתמקדים יותר בחזה, אך זיכרו גם שככל שאתם מרחיקים אתהידיים כך גם טווח התנועה פוחת וככול שאתפ מקרבים את הידיים טווח התנועה עולה!
6.למרות שלא ציפיתם לזה אבל-אמנו את שרירי האמה שלכם!:שרירי האמה עוזרים באחיזה בבנץ' פרס ועוזרים בעוד דרכים, תרגיל מומלץ:פטישים!
7. לגדילת מסת השריר בחזה התמקדו בשלב השלילי של התנועה!: השלב החיובי מגרה אתהעצבים ולעומת זאת השלב השלילי של התנועה מגרה את השריר ולכן מומלץ להשתמש בשיטת "כח מתפרץ" בשלב החיובי ובשלילי להוריד לאט לחזה בספירה של 4-6.

אוקיי, אחרי שהכנו אתכם ונתנו לכם טיפים להוסיף עוד כמה פלטות לתרגיל נמשיך במשהו שהוא גם חשוב:איך בכלל עושים את התרגיל נכון?!!!
בכל מקום ובכל פפינה אנשים עושים את הבנץ' פרס, רובם הגדול לא עושים נכון, לא פעם ולא פעמיים ראיתי אנשים ששמים את הרגליים על הספה, ראיתי אנשים שממקמים את הרגליים במקום לא נכון, ראיתי אנשים שנועלים מרפקים במשקלים כבדים (דבר שיגרום להם אחר כך לסבל לא קטן),וכו' וכו' וכו'...
אז בעצם, איך לעזאזל עושים את התרגיל הזה בצורה הנכונה ביותר?
אז ככה:
התרגיל:בנץ' פרס
שריר עיקרי:חזה
שרירי עזר"טרייספס, וכתפיים.
סוג:תרגיל מורכב.

1.שכבו על ספסל שטוח בגובה מתאים ומקמו את עצמכם מתחת למוט כשהעיניים שלהם מקבילות אליו.
2.את הרגליים כופפו עד שיהיו בזוית ישרה עם שרירי התחת שלכם!
3.מקמו את ידכם ואחזו את המוט בחוזקה
4.תנעלו את עצמכם עם האגודלים (אגודלים מתכווצים על המוט כמו באגרוף), לא פעם ולא פעמיים קרה שהמוט נפל מישהו כי הוא לא החזיק נכון את המוט-אל תתנו לזה לקרות לכם,זה ממש לא נעים.
5.הורידו את המוט מהמתקן, קחו נשימה גדולה, והורידו אותו עד כדי סנטימטרים ספורים מאמצע החזה! אל תקפיצו אותו על החזה!
6.ממש לפני נעילת המרפקים עצרו, אל תנעלו מרפקים!!
7.לפני שאתם מבצעים חזרה נוספת הוציאו את האויר ובעת הירידה הכניסו שוב. שימוש בנשימה נכונה ייתן יציבות במהלך התרגיל, משום שהוא יוצר לחץ בחזה וכך בעצם תוכלו להשתמש בזה ביעילות בתרגיל אך היזהרו! שימוש לא נכון בכך יפגע בכם משום שהתהליך הזה הוא תהליך של נשימה אל-אוירנית, והוא אמור לקחת לא פחות מכמה שניות.
8.הקשיתו את הגב במעט והרימו את התחת טיפה באויר, אך אך תגזימו. שיטה זו משומשת בעיקר ע"י פאוור ליטרים והיא טובה כדי ללחוץ עוד כמה פלות משום שהיא מעניקה יציבות ומורידה במקת את טווח התנועה.
9.עוד דרך טובה כדי ללחוץ יותר היא: לאחר הורדת המוט לאמצע החזה, העלו אותו כלפי מעלה במאונך קצת כך שבסוף התנועה הוא יהיה מקביל לחזה העליון שלכם, כך תוכלו להתמקד יותר בשרירים העליונים של הגוף (טרפזים, כתפיים, שכמות שנותנות תמיכה טובה וכו') ופחות בשרירים התתונים של הגוף, זו שיטה שאני משתמש בה לרב כשאני עייף וכמעט לא יכול ללחוץ עוד אז אני מעביר את מרכז הכח שלי לשרירים העליונים (שהם אצלי קצת יותר חזקים) ומשם ממשיך לעוד 2-3 חזרות.
10.השתמשו ברגליים!: שימוש נכון ברליים ע"י הרמת התחת במקצת באויר והקשתת הגב התחתון וייצובם ע"י הרגליים, זה ייתן לכם כח שעובר מן הרגליים אל החזה באופן ישיר!

וזהו.. עכשיו אתם מוכנים להוסיף עוד כמה פלטות למוט ואל תשכחו לקחת לידכם ספוטר כשאתם עושים את התרגיל!

תגובות יתקבלו בברכה!

Max90kg
24-06-09, 23:51
3.בצעו תרגילים מורכבים כמו סקוואט וכמו דדליפט משום שהם התרגילים שמשחררים הכי הרבה רמותצ טסטוסטרון בגוף שעוזר לגדילת השריר ולכח באופן ישיר, וגם תורמת לחיזוק הרגליים שיוכל לעזור מאוד במהלך התרגיל.

על זה אני כל הזמן מדבר ובגלל זה כדאי לעשות סקוואט!

תודה רבה על המאמר בהחלט הזכיר לי כמה דברים

eden.B.
24-06-09, 23:55
על זה אני כל הזמן מדבר ובגלל זה כדאי לעשות סקוואט!

תודה רבה על המאמר בהחלט הזכיר לי כמה דברים

אף פעם לא פסלתי את הסקוואט אני מודע לכל היתרונות שלו ולהכל, הויכוח שלנו היה אם כדאי לאמן ידיים או לא, תשמע למרות כל היתרונות זה גם טוב לאמן את הידיים בנוסף-עוד גירוי מאימון מבוקר (לא אימון יתר!)+רמת טסטסטורון גבוהה+ תזונה מתאימה+שינה טובה=תוצאות טובות יותר.
כדאי לך לנסות אף לא יזיק.

Max90kg
24-06-09, 23:57
אף פעם לא פסלתי את הסקוואט אני מודע לכל היתרונות שלו ולהכל, הויכוח שלנו היה אם כדאי לאמן ידיים או לא, תשמע למרות כל היתרונות זה גם טוב לאמן את הידיים בנוסף-עוד גירוי מאימון מבוקר (לא אימון יתר!)+רמת טסטסטורון גבוהה+ תזונה מתאימה+שינה טובה=תוצאות טובות יותר.
כדאי לך לנסות אף לא יזיק.
אני כן עובד על ידיים יש לי 2 סטים בתוכנית fbw. אני פשוט מתנגד לזה שאנשים יעשו 12 סטים לידיים בתוכנית abc כשמספיק רק 6. כן מומלץ לעבוד על ידיים פשוט קיים מיתוס בארץ שאם תעבוד על ידיים הם יגדלו וזה מה שלא נכון כי צריך לעבוד בתוכנית אימונים נכונה לכל הגוף ולא לפמפם את הידיים בשביל שהם כביכול "יגדלו".

amitbatito
25-06-09, 00:03
אחלה מאמר אחי
אבל לא הבנתי משהו מה כל כך רע בלנעול מרפקים??

רועי ב.א
25-06-09, 00:05
אח שלי תן קרדיט למי שרשם תמאמר שזה מישהו מישראלבודי במקרה

eden.B.
25-06-09, 00:05
אחלה מאמר אחי
אבל לא הבנתי משהו מה כל כך רע בלנעול מרפקים??

זה ממש ממש לא טוב, עם הזמן וככל שתעלה במשקלים אתה תדפוק את המרפקים שלך (בגיל יותר צעיר זה פחות מסוכן אבל עדיין משום שבגיל צעיר הסחוסיםם שבמרפקים מתאחים מהר ממאוד לעומת גיל יותר מבוגר).

eden.B.
25-06-09, 00:08
אח שלי תן קרדיט למי שרשם תמאמר שזה מישהו מישראלבודי במקרה

לא ניתקלתי בשום מאמר מישראל בודי שפירט על כל כך הרבה שיטות וטכניקות לחזק את הבנץ' פרס.
כל החומר חוץ מכמה דברים ספציפיים הוא מאתרים שונים מחו"ל וחלקם הם מידע אישי שבאמת עובד.

G-G
25-06-09, 00:11
סחתאן על ההשקעה .. רק דבר אחד לא ברור לי
עד כמה שאני יודע הגב צריך להיות צמוד לספה .. אחרת זה יכול לפגוע .. המטרה היא שהחזה יעבוד עם הידיים , בלי תנופה של הגב .. (שיכול להפגע )
תקן אותי אם אני טועה ואנא הסבר :)

Max90kg
25-06-09, 00:13
עד כמה שאני יודע הגב צריך להיות צמוד לספה .. אחרת זה יכול לפגוע .. המטרה היא שהחזה יעבוד עם הידיים , בלי תנופה של הגב .. (שיכול להפגע )
מותר לקשת את הגב בבנץ' פרס.

yair3333
25-06-09, 00:17
דברים די ידועים..
אבל ממש שימושי למי שלא יודע..
תודה אחי

eden.B.

כמו שמקס אמר וכמו שכתוב במאמר מותר ואף רצוי לקשת את הגב במהלך הבנץ' פרס, זה נתון לויכוח ע"י הרבה מאמנים אבל אין הוכחות מדעיות שזה פוגע בגב, זה יכול לפגוע רק אם אתה עושה את זה כמו בבון ומרים את הגב שלך ות התחת שלך ככה שאתה כמעט עושה עמידת נר, אבל בכללי מותר וגם בתחרויות של פאוור ליפטרים מוותר להקשית את הגב ולהרים במקצת את התחת עד לגובה מסויים.

GnR
6.למרות שלא ציפיתם לזה אבל-אמנו את שרירי האמה שלכם!:שרירי האמה עוזרים באחיזה בבנץ' פרס ועוזרים בעוד דרכים, תרגיל מומלץ:פטישים!

פטישים לאמה ? פטישים לא מפתח את השריר שמשפיע על האחיזה (האמה מחולקת להרבה שרירים ובגדול 3 קבוצות נפרדות)
השריר שמשפיע על האחיזה מתפתח בכפיפות כף יד על הירך
מה שהרבה טוענים שהוא תרגיל מסוכן

eden.B.
25-06-09, 00:18
דברים די ידועים..
אבל ממש שימושי למי שלא יודע..
תודה אחי

סחטיין על זה שאתה יודע הכל... אם הכל ידוע למה יש כל כך הרבה מתאמנים שעושים הכל הפוך?

eden.B.
25-06-09, 00:20
פטישים לאמה ? פטישים לא מפתח את השריר שמשפיע על האחיזה (האמה מחולקת להרבה שרירים ובגדול 3 קבוצות נפרדות)

הוא גם משפיע על האמה, והוא עוזר בבנץ' פרס.

Max90kg
25-06-09, 00:21
אתה מדבר על ברכיאלס? מה הקשר? תרגילים טובים לאמה אלה תרגילים בפרונציה ובמיד פוזישן. והאמה זה השריר שמשפיע על האחיזה

G-G
25-06-09, 00:31
תודה.. למדתי משהו חדש :)

Sugarzaza
25-06-09, 00:50
תסביר לי חבר, למה בדיוק לא לנעול מרפקים?

hypertrophy
25-06-09, 01:07
איזה תרגיל אתם הכי אוהבים? איזה תרגיל נותן לכם להרגיש "הרקולס" קטן שאתם מוסיפים עוד כמה פלטות? על איזה תרגיל כולם שואלים "כמה אתה מרים"? אם אמרת שזהו הבנץ' פרס אז-צדקת!
אף אחד שהוא לא מהתחום ישאל אתכם כמה אתם שמים בסקוואט, בדדליפט, בבנט אובר כולם ישאלו דבר אחד "כמה אתה מרים בחזה?" אז עכשיו עם כמה עיצות וטיפים שאני יציג תוכל להגיד בגאווה גדולה אני מרים xxx ק"ג!

1. אמנו את הכתפיים חזק: בעיקר בלחיצות ליניהם, והתמקדו גם בדלתא הקדמית משום שהיא עובדת חזק מאוד בבנץ' פרס, דבר שיכול לתרום לעוד איזה לפטה או שתייפ.
2.אמן את החזה בכל מיני סוגי לחיצות למיניהם: אמנו את החזה שלכם לא רק בלחיצות עם מוט אלה גם בלחיצות עם דמבלים בשיפועים שונים כדי לאמן גם שרירים שעוזרים במהלך הבנץ' פרס.
4.אמנו את הטרייספס שלכם הטרייספס הוא שריר חשוב מאוד שעובד קשה מאוד בבנץ' פרס אז אמנו אותו ואל תתעלמו ממנו.
אמנו אותו חזק אבל לא עם אימון החזה משום שהטרייספס שלכם כבר עבד קשה באימון חזה ואתם לא תצליחו לאמן אותו באופן ישיר אחרי אימון חזה קשה, אתם תרמו באימון (צ'יט) דבר שיכוןל לגרום לפציעה, תרגילים מומלצים:לחיצת חזה אחיזה צרה, ופולי עליון-וכמובן,שיהיו כבדים!!!לא לאמן באותו יום עם החזה?כי הוא עובד קשה עם החזה?אז אתה אומר שעדיף לתת לו גירוי כבד יומיים ברצף? אתה טועה-כן תאמן את הטרייספס עם החזה
5.התאימו לכם את האחיזה שלכם: לכל אחד אחיזה שהוא פחות/יותר מתחבר אליה, התאימו לכם את האחיזה שלכם וזיכרו שכאשר הידיים יותר צפופות אחת לשניה-אתם מתמקדים יותר בטרייספס,
כאשר הידיים יותר רחוקו אחת מהשניה אתםן מתמקדים יותר בחזה, אך זיכרו גם שככל שאתם מרחיקים אתהידיים כך גם טווח התנועה פוחת וככול שאתפ מקרבים את הידיים טווח התנועה עולה!ממש ממש ממש לא!יש אחיזה אחת שצריכה להיות לכולם בלחיצת חזה והיא האחיזה שבה האמה יוצרת זוית ישרה עם המוט וזוית ישרה עם המרפק אחרת יהיה המון עומס על המרפק או המון עומס על פרק כף היד.נקודה.[/b]
7. לגדילת מסת השריר בחזה התמקדו בשלב השלילי של התנועה!: השלב החיובי מגרה אתהעצבים ולעומת זאת השלב השלילי של התנועה מגרה את השריר ולכן מומלץ להשתמש בשיטת "כח מתפרץ" בשלב החיובי ובשלילי להוריד לאט לחזה בספירה של 4-6.

אוקיי, אחרי שהכנו אתכם ונתנו לכם טיפים להוסיף עוד כמה פלטות לתרגיל נמשיך במשהו שהוא גם חשוב:איך בכלל עושים את התרגיל נכון?!!!
בכל מקום ובכל פפינה אנשים עושים את הבנץ' פרס, רובם הגדול לא עושים נכון, לא פעם ולא פעמיים ראיתי אנשים ששמים את הרגליים על הספהלשים את הרגליים על הספה יכול לעזור לבודד את שריר החזה ולבטל את העזרה שיש מהרחב גבי אין בעיה לעשות את זה זאת טכניקה מקובלת בפיתוח גוף, ראיתי אנשים שממקמים את הרגליים במקום לא נכון, ראיתי אנשים שנועלים מרפקים במשקלים כבדים (דבר שיגרום להם אחר כך לסבל לא קטן)דיברנו על העיניין הזה של הנעילת מרפקים-אל תפחיד את הילדים סתם,וכו' וכו' וכו'...
אז ככה:

1.שכבו על ספסל שטוח בגובה מתאים ומקמו את עצמכם מתחת למוט כשהעיניים שלהם מקבילות אליו.
4.תנעלו את עצמכם עם האגודלים (אגודלים מתכווצים על המוט כמו באגרוף), לא פעם ולא פעמיים קרה שהמוט נפל מישהו כי הוא לא החזיק נכון את המוט-אל תתנו לזה לקרות לכם,זה ממש לא נעים.
5.הורידו את המוט מהמתקן, קחו נשימה גדולה, והורידו אותו עד כדי סנטימטרים ספורים מאמצע החזה! אל תקפיצו אותו על החזה!
6.ממש לפני נעילת המרפקים עצרו, אל תנעלו מרפקים!!למה לא?זה לא חלק מטווח התנועה? תנעל מרפקים כשאתה עובד כבד אי נעילה יכולה להיות טכניקת עבודה לפעמים אבל כבסיס צריך לנעול
7.לפני שאתם מבצעים חזרה נוספת הוציאו את האויר ובעת הירידה הכניסו שוב. שימוש בנשימה נכונה ייתן יציבות במהלך התרגיל, משום שהוא יוצר לחץ בחזה וכך בעצם תוכלו להשתמש בזה ביעילות בתרגיל אך היזהרו! שימוש לא נכון בכך יפגע בכם משום שהתהליך הזה הוא תהליך של נשימה אל-אוירנית, והוא אמור לקחת לא פחות מכמה שניות.
8.הקשיתו את הגב במעט והרימו את התחת טיפה באויר, אך אך תגזימו. שיטה זו משומשת בעיקר ע"י פאוור ליטרים והיא טובה כדי ללחוץ עוד כמה פלות משום שהיא מעניקה יציבות ומורידה במקת את טווח התנועה.לא נכון-המטרה פה היא להכניס את הרחב גבי לפעולה ולעזרה בסיום הלחיצה כיוון שאנחנו מכניסים את הגוף לתנועה בין מישורית [מוסיפים פשיטת כתף] וממש לא בישביל להקטין את טווח התנועה[/b]
9.עוד דרך טובה כדי ללחוץ יותר היא: לאחר הורדת המוט לאמצע החזה, העלו אותו כלפי מעלה במאונך קצת כך שבסוף התנועה הוא יהיה מקביל לחזה העליון שלכם, כך תוכלו להתמקד יותר בשרירים העליונים של הגוף (טרפזים, כתפיים, שכמות שנותנות תמיכה טובה וכו') ופחות בשרירים התתונים של הגוף, זו שיטה שאני משתמש בה לרב כשאני עייף וכמעט לא יכול ללחוץ עוד אז אני מעביר את מרכז הכח שלי לשרירים העליונים (שהם אצלי קצת יותר חזקים) ומשם ממשיך לעוד 2-3 חזרות.[b]מתכון טוב לפציעות ולחוסר פרופורציה בין השרירים-מעביר משקל לכתף ומכניס אותה למנח כל כך לא נכון?תכין סטוק משככי כאבים
10.השתמשו ברגליים!: שימוש נכון ברליים ע"י הרמת התחת במקצת באויר והקשתת הגב התחתון וייצובם ע"י הרגליים, זה ייתן לכם כח שעובר מן הרגליים אל החזה באופן ישיר![b]שוב פעם-הכוח בא מהגב ולא מהרגליים אין שום קשר בינן לבין החזה תלמד קינזיולוגיה בסיסית

וזהו.. עכשיו אתם מוכנים להוסיף עוד כמה פלטות למוט ואל תשכחו לקחת לידכם ספוטר כשאתם עושים את התרגיל!

תגובות יתקבלו בברכה!

ביקשת את דעתי ואת התיקונים הדרושים קיבלת......למדת כמנה דברים חדשים :) מזל טוב!

yair3333
25-06-09, 01:14
אני לא יודע למה אנשים לא יודעים.. אמרתי שלי זה ידוע.. חח

Sugarzaza
25-06-09, 04:35
"לשים את הרגליים על הספה יכול לעזור לבודד את שריר החזה ולבטל את העזרה שיש מהרחב גבי אין בעיה לעשות את זה זאת טכניקה מקובלת בפיתוח גוף" - לא זו לא, אתה לא יציב אם הרגליים לא מהודקות לתוך הרצפה. הרחב גבי עובד בכל מקרה.

"לא נכון-המטרה פה היא להכניס את הרחב גבי לפעולה ולעזרה בסיום הלחיצה כיוון שאנחנו מכניסים את הגוף לתנועה בין מישורית [מוסיפים פשיטת כתף] וממש לא בישביל להקטין את טווח התנועה" - זה גם מקטין את טווח התנועה של המוט

"9.עוד דרך טובה כדי ללחוץ יותר היא: לאחר הורדת המוט לאמצע החזה, העלו אותו כלפי מעלה במאונך קצת כך שבסוף התנועה הוא יהיה מקביל לחזה העליון שלכם, כך תוכלו להתמקד יותר בשרירים העליונים של הגוף (טרפזים, כתפיים, שכמות שנותנות תמיכה טובה וכו') ופחות בשרירים התתונים של הגוף, זו שיטה שאני משתמש בה לרב כשאני עייף וכמעט לא יכול ללחוץ עוד אז אני מעביר את מרכז הכח שלי לשרירים העליונים (שהם אצלי קצת יותר חזקים) ומשם ממשיך לעוד 2-3 חזרות.מתכון טוב לפציעות ולחוסר פרופורציה בין השרירים-מעביר משקל לכתף ומכניס אותה למנח כל כך לא נכון?תכין סטוק משככי כאבים"

10.השתמשו ברגליים!: שימוש נכון ברליים ע"י הרמת התחת במקצת באויר והקשתת הגב התחתון וייצובם ע"י הרגליים, זה ייתן לכם כח שעובר מן הרגליים אל החזה באופן ישיר!שוב פעם-הכוח בא מהגב ולא מהרגליים אין שום קשר בינן לבין החזה תלמד קינזיולוגיה בסיסית
[b]-
יש בעיה עם ניתוק ישבן מהספסל. קודם כל זה לא תקני תחרותית. דבר שני, הטכניקות האלה בעייתיות למתאמן בגלל שהמטרה באימונים היא להיות כמה שיותר חזק ולא להרים כמה שיותר משקל. ברגע שאתה מגשר בצורה כזו קיצונית אתה לא יכול לדעת אם הרמת יותר בגלל שהתחזקת או בגלל טכניקה ברידג'ינג יותר טובה. ובקשר להסבר, הכוח מגיע מהרצפה ועובר דרך כל הchain אל המוט. לא מאיבר מסויים, בטח שלא מהגב שיכול להפיק כשלעצמו רמה מוגבלת של כוח ביחס לרגליים למשל.
-
אוקיי, לא הבנתי כל כך לא את הסעיף ולא את ההסבר. יש מצב אחד ויחיד שבו המוט מסיים את התנועה שלו, וזה בצורה כזו שאם תסתכל מהצד על נעילה, הידיים ישרות ואנכיות לספסל. כל מצב אחר יפגע בתפוקת הכוח וביעילות של התרגיל.

hypertrophy
25-06-09, 10:14
הרחב גבי עובד בכל מקרה אבל באחוז די קטן כשאתה מקשית את הגב תוכל להפיק יותר כוח בגלל יותר מעורבות שלו אל תכנס לקטנות
נכון שזה מקטין את טווח התנועה בקצת אבל לא זאת המטרה של ה"צ'יטינג"

בקשר לתיקון השני-אני לא יודע ממש בקשר לתיקניות של ניתוק הישבן מהספסל אבל אם אתה אומר אז סבבה נקבל טוב לדעת
בכל אופן...אם הרמת את הגב קצת כן נעזרתי יותר ברחב גבי שיכול להפיק מספיק כוח כדי לתרום עוד 2-3 חזרות
אולי אתה לא יכול לדעת מה הסיבה שהרמת יותר אבל לפי סגנון הכתבה המטרה היא להרים כמה שיותר בתנועה הספציפית אז זה לא הכי עקרוני

ובקשר למה שלא הבנת-הוא התכוון לכך שכשאתה לא יכול ללחוץ עוד תעביר את המוט מעל קו הכתפיים [לא מעל בית החזה] מה שאני מאמין שלא צריך להסביר לך למה לא רצוי שיקרה

יש הסכמה?

nani
25-06-09, 11:54
אחלה אחי .....

רק שהאחיזה שלי בפרס בנצ' קצט שונה , אני לא סוגר עם האגודל ,יד פתוחה כזה....

מסכים עם hypertrophy לגמרה. נתן לך נקודות טובות

eden.B.
25-06-09, 14:29
לא לאמן באותו יום עם החזה?כי הוא עובד קשה עם החזה?אז אתה אומר שעדיף לתת לו גירוי כבד יומיים ברצף? אתה טועה-כן תאמן את הטרייספס עם החזה

זה נתון לויכוח בין המדריכים, יש שאומרים שצריך לאמן את הטרייספס בנפרד כדי לעבוד עליהם חזק, אם אתה עובד על הטרייספס אחרי אימון חזה קשה מן הסתם אתה לא תרים את אותם המשקלים ומן הסתם אתה תיעזר בצ'יטים שלאורך הזמן יפגעו בך.

הספהלשים את הרגליים על הספה יכול לעזור לבודד את שריר החזה ולבטל את העזרה שיש מהרחב גבי אין בעיה לעשות את זה זאת טכניקה מקובלת בפיתוח גוף

חשבתי שהבנת את המטרה של המאמר, במה שכתבת אתה התכוונת לפיתוח של בודיבילדר כדי לבודד את השריר, אני התכוונתי במאמר ללחוץ כמה שיותר בחזה, זה קצת יותר של פאוור ליפטרים אבל זה מצוין לשלב בין לבין.

לא נכון-המטרה פה היא להכניס את הרחב גבי לפעולה ולעזרה בסיום הלחיצה כיוון שאנחנו מכניסים את הגוף לתנועה בין מישורית [מוסיפים פשיטת כתף] וממש לא בישביל להקטין את טווח התנועה

אתה צודק בזה, איך שכחתי להוסיף את המטרה המרכזית של להכניס את הגב יותר לפעולה...
וד"א זה כן מקטין את טווח התנועה ותראה שהמון פאוור ליפטרים משתמשים בזה.

מתכון טוב לפציעות ולחוסר פרופורציה בין השרירים-מעביר משקל לכתף ומכניס אותה למנח כל כך לא נכון?תכין סטוק משככי כאבים

שמע אחי הכל קשור לטכניקה אתה לא מעביר את כל המשקל לכתף, אתה מרים אותו באלכסון אבל בשלב מסוים (כשהמוט אמור להגיע בשיא להיות מקביל לחזה העליון ולא מעבר) אתה עוצר, זה מצוין אבל חייבים לשלב טכניקה טובה.

שוב פעם-הכוח בא מהגב ולא מהרגליים אין שום קשר בינן לבין החזה תלמד קינזיולוגיה בסיסית
הכח כן בא מהרגליים אחי... הגב גם בא לידי פעולה אבל גם הרגליים.
תשאל את barakav הוא משתמש בזה, הוא כתב את זה גם בלוג שלו...

תודה על התגובה אחי אני יקח חלק מן הדברים בחשבון...

eden.B.
25-06-09, 14:31
"לשים את הרגליים על הספה יכול לעזור לבודד את שריר החזה ולבטל את העזרה שיש מהרחב גבי אין בעיה לעשות את זה זאת טכניקה מקובלת בפיתוח גוף" - לא זו לא, אתה לא יציב אם הרגליים לא מהודקות לתוך הרצפה. הרחב גבי עובד בכל מקרה.

"לא נכון-המטרה פה היא להכניס את הרחב גבי לפעולה ולעזרה בסיום הלחיצה כיוון שאנחנו מכניסים את הגוף לתנועה בין מישורית [מוסיפים פשיטת כתף] וממש לא בישביל להקטין את טווח התנועה" - זה גם מקטין את טווח התנועה של המוט

"9.עוד דרך טובה כדי ללחוץ יותר היא: לאחר הורדת המוט לאמצע החזה, העלו אותו כלפי מעלה במאונך קצת כך שבסוף התנועה הוא יהיה מקביל לחזה העליון שלכם, כך תוכלו להתמקד יותר בשרירים העליונים של הגוף (טרפזים, כתפיים, שכמות שנותנות תמיכה טובה וכו') ופחות בשרירים התתונים של הגוף, זו שיטה שאני משתמש בה לרב כשאני עייף וכמעט לא יכול ללחוץ עוד אז אני מעביר את מרכז הכח שלי לשרירים העליונים (שהם אצלי קצת יותר חזקים) ומשם ממשיך לעוד 2-3 חזרות.מתכון טוב לפציעות ולחוסר פרופורציה בין השרירים-מעביר משקל לכתף ומכניס אותה למנח כל כך לא נכון?תכין סטוק משככי כאבים"

10.השתמשו ברגליים!: שימוש נכון ברליים ע"י הרמת התחת במקצת באויר והקשתת הגב התחתון וייצובם ע"י הרגליים, זה ייתן לכם כח שעובר מן הרגליים אל החזה באופן ישיר!שוב פעם-הכוח בא מהגב ולא מהרגליים אין שום קשר בינן לבין החזה תלמד קינזיולוגיה בסיסית
-
[b]יש בעיה עם ניתוק ישבן מהספסל. קודם כל זה לא תקני תחרותית. דבר שני, הטכניקות האלה בעייתיות למתאמן בגלל שהמטרה באימונים היא להיות כמה שיותר חזק ולא להרים כמה שיותר משקל. ברגע שאתה מגשר בצורה כזו קיצונית אתה לא יכול לדעת אם הרמת יותר בגלל שהתחזקת או בגלל טכניקה ברידג'ינג יותר טובה. ובקשר להסבר, הכוח מגיע מהרצפה ועובר דרך כל הchain אל המוט. לא מאיבר מסויים, בטח שלא מהגב שיכול להפיק כשלעצמו רמה מוגבלת של כוח ביחס לרגליים למשל.
-
אוקיי, לא הבנתי כל כך לא את הסעיף ולא את ההסבר. יש מצב אחד ויחיד שבו המוט מסיים את התנועה שלו, וזה בצורה כזו שאם תסתכל מהצד על נעילה, הידיים ישרות ואנכיות לספסל. כל מצב אחר יפגע בתפוקת הכוח וביעילות של התרגיל.

בזה אתה ממש טועה, אפשר לנתק בתחרויות את התחת מהספסל אבל עד כדי גובה מסוים.

eden.B.
25-06-09, 14:34
הרחב גבי עובד בכל מקרה אבל באחוז די קטן כשאתה מקשית את הגב תוכל להפיק יותר כוח בגלל יותר מעורבות שלו אל תכנס לקטנות
נכון שזה מקטין את טווח התנועה בקצת אבל לא זאת המטרה של ה"צ'יטינג"

בקשר לתיקון השני-אני לא יודע ממש בקשר לתיקניות של ניתוק הישבן מהספסל אבל אם אתה אומר אז סבבה נקבל טוב לדעת
בכל אופן...אם הרמת את הגב קצת כן נעזרתי יותר ברחב גבי שיכול להפיק מספיק כוח כדי לתרום עוד 2-3 חזרות
אולי אתה לא יכול לדעת מה הסיבה שהרמת יותר אבל לפי סגנון הכתבה המטרה היא להרים כמה שיותר בתנועה הספציפית אז זה לא הכי עקרוני

ובקשר למה שלא הבנת-הוא התכוון לכך שכשאתה לא יכול ללחוץ עוד תעביר את המוט מעל קו הכתפיים [לא מעל בית החזה] מה שאני מאמין שלא צריך להסביר לך למה לא רצוי שיקרה

יש הסכמה?

תקרא שוב, אני לא אמרתי להרים את המוט עד לקו הכתפיים אלה מתחתיו לחזה העליון.

Tapit
25-06-09, 21:42
לא מסכים בכלל עם 4.
אז מתי תאמן את היד אחורית? יום אחרי באימון גב/כל אימון שאתה עושה? אין מנוחה=אין גדילה.
יד אחורית עם חזה יד קדמית עם גב.

Sugarzaza
25-06-09, 23:16
בזה אתה ממש טועה, אפשר לנתק בתחרויות את התחת מהספסל אבל עד כדי גובה מסוים.

לא, אסור

נעל
26-06-09, 03:21
ביקשת את דעתי ואת התיקונים הדרושים קיבלת......למדת כמנה דברים חדשים :) מזל טוב!

אם אתה טוען שנעילת מרפקים לא פוגעת בגוף ושצריך לעשות זאת אז אני אבדוק עם כמה אנשים בוינגייט כי אם אתה טועה אז אני מתחיל להחשיב את 'שיאים' כחרא...
אבל גם אפשרי שאתה צודק, אני לא מתכוון לזלזל איכשהו..
כל יום לומדים משהו חדש
לדוגמא היום הבנתי שלכופף מעט את הברכיים בזמן עבודה על יד קדמית בעמידה לא מקל מהעומס על הגב...[נאמר ע"י מישהו עם תואר שני ]

ד"א מקס אם אתה קורא את זה, שני הרכזים בוינגייט שדיברו היום אמרו שהם לא מבינים למה מאמנים מפחדים לתת סקוואט אבל וינגייט דוגלת בלתת סקוואט למתאמן עם בסיס של זמן מסויים כי זה התרגיל הבונה 'הטוב ביותר' ושצריך לתת אותו ושהם מקווים שמי שמסיים את הקורס ייצג את המכון בכבוד [ סתם מנפץ לך מיתוס שכל מי שמוינגייט לא נותן סקוואטים וחרא זה לא בגלל שהם חונכו לא נכון לפחות]..

100powerlifter
26-06-09, 10:43

אמנו אותו חזק אבל לא עם אימון החזה משום שהטרייספס שלכם כבר עבד קשה באימון חזה ואתם לא תצליחו לאמן אותו באופן ישיר אחרי אימון חזה קשה, אתם תרמו באימון (צ'יט) דבר שיכוןל לגרום לפציעה, תרגילים מומלצים:לחיצת חזה אחיזה צרה, ופולי עליון-וכמובן,שיהיו כבדים!!!
כאשר הידיים יותר רחוקו אחת מהשניה אתםן מתמקדים יותר בחזה, אך זיכרו גם שככל שאתם מרחיקים אתהידיים כך גם טווח התנועה פוחת וככול שאתפ מקרבים את הידיים טווח התנועה עולה!

בכל מקום ובכל פפינה אנשים עושים את הבנץ' פרס, רובם הגדול לא עושים נכון, לא פעם ולא פעמיים ראיתי אנשים ששמים את הרגליים על הספה, ראיתי אנשים שממקמים את הרגליים במקום לא נכון, ראיתי אנשים שנועלים מרפקים במשקלים כבדים (דבר שיגרום להם אחר כך לסבל לא קטן),וכו' וכו' וכו'...
אז ככה:

6.ממש לפני נעילת המרפקים עצרו, אל תנעלו מרפקים!!
8.הקשיתו את הגב במעט והרימו את התחת טיפה באויר, אך אך תגזימו. שיטה זו משומשת בעיקר ע"י פאוור ליטרים והיא טובה כדי ללחוץ עוד כמה פלות משום שהיא מעניקה יציבות ומורידה במקת את טווח התנועה.
9.עוד דרך טובה כדי ללחוץ יותר היא: לאחר הורדת המוט לאמצע החזה, העלו אותו כלפי מעלה במאונך קצת כך שבסוף התנועה הוא יהיה מקביל לחזה העליון שלכם, כך תוכלו להתמקד יותר בשרירים העליונים של הגוף (טרפזים, כתפיים, שכמות שנותנות תמיכה טובה וכו') ופחות בשרירים התתונים של הגוף, זו שיטה שאני משתמש בה לרב כשאני עייף וכמעט לא יכול ללחוץ עוד אז אני מעביר את מרכז הכח שלי לשרירים העליונים (שהם אצלי קצת יותר חזקים) ומשם ממשיך לעוד 2-3 חזרות.
10.השתמשו ברגליים!: שימוש נכון ברליים ע"י הרמת התחת במקצת באויר והקשתת הגב התחתון וייצובם ע"י הרגליים, זה ייתן לכם כח שעובר מן הרגליים אל החזה באופן ישיר!

תגובות יתקבלו בברכה!

מאיפה לך כל הידע הזה זו כתבה של אלופים ....ממש תודה

hypertrophy
26-06-09, 12:20
אם אתה טוען שנעילת מרפקים לא פוגעת בגוף ושצריך לעשות זאת אז אני אבדוק עם כמה אנשים בוינגייט כי אם אתה טועה אז אני מתחיל להחשיב את 'שיאים' כחרא...
אבל גם אפשרי שאתה צודק, אני לא מתכוון לזלזל איכשהו..
כל יום לומדים משהו חדש
לדוגמא היום הבנתי שלכופף מעט את הברכיים בזמן עבודה על יד קדמית בעמידה לא מקל מהעומס על הגב...[נאמר ע"י מישהו עם תואר שני ]

ד"א מקס אם אתה קורא את זה, שני הרכזים בוינגייט שדיברו היום אמרו שהם לא מבינים למה מאמנים מפחדים לתת סקוואט אבל וינגייט דוגלת בלתת סקוואט למתאמן עם בסיס של זמן מסויים כי זה התרגיל הבונה 'הטוב ביותר' ושצריך לתת אותו ושהם מקווים שמי שמסיים את הקורס ייצג את המכון בכבוד [ סתם מנפץ לך מיתוס שכל מי שמוינגייט לא נותן סקוואטים וחרא זה לא בגלל שהם חונכו לא נכון לפחות]..

אתה אדיוט....

חוץ מזה..את רוב הידע שלי לא השגתי בקורס וכך כל מדריך רציני אמור להבין שהחומר הנלמד בקורס זה רק בסיס ובחלקו מוטעה לפעמים
בקשר לנעילת מרפקים-זה חלק מטווח התננועה נקודה אין שום בעיה לנעול מרפקים גם אם בקורס שלך יאמרו אחרת [חחח אתה אומר אנשים בווינגייט כאילו אמרת אני אתייעץ עם משה רבנו]

נעל
26-06-09, 12:31
לבחור עם תואר שני יש טיפה יותר ידע מבחור בן 23 שעשה קורס של חודשיים.
מה שאתה אומר לא הגיוני בכלל, גם ממה שלמדתי ממישהו שיש לו תואר שלישי ברפואה בבית הספר שלי אני לומד במגמת רפואה נעילת מרפקים פוגעת בסחוסים.
והצימצום בטווח תנועה מזערי.
אבל בכיף אני אדיוט מה שתגיד.
אתה זה שמבסס את המידע שלך על מאמרים מהאינטרנט
אתה תופס תחת כאילו אתה מינימום פרופסור לאימוני חדר כושר, תצריך גם עכשיו לדעת שלפעמים יש מצב שאתה טועה.
וזה לא משה רבנו אבל אם אני אשאל 3 אנשים שעשו תואר בתחום והם אומרים שאתה טועה אני אעדיף להקשיב להם.
אם יגידו משהו מטעה אני לא אתייחס אליו כי יש לי את הידע שלי מאוד מקורות ולא רק משם וככה הכי טוב שלא תיהיה מוגבל למקור אחד.
אבל מה שאמרת נשמע הזוי ביותר.

והדבר היחיד שנעילה תביא לך זה הורדה של עומס מהשרירים וככה מנוחה קצרה אבל בעיקרון זה ציט, אם זה מה שעושה לך הרגשה טובה שאתה מרים טיפה יותר שיהיה לבריאות.

galSH
26-06-09, 14:48
לבחור עם תואר שני יש טיפה יותר ידע מבחור בן 23 שעשה קורס של חודשיים.
מה שאתה אומר לא הגיוני בכלל, גם ממה שלמדתי ממישהו שיש לו תואר שלישי ברפואה בבית הספר שלי אני לומד במגמת רפואה נעילת מרפקים פוגעת בסחוסים.
והצימצום בטווח תנועה מזערי.
אבל בכיף אני אדיוט מה שתגיד.
אתה זה שמבסס את המידע שלך על מאמרים מהאינטרנט
אתה תופס תחת כאילו אתה מינימום פרופסור לאימוני חדר כושר, תצריך גם עכשיו לדעת שלפעמים יש מצב שאתה טועה.
וזה לא משה רבנו אבל אם אני אשאל 3 אנשים שעשו תואר בתחום והם אומרים שאתה טועה אני אעדיף להקשיב להם.
אם יגידו משהו מטעה אני לא אתייחס אליו כי יש לי את הידע שלי מאוד מקורות ולא רק משם וככה הכי טוב שלא תיהיה מוגבל למקור אחד.
אבל מה שאמרת נשמע הזוי ביותר.

והדבר היחיד שנעילה תביא לך זה הורדה של עומס מהשרירים וככה מנוחה קצרה אבל בעיקרון זה ציט, אם זה מה שעושה לך הרגשה טובה שאתה מרים טיפה יותר שיהיה לבריאות.

בסדר, אז אנשים בעלי נסיון של יותר משלושים שנה שבאמת התעסקו גם בpl וwl פחות מבינים מרופאים שאין להם שום ניסיון בתחום (וכן אני גם מדבר על ריפטו).

נעל
26-06-09, 15:23
בסדר, אז אנשים בעלי נסיון של יותר משלושים שנה שבאמת התעסקו גם בpl וwl פחות מבינים מרופאים שאין להם שום ניסיון בתחום (וכן אני גם מדבר על ריפטו).

כל אחד סותר את השני.
אני בוחר לא להסתכן בדרך כלל.
ויש אנשים שעוסקים בתחום בלי לדעת יותר מאדם שעשה בו תואר כי הם לא טרחו, לא שאני יוצא כנגד ריפטו כי אין לי ממש מושג מה הדעות שלו ולא אכפת לי גם.
אבל היפרטרופיה מיצג תדעות שלו לפעמים אנימ סכים לפעמים לא מה זה משנה..
ויש הבדל בין שאלה על מבנה אנטומי [לרופא] לבין לשאול אותם על גיינרים וכאלה שהם לא למדו על זה כלום וחושבים שזה מסרטן [חלקם].
99% מהרופאים שתלך אליהם לדוגמא לא יבואו אלייך ביציאה שהמכון פוגע בגדילה, וכו.

eden.B.
26-06-09, 17:38
אתה אדיוט....

חוץ מזה..את רוב הידע שלי לא השגתי בקורס וכך כל מדריך רציני אמור להבין שהחומר הנלמד בקורס זה רק בסיס ובחלקו מוטעה לפעמים
בקשר לנעילת מרפקים-זה חלק מטווח התננועה נקודה אין שום בעיה לנעול מרפקים גם אם בקורס שלך יאמרו אחרת [חחח אתה אומר אנשים בווינגייט כאילו אמרת אני אתייעץ עם משה רבנו]

שמע אחי בזה אתה צודק אבל אתה לא יכול להיות בטוח בזה, כי זה יוצר המון עומס על המרפק במשקלים גבוהים.
ונכון שזה חלק מטווח התנועה אבל בחלק שלפני הנעילה אני מעדיף לעצור ולא לנעול, כי:
א.לא ליצור עומס על המרפקים.
ב.בשלב שלפני הנעילה אתה עובד חזק מאוד על היד האחורית, וחבל לעייף אותה מוקדם כל כך אם נשארו לך עוד כמה חזרות...

נעל
26-06-09, 18:51
הנעילה מביאה לך איזה מילימטר של תנועה זה שולי כל כך

hypertrophy
26-06-09, 19:21
מילימטר שכל כך קריטי לכוח כללי בתנועה
ואם תגיע למצב שאתה מוותר עכשיו על מלאה לאט לאט הגוף שלך יוותר על יותר אחוזים מטווח התנועה
איזה עומס יש לך על המרפק בדיוק?אתה יודע מה הלחץ הזה שיש לך על הרמפק? מאיזה כייון מופעל הלחץ ואיך הוא פוגע בכלל?
אז בוא נאמר ככה:לחץ על המרפק הוא בשלב השלילי של התנועה[כשהמוט למטה קרוב לחזה] ואז הרדיוס והאולנה[האמה לצורך העיניין] מנסות לברוח הצידה מעצם הפמור [אז יכול להווצר לחץ על המרפק הרבה יותר מאשר בנעילה [מה לעשות שכשעצם נדחקת לעצם אין שום סכנה לגידים ורצועות אבל ההפך כן]
עכשיו הבנת איך יכול להווצר לחץ על מפרק?
כי מהסיבה שציינת אנחנו אמורים כל היום לשכב ואסור לשבת או לעמוד כי זה מפעיל לחץ על חוליות עמ"ש ולחץ על הרגליים ורק בשכיבה אין לחץ על שום מפרק
ואתה אומר שנעילת מרפק זה צ'יט כי זה נותן מנוחה לשרירים?אז באמת שאין לך מושג על מה אתה מדבר זאת שטות שאין כמוה כי בעצם נעילת המרפק בלחיצת חזה אתה מפעיל לחץ שרירי גדול של חזה ושל הטרייספס

אה ועוד דבר....אתה אדיוט בגלל השטות שאמרת שאתה תשאל אנשים מווינגייט ואם הם יגידו ההפך אז אתה שיאים זה חרא או משהו כזה-תחשוב שוב על מה שאמרת ותבין כמה אדיוט אתה.....ל]י מה שאמרת ווינגייט זה הכי חרא שיש כי כל מדריכי ווינגייט שראיתי מדברים שטויות בצורה נוראית אז נניח ואני טועה-אתה משליך על המוסד שלמדתי בו שהוא חרא?-זאת התנהגות מפגרת וטיפשית

בכל אופן-בכל הנוגע לספורט-כפי שהוכח רבות לרופאים[שאין להם התמחות בספורט] לא יודעים על מה הם מדברים
יום טוב-מקווה שלמדת משהו

galSH
26-06-09, 20:37
כל אחד סותר את השני.
אני בוחר לא להסתכן בדרך כלל.
ויש אנשים שעוסקים בתחום בלי לדעת יותר מאדם שעשה בו תואר כי הם לא טרחו, לא שאני יוצא כנגד ריפטו כי אין לי ממש מושג מה הדעות שלו ולא אכפת לי גם.
אבל היפרטרופיה מיצג תדעות שלו לפעמים אנימ סכים לפעמים לא מה זה משנה..
ויש הבדל בין שאלה על מבנה אנטומי [לרופא] לבין לשאול אותם על גיינרים וכאלה שהם לא למדו על זה כלום וחושבים שזה מסרטן [חלקם].
99% מהרופאים שתלך אליהם לדוגמא לא יבואו אלייך ביציאה שהמכון פוגע בגדילה, וכו.

ריפטו אומר שצריך לעבוד בטווחי תנועה מלאים - ואם מדובר בבנץ' זה אומר הורדת המוט עד שהוא נוגע בחזה, וסיום התנועה בנעילת מרפקים. הוא מתעסק בתחום הזה מעל ל30 שנה, אז אני מניח שאם נעילת מרפקים הייתה עושה נזק הוא בטח היה גם חווה אותו, לא?

נעל
26-06-09, 21:24
מילימטר שכל כך קריטי לכוח כללי בתנועה
ואם תגיע למצב שאתה מוותר עכשיו על מלאה לאט לאט הגוף שלך יוותר על יותר אחוזים מטווח התנועה
איזה עומס יש לך על המרפק בדיוק?אתה יודע מה הלחץ הזה שיש לך על הרמפק? מאיזה כייון מופעל הלחץ ואיך הוא פוגע בכלל?
אז בוא נאמר ככה:לחץ על המרפק הוא בשלב השלילי של התנועה[כשהמוט למטה קרוב לחזה] ואז הרדיוס והאולנה[האמה לצורך העיניין] מנסות לברוח הצידה מעצם הפמור [אז יכול להווצר לחץ על המרפק הרבה יותר מאשר בנעילה [מה לעשות שכשעצם נדחקת לעצם אין שום סכנה לגידים ורצועות אבל ההפך כן]
עכשיו הבנת איך יכול להווצר לחץ על מפרק?
כי מהסיבה שציינת אנחנו אמורים כל היום לשכב ואסור לשבת או לעמוד כי זה מפעיל לחץ על חוליות עמ"ש ולחץ על הרגליים ורק בשכיבה אין לחץ על שום מפרק
ואתה אומר שנעילת מרפק זה צ'יט כי זה נותן מנוחה לשרירים?אז באמת שאין לך מושג על מה אתה מדבר זאת שטות שאין כמוה כי בעצם נעילת המרפק בלחיצת חזה אתה מפעיל לחץ שרירי גדול של חזה ושל הטרייספס

אה ועוד דבר....אתה אדיוט בגלל השטות שאמרת שאתה תשאל אנשים מווינגייט ואם הם יגידו ההפך אז אתה שיאים זה חרא או משהו כזה-תחשוב שוב על מה שאמרת ותבין כמה אדיוט אתה.....ל]י מה שאמרת ווינגייט זה הכי חרא שיש כי כל מדריכי ווינגייט שראיתי מדברים שטויות בצורה נוראית אז נניח ואני טועה-אתה משליך על המוסד שלמדתי בו שהוא חרא?-זאת התנהגות מפגרת וטיפשית

בכל אופן-בכל הנוגע לספורט-כפי שהוכח רבות לרופאים[שאין להם התמחות בספורט] לא יודעים על מה הם מדברים
יום טוב-מקווה שלמדת משהו

כי לפי מה שקראתי נעילה מעניקה לך זמן מנוחה.
תנסה בבנץ לנעול, אתה יכול להישאר ככה כמה שניות בכיף, העומס הרבה יותר נמוך על החזה שהמרפק נעול והרוב נופל על הטריספס.
ואמרתי שאני אחשיב את זה כחרא בהנחה שהם אלו שלימדו אותך ככה, אבל ענית לעצמך, אתה למדת את זה מהאינטרנט, בוא לא נסתמך על חומר מהאינטרנט אם כך.
אם מדריך מוינגייט מדבר שטויות זה בגלל שהוא אידיוט ולא בגלל שהמוסד לא טוב, איפה שאתה למדת מבוסס על וינגייט שהיו לפני כולם.
ואתה תופס תחת ומנסה לקלל בניסיון להעלות לעצמך את האגו זה לא מזיז לי מוטב שתפסיק.

נעל
26-06-09, 21:26
ריפטו אומר שצריך לעבוד בטווחי תנועה מלאים - ואם מדובר בבנץ' זה אומר הורדת המוט עד שהוא נוגע בחזה, וסיום התנועה בנעילת מרפקים. הוא מתעסק בתחום הזה מעל ל30 שנה, אז אני מניח שאם נעילת מרפקים הייתה עושה נזק הוא בטח היה גם חווה אותו, לא?
קראתי גם על מישהו שטוען שצריך לעשות דדליפט לא אם גב ישר.
לטענתו הוא עושה את זה כ10 שנים, וכרגע נמצא על ה 300-400 קילו לא זוכר בדיוק, ולא נפצע.
זה אומר שזה נכון?.
מקווה שתנסה לעשות ככה דדליפט ותודיע לנו אחכ

hypertrophy
26-06-09, 21:35
לטענתו הוא עושה את זה כ10 שנים, וכרגע נמצא על ה 300-400 קילו לא זוכר בדיוק, ולא נפצע.
זה אומר שזה נכון?.

נתתי לך הסבר על הלחץ שמופעל על המרפק בפוזיציות שונות למה אתה ממשיך להתווכח?

נעל
26-06-09, 21:40
זה היה לבחור השני וההסבר שלך לא סיפק אותי ואם הוא נכון אז יסבירו לי את זה כמו שצריך בהזדמנות זה לא משנה.
לא מבין איך המילימטר הזה קריטי, ושעשיתי בנצ היום נעלתי רק כדי לבדוק עד כמה זה משפיע עליי, ודווקא הרגשתי תעומס יורד מהחזה והולך יותר לטריספס, מה שנתן לי מנוחה לעשותת עוד חזרה שתיים.

galSH
27-06-09, 08:12
זה אומר שזה נכון?.

אז המישהו הזה מזיין ת'מוח.

Sugarzaza
27-06-09, 16:54
תעבירו חיפוש בפורום, שיקו הוכיח שצריך לנעול מרפקים בכל תנועה, ולנעול ברכיים בכל תנועה והסביר את זה מאוד יפה.

trx--->sus
27-06-09, 19:43
בטח שלנעול מרפקים מה זה השטות הזאת!!!

חוץ מזה המאמר יפה מאוד חוץ מאוד משו קטן שאני לא מסכים (בנוסף לתיקונים של היפטרופי) למה לא לאמן את היד אחורית באותו היום??? לא צריך ישר אחרי החזה אבל גם לא צריך לתת לה יום מיוחד....

וגם לא צריך לעבוד על האמה בנפרד היא עובדת מספיק בגב!