PDA

צפה בגרסא המלאה : למה מתח נחשב לתרגיל גב כל כך טוב ?

GnR
06-07-09, 13:59
מה יש בו מיוחד ?

The-Two
06-07-09, 14:09
קודם כל מתח זה תגריל מורכב ומה שעובד במתחעיקר זה הרחב גבי והבייספס.. וכמו שאמרתי כי הוא תרגיל מורכב.
ומתח וחתירה הם התרגילים הכי טובים לגב..
מקווה שעזרתי.

galSH
06-07-09, 14:37
הוא פשוט משלב יותר שרירים מאשר פולי עליון.

Max90kg
06-07-09, 14:41
קודם כל מתח זה תגריל מורכב ומה שעובד במתחעיקר זה הרחב גבי והבייספס.. וכמו שאמרתי כי הוא תרגיל מורכב.
מקווה שעזרתי.
צח זה אתה?

LoveToBe
06-07-09, 14:43
צח זה אתה?

גם אני באתי לשאול אותו בדיוק :):):):)=]

eden.B.
06-07-09, 16:46
זה תרגיל מצוין שבונה מסה ועובד חזק על הרחב גבי. למרות כל היתרונות שלו אני לא אוהב לעבוד איתו ומעדיף יותר את הברזלים...

GnR
06-07-09, 16:58
זה תרגיל מצוין שבונה מסה ועובד חזק על הרחב גבי. למרות כל היתרונות שלו אני לא אוהב לעבוד איתו ומעדיף יותר את הברזלים...

:confused::confused::confused:
בונה מסה ?? הטווח חזרות שלך קובע מה הוא יעשה לא התרגיל |: אל תגיד לי שאתה מהאלו שחושבים שיש תרגילים שמעצבים ויש כאלו שבונים מסה |:
עובד חזק על הרחב גבי ?? אתה קובע כמה הוא יעבוד לא התרגיל, בתרגיל אחר לא תגיע לכשל בגלל שריר אחר, בכל תרגיל תוכל לאמץ אותו באותה מידה |:

obzion
06-07-09, 17:18
קח תשובה מאיזשהו מאמר :

קבוצה 3:
סוף סוף, תרגילים מקבוצה 3, "מלכי התרגילים", תרגילים במשקל חופשי בהם הגוף שלכם עובר דרך המרחב. במילים אחרות, כל תרגיל שבו הטורסו (הגוף, לא כולל הגפיים) בתנועה כגון:
סקוואט, דדליפט, מתח על כל סוגיו, שכיבות סמיכה, לאנג'ים ומקבילים.
אלו תרגילים שיגרמו לגירוי הרב ביותר, ובשל כך - לתוצאות המהירות ביותר.
כמה פעמים ראיתם בחדר הכושר אנשים מרימים משקלים נהדרים במכונת הפולי העליון, אבל בכל זאת בעלי בעיה בעליות מתח?
הסיבה לכך, היא שבכדי לבצע סוג זה של תרגילים גופנו לא צריך רק "לסחוב" את ההתנגדות הנוספת, אלא גם להרים את משקל גופו. בשל כך, הרבה שרירים נכנסים לפעולה בשביל לבצע זאת.
כשמבצעים תרגילים כמו מקבילים, מתח, סקוואט ודדליפט אנחנו באמת "מכים" בכל שריר ושריר בגופנו. התרגילים האלה לא רק נותנים תוצאות הכי מהר, אלא גם עוזרים ביצירת כוח פונקציונאלי, או במילים אחרות - כח שנוכל להשתמש בו גם בפעילותנו היומיומית.
אם אתה טוב בביצוע מתח, ואתה תיגש למכשיר הפולי עליון על מנת לבצע 'משיכה בפולי', אתה תיווכח איזו משימה קלה זאת. למען האמת, כתלות בחוזקך בעליות מתח, אתה תוכל אפילו להרים את כל המשקל ברוב המכשירים. לעומת זאת, ההפך הוא לא תמיד נכון. בזמן שאתה יכול להיות נהדר במשיכות בפולי, לא בטוח שתוכל לבצע הרבה עליות מתח, שכן הכוח שנרכש במשיכות בפולי הוא לא עביר כמו הכח שנרכש מעליות מתח. ההגיון מאחורי האמרה הזאת הוא, שוב, nms (גירוי עצבי-שרירי).

מרציאנו
06-07-09, 17:19
הוא פשוט משלב יותר שרירים מאשר פולי עליון.

אפשר לדעת איזה שרירים הוא משלב יותר מהפולי?
כי לפי מה שאני יודע זה אותו תנועה בהפוך

GnR
06-07-09, 17:47
קח תשובה מאיזשהו מאמר :

קבוצה 3:
סוף סוף, תרגילים מקבוצה 3, "מלכי התרגילים", תרגילים במשקל חופשי בהם הגוף שלכם עובר דרך המרחב. במילים אחרות, כל תרגיל שבו הטורסו (הגוף, לא כולל הגפיים) בתנועה כגון:
כמה פעמים ראיתם בחדר הכושר אנשים מרימים משקלים נהדרים במכונת הפולי העליון, אבל בכל זאת בעלי בעיה בעליות מתח?
הסיבה לכך, היא שבכדי לבצע סוג זה של תרגילים גופנו לא צריך רק "לסחוב" את ההתנגדות הנוספת, אלא גם להרים את משקל גופו. בשל כך, הרבה שרירים נכנסים לפעולה בשביל לבצע זאת.
כשמבצעים תרגילים כמו מקבילים, מתח, סקוואט ודדליפט אנחנו באמת "מכים" בכל שריר ושריר בגופנו. התרגילים האלה לא רק נותנים תוצאות הכי מהר, אלא גם עוזרים ביצירת כוח פונקציונאלי, או במילים אחרות - כח שנוכל להשתמש בו גם בפעילותנו היומיומית.
אם אתה טוב בביצוע מתח, ואתה תיגש למכשיר הפולי עליון על מנת לבצע 'משיכה בפולי', אתה תיווכח איזו משימה קלה זאת. למען האמת, כתלות בחוזקך בעליות מתח, אתה תוכל אפילו להרים את כל המשקל ברוב המכשירים. לעומת זאת, ההפך הוא לא תמיד נכון. בזמן שאתה יכול להיות נהדר במשיכות בפולי, לא בטוח שתוכל לבצע הרבה עליות מתח, שכן הכוח שנרכש במשיכות בפולי הוא לא עביר כמו הכח שנרכש מעליות מתח. ההגיון מאחורי האמרה הזאת הוא, שוב, nms (גירוי עצבי-שרירי).

זה נראה לי מטומטם
אם אתה מגיע לכשל במתח זה בגלל שריר אחר? לא בגלל הרחב גבי ? אם כן זה לא תרגיל שיעיל לרחב גבי (אלא אם כן הוא גם היה קרוב מאוד לכשל), מה שלא נכון לפי הטענה שהוא מההכי טובים לרחב גבי

אם זה עובד על עוד שרירים אז אתה יכול לעבוד עליהם בצורה יעילה יותר בעבודה ישירה

obzion
06-07-09, 17:48
זה נראה לי מטומטם
אם אתה מגיע לכשל במתח זה בגלל שריר אחר? לא בגלל הרחב גבי ? אם כן זה לא תרגיל שיעיל לרחב גבי (אלא אם כן הוא גם היה קרוב מאוד לכשל), מה שלא נכון לפי הטענה שהוא מההכי טובים לרחב גבי

אם זה עובד על עוד שרירים אז אתה יכול לעבוד עליהם בצורה יעילה יותר בעבודה ישירה

הכוונה היא בעיקר לשרירים מייצבים.

ואלה גם השרירים הנוספים אליהם התכוון גל.

הרי במתח/פולי יש לנו את אותן התנועות : פשיטה/קירוב בכתף וכפיפה במרפק.

manshush
06-07-09, 18:06
מקווה שעזרתי.

the two=the one?

Holy_Templar
06-07-09, 18:19
אני מודה...
שמתי שהתחלתי לעשות מתח .
תוך חודש נעשה שינוי כל כך מאסיבי בגב שלי שזה מפחיד
מתח 3 סטים של 10 חזרות
ואחרי כן להוסיף משקל ..

פשוט תרגיל אדיר לגב...

galSH
06-07-09, 20:46
אפשר לדעת איזה שרירים הוא משלב יותר מהפולי?
כי לפי מה שאני יודע זה אותו תנועה בהפוך

בעיקר שרירים מייצבים. תחשוב שהמכונה מקבעת אותך. לעומת זאת במתח אתה גם צריך לייצב את עצמך (מפעיל עוד שרירים).

מרציאנו
06-07-09, 21:39
אז אני מבין שאם אני עושה מתח בגרביטון זה לא ניחשב למתח טוב כי המייצבים לא עובדים בו

DanielML
06-07-09, 21:40
שאלה על מתח.
ויכוח ביני לבין מתאמן מהחדר כושר(שאגב נראה על הפנים אבל מרגיש אש לתת עצות)
מה עדיף
6-8 חזרות מתח 3 סטים(דעתי)
או 12 חזרות 3 סטים עם גרביטון.

Max90kg
06-07-09, 21:43
שאלה על מתח.
מה עדיף
אני לא רואה סיבה לעשות 12 חזרות בגרביטרון אם אתה יכול לעשות 6-8 נקי. לדעתי, אתה צודק.

hasman90
06-07-09, 21:46
אני מודה...
שמתי שהתחלתי לעשות מתח .
תוך חודש נעשה שינוי כל כך מאסיבי בגב שלי שזה מפחיד
מתח 3 סטים של 10 חזרות
ואחרי כן להוסיף משקל ..

פשוט תרגיל אדיר לגב...

איך אתתה מוסיף משקל למתח?

ariel.b
06-07-09, 22:09
שאלה על מתח.
מה עדיף

:):):):) מי זה? מי זה?
לי ברור שעדיף מתח נקי!!!

DanielML
06-07-09, 22:12
אחד כזה עם משקפיים ,טיפל'ה גבוה,בדר"כ עם זיפים קצוצים כאלה,100% אתה יודע מי זה.

ariel.b
06-07-09, 22:17
אחד כזה עם משקפיים ,טיפל'ה גבוה,בדר"כ עם זיפים קצוצים כאלה,100% אתה יודע מי זה.

כן, אני יודע מי זה. הוא תמיד מתווכח על שטויות חחח

DanielML
06-07-09, 22:27
זה בחור שפעם התווכחתי איתו על טונה vs שייק חלבון בלוקרים

eden.B.
07-07-09, 00:45
:confused::confused::confused:
בונה מסה ?? הטווח חזרות שלך קובע מה הוא יעשה לא התרגיל |: אל תגיד לי שאתה מהאלו שחושבים שיש תרגילים שמעצבים ויש כאלו שבונים מסה |:
עובד חזק על הרחב גבי ?? אתה קובע כמה הוא יעבוד לא התרגיל, בתרגיל אחר לא תגיע לכשל בגלל שריר אחר, בכל תרגיל תוכל לאמץ אותו באותה מידה |:

אני מתכווןם לזה שהוא בונה מסה לטווח של 6-8, 8-10 גג 10-12 ולא 20-30 וכמובן עם תוספת משקל אם לא זה תרגיל שבכלל לא הייתי מסתכל עליו.

ariel.b
07-07-09, 07:11
זה בחור שפעם התווכחתי איתו על טונה vs שייק חלבון בלוקרים

נכון חח, אני יודע בדיוק מי זה.

GnR
07-07-09, 08:33
אני מתכווןם לזה שהוא בונה מסה לטווח של 6-8, 8-10 גג 10-12 ולא 20-30 וכמובן עם תוספת משקל אם לא זה תרגיל שבכלל לא הייתי מסתכל עליו.

יש תרגילים שהטווח חזרות היעיל להיפרטרופיה איתם (בהנחה שאתה שולט בהתנגדות) הוא 20-30 ?

lironsD
07-07-09, 15:19
יש תרגילים שהטווח חזרות היעיל להיפרטרופיה איתם (בהנחה שאתה שולט בהתנגדות) הוא 20-30 ?

לאאאאאא......
היפורטרפיה זה 6-15..וחוץ מיזה שעוד שלדעתי זה 6-12,ומ13 אתה כבר מתחיל לעבוד על סיבולת..

GnR
07-07-09, 15:20
לאאאאאא......
היפורטרפיה זה 6-15..וחוץ מיזה שעוד שלדעתי זה 6-12,ומ13 אתה כבר מתחיל לעבוד על סיבולת..

שאלתי אותו את זה בגלל מה שהוא אמר

ronaldo
07-07-09, 18:51
קח תשובה מאיזשהו מאמר :

קבוצה 3:
:clap:
סוף סוף מישהו רציני

Holy_Templar
07-07-09, 19:07
איך אתתה מוסיף משקל למתח?

מחזיק משקולת עם הרגליים שלי , או תולה משקולת על הצוואר שלי...

ronaldo
07-07-09, 19:08
מחזיק משקולת עם הרגליים שלי , או תולה משקולת על הצוואר שלי...

:confused:
אתה יודע, אתה יכול לקשור פלטה לכבל סביב המותניים...

hypertrophy
07-07-09, 19:15
חחחחחח יש לי משהו לומר פה.....אבל אני אסתום......יש מצב שאני אהרוס לכמה חבר'ה פה ת'חיים

Holy_Templar
07-07-09, 19:17
:confused:
אתה יודע, אתה יכול לקשור פלטה לכבל סביב המותניים...:)

בסדר אני יכול גם לקנות שרשרת כבדה...
יותר נוח לתלות על הצוואר או להחזיק עם הרגליים

ואין לי עם מה לקשור סביב מותניים ..

שאני אומר לתלות על הצוואר אני מתכוון שאני שם עליי את המשקולות האלה של ה -
2.5-5.0 קילו שקושרים לרגליים..

Holy_Templar
07-07-09, 19:18
חחחחחח יש לי משהו לומר פה.....אבל אני אסתום......יש מצב שאני אהרוס לכמה חבר'ה פה ת'חיים

בנוגע לחתימה שלך

מה שלא הורג-מחשל!!
מה שהורג....מחשל את אמא!!
מה שהורג את אמא.... מביא מיוחדת ..

hypertrophy
07-07-09, 19:51
בנוגע לחתימה שלך

מה שלא הורג-מחשל!!
מה שהורג....מחשל את אמא!!
מה שהורג את אמא.... מביא מיוחדת ..

נכון נכון.....אבל זה ממש מתאים כבר לצבא....אז אני מעדיף להשאיר ככה שיתאים גם לאזרחות :)