PDA

צפה בגרסא המלאה : סקוואט בסמיט vs לג פרס

lironsD
07-07-09, 15:24
תאכלס מה יותר יעיל?

ברור שסקוואט חופשי הכי טוב,אבל מבין שניהם...סתם להתעניין..מה יותר יעיל?

DanielML
07-07-09, 15:26
ממה שהבנתי לגפרס יהיה יותר יעיל לבניית מסה ברגליים

lironsD
07-07-09, 15:27
וואלה..עוד תגובות..

WEST $ SIDE
07-07-09, 15:29
ממה שהבנתי לגפרס יהיה יותר יעיל לבניית מסה ברגליים

אפשר לראות מאיפה הסקת את המסקנה הזו?

lironsD
07-07-09, 15:35

תאכלס אני גם לא ממש מבין..
http://exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/SMSquat.html
http://exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/LV45LegPress.html

בעיקרון אני לא רואה ממש הבדל ביניהם אבל בטוח יש משהו שייותר עדיף.....

GnR
07-07-09, 15:43
http://exrx.net/weightexercises/quadriceps/smsquat.html
http://exrx.net/weightexercises/quadriceps/lv45legpress.html

לא בהכרח, יש מקרים שבהם תלוי באדם

ChonGo
07-07-09, 15:51
אבל למה בכלל סקוואט בסמית אחי?! תעשה סקוואט עם מוט! הכי טוב!
אבל בין שניהם, אני ממש לא בטוח, ואין לזה בסיס, אבל נראה לי יותר טוב זה הלגפרס. סקוואט בסמית, תרגיל מעפן לדעתי, ניסיתי אותו בעבר.

Big_Hand
07-07-09, 15:53
לא משנה.
תגוון באימון וזהו.

DanielML
07-07-09, 15:53

אני זוכר שמקס רשם שבאחד הספרים שהוא קרא(של בראון נדמה) הוא הוכיח שלגפרס יעיל יותר לבניית מאסה ברגליים.

Max90kg
07-07-09, 15:57
אני זוכר שמקס רשם שבאחד הספרים שהוא קרא(של בראון נדמה) הוא הוכיח שלגפרס יעיל יותר לבניית מאסה ברגליים.
אני לא זוכר שכתבתי את זה

Sugarzaza
07-07-09, 15:57
אני אצטט:
"That is like asking me to choose between stabbing myself in the eye with a fork or burning the roof of my mouth with extremely hot pizza. Can't we just avoid both?"

DanielML
07-07-09, 15:58
אני לא זוכר שכתבתי את זה

אני כבר אחפש רפרנס באינטרנט

JAGA_JAGA
07-07-09, 16:14
אני אצטט:
"that is like asking me to choose between stabbing myself in the eye with a fork or burning the roof of my mouth with extremely hot pizza. Can't we just avoid both?"

נשמע כמו תשובה שריפטו היה עונה לו :d

DanielML
07-07-09, 16:17
למה אני לא מצליח בתגובה לשים לינק oם?

eden.B.
07-07-09, 17:55
למה לא לעות את שניהם?

Max90kg
07-07-09, 18:00
למה לא לעות את שניהם?
ולהוסיף בנוסף לחיצת חזה במכונה ומתח בגרביטרון וכמה סטים של לחיצות בסמית' :)

ronaldo
07-07-09, 18:46
למה לא לעות את שניהם?

למה לעשות אותם?
סקוואט רגיל ודדליפט.

hypertrophy
07-07-09, 18:52
ולהוסיף בנוסף לחיצת חזה במכונה ומתח בגרביטרון וכמה סטים של לחיצות בסמית' :)

אוי זה כאב.....

בכל אופן....למאסה ברגליים עדיף לעשות לחיצת רגליים וסקוואט
אם יש רק תרגיל אחד שצריך לבחור הייתי בוחר בסקוואט[אלא אם כן אתה בחיטוב ואז מומלץ לג פרס]

קיצר סקוואט בסמית' מאשין זה המיץ של החרא.....

Max90kg
07-07-09, 18:57
אוי זה כאב.....

בכל אופן....למאסה ברגליים עדיף לעשות לחיצת רגליים וסקוואט
אם יש רק תרגיל אחד שצריך לבחור הייתי בוחר בסקוואט[אלא אם כן אתה בחיטוב ואז מומלץ לג פרס]

קיצר סקוואט בסמית' מאשין זה המיץ של החרא.....
למה אתה חושב שמומלץ לג פרס בחיטוב?

lironsD
07-07-09, 19:03
חברים ולמאסה עדיין עדיף לג פרס?אתם לא מבינים שאני לא יכול לעשות סקוואט עוד חודשים-3 המאמן הראשי של החדר כושר יסתכל עלי עושה סקוואט..ובגלל זה חשבתי בינתים לעשות בסמיט כדי לעבוד על הטכניקה..

hypertrophy
07-07-09, 19:04
למה אתה חושב שמומלץ לג פרס בחיטוב?

כי לעשות סקוואט כבד בחיטוב זה די מסוכן...אני אישית כמעט התעלפתי מ7 חזרות [כשבמאסה עם אותו משקל הייתי יכול לפמפם סיבות ה-10]

זה פשוט מסוכן כי אתה חלש נוראאאא ויש סיכוי שתפצע את עצמך כי לא תוכל לשמור על טכניקה נורמאלית או לחילופין תתחיל להרגיש סחרחורות או שהגוף פשוט יקרוס מהר :)

Max90kg
07-07-09, 19:05
חברים ולמאסה עדיין עדיף לג פרס?אתם לא מבינים שאני לא יכול לעשות סקוואט עוד חודשים-3 המאמן הראשי של החדר כושר יסתכל עלי עושה סקוואט..ובגלל זה חשבתי בינתים לעשות בסמיט כדי לעבוד על הטכניקה..
אתה עדיין לא עושה סקוואט כי המאמן לא מרשה? בלאט אתה מתאמן כבר חצי שנה! תפרוש מהמכון או שתעשה סקוואט בכוח מה זה השטויות האלה?

Max90kg
07-07-09, 19:06
כי לעשות סקוואט כבד בחיטוב זה די מסוכן...אני אישית כמעט התעלפתי מ7 חזרות [כשבמאסה עם אותו משקל הייתי יכול לפמפם סיבות ה-10]

זה פשוט מסוכן כי אתה חלש נוראאאא ויש סיכוי שתפצע את עצמך כי לא תוכל לשמור על טכניקה נורמאלית או לחילופין תתחיל להרגיש סחרחורות או שהגוף פשוט יקרוס מהר :)
אבל אם אני לא על חיטוב דל פחמימה? אני לא מרגיש חלש במכון למרות שאני בגרעון של בערך 900 קלוריות כל יום וכבר ירדתי קילו וחצי של נוזלים ב-3 ימים...
ומה לגבי פרונט סקוואט?

hypertrophy
07-07-09, 19:08
אבל אם אני לא על חיטוב דל פחמימה? אני לא מרגיש חלש במכון למרות שאני בגרעון של בערך 900 קלוריות כל יום וכבר ירדתי קילו וחצי של נוזלים ב-3 ימים...
ומה לגבי פרונט סקוואט?

אז יש מצב שתוכל לעשות סקוואט
תנסה ותראה אם אתה מפיק את המקסימום מהתרגיל......אם לא ואתה מרגיש שהסקוואט לא חלק וקשה לך מידי אל תלחם על זה תעבור ללג פרס.....אתה תבין שהעומס על הרגליים הוא גדול יותר

lironsD
07-07-09, 19:08
הם לוקחים לי תמוט השרמוטות האלה אתה יודע אני לא צוחק איתך אבל באמא שלי כמעט רבתי שם עם המדריך אתה יודע כמה בלאגן עשיתי להם מקס..בסוף המנהל של החדר כושר הסתכל עלי עושה סקוואט אמר אני לא עושה כמו שצריך..הוא אמר עוד חודשיים-3 אני יסתכל אליך עושה שוב ובינתיים תן לגוף שלך לגדול
ואני מתאמן כמעט שנה כבר מקס -_-
הוא אמר שזה עומס לגוף לאחד במימדים שלי..
אז אתה אומר בינתיים לעבוד טוב על טכניקה בחודשיים האלה ואז שהוא יבדוק אותי אני יוכל לבצע כמו שצריך?או להמשיך בלג פרס..

hypertrophy
07-07-09, 19:10
הם לוקחים לי תמוט השרמוטות האלה אתה יודע אני לא צוחק איתך אבל באמא שלי כמעט רבתי שם עם המדריך אתה יודע כמה בלאגן עשיתי להם מקס..בסוף המנהל של החדר כושר הסתכל עלי עושה סקוואט אמר אני לא עושה כמו שצריך..הוא אמר עוד חודשיים-3 אני יסתכל אליך עושה שוב ובינתיים תן לגוף שלך לגדול
ואני מתאמן כמעט שנה כבר מקס -_-
הוא אמר שזה עומס לגוף לאחד במימדים שלי..
אז אתה אומר בינתיים לעבוד טוב על טכניקה בחודשיים האלה ואז שהוא יבדוק אותי אני יוכל לבצע כמו שצריך?או להמשיך בלג פרס..

תגיד לו שיבוא אלי לסד"ח!!!!!!!!!!!!!!!

lironsD
07-07-09, 19:10
תגיד לו שיבוא אלי לסד"ח!!!!!!!!!!!!!!!

חחחחחחחחחחחחח יאיר :):)
עכשיו ברצינות,לעשות בסמיט בחודשים האלה שכשהוא יבדוק אותי עושה חופשי אני יוכל לעשות כמו שצריך או להמשיך בלג פרס?

ronaldo
07-07-09, 19:12
עדיף לג פרס

hypertrophy
07-07-09, 19:14
עדיף לג פרס

lironsD
07-07-09, 19:15
סבבה.

Max90kg
07-07-09, 19:15
אז יש מצב שתוכל לעשות סקוואט
תנסה ותראה אם אתה מפיק את המקסימום מהתרגיל......אם לא ואתה מרגיש שהסקוואט לא חלק וקשה לך מידי אל תלחם על זה תעבור ללג פרס.....אתה תבין שהעומס על הרגליים הוא גדול יותר
סבבה :)
ולירון, הלוואי הייתי בא למכון שלך ועושה שם סקוואט. אתה לא יודע מה הייתי עושה אם המאמן היה לוקח לי את המוט. אתה מתאמן כמעט שנה! אתה אמור לעשות סקוואט לא בשביל הרגליים והתחת אלה בשביל להתקדם במשקלים של הבנץ' פרס וכו. המאמן שלך צריך לתקן לך את הטכניקה ולא להגיד לך "עוד 3 חודשים" הבן כלב הזה רק דואג לתחת שלו כי אם בטעות תפצע בסקוואט (שזה סביר להניח שלא יקרה) זאת תהיה אשמתו.

Aviv669
07-07-09, 20:10
http://exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/SMSquat.html
http://exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/LV45LegPress.html

המממ מעניין.
אבל מה שיותר מעניין זה למה שמו בתמונה של הסמית בחורה d:
לדעתי יש פה מסר סמוי שסקואט בסמית זה לכוסיות.

lironsD
07-07-09, 21:58
סבבה :)
ולירון, הלוואי הייתי בא למכון שלך ועושה שם סקוואט. אתה לא יודע מה הייתי עושה אם המאמן היה לוקח לי את המוט. אתה מתאמן כמעט שנה! אתה אמור לעשות סקוואט לא בשביל הרגליים והתחת אלה בשביל להתקדם במשקלים של הבנץ' פרס וכו. המאמן שלך צריך לתקן לך את הטכניקה ולא להגיד לך "עוד 3 חודשים" הבן כלב הזה רק דואג לתחת שלו כי אם בטעות תפצע בסקוואט (שזה סביר להניח שלא יקרה) זאת תהיה אשמתו.

כן חתיכת בןזונה זה אין שמע אני פשוט נמוך ואני לי מספיק כוח לתת לו איזה מכה לדחוף אותו ..אתה יודע איזה קטע,המדריך בהתחלה עושה לי זה יפגע לך בגדילה וזה אחר כך הלכתי למנהל הראשי הוא אמר לי זה לא יפגע לי בגדילה ובוא אני יסתכל עליך..הטכניקה שלי הייתה קצת שגויה למרות שקראתי תספר ss והסתכלתי בסירטונים..אבל עדיין זה לא פשוט לקרוא ולראות ואז לעשות בול.. הוא אמר לי בוא בינתים תעבוד לחיצת רגליים ואח"כ אני אתן לך עוד פעם לעשות סקוואט עכשיו הקטע שבפעם הבאה שהוא בודק אותי אני רוצה לעשות את זה בול ואין לי מוט להתאמן עליו בבית..

JAGA_JAGA
07-07-09, 22:12
כן חתיכת בןזונה זה אין שמע אני פשוט נמוך ואני לי מספיק כוח לתת לו איזה מכה לדחוף אותו ..אתה יודע איזה קטע,המדריך בהתחלה עושה לי זה יפגע לך בגדילה וזה אחר כך הלכתי למנהל הראשי הוא אמר לי זה לא יפגע לי בגדילה ובוא אני יסתכל עליך..הטכניקה שלי הייתה קצת שגויה למרות שקראתי תספר ss והסתכלתי בסירטונים..אבל עדיין זה לא פשוט לקרוא ולראות ואז לעשות בול.. הוא אמר לי בוא בינתים תעבוד לחיצת רגליים ואח"כ אני אתן לך עוד פעם לעשות סקוואט עכשיו הקטע שבפעם הבאה שהוא בודק אותי אני רוצה לעשות את זה בול ואין לי מוט להתאמן עליו בבית..

קודם כל להרביץ למנהל אתה לא כי לא משנה כמה אתה סוס פשוט לא עושים דברים כאלה ודבר שני הוא אמר לך מה הטעויות שלך???

lironsD
07-07-09, 22:15
כן,עשיתי על מוט ריק,וירדתי כמעט עד הסוף לנעילה,אבל לא הקשתי את הגב והוא אמר שהקו ברכיים צריך להיות על הקו סוף כפות רגליים..

JAGA_JAGA
07-07-09, 22:43
כן,עשיתי על מוט ריק,וירדתי כמעט עד הסוף לנעילה,אבל לא הקשתי את הגב והוא אמר שהקו ברכיים צריך להיות על הקו סוף כפות רגליים..

הוא צודק הברכיים לא אמורות לעבור את קו הכפות רגליים כל מקרה תעבוד בנתיים בלג פרס ותתרגל סקוואט בבית עם מוט של מטאטא או משו מקסימום תעלה לפה תקבל ביקורת....

lironsD
07-07-09, 22:47
הוא צודק הברכיים לא אמורות לעבור את קו הכפות רגליים כל מקרה תעבוד בנתיים בלג פרס ותתרגל סקוואט בבית עם מוט של מטאטא או משו מקסימום תעלה לפה תקבל ביקורת....

כן,אני יעשה את זה..תודה!
ויש רספקט על העליה של 15 קילו או לאא?!!!!!!!!?!?

JAGA_JAGA
07-07-09, 23:05
כן,אני יעשה את זה..תודה!
ויש רספקט על העליה של 15 קילו או לאא?!!!!!!!!?!?

במשקל גוף??

lironsD
07-07-09, 23:20
במשקל גוף??

כה.
הודעה קצרה

JAGA_JAGA
07-07-09, 23:27
כה.
הודעה קצרה

חח מזל טוב אתה בדרך הנכונה בהצלחה:ok:

Sugarzaza
07-07-09, 23:33

הפתרון הוא לא לעבור ללג פרס...

hypertrophy
07-07-09, 23:39
הפתרון הוא לא לעבור ללג פרס...

אז מה לדעתך הפתרון?

Sugarzaza
08-07-09, 00:04
אז מה לדעתך הפתרון?

לא להכנס לגרעונות קלוריים כאלה. אין לזה סיבה מוצדקת אלא אם אתה חותך לפני תחרות. כך או כך הדבר הכי טיפשי שאתה יכול לעשות זה להחליף את הסקוואט בלג פרס. אתה סתם תאבד יותר מאסה וכוח

hypertrophy
08-07-09, 14:24
לא להכנס לגרעונות קלוריים כאלה. אין לזה סיבה מוצדקת אלא אם אתה חותך לפני תחרות. כך או כך הדבר הכי טיפשי שאתה יכול לעשות זה להחליף את הסקוואט בלג פרס. אתה סתם תאבד יותר מאסה וכוח

אם אני בחיטוב גם אם אני לא לפני תחרות[יש עוד כמה סיבות לעשות חיטוב] אני חייב להכנס לגרעון קלורי
ואם אני אישית עושה קארב סייקלינג אני אהיה חייב להיות בגרעון כזה
אין שום מניעה לחטב גם לא לפני תחרות
מהבחינה המקצועית יש עוד סיבות:
להוריד אחוזי שומן כדי שיהיה אפשרי לעלות מאסה שוב[כמה זמן תוכל להיות במאסה?חייבים לחטב כדי שיהיה אפשרי להמשיך במאסה בלי להגיע לאחוזי שומן מטורפים]
בשלבים מתקדמים אחרי שתפסת מאסה נכבדת אפשר לחטב כדי לראות אם יש פיגור באחד מהשרירים וכדי לראות את התוצאות של מה שהשגת השנה ולשפר את עצמך בהתאם
ומהבחינות האחרות-כל אחד רוצה להראות טוב בים ובקחץ עם חולצות קצרות וגופיות ואני לא רואה בזה שום דבר פסול

בקשר לאיבוד מאסה כשעוברים ללג פרס-אני לא רואה את זה קורה לא עלי לא על מתאמניםפ יותר וותיקים ממני ולא על אף אחד אחר
כשמסתכלים על עומס שיש על הרגליים בלג פרס הוא יהיה גבוה ויתר
אישית סקוואט אני עושה עם 150 קילו ולג פרס 297.5 [שיא היה 300 וקצת בחיטוב ירד קצת מהכוח]
אז ככה שאין לך יכולת לומר שהעומס על הרגליים יורד כשעוברים ללג פרס

Sugarzaza
08-07-09, 17:42
אם אני בחיטוב גם אם אני לא לפני תחרות[יש עוד כמה סיבות לעשות חיטוב] אני חייב להכנס לגרעון קלורי
ואם אני אישית עושה קארב סייקלינג אני אהיה חייב להיות בגרעון כזה
אין שום מניעה לחטב גם לא לפני תחרות
מהבחינה המקצועית יש עוד סיבות:
להוריד אחוזי שומן כדי שיהיה אפשרי לעלות מאסה שוב[כמה זמן תוכל להיות במאסה?חייבים לחטב כדי שיהיה אפשרי להמשיך במאסה בלי להגיע לאחוזי שומן מטורפים]
בשלבים מתקדמים אחרי שתפסת מאסה נכבדת אפשר לחטב כדי לראות אם יש פיגור באחד מהשרירים וכדי לראות את התוצאות של מה שהשגת השנה ולשפר את עצמך בהתאם
ומהבחינות האחרות-כל אחד רוצה להראות טוב בים ובקחץ עם חולצות קצרות וגופיות ואני לא רואה בזה שום דבר פסול

בקשר לאיבוד מאסה כשעוברים ללג פרס-אני לא רואה את זה קורה לא עלי לא על מתאמניםפ יותר וותיקים ממני ולא על אף אחד אחר
כשמסתכלים על עומס שיש על הרגליים בלג פרס הוא יהיה גבוה ויתר
אישית סקוואט אני עושה עם 150 קילו ולג פרס 297.5 [שיא היה 300 וקצת בחיטוב ירד קצת מהכוח]
אז ככה שאין לך יכולת לומר שהעומס על הרגליים יורד כשעוברים ללג פרס

אם אתה אומר שלג פרס מספק גירוי יותר גבוה מאשר סקוואט אז שווה לך לקרוא את Starting Strength או להתעמק יותר בקיניזיולוגיה כי מה שאמרת עכשיו רחוק מהמציאות.

לגבי חיטוב - לא אמרתי שחיטוב זה רע, השאלה היא למה נראה לך שאתה צריך להכנס לגרעון קלורי בשביל לעשות את זה בצורה אפקטיבית.

hypertrophy
08-07-09, 18:08
אם אתה אומר שלג פרס מספק גירוי יותר גבוה מאשר סקוואט אז שווה לך לקרוא את starting strength או להתעמק יותר בקיניזיולוגיה כי מה שאמרת עכשיו רחוק מהמציאות.

לגבי חיטוב - לא אמרתי שחיטוב זה רע, השאלה היא למה נראה לך שאתה צריך להכנס לגרעון קלורי בשביל לעשות את זה בצורה אפקטיבית.

המשפט שאמרת נוגד את עצמו-אתה מודע לכך נכון?

בקשר לגירוי לרגליים....300 קילו יהוו גירוי טוב יותר לרגליים מאשר 150 הלא כן?
אז נכון שסקוואט מפעיל יותר שרירים מייצבים-אבל כשאנחנו מדברים על האמס קוואדס גולטאוס-אנחנו מדברים עליהם בלבד וכמה עומס אנחנו יכולים להפעיל עליהם

EranA
08-07-09, 18:18
מה הבעיה שהמאמן הראשי של החדר כושר יסתכל עליך עושה סקוואט??

Sugarzaza
08-07-09, 18:31
המשפט שאמרת נוגד את עצמו-אתה מודע לכך נכון?

בקשר לגירוי לרגליים....300 קילו יהוו גירוי טוב יותר לרגליים מאשר 150 הלא כן?
אז נכון שסקוואט מפעיל יותר שרירים מייצבים-אבל כשאנחנו מדברים על האמס קוואדס גולטאוס-אנחנו מדברים עליהם בלבד וכמה עומס אנחנו יכולים להפעיל עליהם

כן, ב300 קילו סקוואט תקבל יותר גירוי מ150 קילו סקוואט, כי המשקלים נמדדים באותו מבנה תרגיל. 300 קילו שאתה שם בפינים או על עמודים במכונה זה לא אומר שהגוף שלך מתמודד עם עומס של 300 קילו, חשבתי שזה ברור.

מבחינת התרגילים עצמם, גזירת העומסים על הארבע הראשי אולי דומים לאלה שבסקוואט, אבל מבחינת הפעלת הPosterior Chain כולו, הCore, גירוי של מערכת העצבים, תגובה הורמונלית כללית וConditioning, הלג פרס עושה עבודה שמחווירה במקרה הטוב ליד Full low bar squat.

ולא, לא סתרתי את עצמי. אתה לא צריך לאבד משקל בשביל לאבד שומן. תקרא קצת על Recomposition וקצת פחות מגזיני פלקס למיניהם.

Dark_Muse
08-07-09, 18:56
מה הקשר ל recomposition?
אם אתה מוריד שומן אתה יורד במשקל, אחרת מה אתה מוריד? או שאתה טוען בעקיפין שאפשר לעלות בשריר בזמן צריכת קלוריות מועטה. נשמח כולנו לראות מקור לכך.

Sugarzaza
08-07-09, 19:07
מה הקשר ל recomposition?
אם אתה מוריד שומן אתה יורד במשקל, אחרת מה אתה מוריד? או שאתה טוען בעקיפין שאפשר לעלות בשריר בזמן צריכת קלוריות מועטה. נשמח כולנו לראות מקור לכך.

אני מציע את מה שריפטו, ובכלליות מאמנים ממליצים לספורטאים שלהם : לאכול מספיק בשביל התאוששות אבל לא מספיק בשביל לעלות במשקל, להמשיך להתקדם ולעבוד חזק, תוך כדי שחותכים החוצה הפחמימות (Anabolic Diet עובדת מעולה במצבים כאלה). רוב האנשים לא צריכים גרעון קלורי, אלא אם הם לפני תחרות או מאוד שמנים. אפשר לקבל אפקט חיטוב בלי לפגוע בהתקדמות ובבריאות עם העליות וירידות יויו האלה.

hypertrophy
08-07-09, 22:50
כן, ב300 קילו סקוואט תקבל יותר גירוי מ150 קילו סקוואט, כי המשקלים נמדדים באותו מבנה תרגיל. 300 קילו שאתה שם בפינים או על עמודים במכונה זה לא אומר שהגוף שלך מתמודד עם עומס של 300 קילו, חשבתי שזה ברור.

מבחינת התרגילים עצמם, גזירת העומסים על הארבע הראשי אולי דומים לאלה שבסקוואט, אבל מבחינת הפעלת הposterior chain כולו, הcore, גירוי של מערכת העצבים, תגובה הורמונלית כללית וconditioning, הלג פרס עושה עבודה שמחווירה במקרה הטוב ליד full low bar squat.

ולא, לא סתרתי את עצמי. אתה לא צריך לאבד משקל בשביל לאבד שומן. תקרא קצת על recomposition וקצת פחות מגזיני פלקס למיניהם.

נכון אבל לא מעניין אותי כרגע..
כשאני בחיטוב מעניין אותי לתת לגוף סיבה להשאיר את השריר משמע לתת גירוי ולהעמיס על אותו השריר מספיק בישביל זה
ולחיצת רגליים שתוסיף בה כפול משקל על הרגליים מאשר בסקוואט תשרת את המטרה בצורה מצוינת לפעמים יותר מאשר בסקוואט
עכשיו תסביר לי למה הפוסטריור צ'יין לא עובד מספיק בלחיצת רגליים?[שוב-בהנחה שמדברים על האמס וגלוטאוס בלבד]

בקשר לחלק האחרון שבו טענת שלא צריך להיות בגירעון קלךורי כדי לאבד שומן-אז מה תעשה בדיוק?
אנאבוליק דיאט? לא תודה אני מעדיף לראות את התצואת של החיטוב מהר יותר מאשר להכנס למשטר כזה
ההצעה שלך להחליף חיטוב באנאבוליק דיאט [או כל דבר דומה] היא ששטותית וזה נראה כאילו אתה מחפש להתווכח לשם הוויכוח בלבד-הרי אתה יודע שזה לא רציני לא ריאלי ולא אותו הדבר בכלל

hypertrophy
08-07-09, 22:53
אני מציע את מה שריפטו, ובכלליות מאמנים ממליצים לספורטאים שלהם : לאכול מספיק בשביל התאוששות אבל לא מספיק בשביל לעלות במשקל, להמשיך להתקדם ולעבוד חזק, תוך כדי שחותכים החוצה הפחמימות (anabolic diet עובדת מעולה במצבים כאלה). רוב האנשים לא צריכים גרעון קלורי, אלא אם הם לפני תחרות או מאוד שמנים. אפשר לקבל אפקט חיטוב בלי לפגוע בהתקדמות ובבריאות עם העליות וירידות יויו האלה.

שוב ההנחה ש-רוב האנשים לא צריכים
באמת שכבר נמאס לשמוע את זה -זה על אותו עיקרון של תכניות עם נפח נמוך מידי וכבר חרשנו על הנושא מכל כיוון אפשרי

תוצאות רציניות דורשות צעדים קיצוניים ומספיק לחשוב שגוף האדם הוא כל כך שביר ועדין זה פשוט מגוחך

נעל
09-07-09, 00:01
שוב ההנחה ש-רוב האנשים לא צריכים
באמת שכבר נמאס לשמוע את זה -זה על אותו עיקרון של תכניות עם נפח נמוך מידי וכבר חרשנו על הנושא מכל כיוון אפשרי

תוצאות רציניות דורשות צעדים קיצוניים ומספיק לחשוב שגוף האדם הוא כל כך שביר ועדין זה פשוט מגוחך

אם אתה כמעט מתעלף ב7 חזרות פשוט תעשה סקוואט עם משקל קל יותר? אתה אמור להצליח גם בחיטוב ופשוט לעשות את התרגיל שלא יהיה לך "קשה מדי" וככה עדיין תביא גירוי כולשהו, לא?.

hypertrophy
09-07-09, 00:26
אם אתה כמעט מתעלף ב7 חזרות פשוט תעשה סקוואט עם משקל קל יותר? אתה אמור להצליח גם בחיטוב ופשוט לעשות את התרגיל שלא יהיה לך "קשה מדי" וככה עדיין תביא גירוי כולשהו, לא?.
למה שאתן גירוי נמוך יותר כשהגורם המגביל הוא לאו דווקא הרגליים...למה לא לתת גירוי כמו שצריך לרגליים ?
היתרונות של הסקוואט לא באות לידי ביטוי בצורה כל כך משמעותית בזמן חיטוב....בזמן חיטוב המטרה של אימוני הכוח היא לתת לגוף עומס כבד מספיק כדי שתהיה לו סיבה להשאיר את מאסת השריר אז פתאום נוריד מהרגליים עומס כזה? מיותר...אתה לא חושב כך?

Dark_Muse
09-07-09, 00:33
לא מבין מה אתה בוכה, אתה עשית סקוואט ודדליפט ולאנג' בתקופות מסויימות, אז קצת סקוואט בחיטוב כואב לך? =]

hypertrophy
09-07-09, 00:40
לא מבין מה אתה בוכה, אתה עשית סקוואט ודדליפט ולאנג' בתקופות מסויימות, אז קצת סקוואט בחיטוב כואב לך? =]

חחח אל תשכח לחיצת רגליים פשיטה וכפיפה..... :)

אבל בחיטוב אני לא עומד בזה...
לך תזדיין

Sugarzaza
09-07-09, 02:08
אני לא הולך להתווכח איתך על למה לחיצת רגליים מספקת גירוי פחות טוב מסקוואט, באמת. אם אתה טוען אחרת, אתה לא מכיר מספיק את שני התרגילים.

ובקשר לחיטוב, תעשה מה שבא לך, אם בא לך לעשות יויואים ולשחק עם המשקל שלך בלי סוף במקום לעבוד חכם, עניין שלך. אני לא רואה מה הטעם לטחון כמו חזיר תקופה מסויימת, לעלות 10 קילו ואז להרעיב את עצמך ולאבד 8. אם אתה קורא לזה יעילות... תעביר חיפוש על Recomposition, או רוטינות של ספורטאים.

hypertrophy
09-07-09, 02:14
אני לא הולך להתווכח איתך על למה לחיצת רגליים מספקת גירוי פחות טוב מסקוואט, באמת.

ובקשר לחיטוב, תעשה מה שבא לך, אם בא לך לעשות יויואים ולשחק עם המשקל שלך בלי סוף במקום לעבוד חכם, עניין שלך

לעבוד חכם?
תגדיר חכם.....להעלות כל כך נקי שתעלה קילו בשנה?העיקר שלא תעלה בשומן?[מה שגם לא כזה הגיוני כי בסופו של דבר תהיה ב+ קלורי תעלה קצת בשומן]

בקשר לגירוי שמסק סקוואט לעומת לחיצת רגליים תאמין במה שבא לך....לוגיקה פשוטה אומרת-יותר משקל על שריר היעד יותר גירוי ואין מה לעשות נגד זה
אותי בחיטוב מעניין כמה עומס אני מפעיל על שריר היעד ולא ממש אכפת לי מה מסביב

ובקשר לחיטוב שוב-מה הבעיה לעלות במאסה תקופה ארוכה מספיק ואז לעשות חיטוב קצר לראות מה השגת ואיפה לשפר[או אפילו סתם להראות טוב] ואז להמשיך?
מה הבעיה עם חיטוב לרדת בכמה אחוזי שומן בודדים כדי להמשיך אח"כ מאסה חופשי ?
בגלל שאתה מאמין בעליה נקיה? אני אישית חושב שזאת שטות למי שרוצה להשיג תוצאות רציניות....

hypertrophy
09-07-09, 02:16
אני לא הולך להתווכח איתך על למה לחיצת רגליים מספקת גירוי פחות טוב מסקוואט, באמת. אם אתה טוען אחרת, אתה לא מכיר מספיק את שני התרגילים.

ובקשר לחיטוב, תעשה מה שבא לך, אם בא לך לעשות יויואים ולשחק עם המשקל שלך בלי סוף במקום לעבוד חכם, עניין שלך. אני לא רואה מה הטעם לטחון כמו חזיר תקופה מסויימת, לעלות 10 קילו ואז להרעיב את עצמך ולאבד 8. אם אתה קורא לזה יעילות... תעביר חיפוש על recomposition, או רוטינות של ספורטאים.

לטחון כמו חזיר לעלות 10 להרעיב ואז לאבד 8?
לא מכיר את זה.....
אם לך זה קרה אז זאת טעות שלך ידידי

Sugarzaza
09-07-09, 02:23
לעבוד חכם?
תגדיר חכם.....להעלות כל כך נקי שתעלה קילו בשנה?העיקר שלא תעלה בשומן?[מה שגם לא כזה הגיוני כי בסופו של דבר תהיה ב+ קלורי תעלה קצת בשומן]

בקשר לגירוי שמסק סקוואט לעומת לחיצת רגליים תאמין במה שבא לך....לוגיקה פשוטה אומרת-יותר משקל על שריר היעד יותר גירוי ואין מה לעשות נגד זה
אותי בחיטוב מעניין כמה עומס אני מפעיל על שריר היעד ולא ממש אכפת לי מה מסביב

ובקשר לחיטוב שוב-מה הבעיה לעלות במאסה תקופה ארוכה מספיק ואז לעשות חיטוב קצר לראות מה השגת ואיפה לשפר[או אפילו סתם להראות טוב] ואז להמשיך?
מה הבעיה עם חיטוב לרדת בכמה אחוזי שומן בודדים כדי להמשיך אח"כ מאסה חופשי ?
בגלל שאתה מאמין בעליה נקיה? אני אישית חושב שזאת שטות למי שרוצה להשיג תוצאות רציניות....

כמו שאמרתי, המשקל שאתה שם בפינים או על המכונה הוא המשקל שהוא מתנגד לו במכונות, בניגוד לסקוואט שההתנגדות שווה בצורה ישירה למשקל שאתה עובד איתו. מבחינת גזירת עומסים, כמו שאמרתי, העומסי גזירה על הקוואדס זהים בין התרגילים, אבל בכל מה שמדובר בהאמס, גלוטס, Core, חבליים העבודה בלג פרס היא במקרה הטוב חלקית ביחס לסקוואט מלא. אני לא אומר שאתה לא יכול לשלב את התרגיל, אבל להשוות אותו לסקוואט זה בורות.

בקשר לחיטוב, כמו שאמרתי, אתה לא צריך לאבד משקל בשביל לאבד שומן. בטווח הקצר כמובן שגרעון קלורי יביא לאיבוד שומן יותר מהר, אבל איתו הולך גם שריר ומרכיבי כושר (כוח). עדיף למשוך את התקופה הזו עוד כמה שבועות, תוך כדי שאתה כן מתאושש, ושומר על שריר וכוח. בסופו של דבר הגישה הזו עדיפה, בטח שלבנאדם הממוצע שאין לו שום כוונות תחרותיות ואין לו משקלי יעד. ריקומפוזיציה זו שיטה מאוד פשוטה ויעילה לעשות את זה, הרבה יותר מחיטוב BB קלאסי שמגזינים מפמפמים בקצב, וחבל שלא יותר אנשים מודעים ליעילות של זה בהקשר למטרות שלהם.

hypertrophy
09-07-09, 03:30
כמו שאמרתי, המשקל שאתה שם בפינים או על המכונה הוא המשקל שהוא מתנגד לו במכונות, בניגוד לסקוואט שההתנגדות שווה בצורה ישירה למשקל שאתה עובד איתו. מבחינת גזירת עומסים, כמו שאמרתי, העומסי גזירה על הקוואדס זהים בין התרגילים, אבל בכל מה שמדובר בהאמס, גלוטס, core, חבליים העבודה בלג פרס היא במקרה הטוב חלקית ביחס לסקוואט מלא. אני לא אומר שאתה לא יכול לשלב את התרגיל, אבל להשוות אותו לסקוואט זה בורות.

בקשר לחיטוב, כמו שאמרתי, אתה לא צריך לאבד משקל בשביל לאבד שומן. בטווח הקצר כמובן שגרעון קלורי יביא לאיבוד שומן יותר מהר, אבל איתו הולך גם שריר ומרכיבי כושר (כוח). עדיף למשוך את התקופה הזו עוד כמה שבועות, תוך כדי שאתה כן מתאושש, ושומר על שריר וכוח. בסופו של דבר הגישה הזו עדיפה, בטח שלבנאדם הממוצע שאין לו שום כוונות תחרותיות ואין לו משקלי יעד. ריקומפוזיציה זו שיטה מאוד פשוטה ויעילה לעשות את זה, הרבה יותר מחיטוב bb קלאסי שמגזינים מפמפמים בקצב, וחבל שלא יותר אנשים מודעים ליעילות של זה בהקשר למטרות שלהם.

אני מדבר על האמר שהמשקל בא עלייך מלמעלה.....המשקל שאתה מעמיס הוא המשקל האמיתי...לא מכונה
האמס/חבליים [אותו הדבר סתם לידע כללי] מקבלים את אותו הגירוי כמו בסקוואט הקור לא ממש מעניינים אותי בחיטוב והיחיד שאולי לא מגיע למיצוי תנועתי מלא הוא הגלוטאוס [לא מגיע לספיקה מלאה בתרגיל אבל גם זה לא בטוח]
ובחיים לא השוותי סקוואט ללג פרס-להפך אני ממליץ על סקוואט בתור תרגיל בסיס לרגליים ואם צריך לבחור בתרגיל אחד לרגליים אני אמליץ על סקוואט אבל לצערי לא בחיטוב...

ובקשר לחיטוב אני אקרא על ריקומפוסישן אולי אלמד משהו חדש למרות שאני מאמין שאדבוק בשיטה של חיטוב בעזרת גירעון קלורי ומאסה רגילה לפי הספר[בלי להשתגע] כי אין מה לעשות זה נותן תוצאות טובות ובזמן שאני מחפש

וסתם בישביל הפרוטוקול-קראתי בחיי רק מגזין אחד לפיתוח גוף [די אקס אל] שהתגלגל לידי במקרה ומרוב הדברים צחקתי שם אז אל תכליל :)

Sugarzaza
09-07-09, 03:41
אני מדבר על האמר שהמשקל בא עלייך מלמעלה.....המשקל שאתה מעמיס הוא המשקל האמיתי...לא מכונה
האמס/חבליים [אותו הדבר סתם לידע כללי] מקבלים את אותו הגירוי כמו בסקוואט הקור לא ממש מעניינים אותי בחיטוב והיחיד שאולי לא מגיע למיצוי תנועתי מלא הוא הגלוטאוס [לא מגיע לספיקה מלאה בתרגיל אבל גם זה לא בטוח]
ובחיים לא השוותי סקוואט ללג פרס-להפך אני ממליץ על סקוואט בתור תרגיל בסיס לרגליים ואם צריך לבחור בתרגיל אחד לרגליים אני אמליץ על סקוואט אבל לצערי לא בחיטוב...

ובקשר לחיטוב אני אקרא על ריקומפוסישן אולי אלמד משהו חדש למרות שאני מאמין שאדבוק בשיטה של חיטוב בעזרת גירעון קלורי ומאסה רגילה לפי הספר[בלי להשתגע] כי אין מה לעשות זה נותן תוצאות טובות ובזמן שאני מחפש

וסתם בישביל הפרוטוקול-קראתי בחיי רק מגזין אחד לפיתוח גוף [די אקס אל] שהתגלגל לידי במקרה ומרוב הדברים צחקתי שם אז אל תכליל :)

המעורבות השרירית היא בצורה שציינתי, אני מקווה ששיקו ייכנס לפה ויוכל לגבות אותי מדעית פה, אם אני אמצא חומר מסודר על זה אני אפרסם. בעיקרון כל ספר קינזיולוגיה יוכל לאמת אותי פה.

הבעיה שלך היא פרדוקסלית.. אתה מגיע לנקודה X, רוצה לאבד שומן, חותך קלוריות ומאבד שומן מאסה וכוח גם בגלל התזונה שמובילה להתאוששות חלקית וגם ספציפית אצלך שאתה מוותר על תרגילי בסיס חשובים כמו סקוואט. ההתקדמות שלך תפגע מאוד ככה. אני מציע משהו אחר. לעלות כמה שיותר במאסה ובכוח עד לנקודה שבה אתה מרגיש שאתה רוצה להאט ולהתחטב קצת, לאכול על נייטרלי כמה שיותר חלבון ושומן וכמה שפחות פחמימות (העמסות יעילות במצבים כאלה), בצורה כזו שתוכל להמשיך להתקדם במשקלים ולהתאושש, עם מעט פחמימות שתוכל לאבד שומן. ה"חיטוב" הזה כשלעצמו אולי ייקח לך יותר זמן, אבל תשאר עם הרבה יותר מאסה רזה וכוח מאשר שהיית עם גרעון קלורי רגיל. זה לא משהו שהמצאתי, זה קיים הרבה, הרבה זמן לפני הדיאטות הקיצוניות של מפתחי הגוף וזה עובד כל פעם.
אם אתה רוצה לקרוא חומר מעניין על זה, יש בפורום של Iron Addicts פורום שלם שמוקדש לנושא.

hypertrophy
09-07-09, 10:44
המעורבות השרירית היא בצורה שציינתי, אני מקווה ששיקו ייכנס לפה ויוכל לגבות אותי מדעית פה, אם אני אמצא חומר מסודר על זה אני אפרסם. בעיקרון כל ספר קינזיולוגיה יוכל לאמת אותי פה.

הבעיה שלך היא פרדוקסלית.. אתה מגיע לנקודה x, רוצה לאבד שומן, חותך קלוריות ומאבד שומן מאסה וכוח גם בגלל התזונה שמובילה להתאוששות חלקית וגם ספציפית אצלך שאתה מוותר על תרגילי בסיס חשובים כמו סקוואט. ההתקדמות שלך תפגע מאוד ככה. אני מציע משהו אחר. לעלות כמה שיותר במאסה ובכוח עד לנקודה שבה אתה מרגיש שאתה רוצה להאט ולהתחטב קצת, לאכול על נייטרלי כמה שיותר חלבון ושומן וכמה שפחות פחמימות (העמסות יעילות במצבים כאלה), בצורה כזו שתוכל להמשיך להתקדם במשקלים ולהתאושש, עם מעט פחמימות שתוכל לאבד שומן. ה"חיטוב" הזה כשלעצמו אולי ייקח לך יותר זמן, אבל תשאר עם הרבה יותר מאסה רזה וכוח מאשר שהיית עם גרעון קלורי רגיל. זה לא משהו שהמצאתי, זה קיים הרבה, הרבה זמן לפני הדיאטות הקיצוניות של מפתחי הגוף וזה עובד כל פעם.
אם אתה רוצה לקרוא חומר מעניין על זה, יש בפורום של iron addicts פורום שלם שמוקדש לנושא.

איבוד הכוח לא אמור להיות כל כך משמעותי בחיטוב שפוי....
אולי תאבד כמה קילוגרמים בודדים שיחזרו למוט כל העמסה ומיד כשתצא מהחיטוב למאזן נייטרלי...
אתה מסתכל על חיטוב כעל נקודה שבה מתאמן הולך אחורה אבל בחיטוב שפוי אתה לא אמור ללכת אחורה אלא לעצור לרגע את ההתקדמות כדי לעשות "סיכום דברים" על מה שעשית במהלך התקופה הקודמת
כמובן שאנחנו מדברים על פיתוח גוף [תחרותי או חובבני]
בקשר ללחיצת רגליים אני לא מאמין שיש הבדל כל כך משמעותי בינו לבין סקוואט[שוב-כשמדובר על שרירי הרגליים בלבד] אבל בכל אופן הוא מצליח לספק גירוי מספיק לרגליים בזמן חיטוב..

Max90kg
09-07-09, 11:32
אולי תאבד כמה קילוגרמים בודדים שיחזרו למוט כל העמסה ומיד כשתצא מהחיטוב למאזן נייטרלי...
אתה מסתכל על חיטוב כעל נקודה שבה מתאמן הולך אחורה אבל בחיטוב שפוי אתה לא אמור ללכת אחורה אלא לעצור לרגע את ההתקדמות כדי לעשות "סיכום דברים" על מה שעשית במהלך התקופה הקודמת
בקשר ללחיצת רגליים אני לא מאמין שיש הבדל כל כך משמעותי בינו לבין סקוואט[שוב-כשמדובר על שרירי הרגליים בלבד] אבל בכל אופן הוא מצליח לספק גירוי מספיק לרגליים בזמן חיטוב..
אבל אתה לא חושב שהמטרה של הסקוואט היא לא רק לאמן את הרגליים?

lironsD
09-07-09, 14:19

מקס למה שאלת מה המשקל שלי היה לפני וזה מה היום.?
בכל מקרה עניתי לך..

Sugarzaza
09-07-09, 16:47

אם אתה מוותר על הסקוואט, תהיה בטוח שההתקדמות שלך תעצר בהרבה. ובלי קשר למה לחזור אחורה כשאתה יכול להמשיך ולהתקדם ולהגיע לאחוז שומן הרצוי בכל מקרה?

hypertrophy
09-07-09, 20:06
אם אתה מוותר על הסקוואט, תהיה בטוח שההתקדמות שלך תעצר בהרבה. ובלי קשר למה לחזור אחורה כשאתה יכול להמשיך ולהתקדם ולהגיע לאחוז שומן הרצוי בכל מקרה?

להגיע לאחוז שומן הרצוי אפשר השאלה היא מה יהיה קצב ההתקדמות שלך

ההתקדמות תעצר כי אני בחיטוב לאו דווקא בגלל הסוואט...הרי אני לא מצפה לראות התקדמות בזמן חיטוב...[ל]חות לא במאסת השריר]
הרי מין הסתם שסקוואט יהיה התרגיל הבסיסי שלי בתקופת המאסה כשאני מחפש לעלות במאסת השריר
בחיטוב אני רק צריך לשמור על מאסת השריר-ואת זה לחיצת רגליים תעשה

hypertrophy
09-07-09, 20:07

חחחחח סתם כי זה מצחיק-אי אפשר לומר תעצר הרבה.....זה תעצר לגמרי
אפשר לומר תאט בהרבה אבל אי אפשר לומר תעצר בהרבה....תעצר זה משהו מוחלט

hypertrophy
09-07-09, 20:10

מה זה חושב?אני יודע....אבל כרגע בחיטוב אני לא צריך להתעסק בזה.....

Max90kg
09-07-09, 20:11
מה זה חושב?אני יודע....אבל כרגע בחיטוב אני לא צריך להתעסק בזה.....
למה לא?

galSH
09-07-09, 20:17
למה לא?

כי המטרה שלו זה לתת גירוי לרגליים...

hypertrophy
09-07-09, 20:19
למה לא?

בדיוק.....
הגורם המגביל בסקוואט לא יהיו הרגליים אלא השרירים המייצבים וכך אני לא אקבל גירוי מספיק לרגליים.....הבנת?

Max90kg
09-07-09, 20:19
כי המטרה שלו זה לתת גירוי לרגליים...
זה לא נשמע מפגר? אתה מוותר על סקוואט שהוא התרגיל הכי חשוב שקיים, שיש לו מלא יתרונות ושבמסה הוא נתן לך המון דברים למען עבודה ספציפית על הרגליים? אני לא מבין מה הטעם. ואני גם לא מבין למה אתה מסתכן בסקוואט כשאתה בחיטוב. זה פשוט לא מובן לי, אני חושב שסקוואט כמו שהוא עוזר להעלות את מסת השריר הכללית במסה יעזור מאוד לשמור על המסה בתקופת החיטוב.

Max90kg
09-07-09, 20:20
בדיוק.....
הגורם המגביל בסקוואט לא יהיו הרגליים אלא השרירים המייצבים וכך אני לא אקבל גירוי מספיק לרגליים.....הבנת?
אז אם יש לך 7 סטים לרגליים בab תעשה 4 של סקוואט ו-3 של לג פרס. לא לוותר על סקוואט

hypertrophy
09-07-09, 20:22
זה לא נשמע מפגר? אתה מוותר על סקוואט שהוא התרגיל הכי חשוב שקיים, שיש לו מלא יתרונות ושבמסה הוא נתן לך המון דברים למען עבודה ספציפית על הרגליים? אני לא מבין מה הטעם. ואני גם לא מבין למה אתה מסתכן בסקוואט כשאתה בחיטוב. זה פשוט לא מובן לי, אני חושב שסקוואט כמו שהוא עוזר להעלות את מסת השריר הכללית במסה יעזור מאוד לשמור על המסה בתקופת החיטוב.

אז אתה טועה

Max90kg
09-07-09, 20:24
אז אתה טועה
לא משנה מה תגיד, אני לא מוצא סיבה טובה להוריד את הסקוואט מתוכנית האימונים בחיטוב.

hypertrophy
09-07-09, 20:24
אז אם יש לך 7 סטים לרגליים בab תעשה 4 של סקוואט ו-3 של לג פרס. לא לוותר על סקוואט

תמשיך ככה לא תגיע רחוק.....
אתה חייב להפסיק לחיות לפי סיסמאות....
ולמה שאעשה ab בחיטוב? מה הקטע בלא לוותר על סקוואט בחיטוב...תפסיקו לעשות ממנו תרגיל פלא
בחיטוב הוא לא יתן לך הרבה אתם מגזימים וזה ממש מתחיל להרגיז

hypertrophy
09-07-09, 20:25
לא משנה מה תגיד, אני לא מוצא סיבה טובה להוריד את הסקוואט מתוכנית האימונים בחיטוב.

זה כי אתה מורעל סקוואט וטחנו לך סיסמאות מפגרות למוח
תתחיל לחשוב לבד

Max90kg
09-07-09, 20:32
הנה מה שכתוב בספר אנטומיה שלי:
The squat is the number one bodybuilding movement: It uses nearly the entire muscular system and it also works on the cardiovascular system. it helps develop thoracic expansion and therefore, respiratory capacity...

Sugarzaza
09-07-09, 20:42
אוקיי, כמה אפשרויות.. או שלא קראת מספיק ומה שאתה אומר נעשה מחוסר ידע תמים, או שאתה פשוט נמנע מתרגיל קשה שאתה או לא אוהב לעשות או לא יודע איך בדיוק לעשות ומנסה לגרום לעצמך להרגיש יותר טוב עם זה. או שניהם. בכל מקרה חייבים לעשות סקוואט לא משנה לאיזו מטרה במידה ואתה מסוגל פיזית בגלל שהיתרונות שלו כל כך גדולים ביחס לכל תרגיל אחר.

hypertrophy
09-07-09, 21:16
אוקיי, כמה אפשרויות.. או שלא קראת מספיק ומה שאתה אומר נעשה מחוסר ידע תמים, או שאתה פשוט נמנע מתרגיל קשה שאתה או לא אוהב לעשות או לא יודע איך בדיוק לעשות ומנסה לגרום לעצמך להרגיש יותר טוב עם זה. או שניהם. בכל מקרה חייבים לעשות סקוואט לא משנה לאיזו מטרה במידה ואתה מסוגל פיזית בגלל שהיתרונות שלו כל כך גדולים ביחס לכל תרגיל אחר.

לא זה ולא זה....
אם אתה לא מסוגל לעשות סקוואט בזמן חיטוב ושהגורם המגביל יהיו הרגליים אז העדיפות היא לעשות לחיצת רגליים כדי לתת להם מספיק גירוי....חלאס להכניס סקוואט לכל דבר....אתה לא תאבד מאסת שריר בגלל שלא עשית סקוואט!!
אני עושה סקוואט בתור חלק בלתי נפרד מתכנית המאסה שלי אבל בחיטוב אני לא רואה סיבה להכניס את עצמי למצב הזה כשאני מרגיש שהלחיצת רגליים נותנת לי הרבה יותר מבחינת עומס על הרגליים

Sugarzaza
10-07-09, 00:15
מה אתה לא מבין? בסקוואט העומס על הרגליים בפרט וכל שרירי הגוף בכלל הרבה יותר גדול מאשר בלג פרס!

ronaldo
10-07-09, 00:18
מה אתה לא מבין? בסקוואט העומס על הרגליים בפרט וכל שרירי הגוף בכלל הרבה יותר גדול מאשר בלג פרס!

נראה לי הוא מנסה לעצבן אותך בכוונה:bye1:

lironsD
10-07-09, 00:47

הוא התכוון שלחיצת רגליים מבודדת,וזה אינדיודיאולי..

קיצור עדיף לי לעשות לג פרס עם אני לא יכול לעשות סקוואט חופשי?ופליז אל תגידו לי תעשה סקוואט חופשי וכאלה כי אני מתתתתתתתתתת לעשות סקוואט חופשי אבל המדריכים הבני זונות לוחקים לי תמוט באמצע..

Sugarzaza
10-07-09, 02:03

מאוד מרשימה הטענה שלך, למה להכנס לעיסוק החסר טעם הזה בעובדות וטיעונים מנומקים כשאפשר לשלב לתוך המשפט מושגי וינגייט טיפוסיים כמו "בידוד" ו"אינדיוידואליות". שני המושגים הם כמובן מילים ריקות מתוכן במקרה הטוב, שמעידות על חוסר התמצאות בכל מה שנוגע לקיניזיולוגיה ופיזיולוגיה בהקשר של תכנון אימונים ובחירת תרגילים.

נעל
10-07-09, 02:09
למה שאתן גירוי נמוך יותר כשהגורם המגביל הוא לאו דווקא הרגליים...למה לא לתת גירוי כמו שצריך לרגליים ?
היתרונות של הסקוואט לא באות לידי ביטוי בצורה כל כך משמעותית בזמן חיטוב....בזמן חיטוב המטרה של אימוני הכוח היא לתת לגוף עומס כבד מספיק כדי שתהיה לו סיבה להשאיר את מאסת השריר אז פתאום נוריד מהרגליים עומס כזה? מיותר...אתה לא חושב כך?

אני לא אומר אל תתן גירוי כמו שצריך לרגליים.
אמרתי שתעשה את הסקוואט טיפה קל יותר בעצימות נמוכה יותר ותשקיע בתרגילים האחרים שאתה לא גוסס בהם.
ואם תעשה את זה נכון את לא תצליח ללכת ברגל הביתה גם כן.
לדוגמא סקוואט ואח"כ לג פרס חזק ופשיטה. וכו.
פשוט תסקוואט לעשות ב 80% נגיד מהיכולת שלך ל rm 8 נגיד.. שתרגיש אותו אבל לא תמות לנו.

Dark_Muse
10-07-09, 10:07
מאוד מרשימה הטענה שלך, למה להכנס לעיסוק החסר טעם הזה בעובדות וטיעונים מנומקים כשאפשר לשלב לתוך המשפט מושגי וינגייט טיפוסיים כמו "בידוד" ו"אינדיוידואליות". שני המושגים הם כמובן מילים ריקות מתוכן במקרה הטוב, שמעידות על חוסר התמצאות בכל מה שנוגע לקיניזיולוגיה ופיזיולוגיה בהקשר של תכנון אימונים ובחירת תרגילים.

אתה מוכן להביא את הטיעונים הפיזיולוגים והקינזיולוגים (מה הקשר? עבודת מייצבים? :)) לכך שסקוואט מאמץ יותר את הרגליים?
לייל כתב על זה מאמר שסתר את כל מה שאתה מאמין בו. גם ההשפעות של הורמון הגדילה כביכול שסקוואט משחרר יותר מלג-פרס הן מינוריות.

לא שאני לא מסכים איתך שסקוואט מאמץ יותר מלג-פרס, אבל סתם מעניין אותי אם אתה מבסס את זה על משהו מחקרי אמיתי או שאתה פשוט מביע את הדעות המוקדמות שלך לדיון.

מה שהיפרטרופיה טוען זה שבלחיצת רגליים אתה מאמץ את הרגליים יותר בגלל היכולת לשם יותר משקל (מה שבסקוואט אתה לא יכול בגלל גורמים מגבילים אחרים).
אני מסכים איתך שלסקוואט אין תחליף, אבל סתם מעניין אותי לראות איפה ההוכחות הפיזיולוגיות שסקוואט מקסימלי יותר מעמיס על שרירי הרגליים מלג-פרס מקסימלי (שאצל אנשים שמאומנים בו הוא כפול+ במשקל מהסקוואט שלהם).

Sugarzaza
10-07-09, 11:18
אתה מוכן להביא את הטיעונים הפיזיולוגים והקינזיולוגים (מה הקשר? עבודת מייצבים? :)) לכך שסקוואט מאמץ יותר את הרגליים?
לייל כתב על זה מאמר שסתר את כל מה שאתה מאמין בו. גם ההשפעות של הורמון הגדילה כביכול שסקוואט משחרר יותר מלג-פרס הן מינוריות.

לא שאני לא מסכים איתך שסקוואט מאמץ יותר מלג-פרס, אבל סתם מעניין אותי אם אתה מבסס את זה על משהו מחקרי אמיתי או שאתה פשוט מביע את הדעות המוקדמות שלך לדיון.

מה שהיפרטרופיה טוען זה שבלחיצת רגליים אתה מאמץ את הרגליים יותר בגלל היכולת לשם יותר משקל (מה שבסקוואט אתה לא יכול בגלל גורמים מגבילים אחרים).
אני מסכים איתך שלסקוואט אין תחליף, אבל סתם מעניין אותי לראות איפה ההוכחות הפיזיולוגיות שסקוואט מקסימלי יותר מעמיס על שרירי הרגליים מלג-פרס מקסימלי (שאצל אנשים שמאומנים בו הוא כפול+ במשקל מהסקוואט שלהם).

אם מישהו מכם היה טורח להעביר פה (ובפורום השני לצורך העניין) הייתם נתקלים בערימות של חומר שעלה כבר הרבה פעמים, חפשו פוסטים של שיקו.
בקשר לסקוואט, לייל צריך להשאר בתחום שהוא מבין בו - תזונה, באימונים כל טענה שלו עושה לו עוול יותר מהקודמת.
ובקשר ל"משקלים", העובדה שאתה יכול להעמיס יותר פלטות במכונה מאשר על המוט נובעת מהעובדה שבמוט ההתנגדות שווה בצורה ישירה למשקל שהגוף מתנגד לו, ובמכונה לא. המשקל לא שווה להתנגדות האמיתית שהגוף פועל נגדה.
כך או כך, אני לא הולך לבזבז יותר אנרגיה בלהסביר למה סקוואט עדיף על לג פרס לאנשים שמפחדים לעשות/ללמוד לעשות סקוואט מלא ומעדיפים את האלטרנטיבה הקלה. זה מאוד אלמנטרי ומבוסס היטב, צריך רק להכנס ולקרוא במקום לשלוח הודעות ריקות פה בפורום.

Sugarzaza
10-07-09, 11:34
כמה ציטוטי שיקו מנושא דומה

[פיתוח כוח בסקוואט יותר קשה] בהשוואה אולי למתאמן עם אנתרופומטריה עדיפה לסקוואט אבל לא בהשוואה לביצוע לג פרס, שלא נותן וגם לא יכול לתת מענה לכמה אספקטים מאוד חשובים בפיתוח כוח.

זה מאוד נחמד לגלות שביצוע של סקוואט וביצוע של לג פרס הראו שיפור כמעט זהה בכוח, רק שאת השיפור בכוח מדדו בעזרת פשיטת ברכיים במכונות איזוקנטיות וזאת הגדרה מאוד מצומצמת ומאוד מוגבלת לכוח (אלה פחות או יותר סוג המחקרים שלייל מסתמך עליהם כשהוא כתוב שטות כמו "לג פרס מוביל לאותו שיפור בכוח כמו בסקוואט").

אתה רוצה מחקרים שמראים פעילות גדולה יותר של האמסטרינגס והזוקפי גו (post` chain)? שהם השרירים שאחראיים לחלק הארי ביכולת של הפלג גוף תחתון (כן, אותם רגליים) לפתח כוח.
אתה טועה לחשוב שכוח ברגליים מוגבל משום מה לשריר/קבוצת שרירים ספציפית (במקרה הזה הקוואדס), בלי post` chain בשילוב עם שרירי ליבה חזקים וכן גם קוואדס אין כוח ברגליים.
לג פרס פשוט לא נותן מענה ל 2 האספקטים הראשונים, כשהראשון הוא החשוב מבינהם, לא למישהו עם פמור ולא עם קצר. וכן בכל מה שקשור לכוח לייל דיבר הפעם שטויות, אם תעבור על הרקע שלו תגלה שהניסיון הפרקטי שלו באימון הוא די מצומצם בטח בהשוואה לאין ספור המאמנים שהצליחו משום מה ללמד מתאמנים עם "מכניקת סקוואט גרועה" לבצע סקוואט שהוא לא רק תקין אלא גם מספק התקדמות פרוגרסיבית.

Dark_Muse
10-07-09, 12:24
לא ידעתי ששיקו הוא מחקר מבוסס...

בכל מקרה זה ויכוח עקר כי אני מסכים איתך, אז נרד מזה.

Sugarzaza
10-07-09, 12:47
לא ידעתי ששיקו הוא מחקר מבוסס...

בכל מקרה זה ויכוח עקר כי אני מסכים איתך, אז נרד מזה.

שיקו הוא סימוכין לכל דבר, זה ידוע.

lironsD
10-07-09, 14:21
קיצור עדיף לי לעשות לג פרס או סקוואט בסמיט עם אני לא יכול לעשות סקוואט חופשי?ופליז אל תגידו לי תעשה סקוואט חופשי וכאלה כי אני מתתתתתתתתתת לעשות סקוואט חופשי אבל המדריכים הבני זונות לוחקים לי תמוט באמצע..

Dark_Muse
10-07-09, 14:52
תעשה לג פרס, זה עדיף על סקוואט בסמית'.

lironsD
10-07-09, 14:55
כן אה ראיתי רק כוסיות אצלנו עושות סקוואט בסמיט...

Dark_Muse
10-07-09, 14:56
מה הקשר כוסיות... זה פשוט לא תרגיל טוב.

lironsD
10-07-09, 15:00
מסכים איתך לגמרי גבר,רק רציתי להיות בטוח.

hypertrophy
10-07-09, 17:02
עדיף לקפוץ על גזר מאשר סקוואט בסמית' :)

ronaldo
10-07-09, 20:00
עדיף לקפוץ על גזר מאשר סקוואט בסמית' :)

אז אתה חוזר לעשות סקוואטים לפחות?

hypertrophy
10-07-09, 20:01
אז אתה חוזר לעשות סקוואטים לפחות?

כשאני מסיים את החיטוב אני חוזר לסקוואט זה ברור[בנוסף גם לחיצת רגליים ודדליפט ]

lironsD
10-07-09, 21:11
כשאני מסיים את החיטוב אני חוזר לסקוואט זה ברור[בנוסף גם לחיצת רגליים ודדליפט ]

אבל יאיר לדעתי זה טעות,עדדדיף לך לעשות סקוואט שהוא לא כמו שאתה עושה במאסה מאשר לא לעשות בכלל,זו דעתי.

rosilio
10-07-09, 21:41

בלי עין הרע אני רק עולה משקלים בחיטוב בנתייםם,וירדתי 9 קילו

amir717
11-07-09, 04:27

קיצור עדיף לי לעשות לג פרס עם אני לא יכול לעשות סקוואט חופשי?ופליז אל תגידו לי תעשה סקוואט חופשי וכאלה כי אני מתתתתתתתתתת לעשות סקוואט חופשי אבל המדריכים הבני זונות לוחקים לי תמוט באמצע..

חחחחחח בגלל שהמאמנת שלי לקחה לי תדמבלים עזבתי תחדר כושר בלי לחשוב פעמיים מכרתי תמנוי וזה מה שאתה צריך לעשות עכשיו