PDA

צפה בגרסא המלאה : כאבים רציניים באיזור המרפק בגלל הסקוואט

IdaNP
30-10-10, 20:47
באימונים האחרונים התחילו לי. אני שם לב בסרטונים שאני די שומר על המרפקים למעלה אבל הגב שלי מתעגל, אולי זה איכשהו קשור לזה. חבל ששמתי לב לזה רק היום (יותר בדקתי בסרטונים אם אני שובר ואם המרפקים לא למטה מדי)
לדעתכם זה קשור? אם לא, אז מה לעשות? הנה סרטונים מהאימון של היום (92.5 קילו שהצלחתי ל3 חמישיות, אבל לא יודע אם זה נחשב עם טכניקה כזאת)
jn1oTs57-HA
KMhLhJEFVq8
-7DEIjvAhuA

godam
30-10-10, 20:59
מה שאני רואה זה כמה בעיות שהספקתי להבחיון הסטאפ שלך אתה לא מוציא מספיק חזה שאתה עומד האחיזה שעל המוט רחבה מידי וזה אחיזה לא נכונה תשים לב שאתה אוחז את המוט הכי צר שאתה יכול בתנועה אפקטיבית חזה בחוץ גב מכווץ ומרפקים מורמות זה ייתן לך יותר שיווי משקל עם המוט ויוריד את העומס שנוצר על המרפקים כתוצאה מהטכניקה הלא נכונה לגבי הגב תנסה מה שאמרתי ותעלה עוד סירטון נראה אם יש בעייה

IdaNP
30-10-10, 21:01
אוקיי תודה... אני מרים מרפקים ומרגיש כיווץ מסויים בגב, הבעיה זה שאני לא מוציא את החזה כנראה...
אגב עוד שאלה אם כבר פתחתי נושא חדש. זה יהיה נורא אם אני אעשה מחר בנץ'? (היום היה לי אימון)
במילא האימון הבא שלי הוא בשלישי בעיקרון ובבנץ' עשיתי רק את החימום בגלל הכאבים באיזור המרפק (את המשקל עבודה לא הצלחתי להרים בכלל בגלל הכאבים האלה...)

subzero1122
31-10-10, 01:26
מה שאני רואה זה כמה בעיות שהספקתי להבחיון הסטאפ שלך אתה לא מוציא מספיק חזה שאתה עומד האחיזה שעל המוט רחבה מידי וזה אחיזה לא נכונה תשים לב שאתה אוחז את המוט הכי צר שאתה יכול בתנועה אפקטיבית חזה בחוץ גב מכווץ ומרפקים מורמות זה ייתן לך יותר שיווי משקל עם המוט ויוריד את העומס שנוצר על המרפקים כתוצאה מהטכניקה הלא נכונה לגבי הגב תנסה מה שאמרתי ותעלה עוד סירטון נראה אם יש בעייה
.

לכל אלה אין בהכרח קשר, לי למשל יש כאבים כאלה כשאני זורק את המוט בסוף סטים, או שאני עובד בנפח גבוה בלי הכנה טובה ולאחוז את המוט עד כמה שבדקתי, אני יודע.

No Troll
31-10-10, 01:52
הסטים בהחלט נחשבים כי שברת מקביל לסיים את החזרות.
אבל אתה שומט חזה, זה ממש מקשה עליך, תשאיר אותו בחוץ.

IdaNP
31-10-10, 08:20
.

לכל אלה אין בהכרח קשר, לי למשל יש כאבים כאלה כשאני זורק את המוט בסוף סטים, או שאני עובד בנפח גבוה בלי הכנה טובה ולאחוז את המוט עד כמה שבדקתי, אני יודע.

אני לא עושה דברים כאלה, נגיד לסקוואט הזה עשיתי חימום של 5 סטים, שהלכו ככה:
barX1X5
40KGX1X5
55KGX1X5
70KGX1X3
82.5KGX1X2

אני חושב שזה פשוט קשור איכשהו לזה ששמטתי את החזה ממש והגב התעגל. הכאב היה נורא עד כדי כך שלא הצלחתי להרים חזרה אחת במשקל עבודה בבנץ', ואני עוד אחרי ריסט.

moo
31-10-10, 10:43
באיזה חלק של המרפק זה כואב ?
האם זה כואב לך בתרגילים אחרים (בנצ'/מתח רגיל/סופיניצה) ?

בעיקרון כאבים כאלה נפוצים וקרו לכולנו (מתאמני כוח), תראה שאתה לא מבצע תרגילים אחרים שמעמיסים כמו כפיפות/פשיטות מרפקים
תלחץ פחות את המוט לגב עם היד אלא רק תרים מרפקים
אפשר לחבוש את המקום בביצוע הסטים הכבדים

No Troll
31-10-10, 15:34

זו התשובה.
אני ב-ss הייתי באותו מצב,
בלוג שהיה לי אפשר לראות שויתרתי הרבה על לחיצות בגלל הכאבים.
מה שעשיתי זה שהורדתי את המרפקים (בשביל להרים יותר את החזה, סתם מיותר) ודחפתי את המוט לגב כ"כ חזק, משם הכאבים.
כמו שרן אמר, תרים את המרפקים וזה מה שיגרום למוט להנעל ולא לזוז.

IdaNP
31-10-10, 15:51
באיזה חלק של המרפק זה כואב ?
האם זה כואב לך בתרגילים אחרים (בנצ'/מתח רגיל/סופיניצה) ?

בעיקרון כאבים כאלה נפוצים וקרו לכולנו (מתאמני כוח), תראה שאתה לא מבצע תרגילים אחרים שמעמיסים כמו כפיפות/פשיטות מרפקים
אפשר לחבוש את המקום בביצוע הסטים הכבדים

כן, זה כואב גם בתרגילים אחרים. ניסיתי היום לעשות בנץ' בגלל שאתמול לא עשיתי, וחטפתי כאבים מטורפים עוד יותר שהיה לי פשוט קשה להרים את היד.
כפיפת מרפקים לא עשיתי שבועיים-שלושה בערך, אם זה משנה. לא היו לי כאבים אז בכלל, התחלתי להרגיש את זה רק אחרי הסקוואט.

אני חושב שזה באמת קורה בגלל שאני באופן בלתי מודע דוחף את המוט עם הידיים לגב, אבל זה לא כי אני מוריד את המרפקים יותר מדי אלא כי הגב מתעגל והמוט פשוט ייפול או ייצא מהשיווי משקל אם אני לא אפעיל את הלחץ הזה...

moo
31-10-10, 22:54
תעשה מה שרשמתי
בנוסף אתה יכול לשים קצת קרח כמה פעמים ביום 20 ד' on/off
זה גם ירגיע לך את המקום ויעביר את הדלקת/כאב

SmokingSnake
31-10-10, 23:46
בלי כל קשר למה שאמרו כמו שאמרת, צריך לדאוג לlumbar שלך, ההתעגלות מסוכנת לחוליות L1-L5, למרות שזה לא מוגזם בסרטונים וכנראה שהגב שלך יחזיק בזכות הדדליפט, אל תתן לזה לקרות יותר מדי.

בהצלחה, ותתרגל לכאבים/דלקות כי זה חלק מהתכנית