PDA

צפה בגרסא המלאה : התפריט שלי למאסה

gman
26-04-07, 11:00
טוב שמתי לב שנתקעתי בעליה במשקל, וראיתי שהבעיה אצלי היא בכמות הפחמימות...
אז החלטתי להכין תפריט והינה הוא:

ארוחה ראשונה:
חצי סקופ אבקה+פרי או 2

ארוחה 2:
טונה\פסטרמה+4 פרוסות לחם+ירק

ארוחה 3:
ביום עם אימון סקופ חלבון+2\3 בננות

ארוחה 4:
כוסמת\בורגול +150ג' עוף +סלט

ארוחה 5:
גבינות\קוטג'ים למיניהם+4 פרוסות לחם

ארוחה לפני השינה:
פה הבעיה, אני צריך להשלים עוד די הרבה פחמימה כאן, למישהו יש המלצות?

אה ונתונים...
בן 16
שוקל 54(>: ) אבל רק מטר 65...

Deja Vu
26-04-07, 11:07
טוב שמתי לב שנתקעתי בעליה במשקל, וראיתי שהבעיה אצלי היא בכמות הפחמימות...
אז החלטתי להכין תפריט והינה הוא:

ארוחה ראשונה:
חצי סקופ אבקה+פרי או 2

ארוחה 2:
טונה\פסטרמה+4 פרוסות לחם+ירק

ארוחה 3:
ביום עם אימון סקופ חלבון+2\3 בננות

ארוחה 4:
כוסמת\בורגול +150ג' עוף +סלט

ארוחה 5:
גבינות\קוטג'ים למיניהם+4 פרוסות לחם

ארוחה לפני השינה:
פה הבעיה, אני צריך להשלים עוד די הרבה פחמימה כאן, למישהו יש המלצות?

אה ונתונים...
בן 16
שוקל 54(>: ) אבל רק מטר 65...
לא הייתי ממליץ לך להגיע למצב שתצריך להשלים כמות פחמימות גדולה לפני השינה תצריך להוסיף פחמימה בארוחות אחרות לדוגמא בבוקר תוסיף שיבולת שועל לשייק

gman
26-04-07, 11:11
לא הייתי ממליץ לך להגיע למצב שתצריך להשלים כמות פחמימות גדולה לפני השינה תצריך להוסיף פחמימה בארוחות אחרות לדוגמא בבוקר תוסיף שיבולת שועל לשייק
כמה ש"ש אני כבר יכול להוסיף לשייק? זה לא יצא כל כך הרבה...
אה, ומדי פעם יוצא לי לאכול עוד ארוחה שהיא בדרך כלל ספגטי או משהו בסגנון...

Vin diesel
26-04-07, 11:11
איפו הפחמימות בארוחת בוקר?איפו שומן איכותי בתפריט?
בארוחה ליפני השינה תאכל ביצה מבושלת+2 לבן של ביצה+חצי קופסה של גבינת סקי.+סלט ירקות אם כפית שמן זית.

gman
26-04-07, 11:20
איפו הפחמימות בארוחת בוקר?איפו שומן איכותי בתפריט?
בארוחה ליפני השינה תאכל ביצה מבושלת+2 לבן של ביצה+חצי קופסה של גבינת סקי.+סלט ירקות אם כפית שמן זית.
יש לי שומן איכותי פשוט שכחתי לפרט, הסלט הוא עם שמן זית ואבוקדו וגם בדרך כלל אני אוכל זיתים עם הקוטג'...

Vin diesel
26-04-07, 11:24
יש לי שומן איכותי פשוט שכחתי לפרט, הסלט הוא עם שמן זית ואבוקדו וגם בדרך כלל אני אוכל זיתים עם הקוטג'...
זה לא מספיק.תחוף עוד בכל הארוחות ותגוון.

gman
26-04-07, 14:26
אממ טוב למישהו יש עוד עיצות בקשר לאן לדחוף פחמימות?

יותם טלר
26-04-07, 15:12
אממ טוב למישהו יש עוד עיצות בקשר לאן לדחוף פחמימות?
.......:whistle: .......

כפי שנאמר לך, אכן למראית העין צורם המחסור בשומן איכותי, ואולי בעוד פחמימות (אולי אתה מאמין שיש לך נטייה להשמנה, איני יודע מהי הסיבה לכך והאם היא מושכלת או פרי המקרה).

מה שהייתי ממליץ לך לעשות - בראש ובראשונה כדי לסייע לעצמך, אך גם כדי שתוכל להסתייע ביתר הגולשים בצורה מיטבית - הוא לקבוע מינונים, כמויות ומשקל בגרמים לכל פריט מזון בתפריט שלך, להעלות את התפריט כולו למחשבון קלוריות, ולציין כאן כמה קלוריות, פחמימות, שומנים וחלבונים התפריט מכיל סה"כ, בד בבד עם ציון פרטים נוספים לגביך: מהו מבנה הגוף שלך (אקטו' מזו' או אנדו'), תפריט נוכחי (פלוס מינוס) ואיך הוא משפיע עליך (האם אתה נמצא במגמת ירידה או עלייה).

gman
26-04-07, 18:09
.......:whistle: .......

כפי שנאמר לך, אכן למראית העין צורם המחסור בשומן איכותי, ואולי בעוד פחמימות (אולי אתה מאמין שיש לך נטייה להשמנה, איני יודע מהי הסיבה לכך והאם היא מושכלת או פרי המקרה).

מה שהייתי ממליץ לך לעשות - בראש ובראשונה כדי לסייע לעצמך, אך גם כדי שתוכל להסתייע ביתר הגולשים בצורה מיטבית - הוא לקבוע מינונים, כמויות ומשקל בגרמים לכל פריט מזון בתפריט שלך, להעלות את התפריט כולו למחשבון קלוריות, ולציין כאן כמה קלוריות, פחמימות, שומנים וחלבונים התפריט מכיל סה"כ, בד בבד עם ציון פרטים נוספים לגביך: מהו מבנה הגוף שלך (אקטו' מזו' או אנדו'), תפריט נוכחי (פלוס מינוס) ואיך הוא משפיע עליך (האם אתה נמצא במגמת ירידה או עלייה).
אני פשוט לא מפרט פה הכל, אבל יש הכל בראש (:
חישבתי את כל הקלוריות, והחלטתי שאני צריך לצרוך 90 גרם חלבון, כ300 גרם פחמימה ו45 גרם שומן, וזה יוצא כ2000 קלוריות שזה בערך 400-500 מעל הבזבוז שלי.
בקשר לחלבון אני לא ממש מודאג, אני בטוח שאניצורך מעל 1.6 לכל קילו לפחות, וזה לא קריטי אם יש יותר חלבון בתפריט לכן לא טרחתי לחשב את כל החלבון עד הגרם האחרון.
כרגע הבעיה שלי היא פחמימות, בגללן אני תקוע ולא עולה במשקל...את ה300 אני פיצלתי ככה:
200 גרם לחם ביום בשתי ארוחות, יוצא כבר 100 גרם פחמימה.
ועוד 70 גרם מכוסמת או בורגול, יוצא 170.
+ פירות שלרוב אני צורך לארוחת בוקר, יוצא כבר 200...
ועכשיו אני מתלבט איפה כדאי להוסיף עוד.

בקשר לשומן אני לא דואג, אני צורך די הרבה שומן לא איכותי ואני גם אוכל שומן איכותי בערך פעמיים ביום, לפני השינה ובארוחה הגדולה...

ויש לי מבנה של אקטומורפ(שחיף, למקרה שהתבלבלתי בשם P: )

יותם טלר
26-04-07, 21:29
חישבתי את כל הקלוריות, והחלטתי שאני צריך לצרוך 90 גרם חלבון, כ300 גרם פחמימה ו45 גרם שומן, וזה יוצא כ2000 קלוריות שזה בערך 400-500 מעל הבזבוז שלי.
לחשב קלוריות משמעו לחשב כמה קלוריות יש לך בפועל בתפריט, לא כמה תיאורטית אתה רוצה לצרוך.
אתה רוצה תשובות מפורטות? תספק נתונים מפורטים.

תקדיש מזמנך ותכניס את כל התפריט שלך, כולל הכל, למחשבון קלוריות.
אחרי שיהיה כאן תפריט מסודר עם נתונים מפורטים, מצבך יהיה טוב בהרבה.

maya
26-04-07, 21:42
בבוקר אתה יכול להכין שייק עם יותר פחמימות תוסיף לשייק 2-3 פירות ושיבולת שעל ותערבב הכול ותשתה
בארוחה 4 איזו כמות של כוסמת או בורגל אתה אוכל תאכל כמות יפה של פחמימות וביחד עם הבוקר כבר יהיה יותר טוב
בארוחה לפני השינה תאכל קוטג ירקות + כפית שמן זית או 3 אגוזי מלך