PDA

צפה בגרסא המלאה : הגדלת צריכת החלבונים בגוף,לשם עליה במסה זה עובד?

gil-Nissim
27-04-07, 14:23
נניח עד עכשיו היתי צורך בערך במסה 160 גרם חלבון, ליום או קצת יותר.
נניח ואני העלה את צריכת החלבון בצורה משמעותית ל-220 גרם חלבון ליום או קצת יותר..
כמוט החלבון הזאת תיספג בגופי או לא תיספג ?

קראיתי מזמן את המאמר באתר שחלבון מאיץ את תהליך הגדילה באופן משמעותי.
ולפי מה שהבנתי כמה שיותר חלבון שאני יכניס גוף אז כך אני יגדל יותר לא ?

אבל ידוע לי שיש כמוט מסוימת שהגוף יכול ליקלוט חלבון,השאלה איך יודעים בדיוק כמה הגוף מסוגל ליקלוט ?

תודה על העזרה.

Moshe
27-04-07, 14:32
אי אפשר לדעת כל גוף לגופו הוא...
ואם תאכל יותר ממה שהגוף שלך צריך החלבון פשוט יהפוך לסוכר בדם ונגמר העסק
לכן בתפריט בעליה במסה עם הרבה קלוריות וכשהבן אדם כבר לא מסוגל לדחוף יותר פחמימות מעלים את החלבון ויוצא אפילו 3-4 גרם פר קילו (כל המטורפים פה שיושבים על 4000~ קלוריות במסה) , וזה עדיף מאשר לעלות את הפחמימות כי פחמימה הפוטנציאל שלה לאגר כשומן גבוה יותר מאשר חלבון שנהפך במקרה הרע לגלוקוזה ואז אולי...
תאכל אבל לדעתי לעבור את ה2.2 פר קילו זה מיותר אם אתה לא עושה מסה מטורפת תשאר בגבול ה1.8-2.2

YOYO
27-04-07, 14:32
כמות החלבון צריכה להיות בין 1.8 ל-2 גרם על כל קילוגרם של משקל הגוף
יותר מזה זה מיותר.

gil-Nissim
27-04-07, 14:39
זאת אומרת עם שקלתי במסה 67 קילו,מספיק לי להכניס 134 גרם חלבון לגוף ?
זה לא קצת חלבון ?

Ori-Silver
27-04-07, 14:40
אם אתה טיבעי אין מצב שבמסה אתה זקוק ליותר מ-1.8 גרם חלבון לקילו מסת גוף רזה(משקל הגוף שלך ללא השומן)

Ori-Silver
27-04-07, 14:41
זאת אומרת עם שקלתי במסה 67 קילו,מספיק לי להכניס 134 גרם חלבון לגוף ?
זה לא קצת חלבון ?
כמה אתה שוקל עכשיו ומה האחוז שומן שלך?

gil-Nissim
27-04-07, 14:42
אם אתה טיבעי אין מצב שבמסה אתה זקוק ליותר מ-1.8 גרם חלבון לקילו מסת גוף רזה(משקל הגוף שלך ללא השומן)
מאיפה אני יכול לדעת את משקל הגוף שלי המדויק ללא השומן? :helpsmilie:
במסה היתי שוקל 67 קילו,זאת אומרת עם אני מכניס 1.8 גרם חלבון לכול קילו מהמשקל שלי זה יוצא 120.6 גרם חלבון זה לא מעט מידי ?

וכן אני טיבעי.

Moshe
27-04-07, 14:43
שאלה מעניינת
אם אתה עובד עם גיל ,למה לא להרים אליו טלפון לשאול אותו?

gil-Nissim
27-04-07, 14:44
כמה אתה שוקל עכשיו ומה האחוז שומן שלך?
במסה היתי שוקל 67 קילו,מטר 58,אחוז שומן 22% משהו כזה.

עעכשיו חודשיים וחצי אחרי החיטוב.
משקל 58 וחצי,16 אחוז שומן בערך.

עריכה.
משה.ב
תמיד טוב שיש קצת ידע לא ?
אין לי כוח להציק לגיל על כול שאלה.

תודה על העזרה.

Ori-Silver
27-04-07, 14:45
במסה היתי שוקל 67 קילו,מטר 58,אחוז שומן 22% משהו כזה.

עעכשיו חודשיים וחצי אחרי החיטוב.
משקל 58 וחצי,16 אחוז שומן בערך.

עריכה.
משה.ב
תמיד טוב שיש קצת ידע לא ?
אין לי כוח להציק לגיל על כול שאלה.

תודה על העזרה.
על משקל ואחוז שומן כזה אתה לא צריך יותר מ-100 גרם חלבון ליום....

maya
27-04-07, 14:47
עמי''ל ף חלבון יהפוך בסופו של דבר לשומן או ישמש מקור אנרגיה וזה לא הכי מומלץ כי זה לא תפקידו , תאכל כמו שכבר אמרו לך בין 1.8 גג 2.2 ותשתה הרבה מים.
אם אתה לא עולה מהר ויש לך קצב חילוף חומרים מהיר תאכל יותר פחמימות

gil-Nissim
27-04-07, 14:49
על משקל ואחוז שומן כזה אתה לא צריך יותר מ-100 גרם חלבון ליום....
אני מדבר על מסה אחי.
אני עוד מעט מתחיל שוב מסה,ואני רוצה השנה לעשות שינוי ממש משמעותי.
לפי דבריך 1.8 גרם חלבון ממשקל גופי=104 גרם חלבון ליום לא ? תקן אותי אם אני טועה.

2 נניח בנאדם שהוא לא טיבעי וצורך כמוט חלבון של 200 גרם ביום,החלבון אצלו יספג באופן רגיל או יהפוך לשומן כמו ש-משה אמר ?

gil-Nissim
27-04-07, 14:51
עמי''ל ף חלבון יהפוך בסופו של דבר לשומן או ישמש מקור אנרגיה וזה לא הכי מומלץ כי זה לא תפקידו , תאכל כמו שכבר אמרו לך בין 1.8 גג 2.2 ותשתה הרבה מים.
אם אתה לא עולה מהר ויש לך קצב חילוף חומרים מהיר תאכל יותר פחמימות
בדבר הפחממות כמה גרם לכול קילו בגוף יש ליצורך פחממות ?

Moshe
27-04-07, 14:53
אני מדבר על מסה אחי.
אני עוד מעט מתחיל שוב מסה,ואני רוצה השנה לעשות שינוי ממש משמעותי.
לפי דבריך 1.8 גרם חלבון ממשקל גופי=104 גרם חלבון ליום לא ? תקן אותי אם אני טועה.

2 נניח בנאדם שהוא לא טיבעי וצורך כמוט חלבון של 200 גרם ביום,החלבון אצלו יספג באופן רגיל או יהפוך לשומן כמו ש-משה אמר ?
אני לא טענתי שחלבון נהפך לשומן אם אין לו לאן להיספג , טענתי שהוא נהפך לסכור בדם ואז אולי הולך לניצול אנריגה/תאי שומן

gil-Nissim
27-04-07, 14:54
אני לא טענתי שחלבון נהפך לשומן אם אין לו לאן להיספג , טענתי שהוא נהפך לסכור בדם ואז אולי הולך לניצול אנריגה/תאי שומן
הבנתי,תודה.
ובדבר הפחממות, כמה גרם יש ליצרוך לכול קילו בגוף ?

P-a-n-1-c
27-04-07, 15:05
לכן בתפריט בעליה במסה עם הרבה קלוריות וכשהבן אדם כבר לא מסוגל לדחוף יותר פחמימות מעלים את החלבון ויוצא אפילו 3-4 גרם פר קילו (כל המטורפים פה שיושבים על 4000~ קלוריות במסה) , וזה עדיף מאשר לעלות את הפחמימות כי פחמימה הפוטנציאל שלה לאגר כשומן גבוה יותר מאשר חלבון שנהפך במקרה הרע לגלוקוזה ואז אולי...
תאכל אבל לדעתי לעבור את ה2.2 פר קילו זה מיותר אם אתה לא עושה מסה מטורפת תשאר בגבול ה1.8-2.2

כמו שאצלי זה קורה :cry_1:

maya
27-04-07, 15:06
פחמימות ניתן לאגור בגוף בכמויות קטנות יחסית: כ-‎ 90גרם בכבד ועוד כמה מאות גרמים בשרירים. כאשר מאגרים אלו מתמלאים, כל עודפי הפחמימות המתקבלים מן המזון הופכים לשומן ונאגרים ברקמת השומן. שומנים, לעומת זאת, ניתן לאגור ברקמת השומן בכמות בלתי מוגבלת כמעט. אנשים שמנים יכולים לאגור עשרות קילוגרמים של שומן בגופם.
אם כן, השומנים הנאגרים ברקמת השומן מקורם בשומני המזון או בפחמימות, וחלבונים הנאכלים בעודף יוצרים מאזן קלוריות חיובי והופכים בתהליכי חילוף החומרים לשומן. במילים אחרות: כל רכיבי המזון בעלי ערך קלורי עשויים להפוך לשומנים ולהיאגר ברקמת השומן.
http://www.starmed.co.il/Wingate/LipidsAndGoodNutrition

Moshe
27-04-07, 15:18
הבנתי,תודה.
ובדבר הפחממות, כמה גרם יש ליצרוך לכול קילו בגוף ?
אין מספר מסויים תחשוב כמות קלוריות שאתה רוצה לצרוך ביום , תקח מתוך זה כמה חלבון אתה צריך , ותקבע לך יחס של חלבון פומימה ושומן ותלך לפי זה
לדוגמה אם אתה רוצה לצרוך ביום 2500 קלוריות , תקח מתוך זה 120 גרם חלבון לדוגמה זה יוצא 480 קלוריות
2500-480=2020
נגיד היחס שקבעת לעצמך הוא 50 פחמימה 35 חלבון 15 שומן

אז 312 גרם פחמימה , 120 גרם חלבון ומה שנשאר שומן (במקרה הזה 80 גרם שומן לערך , לדעתי אם הגוף לא מסתדר עם שמנים פה אז לשנות את היחס ל50 40 10 )
אלו רק דוגמאות אל תקח את זה ותיישם את זה ,שוב אני הבנתי שאתה עובד עם גיל אז אין לך מה לדאוג לגבי העניין של החלבון ושאר הירקות

Bullet
27-04-07, 15:36
פחמימות ניתן לאגור בגוף בכמויות קטנות יחסית: כ-‎ 90גרם בכבד ועוד כמה מאות גרמים בשרירים. כאשר מאגרים אלו מתמלאים, כל עודפי הפחמימות המתקבלים מן המזון הופכים לשומן ונאגרים ברקמת השומן. שומנים, לעומת זאת, ניתן לאגור ברקמת השומן בכמות בלתי מוגבלת כמעט. אנשים שמנים יכולים לאגור עשרות קילוגרמים של שומן בגופם.
אם כן, השומנים הנאגרים ברקמת השומן מקורם בשומני המזון או בפחמימות, וחלבונים הנאכלים בעודף יוצרים מאזן קלוריות חיובי והופכים בתהליכי חילוף החומרים לשומן. במילים אחרות: כל רכיבי המזון בעלי ערך קלורי עשויים להפוך לשומנים ולהיאגר ברקמת השומן.
ולמרות זאת, בפועל המרה של פחממות לשומן כמעט ולא תורמת לכמות השומן שנאגר.

gil-Nissim
27-04-07, 17:33
טוב תודה רבה לכולם הבנתי בדיוק את מה שרציתי לדעת..
משה תודה במיוחד לך על הסברים הקלים :)
קבלו מוניטין..

עריכה אני לא מצליח לתת מוניטין אבל אני יזחיר לכם חח.
שבת שלום.

Homie
27-04-07, 18:30

מטורפים מי ישמע, אני כרגע על 3500-3700 קלוריות ביום, אני מניח שבעוד שנה מאסה
(כמובן אחרי חיטוב קליל של 3 חודשים) אני אצרוך משהו כמו 4000-4300, פשוט טירוף!

גיל לדעתי שני דברים,
אני אישית מעדיף לצרוך 2.5-3 גרם חלבון לכל קילו של הגוף, גם במאסה וגם בחיטוב,
כי אני עושה אירובי גם במאסה וגם בחיטוב.
דבר שני, תייעץ עם גיל , בשביל זה אתה משלם לו, והוא גם תכלס מן הסתם יודע מה הוא עושה.

gil-Nissim
27-04-07, 18:50

גיל לדעתי שני דברים,
דבר שני, תייעץ עם גיל , בשביל זה אתה משלם לו, והוא גם תכלס מן הסתם יודע מה הוא עושה.
כן אני יודע פשוט רציתי לדעת בוודאות כמה דברים..
תודה=)

gal.T
28-04-07, 13:14
זה לא כלכך מדוייק.
תקראי ציטוט שלי:" תהליך הפיכת הסוכר (גלוקוז) לשומן הוא מורכב ויקרה אך ורק בפתולוגיות קיצוניות. אותו תהליך המכונה כDe Novo Lipogenesis כמעט ולא מתרחש ביום יום. בעת צריכה קלורית גבוהה במיוחד מפחמימות, כאשר התגובה הגליקמית גבוהה במיוחד, מאזן ההורמונלי מתאים, וכאשר מאגרי הגליקוגן בגוף רוויים, יתבצע התהליך בכמות קטנה.
הגוף יודע לבצע שינויים מטבולים לפי יחסי אבות המזון שאנו מספקים לו. כלומר, אחוז שומן גבוה בתפריט -> שריפה ואגירה של שומן בעיקר במהלך היום, לעומת זאת, אחוז פחמימות גבוה בתפריט -> אוקסידציה של פחמימות בעיקר, עם חמצון שומן מינימלי במהלך היום. כך או כך, הגעה לDNL תתרחש אך ורק במקרים קיצוניים ובכמות קטנה."

הראתי הרבה מחקרים בעבר הבודקים מצבים שונים של DNL, ועל אותו התהליך עם חלבונים, שקורה בשכיחות מעוטה יותר בגוף. וכמובן שחשוב לציין, שגם אם התהליך הזה קורה, הוא לא אומר -כלום- לגבינו מבחינת השינויים בהרכב הגוף (עלייה\ירידה בשריר\שומן). ההיבט הוא בריאותי, שכן הגוף יצור ח.ש רוויות.

כמות החלבון צריכה להיות בין 1.8 ל-2 גרם על כל קילוגרם של משקל הגוף
יותר מזה זה מיותר.
לגבי העניין הזה.
אני לא חושב שאני, אתה, או אף תזונאי כרגע יכול להצהיר ככה בבטחה בנתונים על הנושא הזה, שכן הוא נתון למחלוקות רבות וחוסר מידע מספק\רחב מספיק. ואני אומר זאת למרות שתחמת בערך את המספרים שמדברים עליהם המחקרים בנושא.

מצרף ציטוט של אחד החוקרים הבקיאים והמוערכים בנושא: "It's better for :):):):):) performers to err on the side of slightly too much protein than too little (1.2-1.5 g/lb for strength/power and 1 g/lb for enduros). Any benefits may be too small to detect in short term studies but are clearly relevant at that level. Unless other nutrient intake is shorted, there's no harm to consuming more and there may be small but relevant benefits."

גל

gil-Nissim
28-04-07, 20:49
זה לא כלכך מדוייק.
תקראי ציטוט שלי:" תהליך הפיכת הסוכר (גלוקוז) לשומן הוא מורכב ויקרה אך ורק בפתולוגיות קיצוניות. אותו תהליך המכונה כDe Novo Lipogenesis כמעט ולא מתרחש ביום יום. בעת צריכה קלורית גבוהה במיוחד מפחמימות, כאשר התגובה הגליקמית גבוהה במיוחד, מאזן ההורמונלי מתאים, וכאשר מאגרי הגליקוגן בגוף רוויים, יתבצע התהליך בכמות קטנה.
הגוף יודע לבצע שינויים מטבולים לפי יחסי אבות המזון שאנו מספקים לו. כלומר, אחוז שומן גבוה בתפריט -> שריפה ואגירה של שומן בעיקר במהלך היום, לעומת זאת, אחוז פחמימות גבוה בתפריט -> אוקסידציה של פחמימות בעיקר, עם חמצון שומן מינימלי במהלך היום. כך או כך, הגעה לDNL תתרחש אך ורק במקרים קיצוניים ובכמות קטנה."

הראתי הרבה מחקרים בעבר הבודקים מצבים שונים של DNL, ועל אותו התהליך עם חלבונים, שקורה בשכיחות מעוטה יותר בגוף. וכמובן שחשוב לציין, שגם אם התהליך הזה קורה, הוא לא אומר -כלום- לגבינו מבחינת השינויים בהרכב הגוף (עלייה\ירידה בשריר\שומן). ההיבט הוא בריאותי, שכן הגוף יצור ח.ש רוויות.

לגבי העניין הזה.
אני לא חושב שאני, אתה, או אף תזונאי כרגע יכול להצהיר ככה בבטחה בנתונים על הנושא הזה, שכן הוא נתון למחלוקות רבות וחוסר מידע מספק\רחב מספיק. ואני אומר זאת למרות שתחמת בערך את המספרים שמדברים עליהם המחקרים בנושא.

מצרף ציטוט של אחד החוקרים הבקיאים והמוערכים בנושא: "It's better for :):):):):) performers to err on the side of slightly too much protein than too little (1.2-1.5 g/lb for strength/power and 1 g/lb for enduros). Any benefits may be too small to detect in short term studies but are clearly relevant at that level. Unless other nutrient intake is shorted, there's no harm to consuming more and there may be small but relevant benefits."

גל
אני ישמח עם מישהו יוכל בקצרה לתרגם לי את המאמר לעברית..
גל במידה ואני רוצה להאיץ את תהליך הגדילה שלי, ויצרוך כמוט כמו של 2.5 גרם חלבון לכול קילו מהגוף, אני באמת ישמין והחלבון לא יספג ב100% ?

כי מה שונה מבנאדם שהוא לא טיבעי,שיצרוך כמוט חלבון כזאת מבנאדם טיבעי?

גולן.נ
28-04-07, 23:58
אתה טיבעי לא ?
כמוט כזאת של חלבון לא תעזור לך ליגדול,אין לה לאיפה להיספג.

אורחח91
29-04-07, 01:39

גיל לדעתי שני דברים,
מההההה וואי כמה ארוחות אתה אוכל ביום?
אני לא החזקתי הרבה זמן גג שבוע עם תפריט כי הרבה זמן לא ראיתי תוצאות אני כבר כמה שנים עם אותו גוף רזה

gal.T
29-04-07, 15:46
אני ישמח עם מישהו יוכל בקצרה לתרגם לי את המאמר לעברית..
גל במידה ואני רוצה להאיץ את תהליך הגדילה שלי, ויצרוך כמוט כמו של 2.5 גרם חלבון לכול קילו מהגוף, אני באמת ישמין והחלבון לא יספג ב100% ?

כי מה שונה מבנאדם שהוא לא טיבעי,שיצרוך כמוט חלבון כזאת מבנאדם טיבעי?
אתה טיבעי לא ?
כמוט כזאת של חלבון לא תעזור לך ליגדול,אין לה לאיפה להיספג.
אז אני מבין שדברי נפלו על אזניים ערלות. חבל /:

PoweRule
29-04-07, 15:48
גל אני צריך שתתחבר בבקשה למסנג'ר, לא בשבילי. כשתתחבר תדע D:

Homie
29-04-07, 17:33
מההההה וואי כמה ארוחות אתה אוכל ביום?
אני לא החזקתי הרבה זמן גג שבוע עם תפריט כי הרבה זמן לא ראיתי תוצאות אני כבר כמה שנים עם אותו גוף רזה

ארוחת בוקר
ביניים
ביניים
צהריים
ביניים
ערב
ביניים
לילה

gil-Nissim
29-04-07, 17:38
לא הבנתי ?
אני ישמח עם תענה לי על השאלה הזאת.
תודה.

Bullet
29-04-07, 17:38
הומי, במקומך פשוט הייתי צורך יותר חלבונים ופחממות בצורת משקה, לא חבל לבלות כל כך הרבה זמן במטבח ובשרותים? :blink:

gil-Nissim
29-04-07, 17:42
אז אני מבין שדברי נפלו על אזניים ערלות. חבל /:לא הבנתי ?
תודה...

Homie
29-04-07, 18:10
הומי, במקומך פשוט הייתי צורך יותר חלבונים ופחממות בצורת משקה, לא חבל לבלות כל כך הרבה זמן במטבח ובשרותים? :blink:

במטבח תמיד כייף, במיוחד במאסה,
בשירותים גם תמיד, לא ידעת שקקי של בלונדינים ובנות הוא בניחוח וורדים ופירות יער של העונה?

gal.T
29-04-07, 20:34
לא הבנתי ?
תודה.
תגיד לי שאתה צוחק...

gil-Nissim
29-04-07, 20:45
תגיד לי שאתה צוחק...
חח נו אחי לא הבנתי מה אמרת מיקודם.
אם אני יצרוך 2.5 חלבון לכול קילו מהגוף שלי זה יספג או לא ?

Homie
30-04-07, 01:47
אולי

Antonator1
30-04-07, 01:50
גם 1.8 זה לא הכרחי. 1.5 גרם חלבון מלא לכל קילו מסה רזה זה בסדר גמור. זה הרי מגוחך לצרוך חלבון על קילוגרמים של שומן. והתשובה על השאלה היא - חכה בסבלנות, אם אתה מקבל מספיק קלוריות אתה תעלה במסה, יותר קלוריות וסתם הוספה של חלבון זה מיותר.

gil-Nissim
30-04-07, 01:54
טוב תודה על העזרה.

P-a-n-1-c
30-04-07, 08:24
גם 1.8 זה לא הכרחי. 1.5 גרם חלבון מלא לכל קילו מסה רזה זה בסדר גמור. זה הרי מגוחך לצרוך חלבון על קילוגרמים של שומן. והתשובה על השאלה היא - חכה בסבלנות, אם אתה מקבל מספיק קלוריות אתה תעלה במסה, יותר קלוריות וסתם הוספה של חלבון זה מיותר.

הבעיה מגיעה כשבנאדם אוכל כמות קלוריות עצומה ואז הוא לא יכול להעלות רק את השומן ואת הפחמ', הוא צריך להעלות גם את החלבון. וכשהוא מעלה את החלבון הוא מגיע למשהו כמו 3 גרם חלבון פר ק"ג.

Bullet
30-04-07, 08:30
הבעיה מגיעה כשבנאדם אוכל כמות קלוריות עצומה ואז הוא לא יכול להעלות רק את השומן ואת הפחמ', הוא צריך להעלות גם את החלבון. וכשהוא מעלה את החלבון הוא מגיע למשהו כמו 3 גרם חלבון פר ק"ג.
no. he doesn't need to increase his protein intake.

P-a-n-1-c
30-04-07, 12:20
no. he doesn't need to increase his protein intake.

למה לא?

Bullet
30-04-07, 12:25
למה לא?
כי לאכול חלבון לפי אחוזים מהסך הקלורי זה לא נכון