PDA

צפה בגרסא המלאה : חלבון אחרי אימון ארובי[דחוףף]

Deja Vu
28-04-07, 10:29
אני יוצא עכשיו לאימון ארובי בלבד הליכה מהירה של שעה וחצי האם שייק חלבון אם פרי[בננה]הוא בגדר חובה אחרי אימון כזה? האם הגוף יהיה במצב קאטבולי ויהיה זקוק לחלבון מהיר וסוכר? או שאני יכול פשוט לאכול ארוחה עשירה כשאני יחזור הביתה וככה יחסוך תקלויות של השייק והפרי? תודה מראש לעוזרים

YOYO
28-04-07, 10:33
אחרי אימון אירובי כזה, עדיף שתאכל ישר אחרי פחמימה זמינה כמו פרי למשל
ושעה אחרי תאכל ארוחה מלאה.

Deja Vu
28-04-07, 10:34
אחרי אימון אירובי כזה, עדיף שתאכל ישר אחרי פחמימה זמינה כמו פרי למשל
ושעה אחרי תאכל ארוחה מלאה.
ומה אם השייק אפשר לוותר?

YOYO
28-04-07, 10:40
אין צורך בשייק ישר אחרי אירובי.

P-a-n-1-c
28-04-07, 10:42
לא מסכים בקשר לפרי.
פשוט תחזור הביתה ותאכל ארוחה נורמלית, אין צורך בפרי.

Shlomik
28-04-07, 12:27
אני יוצא עכשיו לאימון ארובי בלבד הליכה מהירה של שעה וחצי האם שייק חלבון אם פרי[בננה]הוא בגדר חובה אחרי אימון כזה? האם הגוף יהיה במצב קאטבולי ויהיה זקוק לחלבון מהיר וסוכר? או שאני יכול פשוט לאכול ארוחה עשירה כשאני יחזור הביתה וככה יחסוך תקלויות של השייק והפרי? תודה מראש לעוזרים
אם אתה בתקופה של מסה אז האידאלי לדעתי כן היה לצרוך פחמימה זמינה מיד בסיום האימון זה זמן אידאלי להתחיל להוציא את הגוף ממצב של קטבוליזם ועייפות ולהעביר אותו למצב של אנאבוליזם והתאוששות ובשביל כך אנחנו כן צריכים פחמימות זמינות הייתי צורך סוכר ענבים/פרי מיד בסיום האימון ואם חשוב לך להתאושש בצורה מקסימלית הייתי גם צורך 0.5-1 סקופ של האבקת חלבון תלוי בעצימות האימון.

P-a-n-1-c
28-04-07, 12:51
אם אתה בתקופה של מסה אז האידאלי לדעתי כן היה לצרוך פחמימה זמינה מיד בסיום האימון זה זמן אידאלי להתחיל להוציא את הגוף ממצב של קטבוליזם ועייפות ולהעביר אותו למצב של אנאבוליזם והתאוששות ובשביל כך אנחנו כן צריכים פחמימות זמינות הייתי צורך סוכר ענבים/פרי מיד בסיום האימון ואם חשוב לך להתאושש בצורה מקסימלית הייתי גם צורך 0.5-1 סקופ של האבקת חלבון תלוי בעצימות האימון.

הוא דיבר רק לאחר אימון אירובי, בלי האנאירובי.

Elevation
28-04-07, 12:58
אח שלי, בתור בילדר, בשום תקופה בחיים שלך, אלא אם כן אתה מתסף במשקאות איזוטונים (וגם אז מיותר), אתה לא צריך לעשות אירובי של שעה וחצי ברצף! חמישים דקות זה סף עליון, גבר.

תאכל שעה~שעה וחצי לפני זה ארוחה עם יחס של 2:1 לטובת פחמימות מול חלבונים (בהתחשב במשקל גוף שלך), וישר אחרי הייתי אוכל פרי או פחמימה עם ערך גליקמי גבוה ושוב חלבון, ביחס של 2:1.

זכור, אתה במאסה, הכי חשוב לך להיות אנאבולי בכל זמן נתון. וכל אמצעי מקדש את זה.

P-a-n-1-c
28-04-07, 13:01
אח שלי, בתור בילדר, בשום תקופה בחיים שלך, אלא אם כן אתה מתסף במשקאות איזוטונים (וגם אז מיותר), אתה לא צריך לעשות אירובי של שעה וחצי ברצף! חמישים דקות זה סף עליון, גבר.

תאכל שעה~שעה וחצי לפני זה ארוחה עם יחס של 2:1 לטובת פחמימות מול חלבונים (בהתחשב במשקל גוף שלך), וישר אחרי הייתי אוכל פרי או פחמימה עם ערך גליקמי גבוה ושוב חלבון, ביחס של 2:1.

זכור, אתה במאסה, הכי חשוב לך להיות אנאבולי בכל זמן נתון. וכל אמצעי מקדש את זה.

כל אמצעי? :1eye:

Shlomik
28-04-07, 13:04
הוא דיבר רק לאחר אימון אירובי, בלי האנאירובי.
אני יודע זה לא שייך, גם באימון אירובי יש תהליכים קטבולים שקורים בגוף והמטרה שלנו לצאת מהם כמה שיותר מרגע שסיימנו את האימון ולהתחיל להתאושש.

P-a-n-1-c
28-04-07, 13:07
אני יודע זה לא שייך, גם באימון אירובי יש תהליכים קטבולים שקורים בגוף והמטרה שלנו לצאת מהם כמה שיותר מרגע שסיימנו את האימון ולהתחיל להתאושש.

בסדר. אבל לדעתי אין צורך בפחמ' מהירות אחרי אימון אירובי בלבד וארוחה טובה עם כל אבות המזון בהחלט תספיק.

Shlomik
28-04-07, 13:15
בסדר. אבל לדעתי אין צורך בפחמ' מהירות אחרי אימון אירובי בלבד וארוחה טובה עם כל אבות המזון בהחלט תספיק. אחלה אפשר שיהיה כמה דעות על אותו נושא, אני רק אשמח לדעת למה אתה חושב ככה?
בסופו של דבר שתחשוב על זה באימון אירובי אתה יכול לדלל את מאגרי הגליקוגן יותר מאשר באימון כוח והוכח מחקרית שסניתזת הגליקוגן מהירה יותר כאשר נצרוך את הפחמימות כמה שיותר קרוב לסיום האימון וכמובן שפחמימות זמינות יקלטו הכי מהר, התיסוף של החלבון יכול להאיץ את סינתזת הפחמימות בכ30%-40% יותר והתאוששות מקסימלית תמיד נראית במחקרים כאשר פחמימות/חלבון מסופקים בצורה זמינה מיד בסיום האימון ככה שאם אני יכול לשפר את הביצועים שלי ואת התאוששות של הגוף שלי מיד בסיום האימון על ידי צריכה פשוטה של שייק/פרי אז למה לא.

P-a-n-1-c
28-04-07, 13:21
אחלה אפשר שיהיה כמה דעות על אותו נושא, אני רק אשמח לדעת למה אתה חושב ככה?
בסופו של דבר שתחשוב על זה באימון אירובי אתה יכול לדלל את מאגרי הגליקוגן יותר מאשר באימון כוח והוכח מחקרית שסניתזת הגליקוגן מהירה יותר כאשר נצרוך את הפחמימות כמה שיותר קרוב לסיום האימון וכמובן שפחמימות זמינות יקלטו הכי מהר, התיסוף של החלבון יכול להאיץ את סינתזת הפחמימות בכ30%-40% יותר והתאוששות מקסימלית תמיד נראית במחקרים כאשר פחמימות/חלבון מסופקים בצורה זמינה מיד בסיום האימון ככה שאם אני יכול לשפר את הביצועים שלי ואת התאוששות של הגוף שלי מיד בסיום האימון על ידי צריכה פשוטה של שייק/פרי אז למה לא.

כי אז לדעתי אתה צורך קלוריות לחינם.
נגיד אתה עושה אימון אנאירובי בבוקר ולאחר מכן לוקח X פחמ' זמינות ואז בערב אתה עושה אימון אירובי ולוקח עוד פעם X פחמ' זמינות. בעוד שאתה יכול לקבל את הX פחמ' זמינות האלה לאחר אימון אנאירובי ואימון אירובי גם יחד [כלומר אחד אחרי השני].

Shlomik
28-04-07, 13:25
כי אז לדעתי אתה צורך קלוריות לחינם.
נגיד אתה עושה אימון אנאירובי בבוקר ולאחר מכן לוקח X פחמ' מהירות ואז בערב אתה עושה אימון אירובי ולוקח עוד פעם X קלוריות מהירות. בעוד שאתה יכול לקבל את הX פחמ' המהירות האלה לאחר אימון אנאירובי ואימון אירובי גם יחד [כלומר אחד אחרי השני]. זה לא כך כך משנה כי בסופו של דבר אם לאחר אימון האינאירובי + אירובי אתה צורך 100 גרם פחמימה אז לאחר האינאירובי בלבד אתה תטצרך כמובן פחות נניח 50 גרם ואז את ה50 גרם הנוספים אתה תיקח לאחר האירובי בלבד ככה שצרכת אותה כמות קלוריות ואולי מעט יותר (כמובן שהמספרים הם רק לצורך ההמחשה והם לא בהכרח נכונים) ואין כזה דבר קלוריות לחינם בסופו של דבר הגוף משתמש בקלוריות האלה להתאוששות, בנייה ותהליכים נוספים ואם אתה מעדיף לאכול אז גם אין בעיה לצרוך את הפחמימות מלחם לבן/דגני בוקר לאחר אימון לא חייב בצורה של שייק.

Deja Vu
28-04-07, 13:51
אני בחיטוב חשבתי שזה ברור והסיבה שלא צרכתי תאבקה ותבננה היא לחסוך תקלוריות חזרתי הביתה וישר אכלתי טונה אם שני פרכיות וסלט השאלה שלי היא אם פעם הבאה שאני עושה אימון ארוך כזה של ארובי בלבד האם לצרוך תשייק ותבננה או שזה בסדר לחזור הביתה ולאכול ישר ארוחה בלי פחמימה זמינה וככה לחסוך תקלוריות?

Elevation
28-04-07, 14:27
אחרי שעה וחצי אירובי, אם לא תצרוך פחמימות אתה תפרק לעצמך את האמאמא של השריר.

פה אין ספק.

הוויכוח הוא אם פחמימה זמינה או לא.

פחמימה זמינה היא מהירה, רוב הסיכויים שתהיה רעב דיי מהר, הוא לא אנטיקטבולית (ברמה העקרונית, לא בתיזמון נכון, עקרונית) לאורך זמן כמו המורכבת.

יתרונות וחסרונות הפוכים אצל המורכבת.

המחלוקת כאן היא בעצם אם לתת לך פחמימות מהירות כדי למנוע אפקטים קטבוליזם, או שמורכבת מספיק, ואז אתה נהנה מהאפקטים הנוספים של מורכבת....

אם אתה שואל אותי? אחרי האימון אירובי (שבטח ובטח לא יארך שעה וחצי בשום אופן!) תאכל ארוחה רגילה שבה תחליף את הפחמימות המורכבות בזמינות, ואז תאכל ארוחה נוספת אחריה לא יותר משעתיים אחרי זה. ולדעתי זה הפתרון.

אבל זה אני.

Deja Vu
28-04-07, 14:45
אחרי שעה וחצי אירובי, אם לא תצרוך פחמימות אתה תפרק לעצמך את האמאמא של השריר.

פה אין ספק.

הוויכוח הוא אם פחמימה זמינה או לא.

פחמימה זמינה היא מהירה, רוב הסיכויים שתהיה רעב דיי מהר, הוא לא אנטיקטבולית (ברמה העקרונית, לא בתיזמון נכון, עקרונית) לאורך זמן כמו המורכבת.

יתרונות וחסרונות הפוכים אצל המורכבת.

המחלוקת כאן היא בעצם אם לתת לך פחמימות מהירות כדי למנוע אפקטים קטבוליזם, או שמורכבת מספיק, ואז אתה נהנה מהאפקטים הנוספים של מורכבת....

אם אתה שואל אותי? אחרי האימון אירובי (שבטח ובטח לא יארך שעה וחצי בשום אופן!) תאכל ארוחה רגילה שבה תחליף את הפחמימות המורכבות בזמינות, ואז תאכל ארוחה נוספת אחריה לא יותר משעתיים אחרי זה. ולדעתי זה הפתרון.

אבל זה אני.
טוב קיצר מפעם הבאה אני יעשה מה שאני עושה אחרי אימון רגיל שכולל אנארובי וארובי יחדיו ויצורך שייק חלבון אם בננה ובקשר לשעה וחצי אני עושה שעה וחצי של הליכה מהירה בשיפוע הוספתי את זה רק עכשיו למה עוד שבועיים נגמר לי החיטוב ואני צריך פוש אחרון....

yaniv
28-04-07, 14:45
טוב אז ככה...א כל אמרו פה לצרוך פחמימות לפני והרבה... ממש לא נכון... צריך לבוא כמה שיותר ריקים מפחמימות בשביל להתחיל כמה שיותר מהר להשתמש במאגרי השומן... שעה וחצי זה יותר מידי אבל לא הכי נורא.. אחרי האירובי אל תצרוך ישר אלה תחכה עד חצי שעה 20 דקות ואז תצרוך ארוחה מלאה.. כי אתה עדיין נמצא על שימוש באנרגיה והוא ינסה לקחת משומן בקיצור תבוא הביתה תדפוק ארוחה מלאה.... זה גם הארוחה שצריך ךלהיות בה הכי הרבה פחיממות אצלי היא יותר מחצי פחמימות יומיות בזמן חיטוב כמובן

Deja Vu
28-04-07, 14:47
טוב אז ככה...א כל אמרו פה לצרוך פחמימות לפני והרבה... ממש לא נכון... צריך לבוא כמה שיותר ריקים מפחמימות בשביל להתחיל כמה שיותר מהר להשתמש במאגרי השומן... שעה וחצי זה יותר מידי אבל לא הכי נורא.. אחרי האירובי אל תצרוך ישר אלה תחכה עד חצי שעה 20 דקות ואז תצרוך ארוחה מלאה.. כי אתה עדיין נמצא על שימוש באנרגיה והוא ינסה לקחת משומן בקיצור תבוא הביתה תדפוק ארוחה מלאה.... זה גם הארוחה שצריך ךלהיות בה הכי הרבה פחיממות אצלי היא יותר מחצי פחמימות יומיות בזמן חיטוב כמובן
אחי אני מבולבל זה מה שעשיתי היום אבל תקרא תתגובה של Elevation

aviran_p
28-04-07, 15:10
אני עד עכשיו לקחתי אחרי האימון האירובי+בטן שאני עושה בימים בלי אנאירובי שייק + בננה, אז לפי מה שאני מבין פה זה לא טוב?

Elevation
28-04-07, 16:13

כדי להקיף את עצמך בפחמימות מסביב לאימון, כדי להימנע כמה שאפשר מקטבוליזם (אטרופיה זאת קללה, לא?), וזה כל הסיפור.

אם תבוא לאירובי ריק מפחמימות, יש סבירות באותה המידה שהגוף ישתמש בשריר (חושרמוטה אנרגיה זמינה), בשביל אנרגיה....

הפחמימות מונעות את זה.

אין לי כח לפרט, אבל אחי, ההודעה שלך מטעה אנשים ועושה להם רע, וחבל.

THE_JUGGERNAUT
28-04-07, 16:28
כדי להקיף את עצמך בפחמימות מסביב לאימון, כדי להימנע כמה שאפשר מקטבוליזם (אטרופיה זאת קללה, לא?).

להזכיר את המונח "אטרופיה" בת'רד הזה זה קצת מוגזם...

נראה לי שקצת התבלבלת עם ההגדרה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Atrophy#Muscle_Atrophy

yaniv
28-04-07, 16:43
כדי להקיף את עצמך בפחמימות מסביב לאימון, כדי להימנע כמה שאפשר מקטבוליזם (אטרופיה זאת קללה, לא?), וזה כל הסיפור.

אם תבוא לאירובי ריק מפחמימות, יש סבירות באותה המידה שהגוף ישתמש בשריר (חושרמוטה אנרגיה זמינה), בשביל אנרגיה....

הפחמימות מונעות את זה.

אין לי כח לפרט, אבל אחי, ההודעה שלך מטעה אנשים ועושה להם רע, וחבל.

תשמע.. הבן אדם בחיטוב... אמרתי לו לאכול לפני חלבון הגוף ישתמש מחלבון השיר ראוקי אבל הוא יהיה מלא בחלבון עזוב אותך שעה וחצי זה לא בריא אולי לשריר אבל אפם הוא בחיטוב אז תאמין לי המטרה שלו להוריד שומן ואם יפגע לוט קצת השריר מניסיון אני וארמ לך לא יפריע לו...

בכל מקרה אני ירדתי מאחוזי שומן מטורפים נכון להיון ל 10 אחוז שומן

Shlomik
28-04-07, 18:17
yaniv (http://www.atraf-f.net/or/member.php?u=153) נקודת המבט שהבאת על עניין היא חצי נכונה, ברור שאם הוא יגיע מרוקן מפחמימות אז יכול להיווצר מצב שהגוף ינצל יותר אנרגיה משומן אבל זה לא מה שאנחנו מנסים להשיג הרי אם בן אדם אוכל מעל התחזוקה שלו גם אם הוא ישתמש בטיפ שלך הוא ישמין ויעלה במשקל אבל הרי שרפנו שומן באימון? בסופו של דבר מה שקובע זה המאזן הקלורי היומי וכל עוד הכנסנו את הגוף שלנו למאזן קלורי שלילי אנחנו נרד במשקל וזה מה שחשוב העיקר הוא לשמר את מסת השריר ולכן ההמלצה לא תיהיה לבוא מרוקן ועל בטן ריקה לאימון על נושא זה דנו כבר מספר פעמים בפורום אתה מוזמן להריץ חיפוש.

SaBaGMaN
28-04-07, 18:32
לא לאכול מספיק פחממה ליפניי אימון כדיי שהגוף כביכול "ישרוף יותר שומן" היא מחשבה מוטעת!
כי הגוף לא צורך אנרגיה רק בזמן הפעילות אלה גם הרבה אחריה,וכמו ששלומי אמר המאזן בסוף היום יקבע אם תרד\תעלה במישקל,ולא מעט מחקרים הראו שבזמן הפעילות הגוף פונה לגליקוגן,ופחות למאגרי השומן בגוף
לדעתי ליפניי ואחרי אימון זה תיזמון ממש גרוע בקיצוץ הפחממה,יש לה יתרונות רבים מישלה למנעית פירוק שריר וחידוש ההורמונים לאחר הפעילות,אז תנו דגש גם לעיניין הזה בימקום לחשוב רק איך לפוצץ את עצמכם בחלבון שהוא לא פחות חשוב,אבל בזמן אימון הגוף הרבה יותר זקוק לפחממה מחלבון..במיוחד שמדובר באירובי,אז להקפיד ליצרוך מספיק משניהם בהתאם לעצימות האימון והמטרה