PDA

צפה בגרסא המלאה : מתחיל לקחת את עניין הארוחות ברצינות.. צריך עזרה

LoveStone
29-04-07, 00:07
אוקע אז אני מתחיל לקחת את העניין ברצינות עכשיו..
שמעתי פה ושם כמה דברים ואני רק רוצה לדעת אם הם נכונים או סתם חרטוטים.

אז ככה. אני שוקל 60-65 קילו על 6-8 אחוז שומן.. גובה 1.72 וגיל - 16.

1. אם אצרוך מעל 120-130 חלבונים ביום זה יהיה מיותר בוודאות? (2 על כל ק"ג)
2. זה נכון ששמעל 30 גרם חלבונים בארוחה זה כבר לא ישפיע?
3. יהיה הבדל אם אני יחלק את הארוחות ל8 מאשר 4?
4. זה משנה אם אני לוקח את החלבונים בנוזל או מוצק יענו, 3דנונה לעומת טונה? (דנונה זה9 גרם, טונה 26 וכמובן שאני יאכל 3).
5. לנוזל לוקח זמן קצר יותר להתאכל מאשר למוצק?

תודה =)

gog
29-04-07, 00:20
1. אם אצרוך מעל 120-130 חלבונים ביום זה יהיה מיותר בוודאות? (2 על כל ק"ג)
2. זה נכון ששמעל 30 גרם חלבונים בארוחה זה כבר לא ישפיע?
3. יהיה הבדל אם אני יחלק את הארוחות ל8 מאשר 4?
4. זה משנה אם אני לוקח את החלבונים בנוזל או מוצק יענו, 3דנונה לעומת טונה? (דנונה זה9 גרם, טונה 26 וכמובן שאני יאכל 3).
5. לנוזל לוקח זמן קצר יותר להתאכל מאשר למוצק?

תודה =)

1. 2 גר' על ק"ג מספיק. זה לא יהיה מיותר, זה דיי מומלץ.
2. לא, אבל אין לך סיבה להגיע ליותר מ-30 גר' בארוחה כי אתה צורך קצת חלבונים (יחסית)
3. יש מחקרים לפה ולפה, אני למשל אוכל 6, 4 זה קצת מדי. דוגמא: בוקר, 10, צהריים,אחרי אימון, ערב, לילה.
4. לא משנה כל עוד אתה מגיע לכמות הנדרשת, אבל יש לשים לב כי בדנונה למשל יש גם פחמימות מה שאין בטונה.
5. כן, מוצק צריך לעבור גם עיכול מכני וגם כימי, נוזל צריך לעבור אך ורק עיכול כימי.

Gil-G
29-04-07, 00:25
נשמע טוב... השאלה אם תעמוד בכל זה... בהצלחה!

אורחח91
29-04-07, 00:32
סליחה שאני מתפרץ לו לאשכול אבל אני מוסיף שאלה:
זה נכון שהגוף צריך לקבל אנרגיה כל שלוש שעות, אחרת הוא משתמש בשריר כמקור אנרגיה?
קורה לכם שאתם בכלל בכלל לא רעבים אבל מכריחים את עצמכם לאכול? קורה לי כל הזמן.

Moshe
29-04-07, 09:28
סליחה שאני מתפרץ לו לאשכול אבל אני מוסיף שאלה:
זה נכון שהגוף צריך לקבל אנרגיה כל שלוש שעות, אחרת הוא משתמש בשריר כמקור אנרגיה?
קורה לכם שאתם בכלל בכלל לא רעבים אבל מכריחים את עצמכם לאכול? קורה לי כל הזמן.
זה לא נכון הקטע באכילה כל 3 שעות הוא מכמה סיבות:
1.לספק לגוף כל הזמן חלבון
2.להשאיר רמות סוכר בדם מאוזנות (למנוע רעב ונפילות סוכר מסביב לאימון)
3.אפשרות לחלק ארוחות וסך מכה חלבון/פחמימה/שומן/קלוריות למשך כל היום בצורה מאוזנת כי אם תצטרך לאכול 200 גרם חלבון ביום תחלק ל3 ארוחות זה 66 גרם חלבון בארוחה שזה לא מעט ולא פיקטיבי
4.לשמור על פרופיל תקין של שומנים בדם

אפשר לאכול גם 3 ארוחות ביום זה לא משנה

SiX PACK
29-04-07, 09:35
זה לא נכון הקטע באכילה כל 3 שעות הוא מכמה סיבות:
1.לספק לגוף כל הזמן חלבון
2.להשאיר רמות סוכר בדם מאוזנות (למנוע רעב ונפילות סוכר מסביב לאימון)
3.אפשרות לחלק ארוחות וסך מכה חלבון/פחמימה/שומן/קלוריות למשך כל היום בצורה מאוזנת כי אם תצטרך לאכול 200 גרם חלבון ביום תחלק ל3 ארוחות זה 66 גרם חלבון בארוחה שזה לא מעט ולא פיקטיבי
4.לשמור על פרופיל תקין של שומנים בדם

אפשר לאכול גם 3 ארוחות ביום זה לא משנה

מושה, אם אני אוכל ארבע ארוחות מזינות ובריאות ביום (לא קולל השייק + בננה של אחרי האימון) ומשיג מהם את כמות החלבונים שלה אני זקוק ליום, ויש בארבע ארוחות האלה את כל המינרלים והויטמינים + שומנים שהגוף שלי צריך ליום, מהם החסרונות בזה שאני אוכל 4 ארוחות ולא 6..?

בוא נגיד שאני "בחיטוב" כרגע, הרי בחיטוב צריך לאכול פחות, מה ההשלכות של זה בקיצור..?

P-a-n-1-c
29-04-07, 09:39
מושה, אם אני אוכל ארבע ארוחות מזינות ובריאות ביום (לא קולל השייק + בננה של אחרי האימון) ומשיג מהם את כמות החלבונים שלה אני זקוק ליום, ויש בארבע ארוחות האלה את כל המינרלים והויטמינים + שומנים שהגוף שלי צריך ליום, מהם החסרונות בזה שאני אוכל 4 ארוחות ולא 6..?

כמה קלוריות ביום אתה אוכל?
אני למשל אוכל קרוב ל4000, וואלה להכניס 4000 קלוריות ל4 ארוחות זה טיפה בעייתי. מה גם שאם אתה אוכל כל 3 שעות בערך אז אין לך כ"כ תחושת רעב בין הארוחות [שזה מאוד חשוב לאלה שבחיטוב].

SiX PACK
29-04-07, 09:41
כמה קלוריות ביום אתה אוכל?
אני למשל אוכל קרוב ל4000, וואלה להכניס 4000 קלוריות ל4 ארוחות זה טיפה בעייתי. מה גם שאם אתה אוכל כל 3 שעות בערך אז אין לך כ"כ תחושת רעב בין הארוחות [שזה מאוד חשוב לאלה שבחיטוב].

אני לא יודע אני לא סופר קלוריות, בוא נגיד שאני אוכל ממש טוב....

אבל דיברתי על חיטוב, לא אוכלים 4,000 קלוריות בחיטוב...

P-a-n-1-c
29-04-07, 09:42
אני לא יודע אני לא סופר קלוריות, בוא נגיד שאני אוכל ממש טוב....

אבל דיברתי על חיטוב, לא אוכלים 4,000 קלוריות בחיטוב...

בחיטוב לדעתי הרבה יותר חשוב לאכול כל 3 שעות.
תקרא שוב פעם את ההודעה של משה, הוא הביא אחלה הסברים [על רמות הסוכר, שומנים, תחושת רעב].

SiX PACK
29-04-07, 09:44
בחיטוב לדעתי הרבה יותר חשוב לאכול כל 3 שעות.
תקרא שוב פעם את ההודעה של משה, הוא הביא אחלה הסברים [על רמות הסוכר, שומנים, תחושת רעב].

אוקיי, ובמאסה..?

P-a-n-1-c
29-04-07, 09:47
אוקיי, ובמאסה..?

במאסה לדעתי עדיף שתאכל ארוחות מרובות בגלל הנוחות. אם אתה לא אוכל הרבה או לחלופין אתה מסוגל לדחוף את כל האוכל ב3-4 ארוחות כפי שציינת אז סבבה.
אני אישית רעב קונסטנט, לא משנה מאסה, חיטוב, בולקינג או נקי - ר=ע=ב! [טוב נו עכשיו כבר ב4K אני לא רעב, אבל כשהייתי על 3 אז כן :blush: ] אז בשבילי לאכול כל 3 שעות זה סבבה.
תקרא בנעוצים יש אשכול "תדירות הארוחות והשפעותיהן".

SiX PACK
29-04-07, 09:55
במאסה לדעתי עדיף שתאכל ארוחות מרובות בגלל הנוחות. אם אתה לא אוכל הרבה או לחלופין אתה מסוגל לדחוף את כל האוכל ב3-4 ארוחות כפי שציינת אז סבבה.
אני אישית רעב קונסטנט, לא משנה מאסה, חיטוב, בולקינג או נקי - ר=ע=ב! [טוב נו עכשיו כבר ב4K אני לא רעב, אבל כשהייתי על 3 אז כן :blush: ] אז בשבילי לאכול כל 3 שעות זה סבבה.
תקרא בנעוצים יש אשכול "תדירות הארוחות והשפעותיהן".

אוקיי תודה, אני אוכל כל 3 שעות פשוט יש ימים מעטים שיוצא לי לאכול רק 4 ארוחות...

נ.ב - bulking = מאסה

Moshe
29-04-07, 10:03

בוא נגיד שאני "בחיטוב" כרגע, הרי בחיטוב צריך לאכול פחות, מה ההשלכות של זה בקיצור..?
יש תוכניות חיטוב שאתה לא יכול לאכול 6 ארוחות ביום כגון UD2/PSMF ששם יש לך 1200 קלוריות רובם מחלבון לכן אוכלים רק 4 ארוחות ויורדים יפה מאוד.
בקשר לזה שאתה אוכל 4 ארוחות ללא כולל השייק השייק עצמו היא נחשבת ארוחה אז זה כבר 5 , אישית אני לא אוכל יותר מ5 ארוחות ביום לא משנה מסה חיטוב מה שלא יהיה פשוט לא יוצא לי נוח לאכול 6 ארוחות מה שכן אין זה משנה כמו שאמרתי ואמרו פה אם תאכל אפילו 3 ארוחות ביום פשוט לדחוף במסה 3-4 אלף קלוריות ביום ב3 ארוחות קצת לא נוח , קשה , ואולי אפילו לא יעיל אז למה סתם לעשות את החיים קשים?
נאכל 4-6 ארוחות ביום לא ניהיה רעבים , נשמור על פרופיל שומנים תקין בדם , רמות סוכר מאוזנות , הגוף יקבל תמיד חלבון ויהיה במצב בנייה רוב היום וכולנו נצא שמחים ומאושרים:wiggle:
אם לא תאכל כל 3 שעות אפילו לא כל 4 שעות אתה לא תפרק שריר כל כך מהר כמו שאתה חושב גם אם תיהיה בגירעון קלורי גדול מידי תקופה מסויימת(סטייל אנורקסיה) , הפירוק שריר עצמו יהיה מורגש לאחר תקופה ולא בין לילה או שבוע לא כל כך קל לפרק שריר כמו שכולם חושבים וכמו שכולם מפחדים מזה ..
אישית היתי חצי שנה על 900 קל' והרבה לא איבדתי

SiX PACK
29-04-07, 10:05
יש תוכניות חיטוב שאתה לא יכול לאכול 6 ארוחות ביום כגון UD2/PSMF ששם יש לך 1200 קלוריות רובם מחלבון לכן אוכלים רק 4 ארוחות ויורדים יפה מאוד.
בקשר לזה שאתה אוכל 4 ארוחות ללא כולל השייק השייק עצמו היא נחשבת ארוחה אז זה כבר 5 , אישית אני לא אוכל יותר מ5 ארוחות ביום לא משנה מסה חיטוב מה שלא יהיה פשוט לא יוצא לי נוח לאכול 6 ארוחות מה שכן אין זה משנה כמו שאמרתי ואמרו פה אם תאכל אפילו 3 ארוחות ביום פשוט לדחוף במסה 3-4 אלף קלוריות ביום ב3 ארוחות קצת לא נוח , קשה , ואולי אפילו לא יעיל אז למה סתם לעשות את החיים קשים?
נאכל 4-6 ארוחות ביום לא ניהיה רעבים , נשמור על פרופיל שומנים תקין בדם , רמות סוכר מאוזנות , הגוף יקבל תמיד חלבון ויהיה במצב בנייה רוב היום וכולנו נצא שמחים ומאושרים:wiggle:

אוקיי... תודה..

P-a-n-1-c
29-04-07, 10:11
אוקיי תודה, אני אוכל כל 3 שעות פשוט יש ימים מעטים שיוצא לי לאכול רק 4 ארוחות...

נ.ב - bulking = מאסה

בשרשור ההוא גל הביא מחקרים מאוד ישנים ואף הודה בסופו של דבר שכנראה ארוחות מרובות עדיפות על ארוחות מועטות.
נתנו בשרשור ההוא גרף שלדעתי מסביר בצורה מאוד טובה את ההבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות. הניסוי שבוצע היה משנת 2004 ולא כמו שאר המחקרים שגל הביא שם שבוצעו לפני למעלה מ15 שנה.
הגרף:
http://img291.imageshack.us/img291/8972/glinldl0sw.jpg

עוד מחקרים בנושא:

[1]

2003 Sep;133(9):2748-55
The human body may buffer small differences in meal size and timing during a 24-h wake period provided energy balance is maintained.

Department of Medical Sciences, Nutrition, Uppsala University Hospital, SE-751 85 Uppsala, Sweden. Ulf.Holmback@medsci.uu.se

Because approximately 20% of the work force in the industrialized world have irregular working hours, it is pertinent to study the consequences of eating at irregular, especially nighttime hours. We studied the postprandial responses during nocturnal fasting vs. eating throughout a 24-h wake period. Seven healthy males were studied twice in a crossover design. After a 6-d diet adjustment period [high fat diet, 45 energy percent (en%) fat, 40 en% carbohydrates)] with sleep from 2300 to 0700 h, the men were kept awake for 24 h at the metabolic ward and given either 6 isoenergetic meals, i.e., every 4 h (N-eat) or 4 isoenergetic meals from 0800 to 2000 h followed by a nocturnal fast (N-fast), with the same 24-h energy intake. Energy expenditure, substrate utilization, activity, heat release, body temperature and blood variables were measured over 24 h. Energy expenditure and blood glucose, triacylglycerol, insulin and glucagon concentrations were lower and nonesterified fatty acids concentrations were higher during the nocturnal fast than during nocturnal eating (P < 0.05); however, no 24-h differences between the protocols were apparent. Nocturnal fasting slightly altered the secretory patterns of the thyroid hormones and cortisol (P < 0.05). We found no clear indication that it would be more favorable to ingest few larger daytime meals than smaller meals throughout the 24-h period. The body seems to be able to buffer small differences in meal size and timing provided energy balance is maintained.

[2]
2002 Nov;26(11):1476-83
Eating frequency and body fatness in middle-aged men.

INSERM U558, Departement d'Epidemiologie, Faculte de Medecine, Toulouse, France.

OBJECTIVE: The relationship between eating frequency and body fatness was tested in a population sample. DESIGN: A cross-sectional survey on cardiovascular risk factors and a nutritional survey were carried out from June 1996 to April 1997. SUBJECTS: Population sample of 330 free-living middle-aged men (45-64 y). MEASUREMENTS: Body mass index (BMI), waist-to-hip ratio (WHR) and nutritional survey (3-day record). RESULTS: In the whole sample, BMI and WHR decreased significantly (P<0.05) along with the increase of the number of eating occasions. When low energy records were excluded, the trend for BMI and WHR according to eating categories remained significant. For WHR, averages were 0.98, 0.95, 0.94 and 0.93 for 1-2, 3, 4 or 5 or more feedings a day, respectively. For BMI, mean values were 28.1, 26.2, 26.2 and 24.5 kg/m(2), respectively. After adjustment for confounders (total energy intake or macronutrients, age, educational level, smoking habits, physical activity and restrained diet), the linear trend for BMI and WHR throughout feeding categories was significant when the whole sample was considered. This relationship remained similar when low energy records or when dieters were excluded. CONCLUSION: These results suggest that for an isoenergetic intake the increase of eating frequency is associated with lower body fatness.

ועוד דבר של גל:
כמובן, אני מסכים אתך (יותר נכון הסכמתי כבר) "כמובן שעדיין ישנו יתרון מסויים לפריסה של ארוחות קטנות לאורך היום, צריך לזכור את נושא האינסולין, הגלוקוז וכמובן את רמות השומנים בדם עקב אותן ארוחות גדולות (חלוקה לשלוש ארוחות). בטווח הארוך, אילו הם דברים שצריך לקחת בחשבון."
על כך אין וויכוח.

ומשהו לא קשור שפשוט ה-ר-ג אותי!!!
עם אני שותה את המים של הגבינה,מהגבינה כמה חלבונים יש בזה?

מה שכן הם לא כזה הגיעו להסכמה לפי דעתי. גל מצד אחד אמר שזה בסדר לאכול כל 3-4 ארוחות ביום אבל אז הוא הוסיף שעדיף 6 אבל גם 3-4 זה מצויין :wacko:

SiX PACK
29-04-07, 11:03
בשרשור ההוא גל הביא מחקרים מאוד ישנים ואף הודה בסופו של דבר שכנראה ארוחות מרובות עדיפות על ארוחות מועטות.
נתנו בשרשור ההוא גרף שלדעתי מסביר בצורה מאוד טובה את ההבדל בין 3 ארוחות ל6 ארוחות. הניסוי שבוצע היה משנת 2004 ולא כמו שאר המחקרים שגל הביא שם שבוצעו לפני למעלה מ15 שנה.
הגרף:
http://img291.imageshack.us/img291/8972/glinldl0sw.jpg

עוד מחקרים בנושא:

ועוד דבר של גל:

ומשהו לא קשור שפשוט ה-ר-ג אותי!!!

מה שכן הם לא כזה הגיעו להסכמה לפי דעתי. גל מצד אחד אמר שזה בסדר לאכול כל 3-4 ארוחות ביום אבל אז הוא הוסיף שעדיף 6 אבל גם 3-4 זה מצויין :wacko:

חחחח תודה אחי.. אני משתדל לאכול 6 ארוחות, עכשיו אני יודע שכשאני אוכל 4 גדולות אז זה גם בסדר :wiggle:

P-a-n-1-c
29-04-07, 11:07
:):):):) תודה אחי.. אני משתדל לאכול 6 ארוחות, עכשיו אני יודע שכשאני אוכל 4 גדולות אז זה גם בסדר :wiggle:

שמע לא יודע מה להגיד לך. מהגרף הזה ניתן לראות בבירור ש6 ארוחות עדיפות על 3.

DropDead
29-04-07, 12:01
אני באמת לא יודע איך אפשר להכניס את כל האוכל במסה ל 3-4 ארוחות זה ממש הרבה בכל ארוחה

LoveStone
29-04-07, 12:29
1. 2 גר' על ק"ג מספיק. זה לא יהיה מיותר, זה דיי מומלץ.
2. לא, אבל אין לך סיבה להגיע ליותר מ-30 גר' בארוחה כי אתה צורך קצת חלבונים (יחסית)
3. יש מחקרים לפה ולפה, אני למשל אוכל 6, 4 זה קצת מדי. דוגמא: בוקר, 10, צהריים,אחרי אימון, ערב, לילה.
4. לא משנה כל עוד אתה מגיע לכמות הנדרשת, אבל יש לשים לב כי בדנונה למשל יש גם פחמימות מה שאין בטונה.
5. כן, מוצק צריך לעבור גם עיכול מכני וגם כימי, נוזל צריך לעבור אך ורק עיכול כימי.
תודה רבה אחי.!
ובקשר לשאלה 2. אם אני מחלק את הארוחה ל4 אז זה יוצא בול 30לארוחה.. ואני בדרך כלל עולה דיי מהר במשקל. אז סתם רציתי לדעת מה בהמשך.

Bullet
29-04-07, 14:03
שמע לא יודע מה להגיד לך. מהגרף הזה ניתן לראות בבירור ש6 ארוחות עדיפות על 3.
הגרף הזה בכלל תמוה. השטח של האינסולין של ה6 ארוחות נראה קטן בהרבה מהשטח של האינסולין של ה3 ארוחות. זה לא הגיוני. כך גם השטח של הגלוקוז

P-a-n-1-c
29-04-07, 15:03
הגרף הזה בכלל תמוה. השטח של האינסולין של ה6 ארוחות נראה קטן בהרבה מהשטח של האינסולין של ה3 ארוחות. זה לא הגיוני. כך גם השטח של הגלוקוז

למה לא הגיוני?
ב6 ארוחות יש רמה יציבה וב3 הרמה משתוללת.

Bullet
29-04-07, 15:13
למה לא הגיוני?
ב6 ארוחות יש רמה יציבה וב3 הרמה משתוללת.
אבל סכום הגלוקוז, והאינסולין צריך להיות שווה. ז"א השטח מתחת לגרף צריך להיות שווה. או שכמות הפחממות שונה, אני לא קראתי את המחקרים.

P-a-n-1-c
29-04-07, 15:16
למחוק :x