PDA

צפה בגרסא המלאה : כמה זמן לפני האימון צריך לאכול את הבננה?

סהר!
29-04-07, 18:09
אף פעם לא ידעתי כמה זמן צריך לפני שמצד אחד היא תתעכל בגוף ותיתן את האפקט שלה ומצד שני לא הרבה לפני האימון שלא יהיה לה אפקט כלל.
אני בדר''כ אוכל כ10 דק' לפני האימון

gil-Nissim
29-04-07, 18:10
נירא לי חצי שעה מספיק.
זה רק בננה.

The Iron Man
29-04-07, 18:20
20-30 דקות לפני האימון.

סהר!
29-04-07, 18:26
ואחרי האימון יש חלק שגם אוכלים.
צריך לאכול גם אחרי האימון?

gil-Nissim
29-04-07, 18:28
אפשרי גם עם החלבונים.

The Iron Man
29-04-07, 20:14
אחרי האימון זה מצויין.
כמו שהגוף זקוק לחלבון לאחר האימון הוא זקוק לא פחות לפחמימות.
2 בננות לאחר האימון יעשו את העבודה...

maya
29-04-07, 20:48
ישר אחרי אימון אתה צריך פחמימה זמינה כמו בננה וחלבון

P-a-n-1-c
29-04-07, 22:10
למה לאכול בננה לפני האימון?

DropDead
29-04-07, 23:16
למה לא ?

P-a-n-1-c
29-04-07, 23:16
למה לא ?

אם אתה אוכל ארוחה גדולה שעה לפני האימון מה הסיבה לאכול בננה חצי שעה לפני?

erezg
29-04-07, 23:19
אף פעם לא ידעתי כמה זמן צריך לפני שמצד אחד היא תתעכל בגוף ותיתן את האפקט שלה ומצד שני לא הרבה לפני האימון שלא יהיה לה אפקט כלל.
אני בדר''כ אוכל כ10 דק' לפני האימון

חחח הודעות כאלה תמיד מצליחות לשעשע אותי מחדש..

איזה אפקט אתה מצפה בדיוק שיהיה לבננה ?
כולה בננה !!

אין צורך לאכול בננה חצי שעה לפני אימון.

שריר
29-04-07, 23:27
בננה= אחרי האימון.

boris19
30-04-07, 10:47
אם אתה רוצה לאכול פחמימה זמינה לפני האימון עדיף תפוח

SiX PACK
30-04-07, 10:53

איזה שאלות יש לך, למה לזברה יש פיג'מה..

SiX PACK
30-04-07, 10:54
חחח הודעות כאלה תמיד מצליחות לשעשע אותי מחדש..

איזה אפקט אתה מצפה בדיוק שיהיה לבננה ?
כולה בננה !!

אין צורך לאכול בננה חצי שעה לפני אימון.

בננה זה פחמימה מהירה, שמספקת אנרגיה לגוף במידה מסויימת, ניתן לאכול גם באמצע אימון או בין אימון ארובי לאנארובי.

P-a-n-1-c
30-04-07, 12:05
איזה שאלות יש לך, למה לזברה יש פיג'מה..

אבל לזברה אין פיג'מה..

אני פשוט לא רואה סיבה לאכול בננה לפני האימון.

damn
30-04-07, 12:46
בדר"כ לפני האימון צריך לאכול ארוחה גדולה יחסית, אצלי למשל זה אורז וחזה עוף.
אני אוכל את זה ככה שעה לפני האימון.
אז מה הסיבה לצריכת הבננה לפני האימון?
לפי מה שהבנתי עדיף לצרוך אותה עם השייק וזה עושה את זה יותר יעיל.

erezg
30-04-07, 12:49
בננה זה פחמימה מהירה, שמספקת אנרגיה לגוף במידה מסויימת, ניתן לאכול גם באמצע אימון או בין אימון ארובי לאנארובי.

אכילת פחמימות "מהירות" לפני אימון, לא רק שלא מועילה, אלא גם יכולה להזיק במידה מסויימת.

אכילת פחמ' מהירות לפני האימון תגרום לירידת GH וטסט' במהלך אימון.
כמו כן לאחר שתיים - 10 דקות בהן תרגיש אנרגטי, תתרחש נפילת סוכר.

לכן אם ברצונך להרגיש אנרגטי יותר, רצוי לצרוך את הפחמ' המהירות במנות קטנות במהלך האימון (לדוגמא לערבב סוכר ענבים במים) ולשתות שייק חלבון לפני האימון.

שוב, אתה לא צריך את זה אם אתה אוכל ארוחה גדולה לפני האימון..

תקרא פה (http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file=article&sid=304)

והחלק שרלוונטי לדיון..

. תזונה מתאימה לפני האימון

* ספורטאי שהחל את אימון הכושר לאחר צום של 3 - 4 שעות, יהיה בעל רמת סוכר תקינה בדם ורמת אינסולין נמוכה. בתנאים אלה, הפרשות הורמון הגדילה והטסטוסטרון יתחילו כ-10 דקות לאחר תחילת אימון הכושר, ויגיעו לשיא כ-45 דקות לאחר מכן ( ראה איור 1 ).
* על מנת להעלות לרמה גבוהה יותר את הפרשת שני הורמונים אלה, מומלץ לקחת זמן קצר לפני תחילת האימון משקה של כ-50 גרם חומצות אמינו ובעיקר מסוג BACC.
* לא מומלץ לקחת לפני האימון "טבליות אנרגיה" שמכילות פחמימות בריכוז גבוה מכיוון שטבליות אלו יגרמו לעליית רמת האינסולין והסוכר בדם. מצב זה כפי שכבר ציינו, מדכא את הפרשת הורמון הגדילה, הטסטוסטרון והגלוקגון וכמות השומן שהגוף שורף בעת אימון. יש לציין ששריפה של חומצות שומן עדיפה על זו של הסוכר (הסבר יבוא בהמשך).
* סיבה נוספת להימנעות מפחמימות היא שרמה גבוהה של סוכר בדם גורמת לעליה ברמת חומצה אמינו טריפטופן (חומר ממנו נוצר הסרוטונין במוח). זה מסביר מדוע פחמימות יכולות להשפיע באופן שלילי על רמת המוטיבציה והאנרגיה המנטלית של הספורטאי ולגרום לו לחוש בעייפות גופנית הקשורה למאמץ. חלבוני מסוג BACC יכולים למנוע תופעה זאת.
* לכן, ההנחה הרווחת בין הספורטאים הגורסת שעליה ברמת הסוכר בדם לאחר אכילת הפחמימות לפני האימון או במהלכו יכולה להגביר את היכולת לבצע מאמץ ממושך, אינה נכונה. לקיחה פחמימות לפני מאמץ מתאימה רק לפעילות גופנית קצרה שנמשכת עד שתי דקות בלבד (ראה איור 2). הסיבה לכך היא שהגליקוגן המצוי במחסני השריר או הכבד (הכבד יכול לאגור כ-160 גרם גליקוגן זמין בלבד), מספיק רק עבור מאמץ לטווח קצר. הפחמימות גורמות לירידה ברמת הפרשת הורמון הגדילה במאמץ ומפחיתה את פירוק השומנים.
איור 2.
http://www.ayalot.com/images/articles/2005/hormones/energy_production.jpg ספורטאי שמתאמן במשך זמן ארוך ורצוף יותר, זקוק לאספקה ממושכת של מקורות אנרגיה אחרים בנוסף לסוכר. אנרגיה זו מצויה בשפע בתהליך פירוק השומן והפיכתו לגליקוגן.
תהליך זה מתקיים רק כאשר יש רמה גבוהה של הורמון הגדילה והטסטוסטרון (שני הורמונים מפרקי שומן) בדם. יש לציין שהורמונים אלה אינן משפיעים על מטבוליזם של הסוכר.

P-a-n-1-c
30-04-07, 13:49
ארז תודה.
תוכל בבקשה להסביר את הגרף? לא כ"כ הבנתי אותו.

erezg
30-04-07, 14:27
ארז תודה.
תוכל בבקשה להסביר את הגרף? לא כ"כ הבנתי אותו.

אני מקווה שאני הבנתי:blush: ..
בכל מקרה אני אנסה להסביר.

מדובר על ניצול אנרגיה תוך-תאית המסייעת לביצוע פעילות עצימה.

ATP - מולקולה עתירת אנרגיה שכתוצאה מפירוקה נפלטת אנרגיה לקיום פעילות .
CP- קריאטין פוספט. גם היא מולקולה עתירת אנרגיה אשר מופקת מפירוק הקשר בין C לP

הפעילות המבוצעת משתמשת באנרגיה המופקת ממולקלת הATP המספיקה לכ4 שניות כפי שניתן לראות בחלק השחור של הגרף.

לאחר מכן יש צורך ב"טעינה" של הATP.
בשלב ראשון נעשית הטעינה ע"י האנרגיה מפירוק של CP להפקת מולקולות ATP נוספות. אנרגיה זו מספיקה לעוד כ-6-7 שניות נוספות.
תהליך זה ניכר בחלק האפור.

לאחר מכן, נעשית טעינת הATP ע"י תהליך גליקוליטי כתוצאה מפירוק גלוקוז וגליקוגן שיש בשריר מהפחמ'. (כתוצאה מתהליך זה מתקבלות חומצות החלב הגורמות לנו לעייפות ולהרגשת הדומז)
תהליך זה מתואר בחלק הלבן.

מדובר בגרף המציג את תהליך הפקת האנרגיה התוך תאית ע"י ATP. תהליך האורך מספר שניות
(תוכל להרחיב את הידיעה על התהליכים השונים פה (http://www.adrenalin.org.il/adrenalin-takzirim-energy-plus.htm))

לפי מאמר זה, הכבד לא יכול לאגור למעלה מ160 גר' גליקוגן ולכן אל לספורטאי להתבסס על הסוכרים לשם הפקת אנרגיה.

P-a-n-1-c
30-04-07, 14:32
אני מקווה שאני הבנתי:blush: ..
בכל מקרה אני אנסה להסביר.

מדובר על ניצול אנרגיה תוך-תאית המסייעת לביצוע פעילות עצימה.

ATP - מולקולה עתירת אנרגיה שכתוצאה מפירוקה נפלטת אנרגיה לקיום פעילות .
CP- קריאטין פוספט. גם היא מולקולה עתירת אנרגיה אשר מופקת מפירוק הקשר בין C לP

הפעילות המבוצעת משתמשת באנרגיה המופקת ממולקלת הATP המספיקה לכ4 שניות כפי שניתן לראות בחלק השחור של הגרף.

לאחר מכן יש צורך ב"טעינה" של הATP.
בשלב ראשון נעשית הטעינה ע"י האנרגיה מפירוק של CP להפקת מולקולות ATP נוספות. אנרגיה זו מספיקה לעוד כ-6-7 שניות נוספות.
תהליך זה ניכר בחלק האפור.

לאחר מכן, נעשית טעינת הATP ע"י תהליך גליקוליטי כתוצאה מפירוק גלוקוז וגליקוגן שיש בשריר מהפחמ'. (כתוצאה מתהליך זה מתקבלות חומצות החלב הגורמות לנו לעייפות ולהרגשת הדומז)
תהליך זה מתואר בחלק הלבן.

מדובר בגרף המציג את תהליך הפקת האנרגיה התוך תאית ע"י ATP. תהליך האורך מספר שניות
(תוכל להרחיב את הידיעה על התהליכים השונים פה (http://www.adrenalin.org.il/adrenalin-takzirim-energy-plus.htm))

לפי מאמר זה, הכבד לא יכול לאגור למעלה מ160 גר' גליקוגן ולכן אל לספורטאי להתבסס על הסוכרים לשם הפקת אנרגיה.

הבנתי!
קבל במוניטין גבר :jockey: