PDA

צפה בגרסא המלאה : קורנפלקס אחרי אימון

mgdown
03-05-07, 00:37
קורנפלקס אחרי אימון- טוב, לא טוב, לא משפיע?????????

ShaI^MymoN
03-05-07, 00:39
תאכל ארוחה עשירה בחלבון אם אין לך אבקת חלבון תאכל גביע קוטג או קופסא טונה

Bullet
03-05-07, 01:12
מעולה

gil-Nissim
03-05-07, 02:08
תקרא מאמרים אחרי וליפני אימון דחוף.
אתה צריך חלבונים ופחממות אחרי אימון לא קרונפלקס.

m0she
03-05-07, 02:20
אני לא יודע מה בדיוק יש בקורנפלקס. בהנחה שהוא לא עשיר בסוכרוז ופרוקטוז , הוא יכול להיות טוב אחרי אימון - רק צריך להוסיף חלבון.

P-a-n-1-c
03-05-07, 07:34
אני לא יודע מה בדיוק יש בקורנפלקס. בהנחה שהוא לא עשיר בסוכרוז ופרוקטוז , הוא יכול להיות טוב אחרי אימון - רק צריך להוסיף חלבון.

תוכל להסביר למה פרוקטוז לא טוב אחרי אימון? להביא קצת הוכחות למה שאתה אומר...

Bullet
03-05-07, 07:49
פאניק, דברנו על זה מליון פעם.
אחרי אימון אתה צריך:
-למלא מאגרי גליקוגן בשרירים ובכבד
-להקפיץ את האינסולין
לפרוקטוז Gi נמוך מכל הסוכרים... וכשהוא מגיע לכבד, הוא בדרך כלל נעצר שם ולא ממשיך הלאה אל הדם, בעוד שהגלוקוז והעמילן(שהופך לגלוקוז) יכול למלא מאגרי גליקוגן גם בשרירים, ולהקפיץ את האינסולין בגלל הgi הגבוה

Elevation
03-05-07, 09:58
פאניק, דברנו על זה מליון פעם.
אחרי אימון אתה צריך:
-למלא מאגרי גליקוגן בשרירים ובכבד
-להקפיץ את האינסולין
לפרוקטוז Gi נמוך מכל הסוכרים... וכשהוא מגיע לכבד, הוא בדרך כלל נעצר שם ולא ממשיך הלאה אל הדם, בעוד שהגלוקוז והעמילן(שהופך לגלוקוז) יכול למלא מאגרי גליקוגן גם בשרירים, ולהקפיץ את האינסולין בגלל הgi הגבוה

דיברנו על זה לפני יומיים, הבטחתי רפרנטים ואני אתן יותר מזה, פשוט אין לי זמן, אבל הייתי חייב להתעכב על הדבר שעומד מאחורי הרפרנטים.

כמות של מספר גרמים של פרוקטוז, לא רק שלא יזיק לPWO, אלא יעשה לך פלאים, בייחוד בחיטוב.

מאגרי גליקוגן מלאים בכבד, הם אחד הדברים אם לא ההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה הדבר הכי אנטי קטבולי שקיים, שכן כבד מלא בגליקוגן מאותת לגוף שהכול סבבה, ואין טעם בקטבוליזם. (אם לפרש את זה לילדים בכיתה ד')

מילוי מאגרי גליקוגן בכבד הם חייונים ונחוצים, בעיקר אחרי אימון! שכן אם כבר מתרוקן גליקוגן אחרי אימון, זה לא מהשרירים (כמו שאתה בעצמך אמרת, חמישה עשר סטים של חמש עשרה חזרות, לא?), אלא מהכבד! ככה שמלכתחילה הכבד הוא זה שצריך פיצוי, שכן יש עוד המון גליקוגן בשרירים.

אם אתה שואלים אותי, אזור החמישה עשר אחוז של פחמימות (לפחות) בכל שייק שלאחר אימון צריך להיות מורכב מפרוקטוז, זה נחוץ לחלוטין. נסה בחיטוב הבא שלך (גם במאסה) ותראה.

(אתה תקבל הקפצה גם מ30 גרם גלוקוז - כמו שציינתי לך בעבר [כשאמרת שכמה גרמים לא עושים כלום, כשהבסיס לכל ה"תורה" של ערכים גליקמים נמדדה על מנה של שלושים גרם, ואנשים לוקחים פה שישים גרם ויותר, ככה שזו חושרמוטה הקפצה, You need not worry, my friend).

אני זוכר שהיה לי חבר שהאמין בזה.... שיכנעתי אותו, הוא החליף, והזמני התאוששות שלו ירדו ביותר מחצי.

בקשר לרפרנטים? אתה תקבל, והמון.

אבל לא יכולתי לראות אותך משריש טעות.

Elevation
03-05-07, 10:04
מעולה

מסכים ומחזק!

אבל לא פייבר וואן או משהו אייכותי, אלא משו מסחרי.

אחלה הקפצה. (למרות שאם אתה עושה אחרי זה אירובי, אני בעד פחמימות פשוטה - להתחיל לחסל אותם לקראת סוף האימון כבר)

Bullet
03-05-07, 10:54
דיברנו על זה לפני יומיים, הבטחתי רפרנטים ואני אתן יותר מזה, פשוט אין לי זמן, אבל הייתי חייב להתעכב על הדבר שעומד מאחורי הרפרנטים.

כמות של מספר גרמים של פרוקטוז, לא רק שלא יזיק לPWO, אלא יעשה לך פלאים, בייחוד בחיטוב.

מאגרי גליקוגן מלאים בכבד, הם אחד הדברים אם לא ההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה הההה הדבר הכי אנטי קטבולי שקיים, שכן כבד מלא בגליקוגן מאותת לגוף שהכול סבבה, ואין טעם בקטבוליזם. (אם לפרש את זה לילדים בכיתה ד')

מילוי מאגרי גליקוגן בכבד הם חייונים ונחוצים, בעיקר אחרי אימון! שכן אם כבר מתרוקן גליקוגן אחרי אימון, זה לא מהשרירים (כמו שאתה בעצמך אמרת, חמישה עשר סטים של חמש עשרה חזרות, לא?), אלא מהכבד! ככה שמלכתחילה הכבד הוא זה שצריך פיצוי, שכן יש עוד המון גליקוגן בשרירים.

אם אתה שואלים אותי, אזור החמישה עשר אחוז של פחמימות (לפחות) בכל שייק שלאחר אימון צריך להיות מורכב מפרוקטוז, זה נחוץ לחלוטין. נסה בחיטוב הבא שלך (גם במאסה) ותראה.

(אתה תקבל הקפצה גם מ30 גרם גלוקוז - כמו שציינתי לך בעבר [כשאמרת שכמה גרמים לא עושים כלום, כשהבסיס לכל ה"תורה" של ערכים גליקמים נמדדה על מנה של שלושים גרם, ואנשים לוקחים פה שישים גרם ויותר, ככה שזו חושרמוטה הקפצה, You need not worry, my friend).

אני זוכר שהיה לי חבר שהאמין בזה.... שיכנעתי אותו, הוא החליף, והזמני התאוששות שלו ירדו ביותר מחצי.

בקשר לרפרנטים? אתה תקבל, והמון.

חבוב, אני מודע לקטע של "הגליקוגן בכבד מאותת סימן אנאבולי". אבל אנחנו דברנו על שימוש בפרוקטוז כפחממה אחר אימון א-ו שימוש בגלוקוז. אתה אמרת שפרוקטוז יכול להקפיץ אינסולין כמו שצריך, וזה לא נכון. לעומת זאת, גלוקוז (גלוקוז זה יעני מסוכר ענבים או עמילן) יכול למלא את הגליקוגן בשרירים וגם בכבד, דבר שהופך אותו ליותר טוב אחרי אימון מפרוקטוז.
חשוב לא רק מאגרי גליקוגן מלאים בכבד, אלא גם בשרירים, שכן מאגרי גליקוגן מדוללים בשרירים גורמים לאנרגיה למלא גליקוגן קודם, ורק אח"כ לסנתז שרירי שלד. האיבר היחיד שיכול להשתמש בפרוקטוז כמקור אנרגיה הוא הכבד. השרירים והמוח לא יכולים.
30 גרם גלוקוז לא יספיקו כדי למלא את הגליקוגן בשרירים. 5 גרם פחממה זה בערך 2 סטים, ובאימון אחד יש לפחות 20 סטים, שלא לדבר על המשוגעים שעושים 12 סטים לשריר גדול ו6 לקטן...

והגליקוגן שנשרף באימון משקולות הוא בעיקר מהשרירים, לא מהכבד.

P-a-n-1-c
03-05-07, 10:55
במקום להתווכח על פארש תביאו רפרנטים :)

Elevation
03-05-07, 11:08
חבוב, אני מודע לקטע של "הגליקוגן בכבד מאותת סימן אנאבולי". אבל אנחנו דברנו על שימוש בפרוקטוז כפחממה אחר אימון א-ו שימוש בגלוקוז. אתה אמרת שפרוקטוז יכול להקפיץ אינסולין כמו שצריך, וזה לא נכון. לעומת זאת, גלוקוז (גלוקוז זה יעני מסוכר ענבים או עמילן) יכול למלא את הגליקוגן בשרירים וגם בכבד, דבר שהופך אותו ליותר טוב אחרי אימון מפרוקטוז.
חשוב לא רק מאגרי גליקוגן מלאים בכבד, אלא גם בשרירים, שכן מאגרי גליקוגן מדוללים בשרירים גורמים לאנרגיה למלא גליקוגן קודם, ורק אח"כ לסנתז שרירי שלד. האיבר היחיד שיכול להשתמש בפרוקטוז כמקור אנרגיה הוא הכבד. השרירים והמוח לא יכולים.
30 גרם גלוקוז לא יספיקו כדי למלא את הגליקוגן בשרירים. 5 גרם פחממה זה בערך 2 סטים, ובאימון אחד יש לפחות 20 סטים, שלא לדבר על המשוגעים שעושים 12 סטים לשריר גדול ו6 לקטן...

והגליקוגן שנשרף באימון משקולות הוא בעיקר מהשרירים, לא מהכבד.

קרא את מה שאמרתי, אמרתי ששלושים גרם מכל דבר נתון נתנו את הערך של ההקצפה, בדוק, ככה בודקים מדד גליקמי.

אי לכך, שלושים גרם של כל דבר נותנים את ההקפצה שמיוחסת אליו, זה לא רלוונטי אם זה נוצר מפולימר סינטטי או מהשיערות תחת של הבעלים של אווזי.

לכן אמרתי ששלושים גרם תמר יתנו לך את ההקפצה, ושגם פרוקטוז נחוץ, לכן לא צריך להימנע ממנו, כמו שציינת.

פרוקטוז עושה עבודה הרבה יותר טובה במילוי גליקוגן בכבד כמו שגלוקוז עדיף לשרירים.

לכן, כמו שכבר אמרתי, להימנע מפרוקטוז זה טיפשי וגובל בטימטום, ולפחות חמישה עשר אחוז מהפחמימות שאתה צורך אחרי אימון צריכות לנבוע ממנו.

Bullet
03-05-07, 11:26
אנחנו התווכחנו על גלוקוז לעומת פרוקטוז, לא על שילוב של הדברים...
אני אמרתי בהודעה המקורית, ש"פרוקטוז הכי גרוע כפחממה לאחר אימון מכל הסוכרים" ואתה אמרת שלא, ומביא לי דוגמא של מעט פרוקטוז עם הרבה גלוקוז. אז מה הקטע?

m0she
03-05-07, 12:58
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=PubMed&cmd=Retrieve&list_uids=3316904&dopt=Citation

קצב אחזור הגליקוגן עבור כמות שווה של גלוקוז או פרוקטוז היה 5.8 +/- 1.0 , 3.2 +/- 0.7 בהתאמה(יחידות של מילימול לק"ג לשעה). כך שגלוקוז משמעותית עדיף אחרי אימון. מה שמעניין הוא שדווקא סוכרוז הראה ביצועים יפים [6.2 +/- 0.5] אבל זה לא רחוק בהרבה מגלוקוז ואני עדיין חושב שגלוקוז עדיף בגלל שהוא מקפיץ את האינסולין יותר [בהנחה שהדיון הוא על גלוקוז VS פרוקטוז].

Bullet
03-05-07, 13:25
m0she, איך פרוקטוז יכול למלא את הגליקוגן בשריר?

m0she
03-05-07, 13:56
פרוקטוז גורם ליותר זרחון של גלוקוז לגלוקוז-6-פוספאט , שהוא הסובסטרט שממנו יוצרים את הגליקוגן. בנוסף הוא גורם לפעולה מוגברת של האנזים גליקוגן-סינתאז שאחראי ליצירת גליקוגן.

http://www.biochemj.org/bj/336/0019/bj3360019.htm#REF124
סקירה מעולה של מטבוליזם גליקוגן בכבד.

Bullet
03-05-07, 13:58
פרוקטוז גורם ליותר זרחון של גלוקוז לגלוקוז-6-פוספאט , שהוא הסובסטרט שממנו יוצרים את הגליקוגן. בנוסף הוא גורם לפעולה מוגברת של האנזים גליקוגן-סינתאז שאחראי ליצירת גליקוגן.
את זה אני יודע :1eye:
אבל הוא בעצמו לא יכול להכנס לתוך השרירים כי אין לשרירים Fructokinase משהו כזה שממיר אותו לצורת האיכסון שלו פרוקטו-פוספט... אז הוא בעצמו לא נכנס לשרירים.
מאיפה תביא את הגלוקוז שיבוא לשרירים?

m0she
03-05-07, 14:00
תמיד יש גלוקוז בדם , כמו שאתה יודע , אם זה מגלוקונאוג'נזיס או מגלוקוז שאתה צורך. למרות שזה ספציפית מדבר על מטבוליזם בכבד כך שאני לא בטוח מה יהיה לגבי השריר.

Bullet
03-05-07, 14:03
אבל אחרי אימון הפרוקטוז לבדו לא יעשה הרבה, כי הכבד גם ככה מדולל, ולא יהיה גלוקוניאוגנזיס מחומצת חלב ומגליצרול ברמה משתווה לאכילת עמילן/גלוקוז... לעניות דעתי.

m0she
03-05-07, 14:10
בגלל זה רואים שהרבה פחות גליקוגן נאגר כתוצאה מצריכת פרוקטוז לעומת צריכת גלוקוז. זה לא עומד בסתירה לתוצאות של המחקר הראשון שהבאתי.

עוד מחקר מעניין

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=PubMed&cmd=Retrieve&list_uids=2262441

"The present results indicate that fructose infusion during leg exercise 1) results in increased carbohydrate oxidation from fructose, lactate, and pyruvate in exercising muscle, 2) exerts a glycogenic effect in resting muscle and liver during exercise and in liver and muscle recovering from exercise, and 3) does not interfere with glucose metabolism, and that fructose transport into muscle differs from that of glucose."

יכול להיות שזו אחת הסיבות לכך שסוכרוז הראה תוצאות טובות - זה שילוב של פרוקטוז שיש לו אפקט גליקוגני [מעודד יצירת גליקוגן] עם גלוקוז שהוא סובסטרט לגליקוגנזיס [ייצור גליקוגן].
בכל אופן - פרוקטוז לבד זה לא מספיק כפי שהראה המחקר הראשון. חשוב לצרוך איתו גלוקוז.

m0she
03-05-07, 15:04
מאגרי גליקוגן מלאים בכבד, הם אחד הדברים אם לא ההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה הדבר הכי אנטי קטבולי שקיים, שכן כבד מלא בגליקוגן מאותת לגוף שהכול סבבה, ואין טעם בקטבוליזם. (אם לפרש את זה לילדים בכיתה ד')

Excercise mobilizes muscle glycogen for formation of ATP.Red muscle fibers have a rich blood flow , contain a large amount of myoglobin , and are packed with mitochondria. Glycogen mobilized within these cells is converted into pyruvate, which is then converted into CO2 and H20 by the TCA cycle. White muscle fibers contain less myoglobin and fewer mitochondria. Glycogenolysis within these cells supllies substrate for glycolisys.. it is designed for maximal activity over short peroids.

אני חושב שזה סוגר את הפינה הזאת. ללא ספק , השרירים דורשים פיצוי.

Glycemic index is determined empirically and is defined as the effect of 50g of carbohydrate in a preticular food on blood glucose levels compared to 50g of glucose.

60 לא רחוק בהרבה מ50 , ובטח שהמדד הזה לא נקבע לפי 30.

גם אני.

מבוסס על ספר ביוכימיה.