PDA

צפה בגרסא המלאה : [בקשה] תפריט יומי.

Judokan
03-05-07, 16:01
שלום לכולם!

שמי רביב, גיל: 15, משקל: 60 ק"ג וגובה: 1.69 מ'.
אני מתאמן בענף הג'ודו 9 שנים ובנוסף לאימוני הג'ודו, חזרתי לפני שבוע לאימוני כושר עם מכשירים ומשקולות + תרגילים של תוכנית האימונים הביתית.
אני מתאמן במקלט באופן עצמאי ללא מדריך צמוד.

המטרה שלי היא להיות בכושר טוב, להתחזק (בעיקר לג'ודו) ולחטב את הגוף.
אפשר להגיד שאני בתחילת הקריירה שלי כג'ודוקא.
נכנסתי השנה לקטגוריה של נערים וכעת היריבים יותר חזקים וקשה יותר בתחרויות וגם המעבר מחגורה כחולה לחומה דורש נצחונות בתחרויות (בנוסף למבחנים של הקאטות) ולכן התחלתי להתאמן במכון כושר בנוסף לאימוני הג'ודו.

כרגע הכי חשוב לי להתחזק לקראת אליפות בינלאומית בג'ודו שתיערך בספרד בחודש אוגוסט ולחטב את הגוף לקראת החופש הגדול (להיראות טוב).

אני מקפיד להישאר בכושר טוב, רץ הרבה כדי לשמור על המהירות, עובד עם חבר על גמישות ועובד על טכניקות עם חברים לאימון (כניסות לתרגילים באמצעות גומי או עם החבר, קרבות וכו').

אשמח אם תבנו לי בבקשה תפריט יומי מתאים לפי הפרטים שפירסמתי (גיל, מטרה ומקצוע).
אני רוצה לחטב את הגוף כמו שצריך את הגוף, להוריד אחוזי שומן כדי שיבלטו השרירים, אבל גם להתחזק, לנפח שרירים ולהישאר בכושר טוב.

"להוריד אחוזי שומן" - זה אומר שאני צריך לעשות מין דיאטה ולהוריד משקל? אני רוצה להישאר בטווח המשקלים 60-66 ק"ג.
בעבר כשהייתי צריך להוריד משקל כדי להתחרות בקטגוריה מסוימת, הרגשתי חולשה כללית בגלל שעשיתי דיאטה וזה פגע ביכולות שלי בתחרות.

האם יש אפשרות עד חודש אוגוסט להוריד אחוזי שומן כדי לחטב כמו שצריך את הגוף וגם להישאר במשקלי (60-66 ק"ג).

אני אודה לכם מאוד על העזרה,
בברכה רביב אהרון.

m0she
03-05-07, 16:04
בשביל להוריד אחוזי שומן אתה בהכרח תצטרך לרדת במשקל. בשביל להוסיף מסת שריר אתה תהיה חייב לעלות במשקל. עד אוגוסט הזמן קצר מאוד. אתה יכול להתחיל לעלות במסה , אבל אי אפשר לדעת מה יצא לך מזה. יכול להיות שלא תעלה בהרבה שומן ואז תוכל להמשיך לעלות עד אוגוסט. אם תשמין , תצטרך להתחיל לחטב לפני אוגוסט.
תעשה עליה מתונה במסה , 200-400 קלוריות מעל התחזוקה. תקרא מדריכים באתר בשביל להבין איך לבנות תפריט לעליה במסה ואיך להתאמן.

בהצלחה.

אור
03-05-07, 16:06
רביב, אתה מוזמן לקרוא מאמרים באתר ישראלבודי www.israelbody.org , הכן גופך לקיץ והמאמר המלא לחיטוב, ואם לא תבין משהו אתה מוזמן לשאול כאן ונשמח לענות לך,
הורדת אחוזי שומן - שריפת שומן ( הגוף משתמש בשומן כאנרגיה והתהליך מכונה "שריפת שומן")
עקב הירידה בשומן, יורדים במשקל.

אני מאמין שהרגשת חולשה בגלל שהתפריט שלך היה לקוי וכנראה סבלת מתת תזונה ביחס להוצאה הקלורית שלך באותם זמנים.

בהצלחה.

Moshe
03-05-07, 16:10
רביב, אתה מוזמן לקרוא מאמרים באתר ישראלבודי www.israelbody.org , הכן גופך לקיץ והמאמר המלא לחיטוב, ואם לא תבין משהו אתה מוזמן לשאול כאן ונשמח לענות לך,
הורדת אחוזי שומן - שריפת שומן ( הגוף משתמש בשומן כאנרגיה והתהליך מכונה "שריפת שומן")
עקב הירידה בשומן, יורדים במשקל.

אני מאמין שהרגשת חולשה בגלל שהתפריט שלך היה לקוי וכנראה סבלת מתת תזונה ביחס להוצאה הקלורית שלך באותם זמנים.

בהצלחה.
כמו שקורה לך כל החיים יא דבע ? :wiggle:

אור
03-05-07, 16:12
כמו שקורה לך כל החיים יא דבע ? :wiggle:

תחזור לחיטוב כבר מפקיר :disgust: ..

Moshe
03-05-07, 16:16
תחזור לחיטוב כבר מפקיר :disgust: ..
שומן Rulz בדיוק דפקתי עכשיו עוגיות בעבודה :P

יiסי
03-05-07, 16:37
שומן Rulz בדיוק דפקתי עכשיו עוגיות בעבודה :P

הרגע אכלתי את הקקי שלי אני בסייקל קקי זה מקור מצויין לחלבון מלא!

Judokan
03-05-07, 17:10
תודה לכולכם!

שאלה: מה יקרה אם אקפיד על תזונה נכונה (פחות שומנים ופחמימות ויותר חלבונים), אשרוף שומנים בפעילות גופנית (ריצות, אירובי, ג'ודו וכו') ובנוסף יעבוד בחדר כושר עם משקולות? - כל זה בשלושה חודשים. לדעתכם, ארד למשקל נמוך יותר מ- 60 ק"ג / אשאר בקטגורית המשקל 60-66 ק"ג / אעלה במשקל ל- 67 ק"ג + (הסיכויים קלושים לכך אבל בכל מקרה..)?

חוץ מזה אני לא מבין בכל ענייני חישוב הקלוריות, חלבונים, גרמים ושאר השאריות.
אשמח מאוד אם תבנו בשבילי תפריט יומי מתאים ע"פ הפרטים שציינתי.

אור, יכול להיות שאתה צודק בכך שהתפריט שלי היה לקוי וסבלתי מתת תזונה.
לפני מס' חודשים התחרתי באליפות ישראל ושלושה ימים קודם לכן שקלתי 63 ק"ג.
רציתי להתחרות בקטגורית משקל של: 55-60 ק"ג ולכן עשיתי דיאטה.
כמעט ולא אכלתי (מה שאכלתי היה בעיקרון פירות, סלטים, קורנפלקס דיאטתי, ריביון ובשר).
חוץ מזה רצתי הרבה וביום האחרון לפני לפני האליפות לא נתתי לגוף מנוחה ועשיתי בערב הרבה כניסות לתרגילי ג'ודו כי פחדתי שההשקעה שלי לרדת במשקל לא הייתה לחינם מכיוון שבמשקל שלי בבית זה הראה על 60 ק"ג (המשקל לא דיגיטלי) ואם בשקילה בתחרות זה יראה על 60.1 ק"ג אז אני אצטרך להתחרות בקטגוריה עד 66 ק"ג.. באליפויות ישראל לא מוותרים אפלו אם זה רק 100 גרם.
למחרת הרגשתי עייפות בעיקר ברגליים ובשקילה שקלתי למזלי 59.2- הרבה פחות ממה שציפיתי.

בכל מקרה עשיתי טעות שהתאמצתי יותר מדי בימים האחרונים שלקראת התחרות וזכיתי רק במקום השלישי =/

אשמח לקבל תגובות נוספות :)
תודה מראש, רביב.