ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 06-01-14, 14:56   #21
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

כללי:: אור
עוסק ב:: פרטי
חדר כושר: נאוטילוס

א', אני מאוד מאוד שמח לשמוע ושמחתי שיכולתי לעזור ככה.

ב' אני מניח שאתה מתכוון לבנט רוו, שמע, מכל תרגילי הגב, מה שלמדתי על בשרי הוא שהבנט רוו הוא האבא והאימא של לבנות גב רחב, לדעתי עדיף שתשאיר אותו ותכריח את עצמך להעלות משקלים גם במחיר של "להשתולל" קצת עד שהמוט עולה. במידה ונראה לך שאתה רוצה לגוון קצת ולנוח מהתרגיל אתה יכול לעשות מסורים במקום, זה ייתן יותר "עומק" לגב, תעשה את אותו הדבר 4x8 שהראשון חימום. בקשר לסדר אז מתח תמיד ראשון.

ג' ,בקשר לכתפיים, אתה יכול לעשות פרס בעמידה 4x6-8 העניין הוא שזה תרגיל יותר מורכב ולא 100 אחוז ממוקד כתפיים בגלל זה חשוב להמשיך לעשות תרגיל יותר מבודד אחרי זה כמו הנפות.

אתה יכול לעשות:
פרס בעמידה 4x6-8
אחרי זה הנפות לצדדים 2x15-20 [מבודד יותר]
הנפות אחורה בשכיבה/ פרפר הפוך 3x8
ואז שרג'ס 3x15 כמו שאתה רגיל.

זה ייתן קצת יותר נוכחות לכתף האחורית.

וזהו, אם אתה צריך עוד עזרה דבר.

[סחטיין על התמונה- רואים שינוי משמעותי!! תשתדל להעלות משקלים באימוני חזה- רק בצורה נקייה]

בהצלחה. !

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
gorneo1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-01-14, 00:56   #22
oleg30
חבר פעיל

א.תודה

ב.הבנתי אז אין מצב לוותר על הרמת מוט לגב- אני מתכוון bent over rows ,כן ?
רגע הייתי בטוח שהמסורים(Bent over DB ) מחליף את החתירה,לא? ממך אני מבין שהמסורים עובדים על אותו שריר כמו הבנט אובר רוו? אז מה מחליף את החתירה?- T BAR אולי ?

ג.לא , 4 תרגילים על הכתף אני חושב מיותר בשבילי כי גם ככה האימונים שלי ארוכים וחיפשתי ודרך לקצר במספר התרגילים ולכן חשבתי שאם אני אעשה פרס אז בעצם אני עובד כל הכתף וככה אוכל לוותר על הרמות לצדיים ושראגס, אז כנראה אני אוותר על הפרס וימשיך בתרגילים הרגילים -לחיצה,הרמות+הרמות בזווית ושארגס.

ד. אני מתאמן מזה כבר חודשיים רצופים נטו משקולות (ללא אירובי) , יש מצב שהגעתי לאימון יתר- תשאל אותי איך הגעתי לזה ?-כי קראתי איפשהו שאחד ההשפעות על אימון יתר זה ירידת החשק המיני וזה מה שאני מרגיש
אז כדי לעשות מנוחה(אסטרטגית) לצורך עלייה?-אם לא טועה זה נקראה עקרון הפחתה אם כן איך מומלץ ליישם- קראתי מאמרים ,שאפשר לקחת שבוע מנוחה לגמרי ממשקולות אבל לעשות אימון אירובי קל או שאפשר להמשיך בתוכנית רגיל אבל להוריד במשקלים בכ-50 אחוז במשך שבוע , מה אתה מציע?

נערך לאחרונה על ידי oleg30, 07-01-14 בשעה 01:05.
oleg30 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 07-01-14, 10:38   #23
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

נתחיל דווקא מהסוף;

* בקשר לחשק מיני, יכול להיות שמה שאתה מתאר זה פשוט עייפות, הגוף שלך עייף כי הוא עדיין לא התרגל 100 אחוז לאימונים כאלה קשים [ואכן אתה מתאמן קשה לפי התוצאות] וזה עדיין משפיע, לדעתי עם הזמן זה יעבור, על כל פנים קח לך איזה 4 5 ימי מנוחה בשביל השקט הנפשי וההתאוששות [ריסט] לגוף...

* בקשר לכתפיים, עם אתה באמת רוצה משהו אפקטיבי שלא יאריך את האימון [אבל יהיה יותר קשה משמעותית] תעשה את ההנפות הצידה ואת ההנפות אחורה בסופר סט, 3x12 לכל אחד...[כל סט הוא 2 תרגילים אחד רגיל ואחד אחורה- 12 חזרות לכל סוג ואז מנוחה...] מבחינת זמן זה בערך עוד 2 דקות סה"כ אבל זה יגרה את הגוף להגיב בצורה יותר קיצונית... וככה אתה תוכל להכניס גם פרס [שאגב ההכנה שלו והעשייה שלו גם ככה לוקחת יותר זמן מדחיקת כתפיים במשקולות יד לסוגיהם... ]
אבל אולי עדיף שפשוט תישאר עם מה שאתה עושה ותגביר משקלים, נראה לי עדיף

* בקשר לגב- העניין הוא לא זה מחליף זה או זה מחליף זה, הגב הוא צירוף של הרבה שרירים שמתגרים מכל מני תנועות, בחתירה במוט אתה מגרה פשוט את הרוב בצורה דיי שווה, במסורים אתה מגרה נקודות ספציפיות בצורה יותר חזקה ונקודות אחרות פחות, בחתירה בפולי תחתון או עליון מגרים נקודות אחרות, כל אחד והיתרונות שלו, מכאן שהגיוון זה המשחק הכי חשוב, אבל צריך להבין מה מגורה ואיך, במקרה הזה בגלל שאתה עושה רק שלושה תרגילי גב אז עדיף להשאיר את הבנט רוו, אבל אם כבר לגוון אז לרדת לשני שיגרה הכי הרבה [וגם יתמקד בטרפס שלך בצורה טובה יותר] ולגוון איתו...

בהצלחה

"Bodybuilding is not weight and repetitions; it’s resistance and absolute muscle failure. It’s not quantitative; it’s qualitative. It’s more mental than physical. It’s more control than rage. It’s the realization that you can always get bigger..."
ישן 08-01-14, 23:26   #24
oleg30
חבר פעיל

אחלה תודה,

אני רוצה לדעת מה הלאה עוד חודש חודשיים -חצי שנה , מה צריך לעשות בעקרון בשביל להמשיך להתקדם במשקלים ומסת שריר ולא להגיע למצב של פלאט, נושא של גיוון וכמה זמן אפשר לעשות אותה תוכנית ? ,
חובה להחליף תרגילים כל כמה זמן וכו?
מאמן חדר כושר אמר לי שאם אני רוצ הלעבוד רציני על כוח אז עושים פירמידה , אני צריך את זה או מיותר ? - עבודה על כוח מספיקה לי כמו כאמרתה בכך שאני מעלה את המשקלים ועושה rm נמוך 6-4-2 ?
ישן 08-01-14, 23:54   #25
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

אני חושב שכבר עברנו על זה אבל אני יחזור...

פעם ב2 או 3 סיבובים אתה עושה אימון אחד רק של חזרות נמוכות במשקלים כמה שיותר גבוהים... ככה אתה משפר עם הזמן כוח ומתחזק...

בקשר למה הלאה- זה כבר תלוי בך, כל האימונים האלו הם משחק של מטרות, תציב מטרה- למשל מאסה, תעשה אותה לפי המטרה שלך, נגיד לא יודע, 90 קילו...
תסיים את זה ותציב מטרה של חיטוב, נגיד לרדת ל10 אחוז שומן...

וכן הלאה, מה שאתה רוצה...

הכל מטרות, רוצה יותר כוח, תעשה 2 אימונים כאלה ו2 כאלה או אחד ואחד....
לכל מטרה יש דרך הגשמה, הכל עניין של איך אתה רואה את זה ואיך אתה עושה את זה...

בקשר לאיך לא להיתקע, פעם בחודש +- צריך לגוון את התוכניות, להחליף תרגילים, לשנות סדר של תרגילים, לשנות טווחי חזרות כל זה זה בתוכנית עצמה...

ובמהלך האימונים עצמם להעלות משקלים מאימון לאימון ככל שאתה מרגיש שאתה מתקדם...

זה בערך הכל בקצרה...

בהצלחה.

ישן 10-01-14, 09:01   #26
oleg30
חבר פעיל

אחלה תודה
נשתמע עם תוצאות
ישן 16-01-14, 23:30   #27
oleg30
חבר פעיל

שאלה קטנה,
היום עשיתי אימון חזה , וכשעשיתי תרגיל מקבילים בסיום כל סט היה לי מן כאב/לחץ בכתף הימנית ,
אם אמשיך בתרגיל המקבילים אני חושש לנזק שיצור לי את האימונים..
יש תרגיל מחליף למקבילים ? -כלומר מקבילים עובדים על חזה התחתון ,אז יש עוד תרגילים שעובדים על החזה התחתון בצורה טובה (חוץ מלחיצת חזה בשיפוע שלילי) ? מה עם קרוס עובר עם כבלים או איך שקוראים לזה?

נ.ב:יכול להיות בעצם שהכאבים החלו בגלל שהגדלתי נפח לאימון החזה? כלומר אני רגיל לעשות 3 תרגילים בחזה(4 סטים +3+3 סה"כ=10) והיום עשיתי 4 תרגילים (4 עם אחד חימום +3+3+מקבילים 3=13)
ישן 17-01-14, 17:52   #28
oleg30
חבר פעיל

בנוסף ללמעלה
קראתי על חשיבות הדדליפט ורוצה לצרף את התרגיל לתוכנית :
1.לצרף בנוסף לתרגילים הקיימים או להחליף בתרגיל קיים?
2.עפי התוכנית באיזה סדר עושים או מומלץ לעשות דדליפט(כלומר אחרי מתח ,כתרגיל ראשון ואז מתח וכל השאר או בסוף ),כמה סטים וכמה חזרות ?
ישן 15-02-14, 11:53   #29
oleg30
חבר פעיל

עדכון לאחר 3 חודש אימונים :
88 ק"ג (צורפה תמונה לאלבום)

עכשיו מה עושים אני תקוע כבר 3 שבועות על אותו משקל של ה 88קג ?
אוכל טוב כ 5 ארוחות ביום + לוקח גיינר אחרי אימון, משתדל להמשיך לישון ולנוח 7-8 שעות ביום .
אולי הגוף הסתגל לאותם התרגילים ובגלל זה לא גדל ?
*דווקא במשקלים עבודה אני לא תקוע ומשיך לעלות כל כמה אימונים .
ישן 15-02-14, 13:16   #30
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

אולג מה המצב?
לא הייתי זמין תקופה לפורום ועכשיו חזרתי.

על כל פנים,
א' כל הכבוד על התוצאות! תמשיך ככה!

ב' אני חושב שהגיע הזמן לעבור ל4 אימונים בשבוע...
Abxxabx [תתחיל בהדרגה, תעשה AB יום אחרי יום ותנוח 3 ימים, אחרי זה עוד פעם ותנוח יומיים, אחרי זה עוד פעם ותנוח יום, ואז תאפס את זה שיהיה AB יום ראשון ושני ואז יומיים מנוחה, AB חמישי שישי, שבת מנוחה קבוע]
מבחינת אירובי אני מקווה שאתה מקפיד לעשות אותו כל הזמן כי זה חשוב במיוחד לך כדי לשמר אחוזי שומן נמוכים...

לדעתי זה ייתן לך את מה שאתה צריך כדי למהשיך.
בקשר לאוכל, תנסה להכניס עוד ארוחה קלה אחת ממש לפני שאתה הולך לישון שתכיל חלבון מחלב, ושומן איכותי, נגיד: 2 כוסות חלב + 5 אגוזי מלך... השומן יאט את הספיגה של החלבון שבחלב שגם ככה נספג לאט במשך כל הלילה, זה ייתן לך את ההשלמה להמשיך לגדול נקי...

בהצלחה!!! [תמשיך לעדכן! ]

נערך לאחרונה על ידי gorneo1, 15-02-14 בשעה 13:23.
ישן 15-02-14, 14:09   #31
oleg30
חבר פעיל

תודה,
הכל טוב ,

גם אני כבר חשבתי לעבור ל 4 אימונים בשבוע תחילת שבוע הזה.
לגבי ארוחות אני תמיד אוכל כ חצי שעה לפני השינה (כחלב/ ק'וטג/גבינה לבנה/ביצים + שני פרוסות לחם+אגוזי מלך/ שקדים)
אולי בגלל שעליתי משקל אני צריך להגדיל את כמות הקלריות הכללית שהייתי צורך לפני שהגעתי ל 88 ק"ג-מבחינתי פתרון פחות טוב .

מבחינת חלוקת תרגילים ב AB XX AB x ,עברתי לאחרונה לזה תגיד אם זה טוב :

A:
חזה(3 תרגילים- פרס+פרס בשיפוע עם דמבלים+מקבילים)
רגליים(2 תרגילים- סקוואט+דדליפט)
יד אחורית(2 תרגילים- צרפתית+לחיצת בלוק)
B:
גב(4 תרגילים- מתח+בנטאובר עם מוט+בנטאובר עם דמבלים+פולאובר במכונה)
כתפיים(4 תרגילים- לחיצה +הרמות לצדדים+הרמות דמבלים בזוית + שראגי)
יד קדמית (2 תרגילים - הרמת מוט +שולחן/ הרמות דמבלים)

*לרגליים עשיתי רק שני תרגילים אבל איכותיים ומורכבים - כי זה החלק הכי החזק שלי מבחינה כנראה גנטית לכן לא רוצה לעבוד איתם חזק מדי כדי שלא יעקפו את פלג גוף העליון +לא מתאים לי עכשיו להחליף את כל הג'ינסים גם ככה כבר צמודים חחח
(סקוואט עושה 120ק"ג ודדליפט גם 120ק"ג)
*הדדליפט אני יודע שעובד גם כל הגב וגם על הרגליים -הכנסתי את זה לאימון A עם הרגליים כי אימון B של הגב גם ככה עמוס.
היית משנה או מרענן משהו לצורך גוון על סמך מה שאני עושה עד עכשיו ?

נערך לאחרונה על ידי oleg30, 15-02-14 בשעה 14:18.
ישן 16-02-14, 10:32   #32
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

לא, נראה לי שתפסת כבר את העיקרון של איך להתאמן נכון והתחלת להבין עניין וזה ניכר בתוצאות.
מה שכן אולי אתה יכול לגוון באיזה סופר סטים מידי פעם איפה שבא לך ככה שבסה"כ אתה מוסיף תרגיל שאתה לא עושה ועושה אותו בסופר סט עם תרגיל שאתה כן עושה [שוב, מידי פעם בשביל הגיוון] .
אני מקווה שאתה מקפיד לעבוד נקי ונכון כל התנועות פיקס כי בזה נמדדת התקדמות ומעבר לזה כמובן לטפס במשקלי עבודה.
בקשר לאוכל אתה קולע בול לנקודה, אתה צריך להרים מעט את הקלוריות היומיות כדי לעלות במשקל ככה זה עובד.
אם אתה גם ככה אוכל לפני שינה כמו שצריך אז תנסה בכל זאת להוסיף ממש לפני כניסה למיטה כוס וחצי של חלב,
וישר אחרי אימון בנוסף לשייק איזה חופן קטן [משהו כמו 15 חתיכות] של בננה מיובשת [האלה שיש בכל מקום, בננה צ'יפס] זה ייתן לך את האקסטרא ללפחות עוד חודש של גדילה.
בהצלחה!

ישן 16-02-14, 14:53   #33
oleg30
חבר פעיל

אחלה נשתמע בהתקדמות הבאה
ישן 16-02-14, 16:30   #34
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

בהצלחה!

ישן 13-04-14, 12:24   #35
oleg30
חבר פעיל

עדכון לאחר 5 חודש :

אני חושב שיש שיפור בחזה
ישן 13-04-14, 12:30   #36
oleg30
חבר פעיל

דרך אגב חשבתי לאמץ את הרוטינה של abcd ,
כלומר במקום לעבוד פעמיים בשבוע על קבוצת שרירים אני רוצה לעבוד פעם אחת בשבוע על קבוצת שרירים אבל בנפח גדול יותר ,כלומר יותר תרגילים ומגוונים ,
יש הסתייגויות ?
ישן 13-04-14, 12:46   #37
oleg30
חבר פעיל

^
נ.ב :שזה גם מקצר את זמן האימון כי במקום לעבוד על 3 קבוצות שרירים באימון אני אעבוד על קבוצת שרירים אחת/שתיים.
ישן 14-04-14, 14:43   #38
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

אני אשתדל לתת לך תשובה משכילה וארוכה שתסכם לך את הבעד ואת הנגד בעוד מספר ימים, אני מוצף בעבודה בתקופה הזאת...
על כל פנים אתה ה"דוגמה" הכי בולטת למי שרוצה ועושה מצליח, ריספקט!

ישן 14-04-14, 19:17   #39
oleg30
חבר פעיל

בכיף ��
ישן 15-04-14, 22:21   #40
gorneo1
חבר פעיל

הסמל האישי שלgorneo1

מקפיץ לעצמי תזכורת... חחח

תגובה