ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 02-10-08, 20:11   #1
LHO
חבר פעיל

ברירת מחדל שאלה על אימון חזה

רציתי לדעת האם זה משנה לטובה או לרעה אם אני מתחיל את אימון החזה עם תרגילים לחזה עליון ורק אחר כך עובר לחזה הגדול?

תודה
LHO מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-10-08, 20:23   #2
The Sun
Banned

לא משנה, רק תדאג להתחיל את האימון בתרגיל לחיצה.
The Sun מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-10-08, 20:31   #3
Dark_Muse
חבר פעיל

הסמל האישי שלDark_Muse

כללי:: מדריך כושר

למה? ואם הוא יתחיל עם מקבילים?
Dark_Muse מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-10-08, 20:34   #4
The Sun
Banned

אל תתחכם.
1. אין מה להתווכח על העובדה שלחיצת חזה היא התנועה הכי טובה לפיתוח החזה, לך תתווכח עם שנים של מאמנים.
2. גם מקבילים היא תנועת לחיצה.
ישן 02-10-08, 20:52   #5
Dark_Muse
חבר פעיל

הסמל האישי שלDark_Muse

אל תתחכם? תפסיק לכתוב שטויות אז אני אפסיק להתחכם.

1. לחיצת חזה הוא אכן תרגיל טוב לפיתוח החזה. להגיד "תדאג להתחיל איתו" היא דעתך בלבד.
2. גם שכיבות סמיכה היא תנועת לחיצה. גם בפרפר יש קירוב אופקי כמו בכל התרגילים האלו.
3. אם הוא רוצה לעבוד בשיטת התשה מוקדמת, בא לו להתאמן ככה, מה הדאגה שלו צריכה להיות שהוא צריך להתחיל עם לחיצות?

אם כבר תרשום לו "ממליץ לך להתחיל עם תרגיל מורכב בתחילת האימון החזה" אבל להדאיג אותו? מה יקרה? הוא חס וחלילה לא יגדל?
ישן 02-10-08, 21:26   #6
Mad_dog
חבר פעיל

הסמל האישי שלMad_dog

עוסק ב:: Yovel Gym
שלח הודעה דרך MSN אל Mad_dog

מצויין שאתה מתחיל מתרגיל לחיצה עליון זה לא משנה מאיזה תרגיל אתה מתחיל העיקר סוג של לחיצה

Running is for Girls
New Status
Hight: 1.76
10/10/08--->21/2/09
Wight :67Kg->73Kg
Arm :37-->39.5
Mad_dog מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-10-08, 21:39   #7
The Sun
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dark_muse צפה בהודעה

1. לחיצת חזה הוא אכן תרגיל טוב לפיתוח החזה. להגיד "תדאג להתחיל איתו" היא דעתך בלבד.
2. גם שכיבות סמיכה היא תנועת לחיצה. גם בפרפר יש קירוב אופקי כמו בכל התרגילים האלו.
3. אם הוא רוצה לעבוד בשיטת התשה מוקדמת, בא לו להתאמן ככה, מה הדאגה שלו צריכה להיות שהוא צריך להתחיל עם לחיצות?

אם כבר תרשום לו "ממליץ לך להתחיל עם תרגיל מורכב בתחילת האימון החזה" אבל להדאיג אותו? מה יקרה? הוא חס וחלילה לא יגדל?
אתה חושב שתתקדם יותר אם תתחיל אימון בפלייס או מקבילים על פני בנץ' פרס?
אם תגיד כן אתה פשוט תוציא את עצמך "מנסה להיות צודק ושם זין על כולם" : ג-ב-ר.
ישן 02-10-08, 22:08   #8
Dark_Muse
חבר פעיל

הסמל האישי שלDark_Muse

אני חושב שהטענה הטיפשית שלך "תדאג להתחיל עם לחיצה" היא בלתי מבוססת, מסתמכת על הדעה האישית שלך בלבד שכנראה קראת באיזה ספר pl כלשהו שזה התרגיל הכי טוב לחזה (לא שאני לא מסכים איתך פה עקרונית), ותלויה במטרות ספיצפיות שאתה בלבד שואף אליהן.

אם מישהו יתחיל את אימון החזה שלו במקבילים ב rm נמוך בתוספת משקל, לא יהיה פה שום שוני מאשר לעשות בנץ' פרס מבחינת "פיתוח החזה". לכל אחד יש מטרות שונות וברגע שתשכיל להבין זאת, אולי תצא מהמנטרה הטיפשית שלך ותפסיק "להדאיג" אנשים.

תחשוב שבן אדם שוקל 80 קילו והוא מוסיף עוד פלטה של 20 קילו בין הרגליים ועושה 6 חזרות של מקבילים. זה נראה לך משחק? אני אצטט תשובה אפשרית שמישהו רשם פעם:
"אם תגיד כן אתה פשוט תוציא את עצמך "מנסה להיות צודק ושם זין על כולם" : ג-ב-ר."
ישן 02-10-08, 22:31   #9
The Sun
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי dark_muse צפה בהודעה
אני חושב שהטענה הטיפשית שלך "תדאג להתחיל עם לחיצה" היא בלתי מבוססת, מסתמכת על הדעה האישית שלך בלבד שכנראה קראת באיזה ספר pl כלשהו שזה התרגיל הכי טוב לחזה (לא שאני לא מסכים איתך פה עקרונית), ותלויה במטרות ספיצפיות שאתה בלבד שואף אליהן.

אם מישהו יתחיל את אימון החזה שלו במקבילים ב rm נמוך בתוספת משקל, לא יהיה פה שום שוני מאשר לעשות בנץ' פרס מבחינת "פיתוח החזה". לכל אחד יש מטרות שונות וברגע שתשכיל להבין זאת, אולי תצא מהמנטרה הטיפשית שלך ותפסיק "להדאיג" אנשים.

תחשוב שבן אדם שוקל 80 קילו והוא מוסיף עוד פלטה של 20 קילו בין הרגליים ועושה 6 חזרות של מקבילים. זה נראה לך משחק? אני אצטט תשובה אפשרית שמישהו רשם פעם:
"אם תגיד כן אתה פשוט תוציא את עצמך "מנסה להיות צודק ושם זין על כולם" : ג-ב-ר."
אמרת בעצמך.
בקשר למקבילים - תרגיל מעולה, אני עושה אותו גם בתוספת של משקל מן הסתם, אבל הוא לא התרגיל המרכזי, לא בתוכנית אימונים שלי ולא באף תוכנית אימונים של אף מאמן עם טיפה מושג בעולם.

לא חושב ש"הדאגתי" אף אחד, אבל מזל שאתה כאן, לוחם הצדק.

עריכה:
שלא תבין אותי לא נכון, אני דווקא כן חושב שאתה אחד מהבודדים כאן שכן מדבר לעניין, רק שההתעקשות שלך בנושא הזה לצאת "צודק" היא ממש לא לעניין.
ישן 02-10-08, 22:32   #10
itaiprz1
חבר פעיל

הסמל האישי שלitaiprz1

עוסק ב:: אאני עוסק בעיקר בסמים.
חדר כושר: ספורטוב
שלח הודעה דרך ICQ אל itaiprz1 שלח הודעה דרך MSN אל itaiprz1

לגוון זה חשוב,
לפעמים אני עושה תרגיל ראשון לחיצות חזה עליון כי הרגיל תפוס אין שום דבר רע בזה,
itaiprz1 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 02-10-08, 23:12   #11
Dark_Muse
חבר פעיל

הסמל האישי שלDark_Muse

ציטוט:
פורסם במקור על ידי The Sun צפה בהודעה
אמרת בעצמך.
בקשר למקבילים - תרגיל מעולה, אני עושה אותו גם בתוספת של משקל מן הסתם, אבל הוא לא התרגיל המרכזי, לא בתוכנית אימונים שלי ולא באף תוכנית אימונים של אף מאמן עם טיפה מושג בעולם.

לא חושב ש"הדאגתי" אף אחד, אבל מזל שאתה כאן, לוחם הצדק.

עריכה:
שלא תבין אותי לא נכון, אני דווקא כן חושב שאתה אחד מהבודדים כאן שכן מדבר לעניין, רק שההתעקשות שלך בנושא הזה לצאת "צודק" היא ממש לא לעניין.
1. אמרתי בעצמי, ובאף מקום לא סתרתי את זה.

2. אני מניח שאתה מאמן עם טיפת מושג, נניח ובא אליך מתאמן שאומר לך: "שמע, אני רוצה לפתח כוח ולהגדיל קצת שרירים. אני גם עושה פארקור פעמיים בשבוע עם חברים שלי חוץ מהפעילות שלי פה". אתה באופן אוטומטי תתן לו לחיצות חזה או אולי דווקא תתן לו דגש לעשות מקבילים עם משקל כתרגיל ראשון לחזה? (או שבכלל אפשר לשלב לו MUSCLE UP כתרגיל ראשון).

אני לא אוהב את הקביעות. יש אנשים שמתאמנים בצורה מסויימת כי הם מתבססים על ידע מסויים וחושבים שכל העולם צריך לעבוד על פי זה. בפועל זה לא עובד ככה, לאנשים יש מטרות שונות ויכולות שונות. אפשר ואף רצוי להמליץ על לחיצות חזה כתרגיל בסיס (בלי שיפועים ובלי נעליים), אבל זה לא אומר שאי אפשר להתפתח מעולה גם עם תרגיל ראשוני שלא דורש שכיבה ומוט שלוחץ עליך, ובטח שלא צריך לדאוג בגלל זה.

בוא נגיד שקיבלת אינפקציה בגב ואתה לא יכול לשכב עליו ולעשות לחיצות חזה יותר במשך חודשיים . אני מבטיח לך שתוכל להתפתח יפה מאוד עם מקבילים ולאחריו פרפר בקרוס
ישן 02-10-08, 23:19   #12
The Sun
Banned

בבנץ' פרס הוא יוכל להעמיס יותר משקל, שמן הסתם יגרום ליותר סיבי שריר להפגע וישרת כל מטרה שהיא בצורה טובה יותר

לגבי בחור שעושה פארקור או כל דבר אחר ומגיע לחד"כ כדי להתחזק - יש תוכניות שבנויות לספורטאים וגם שם התנועה הבסיסית לחזה היא הבנץ' פרס.

ברור שאם אתה לא יכול לעשות בנץ' מסיבה זו או אחרת אין שום בעיה להחליף במקבילים, אבל האפקט שתקבל מבנץ' פרס יהיה גדול יותר
ישן 02-10-08, 23:40   #13
denous
IsraelBody VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלdenous

עוסק ב:: מדריך חדר כושר

זה לא ישנה שום דבר לרעה מה שכן זה יהיה מין דגש על חזה עליון כלומר תמקד עליו את העבודה אם תתחיל עם לחיצה עליונה וזה בסדר גמור לחלק מהאנשים שצריכים דגש בחזה עליון והחלק האחר לא צריכים את זה אבל זה לא רע ולא ממש משנה....

דבר שני אני לא מתחיל אימון עם לחיצה אלא עם פלייס עליון... כמובן יש סיבה מוצדקת ואם לא הייתה הייתי מתחיל עם לחיצה... אבל כן יש אפשרות כזאת לא להתחיל עם לחיצה... שוב זה לא מה שיגרום לחזה לא לגדול או לגדול פחות לדעתי.
denous מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-10-08, 00:26   #14
Dark_Muse
חבר פעיל

הסמל האישי שלDark_Muse

ציטוט:
בבנץ' פרס הוא יוכל להעמיס יותר משקל, שמן הסתם יגרום ליותר סיבי שריר להפגע וישרת כל מטרה שהיא בצורה טובה יותר

לגבי בחור שעושה פארקור או כל דבר אחר ומגיע לחד"כ כדי להתחזק - יש תוכניות שבנויות לספורטאים וגם שם התנועה הבסיסית לחזה היא הבנץ' פרס.

ברור שאם אתה לא יכול לעשות בנץ' מסיבה זו או אחרת אין שום בעיה להחליף במקבילים, אבל האפקט שתקבל מבנץ' פרס יהיה גדול יותר

מסכים עם הפסקה הראשונה.

לגבי הפסקה השניה - התנועה הבסיסית בתקופה מסויימת. אם בן אדם הוא לא ספורטאי והוא חובבן והמטרות שלו די ברורות, דווקא להדבק לעקרון הספציפיות יכול לשרת אותו יותר טוב. צריך ראש פתוח בנושא הזה (מה שבעצם אני מלין עליו כאן :p).

לגבי הפסקה השלישית - קשה לי להגיד לך חד משמעית "צודק". חזה דווקא זה שריר שהוא יותר בעייתי כי אין הרבה תרגילים טובים (וכן, הסכמנו שבנץ' זה התרגיל הכי טוב לחזה).
אבל אתה מכיר את זה שיש אנשים שעושים מתח ופולי וחתירה בהטיה עם משקולת וכל מיני כאלה ובסוף התרגיל שנתן להם "אפקט" הכי טוב היה איזה T-BAR או משהו

לא יודע, אולי אפשר לשאול פה את חבריי הפורום שהתאמנו והוסיפו איזה תרגיל מבודד לחזה וזה גרם להם "להוציא" את החזה. תמיד אפשר לשמוע סיפורים על איזה אחד שתרגיל מסויים עבד עליו ממש טוב.
ישן 03-10-08, 00:45   #15
The Sun
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dark_Muse צפה בהודעה
מסכים עם הפסקה הראשונה.

לגבי הפסקה השניה - התנועה הבסיסית בתקופה מסויימת. אם בן אדם הוא לא ספורטאי והוא חובבן והמטרות שלו די ברורות, דווקא להדבק לעקרון הספציפיות יכול לשרת אותו יותר טוב. צריך ראש פתוח בנושא הזה (מה שבעצם אני מלין עליו כאן :p).

לגבי הפסקה השלישית - קשה לי להגיד לך חד משמעית "צודק". חזה דווקא זה שריר שהוא יותר בעייתי כי אין הרבה תרגילים טובים (וכן, הסכמנו שבנץ' זה התרגיל הכי טוב לחזה).
אבל אתה מכיר את זה שיש אנשים שעושים מתח ופולי וחתירה בהטיה עם משקולת וכל מיני כאלה ובסוף התרגיל שנתן להם "אפקט" הכי טוב היה איזה T-BAR או משהו

לא יודע, אולי אפשר לשאול פה את חבריי הפורום שהתאמנו והוסיפו איזה תרגיל מבודד לחזה וזה גרם להם "להוציא" את החזה. תמיד אפשר לשמוע סיפורים על איזה אחד שתרגיל מסויים עבד עליו ממש טוב.
כל מה שאתה אומר אמת ויציב - אבל "התרגיל שהוציא להם את החזה" יכול להיות גם זה שהם פתאום ישנו טוב יותר בלילות, אכלו טוב יותר בימים ועוד מיליון ואחד דברים.

בקיצור - זה לא משנה מה תעשה, כל עוד תעשה את התנועות הבסיסיות (סקוואט,דדליפט,לחיצה בעמידה,בנץ' פרס וחתירה), תאכל ותישן כמו שצריך אתה תגדל גם מלשחק גולות בחצר.
אם תתחיל להתעסק בקקה אתה תבזבז אנרגיה יקרה (אולי אני יעשה כפיפות מרפק בזווית 60 במקום 90? אולי אני אוסיף חזרה לפשיטות ברכיים? אולי דרופסט בכתפיים וכו')

לל"ט
ישן 03-10-08, 01:23   #16
Sugarzaza
IsraelBody VIP - חבר יהלום

שלח הודעה דרך ICQ אל Sugarzaza שלח הודעה דרך MSN אל Sugarzaza

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the sun צפה בהודעה
כל מה שאתה אומר אמת ויציב - אבל "התרגיל שהוציא להם את החזה" יכול להיות גם זה שהם פתאום ישנו טוב יותר בלילות, אכלו טוב יותר בימים ועוד מיליון ואחד דברים.

בקיצור - זה לא משנה מה תעשה, כל עוד תעשה את התנועות הבסיסיות (סקוואט,דדליפט,לחיצה בעמידה,בנץ' פרס וחתירה), תאכל ותישן כמו שצריך אתה תגדל גם מלשחק גולות בחצר.
אם תתחיל להתעסק בקקה אתה תבזבז אנרגיה יקרה (אולי אני יעשה כפיפות מרפק בזווית 60 במקום 90? אולי אני אוסיף חזרה לפשיטות ברכיים? אולי דרופסט בכתפיים וכו')

לל"ט
+11^11 + 1

Patience + Persistence = Progress. (Bill Starr, The Strongest Shall Survive)

Sugarzaza מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-10-08, 01:23   #17
hypertrophy
fucking super human שחקן פעיל בליגת הפוטבול הישראלית

הסמל האישי שלhypertrophy

עוסק ב:: יועץ כושר
חדר כושר: גו אקטיב ת"א

ציטוט:
פורסם במקור על ידי the sun צפה בהודעה

לל"ט
מה שמבדיל בנאדם ממוצע שבא להתאמן בישביל הכיף ולבנאדם רציני שרוצה לראות תוצאות מסוימות מאוד[ולא נאמר מקצוען כי זה לאו דווקא נכון]
הוא ההתעסקות בקקה....כי אין מה לעשות יש המון הבדל בין לעשות למשל כפיפה במרפק בזווית מסוימת לבין זווית אחרת או הזוית שהגו שלך נמצא בה כשאתה עושה חתירה או גובה הידיים שלך באותו תרגיל ולא משנה מה תגיד זה לא ישתנה
ואם אתה לא מצליח להבין את זה אז מצבך לא מזהיר
אולי תלך ותגיד לbb מתחרה שהוא מתעסק בקקה באימונים שלו...?
זה פשוט מרגיז שפישר כמוך שמגיע למכון כושר ומתחיל לשחק קצת עם המכשירים והמשקולות בא ואומר על אנשים שמשקיעים שאימונים ותזונה את רוב רובו של הזמן שלהם שהם מתעסקים בקקה....

You have to be mentally prepared or you will not make it. Pain and fear will be there with you, tempting you to stop, telling you to give up. Your body will be screaming for you to listen to them, and the little voice in your head will be begging you to do cease and desist. Tell them to shut up. You've got some growing to do!
לפניות, שאלות, בקשות, המלצות, תלונות - ליחצו כאן.

נערך לאחרונה על ידי hypertrophy, 03-10-08 בשעה 01:31.
hypertrophy מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-10-08, 02:54   #18
reshos123
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Dark_Muse צפה בהודעה

אתה סתם מתווכח כדי לצאת צודק אבל צודק אתה לא תצא בטיעון כזה

אימון חזה מתחילים בלחיצת חזה like it or not - אתה רוצה להיות מסוגל לתת הכל.
reshos123 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 03-10-08, 02:57   #19
Dark_Muse
חבר פעיל

הסמל האישי שלDark_Muse

ציטוט:

לל"ט
כן, רק שרוב האנשים לא עושים את התנועות הבסיסיות, ותראה איזה פלא, הם גדלים יפה מאוד (ולעניות דעתי, הם משחקים הרבה בקקה).
ואל תגיד לי "הם לא חזקים כמו אחד שעושה דדליפט". לאותם אנשים זה לא ממש אכפת, הם באו לפתח את הגוף, לא להרים 300 קילו ב2 חזרות.
וכן, כוח ומסה הולכים יד ביד, אבל הם הגיעו לגודל כזה שמבלי לעבוד על כוח, כל מה שנשאר להם זה לשמר את המסה שפיתחו (רוב האנשים לא מפתחים גוף בשביל להתחרות).

לא מזמן פורסם פה מאמר שבשביל פיתוח גוף, יש לתרגילים מבודדים חשיבות. עזוב, גם לייל מקדנולנד לא נמנע מלהוסיף אותם לתוכנית נרחבת של פיתוח גוף. אז הטענה שלך שהם ישנו או אכלו טוב פתאום, היא אולי נכונה - אך לא בהכרח הסיבה.

מדריך כושר טוב זה מדריך שלא נדבק למנטרה מסויימת, אלא אחד שיודע להשתמש במגוון רחב של כלים וידע שהוא רכש. לדעת להעזר בהן מול מטרות ויעדים שעומדים בפניו. תקן אותי אם אני טועה, אבל גם באימוני כוח, יש שמתשמשים בתרגילים מבודדים על מנת לעזור לחזק ספציפית אזור מסויים (אני לא סגור על זה, זה משהו שמתקדמים עושים לא?).

אם נדבר תכלס, לא כולם בנוים מנטלית לעבודה קשה במכון כושר עם דדליפט סקוואט וכל התרגילים שציינת, בשביל זה המציאו להם את המכונות.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי reshos123 צפה בהודעה
אתה סתם מתווכח כדי לצאת צודק אבל צודק אתה לא תצא בטיעון כזה

אימון חזה מתחילים בלחיצת חזה like it or not - אתה רוצה להיות מסוגל לתת הכל.
לא רוצה!!111
בא לי לתת הכל במקבילים, יש לך בעיה?!!111

נערך לאחרונה על ידי Dark_Muse, 03-10-08 בשעה 03:01.
ישן 03-10-08, 03:02   #20
reshos123
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי hypertrophy צפה בהודעה
מה שמבדיל בנאדם ממוצע שבא להתאמן בישביל הכיף ולבנאדם רציני שרוצה לראות תוצאות מסוימות מאוד[ולא נאמר מקצוען כי זה לאו דווקא נכון]
הוא ההתעסקות בקקה....כי אין מה לעשות יש המון הבדל בין לעשות למשל כפיפה במרפק בזווית מסוימת לבין זווית אחרת או הזוית שהגו שלך נמצא בה כשאתה עושה חתירה או גובה הידיים שלך באותו תרגיל ולא משנה מה תגיד זה לא ישתנה
ואם אתה לא מצליח להבין את זה אז מצבך לא מזהיר
אולי תלך ותגיד לbb מתחרה שהוא מתעסק בקקה באימונים שלו...?
זה פשוט מרגיז שפישר כמוך שמגיע למכון כושר ומתחיל לשחק קצת עם המכשירים והמשקולות בא ואומר על אנשים שמשקיעים שאימונים ותזונה את רוב רובו של הזמן שלהם שהם מתעסקים בקקה....
כל הכרישים של הבאדיבילדינג (ובכוונה אני לא מזכיר מאמנים או כאלה, אני אומר כאלה שחוו את הדברים על עצמם) אמרו את זה במפורשות:
"תדבוק בתנועות הבסיסיות כל הזמן, הם העיקר, אבל עלינו, עם כל החומרים, כל הוותק, כל השנים על גבי השנים במכון, כל התוכניות שהחלפנו, אנחנו חייבים לגוון ולפעמים לשחק עם התרגילים המבודדים ובסוף המשפט מסייגים את זה - אבל זה בגלל שאנחנו מי שאנחנו

הקיצר אם אתה קאטלר אז תפאדל, אבל אף אחד פה לא.
ואולי, רק אולי, שכבר הגעת לקצה גבול היכולת ואתה בבנץ' כבר לא יכול לשים עוד עשירית קילו תנסה לגוון שם, אבל איפה זה ואיפה זה
reshos123 מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה