ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 18-10-06, 19:09   #1
J.Viewz
חבר פעיל

ברירת מחדל כמה שאלות על תוספי מזון

קודם כל קצת רקע: אני בן 17 1.81 23% שומן כרגע בתקופת חיטוב, מבצע 3 פעמים בשבוע תוכנית FBW ו4 פעמים בשבוע ריצה למשל 35-45 דק'

אני רוצה להוסיף לתפריט שלי כמה תוספי מזון שיש לי כמה שאלות לגביהם

א. תוספי מזון כמו הויטה לייף 2000 או הפאט בורנר - עד כמה הם טובים? הבנתי שהם לא תרופת פלאים שיורידו את כל השומן אבל הם מאיצים את תהליך שריפת השומן
עד כמה זה כדאי? ירידה מהירה מדי במשקל לא תגרום לסימני מתיחה?

ב.אני רוצה לשלב קריאטין ושייק חלבונים בתפריט - איזה קריאטין מומלץ לצרכים שלי? (חיטוב) ואיזה שייק חלבונים יתאים לי?

ג. איך הקריאטין והשייק ישפיעו על התפריט שלי? (1500 קלוריות ליום) האם הם באים במקום איזשהי ארוחה? למשל אני, אחרי האימון אוכל ביצה + חצי גביע גבינה 3% + סלט מ3 ירקות + 4 פרוסות לחם קל מ7 דגנים - האם השייק שבא לאחר האימון בא במקום הארוחה הזו? או בנוסף?

ואם יש לכם עוד מידע שיעזור לי אז אני אשמח

תודה
J.Viewz מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-10-06, 19:29   #2
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

א)אף תוסף שומן חוקי לא יעזור לך בצורה משמעותית בשריפת שומן זה הכל סתם חרטא וחבל על הכסף כי יחסית למחיר הם לא נותנים כלום
ב)רד מקראטין בתקופת חיטוב אתה רוצה להוריד רגישות לאינסולין וקראטין עושה בדיוק ההיפך לכן כדאי לשמור אותו למאסה
ג)זה תלוי אם חסר לך חלבון בתפריט אז זה יבוא בנוסף ואתה תעלץ להוריד קלוריות מהפחממות ואם יש לך מספיק חלבון ואתה רק רוצה לשלב שייק בגלל הנוחות אז תחליף
ד)אתה נשמע קצת חסר ניסיון לכן תקרא באתר הראשי את המדריך השלם לחיטוב ובנוסף תקרא את זה מדריך חובה למי שרוצה תקופת חיטוב מוצלחת http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=8395
Ori-Silver מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-06, 16:09   #3
J.Viewz
חבר פעיל

לפי מה שאתה אומר קריאטין לא מומלץ אבל בקישור שהבאת דווקא כתוב שמומלץ בתקופת החיטוב
J.Viewz מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-06, 16:16   #4
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

ציטוט:
פורסם במקור על ידי J.Viewz
לפי מה שאתה אומר קריאטין לא מומלץ אבל בקישור שהבאת דווקא כתוב שמומלץ בתקופת החיטוב
יש לו יתרון שהוא שומר על עצימות האימונים בתקופת חיטוב אבל לדעתי זה סתם מתכון לפציעות
והוא מעלה את הרגישות לאינסולין קיצור כמו ORI SILVER אמר שמור אותו למסה
Amit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-06, 16:25   #5
Shlomik
מנהל ראשי

הסמל האישי שלShlomik

ציטוט:
פורסם במקור על ידי J.Viewz
קודם כל קצת רקע: אני בן 17 1.81 23% שומן כרגע בתקופת חיטוב, מבצע 3 פעמים בשבוע תוכנית FBW ו4 פעמים בשבוע ריצה למשל 35-45 דק'

אני רוצה להוסיף לתפריט שלי כמה תוספי מזון שיש לי כמה שאלות לגביהם

א. תוספי מזון כמו הויטה לייף 2000 או הפאט בורנר - עד כמה הם טובים? הבנתי שהם לא תרופת פלאים שיורידו את כל השומן אבל הם מאיצים את תהליך שריפת השומן
עד כמה זה כדאי? ירידה מהירה מדי במשקל לא תגרום לסימני מתיחה?

ב.אני רוצה לשלב קריאטין ושייק חלבונים בתפריט - איזה קריאטין מומלץ לצרכים שלי? (חיטוב) ואיזה שייק חלבונים יתאים לי?

ג. איך הקריאטין והשייק ישפיעו על התפריט שלי? (1500 קלוריות ליום) האם הם באים במקום איזשהי ארוחה? למשל אני, אחרי האימון אוכל ביצה + חצי גביע גבינה 3% + סלט מ3 ירקות + 4 פרוסות לחם קל מ7 דגנים - האם השייק שבא לאחר האימון בא במקום הארוחה הזו? או בנוסף?

ואם יש לכם עוד מידע שיעזור לי אז אני אשמח

תודה
א. את ה הפאט בורנר אני לא מכיר מספיק טוב בשביל להגיד לך, אבל הויטה לייף לדעתי הוא אחלה מוצר שילוב של צמחים מעוררים וקפאין יכול בהחלט לעזור בחיטוב (לשמור אותך ערני למרות המאזן הקלורי השלילי ולעזור בניוד השומן) בנוסף אתה מרוויח גם כרום ורכיבים נוספים שיכולים רק לעזור.
בקיצור לדעתי אחלה מוצר.

ב. אם ללכת על קריאטין בחיטוב אז כמובן על קריאטין טהור כי אין לך צורך בקלוריות מיותרות וכמו שציינו אם אתה בוחר להשתמש בו אז עדיף רק להתחלה של החיטוב ואת הקריאטין שישאר לך תוכל לשמור לתקופת המסה (זה לא חומר שמתקלקל כל כך מהר).

לגבי השייק חלבונים זה יכול לעזור אם אתה לא מצליח להגיע לכמות חלבון מספקת שאתה צריך ביום בנוסף לפעמים זה פיתרון יותר נוח מטונה או קוטג'.

לדעתי אם יש לך תקציב הייתי הולך על האבקה הזאת:
http://www.israelbody.org/Index.asp?...ryID=89&Page=1
כיוון שהיא מכילה חלבון קזאין שיש לו יתרונות אנטי קטבולים (מונעים פירוק שריר) דבר שמאוד חשוב בחיטוב.
ואם אתה מחפש אבקה זולה יותר כל אחת מהאבקות שבאתר (צמפיון, אופטימום, ניוטרס בסט וכו') היו טובות.

Email: shlomik@israelbody.org
Shlomik מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-06, 18:59   #6
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

שלח הודעה דרך ICQ אל NIRAN

עדיף בחיטוב Cee כי ככה הוא נמנע מספיחת המים והוא ישאיר את המראה היבש.
אני הייתי הולך בחיטוב על כדורי קפאין טהור, במאזן קלורי שלילי- מומלץ לצרוך קפאין סיבה- לעודד התנגודת לאינסולין כלומר פסיחה על מאגרי פחמימות (גליקוגן) והחלבונים (רקמת שריר וחמוצות אימנו חופשיות) לצורך אנרגיה והעדפה של מאגרי השומן להפקת אנרגיה.
ישן 21-10-06, 19:06   #7
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

ציטוט:
פורסם במקור על ידי NIRAN
עדיף בחיטוב Cee כי ככה הוא נמנע מספיחת המים והוא ישאיר את המראה היבש.
אני הייתי הולך בחיטוב על כדורי קפאין טהור, במאזן קלורי שלילי- מומלץ לצרוך קפאין סיבה- לעודד התנגודת לאינסולין כלומר פסיחה על מאגרי פחמימות (גליקוגן) והחלבונים (רקמת שריר וחמוצות אימנו חופשיות) לצורך אנרגיה והעדפה של מאגרי השומן להפקת אנרגיה.
קראטין בכלל לא מומולץ בחיטוב ולא משנה מאיזה סוג כי הוא מגביר רגישות לאינסולין(לא רצוי בחיטוב מבורך במסה)
Ori-Silver מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-10-06, 19:34   #8
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

השאלה היא עד כמה הוא מגביר...
ישן 21-10-06, 19:35   #9
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

אפילו משה ממליץ עליו במדריך לחיטוב:
"קריאטין מונוהיידרט – התוסף החוקי היחיד שהוכח כגורם לעליה בכח (12) במחקרים רבים , ובנוסף גורם ישירות לעליה במסת שריר (13) עקב עליה ברמות IGF ו4E-BP1.מחקרים אחרונים מראים גם יעילות של קריאטין בפעילות אירובית מאומצת (14) . "