ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 27-10-05, 10:33   #1
Red_Hot
חבר פעיל

הסמל האישי שלRed_Hot

טוב הסתכלתי על הקישור שנתת בעיניין higher frequency training:
http://forum.:):):):):):):):):):):):):):):):):)/showthread.p...hreadid=289834&

ויש לי כמה שאלות:

1. הוא מדבר שם על נפח (ווליום כן?) של האימון. הוא אומר שבאימון עצמו הוא יהיה קטן יותר אבל בסך הכל במשך כל השבוע הוא יהיה דומה לזה שהייתי מתאמן בעבר.
אז אם הבנתי נכון, אם אני עכשיו עושה פעם בשבוע אימון לחזה עם 12 סטים. לפי השיטה שלו אני אמור לעשות 6 סטים באימון אחד. וכשאני עושה את זה פעמיים בשבוע זה יוצא בסך הכל 12 סטים. הבנתי נכון?

2. בלי כשלללל?? :o אתה בטוח שזה יעיל ככה?? אני מפחד ... טוב ת'אמת לא ממש מפחד סתם רציתי להשתמש בסמיילי הזה... אבל ברצינות עכשיו, בלי כשל??

3. על איזה סוג של אימון אתה ממליץ? פול בודי או מפוצל ל2 (A . אני עכשיו מתאמן כבר המון זמן עם ABCD. כל שריר פעם בשבוע.

4. אני אמור ללכת לפי הטווח חזרות שלו או שאני יכול לשחק עם זה? אני מניח שאני יכול אבל לא מזיק לשאול...

5. אני כעיקרון לא יכול לעבוד עם תוכניות סטייל HST כי אני כרגע לפי התוכנית תזונה של האנאבוליק בירסט סייקלינג (מאוד יעילה ובקרוב אני אפתח פוסט בנושא!). יש משהו שאני צריך לדעת? אני יכול לעשות ככה גם בלי כל התוספות שהוא ממליץ שם (כמו להוסיף סטים לאט לאט, HST וכו').
כלומר זה משהו שאני יכול להיות בטוח שהוא יגדיל אותי בשבועים של המסה שלי? כמובן עד לכמה שאפשר אני לא חושב שאני אעלה 10 קילו מסת שריר בשבועיים

תודה.

אגב אני חושב שכשמישהו פה עולה על משהו שהוא החליט שהוא ממש ממש טוב (כמו העיניין הזה), מן הראוי שינעצו את זה כדי ששאר הגולשים יוכלו להנות מזה. גולן בחייאת תפתח פוסט בנושא ותנעץ אותו. תכתוב שם הרבה מהמידע שיש לך על זה ואיך זה עזר לך (כמה גדלת לפני התוכנית וכמה אחרי וכו').

שוב, תודה.

Red_Hot מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-05, 10:51   #2
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

שלח הודעה דרך MSN אל גולן

היי

תראה, המטרה בגדול ב HFT היא להפחית את כמות הסטים לכל שריר ולעלות את התדירות שבו אתה מאמן כל שריר, זה נע בין 2-3 אימונים לכל שריר בשבוע, בנוגע לכמות הסטים, זה לא מדויק שאם עשית 12 סטים לחזה בשבוע אז תחלק אותם לפעמיים וזה יהפך להיות 6 סטים בכל אימון, מכיוון שככל שהתדירות עולה כך הווליום יורד והאווירה של היפרטרופיה עולה, במידה וחקרת את הנושא בוודאי נתקלת בדעה שהיפרטרופיה מושלמת תתקים כאשר שריר מאומן כל 48 שעות, הוכח שסינטזת החלבון עולה לרמות גבוהות לאחר 36 שעות ולאחר 48 שעות מתחילה לצנוח ובעצם אתה מבלה יומיים בגדילה ועוד חצי שבוע במצב אנטיקטבולי, לכן, כאשר מאמנים שריר כל 48 שעות נהנים מאווירה אנאבולית והיפרטרופית מושלמת!
ופה הגדולה של HST כאשר מאמנים כל שריר כל 48 שעות, זה רק אחד מהעקרונות של HST!
כמובן שפעמיים בשבוע לאמן כל שריר זה גם עדיף על פעם אחת אבל במקרה הזה כמות הסטים תגדל במעט.

בנוגע לכשל, תראה, אתה יודע מה המשמעות של כשל?
לאוו דווקא למצות את כל סיבי השריר לצמיתות אלא יותר עומס על מערכת העצבים, כאשר אתה מגיע לכשל אתה בעצם מעמיס על מערכת העצבים ומאריך את זמן ההתאוששות שלה וכך בעצם אתה סוגר את האפשרות לאמן שוב את אותו השריר בזמן הקרוב ( 48-72 שעות).
העניין הוא, כאשר אתה מאמן שריר וגורם להיפרטרופיה ללא העמסה מיותר על מערכת העצבים אתה בעצם מתאושש יותר מהר וכך יכול לאמן אותו שוב בתדירות יותר גבוהה, משמע אנאבוליזם גדול יותר והיפרטרופיה מתמשכת!
כאשר אתה מאמן שריר ומגיע לכשל מספר פעמים אתה בעצם מעמיס כל כך על מערכת העצבים כך שאתה בעצם מבלה זמן בלחכות שמערכת העצבים תתאושש עד שתוכל להתאמן שוב כאשר השריר עצמו החלים לגמרי והוא מוכן לאימון נוסף אך אתה מוגבל כי מערכת העצבים לא התאוששה!
כאשר מאמנים שריר לכשל בתדירות גבוהה, הסכנה לאימון יתר גבוהה מאוד ( מניסיון )!!

על איזה סוג של אימון אני ממליץ?
תראה, יש הרבה תכניות שדוגלות ב-HFT ובשאר העקרונות של היפרטרופיה, אני אישית התנסתי אם HST ולכן אני ממליץ עלייה בחום, היא מאוד יעילה לכח ולהיפרטרופיה כמובן, מהנה מאוד ומעניינת מאוד!!!
ל-HST יש עקרונות שאתה חייב לפעול לפיהם על מנת לגרום להפירטרופיה מקסימלית.

RED HOT
אני נותן לך פה לינקים ישירים למידע על HST, תעיין פה בפורום ותמצא מידע מאוד מעניין.

http://www.hypertrophy-specific.com/cgi-bi..._topic15-8.html

http://www.hypertrophy-specific.com/cgi-bi...aq_forum13.html
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
גולן מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-05, 11:06   #3
Red_Hot
חבר פעיל

הסמל האישי שלRed_Hot

אוקיי תודה על התגובה,

אבל השאלה שלי היא קודם כל איך אתה ממליץ לי לעבוד אם אתה לוקח בחשבון שאני לא יכול לעשות כל מיני "סייקלים" בתוכנית שלי כי כבר יש לי כאלה בתזונה וזה מתנגש.

וגם, אם בא לך, תפרט בבקשה מה הם העקרונות הכללים שעל פיהם אני חייב לפעול כדי להגיע להיפרטרופיה מירבית.

תודה.

ישן 27-10-05, 11:34   #4
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Red_Hot
אוקיי תודה על התגובה,

אבל השאלה שלי היא קודם כל איך אתה ממליץ לי לעבוד אם אתה לוקח בחשבון שאני לא יכול לעשות כל מיני "סייקלים" בתוכנית שלי כי כבר יש לי כאלה בתזונה וזה מתנגש.

וגם, אם בא לך, תפרט בבקשה מה הם העקרונות הכללים שעל פיהם אני חייב לפעול כדי להגיע להיפרטרופיה מירבית.

תודה.
על מה אתה מדבר?
איזה סייקלים ואיזה סייקלים של תזונה אתה עושה?
אתה בסך הכל אוכל שבועיים כמות מסוימת ושבועיים אחרי זה כמות מסוימת!
HST רק יכול לעזור לך!

תקרא את הקישורים שנתתי לך , תחקור את הנושא!
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
ישן 27-10-05, 11:39   #5
Red_Hot
חבר פעיל

הסמל האישי שלRed_Hot

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גולן
על מה אתה מדבר?
איזה סייקלים ואיזה סייקלים של תזונה אתה עושה?
אתה בסך הכל אוכל שבועיים כמות מסוימת ושבועיים אחרי זה כמות מסוימת!
HST רק יכול לעזור לך!

תקרא את הקישורים שנתתי לך , תחקור את הנושא!
אבל בשבועיים של החיטוב אני גם ככה לא במצב אנאבולי.
אבל אתה ממליץ בכל זאת על HST גם במקרה הזה?

כי הבנתי שבמקרה של HST יש מין כאלה סיבובים שבהם מתחילים מטווח חזרות מסוים ואז כל שבוע או שבועיים (לא סגור על זה) יורדים במספר החזרות.

ובקשר למילה "סייקלים". זו פשוט המילה שבעזרתה מתארים את השבועיים של המסה והשבועיים של החיטוב.

ישן 27-10-05, 11:47   #6
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

מתן (אם אני זוכר נכון).

שמע, אני מאוד עסוק בזמן האחרון, אך אני בדרכי לכתוב פוסט רציני ומורחב על הנושא. מן הסבר רציני שיכלול את גישת הPeriodization ואיך לשלבה באימונים וכמו כן על אימוני הHFT שכדוגמא אכניס את התכנית של לייל מקדונלד Lyles Bulking Routine.

ציטוט:
במידה וחקרת את הנושא בוודאי נתקלת בדעה שהיפרטרופיה מושלמת תתקים כאשר שריר מאומן כל 48 שעות, הוכח שסינטזת החלבון עולה לרמות גבוהות לאחר 36 שעות ולאחר 48 שעות מתחילה לצנוח ובעצם אתה מבלה יומיים בגדילה ועוד חצי שבוע במצב אנטיקטבולי, לכן, כאשר מאמנים שריר כל 48 שעות נהנים מאווירה אנאבולית והיפרטרופית מושלמת!
גולן, אתה יודע שזו לא קביעה אינדיווידואלית, היא איננה מיוחסת לכל סוג של אימון , מתאמן ואין הוכחה שאותם זמנים הם אכן חד משמעיים לכל המשתנים. * הייתי חייב לציין זאת על מינת לתת ראיה מורחבת לנושא, שכן לא כל מחקר שמתבצע נחצב באבן.

אך למעשה, אני מעריץ גדול של High Frequency Training וחושב שחוץ מלאותם אנשים שתהליכי הגדילה\התאוששות אצלהם מעבר לגבולות הנורמלי (סטרואידים אנאבולים וכדומה), אין שום ייתרון לאימון של שריר בתדירות העולה על 3 ימים במספר (הערכה ממוצעת) על פני אחת הגובלת בה.
כרגיל;
ישראל מזדחלת מאחור... שיטות ה-היי פריקוונסי רצות כבר ברחבי העולם תקופה ארוכה שמתחילה בעצם מהשנים הראשונות של הבודיבילדינג, כאשר אנשים התאמנו על הגוף כולו 3 פעמים בשבוע או בצורת הAB הפופולרית (שהמדריכים נותנים בתור התחלה).
עוד בקרוב...

גולן, מה שאמרת על כשל נכון מאוד, אני אחזק את דבריך ואאלץ להוסיף.
Red_Hot;
ציטוט:
בלי כשלללל?? אתה בטוח שזה יעיל ככה?? אני מפחד ... טוב ת'אמת לא ממש מפחד סתם רציתי להשתמש בסמיילי הזה... אבל ברצינות עכשיו, בלי כשל??
שמע, התלות של בכשל (או לא) היא ממש שגוייה ומופרזת. המילה כשל מיוחסת לדבר שהוא לא קבוע או מדוייק, ניתן להגיע למצבים (בסט אחד) הרבה יותר אינטנסיביים וקיצוניים מהכשל ה"מודרני" (אני לא מדבר על ההבדל בין שלילי לחיובי) אשר יביאו ל"פגיעה" מספקת בסיבי השריר למשך יומיים (ראה HIT של מייק מנצר, או DOGGCRAP של דנטה).
רוב האנשים לוקחים משקל, מרימים אותו מהר ומפילים אותו בחזרה האקסנטרית. סוג אימון שכזה, אכן יביא למצב שאותו המתאמן יצתרך להתאמן ל"כשל" (מצב שהוא לא מצליח לבצע עוד חזרה) ולבצע מספר מורחב של סטים. תנועה איטית ומרוכזת הנמשכת כ5-6 שניות עם דגש אקסנטרי (על התנועה השלילית, התארכות השריר), תביא למספר רב יותר של סיבים הנפגעים כתוצאה ממנה וזה מוכח מחקרית.
לכן, ביצוע שכזה, בעצימות ותדירות גבוהה ובווליום (מספר סטים) המתאים ליכולתו של המתאמן (הזמנית והכללית) אכן יביא למצב האופטימלי ביותר, כאשר אנו מנסים לגרום להיפרטרופיה מקסימלית של השריר ללא פגיעה במערכות הגוף, תוך כדי התאוששות.

אתה צריך לראות אותי עושה 7 סטים לגב ו6 לחזה, אני כמעט מתפוצץ בזמן האימון, כל הגוף עובד מאוד חזק ואינטנסיבי, מהשרירים הגדולים עד לקטנים. האמות לוחצות לי את השעון על היד כאילו אני בבדיקת לחץ דם, רק מלהחזיק את הדאמבלים, ממש ללא צורך בעבודה ישירה!.

אז תבין, עליך להמנע ממושגים ולנסות להיות קשוב לעצמך. עליך להבין שעבודה עקיפה (או לא) של שריר היד אחורית בBench Press תהיה מספקת במקרים מסויימים, או תדרוש תחזוק מינימלי של השריר.
עליך להבין שעבודה על כוח, היפרטרופיה סרקופלזמית ומיופריבילרית אכן תביא לתוצאות טובות יותר מאחד מהנ"ל לבדו.
הכל תלוי בבחירה נכונה של תרגילים, ביצוע נכון שלהם, ווליום מספק, עצימות מספקת ותדירות עבודה גבוהה. כמובן כל זה מותנה אך ורק בך ובקשב שלך לעצמך.
ישנן שיטות לינאריות, משולבות, ולא לינאריות של תכניות אימונים היוצרות גיוון מסויים. בחר לך את מה שטוב לך ואף פעם אל תתקע בטווח חזרות מסויים, תרגיל מסויים ועצימות.
אימון יתר אפשר למנוע ואף לשפר את הרף המכניס אותנו למצב זה, לטובתינו (על ידי העלאה\הורדה הדרגתית של ווליום).

בקיצור; התחל לקרוא בנושא ואני מבטיח שעוד חומר מעניין יבוא בקרוב.
בהצלחה,
גל.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-05, 11:48   #7
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

זה בסדר גמור שאתה משתמש במילה סייקלים

תראה, התכנית מחולקת ל-4 בלוקים כאשר כל שבועיים טווח החזרות יורד!
15,10,5,5RM/NEGTIVES

מה שאתה בא לשאול זה האם בתקופה שבה אתה אוכל מעט ונמצא במצב "רגיש" האם לעבוד אם 5 חזרות זה יהיה בסדר?

התשובה היא כן כל עוד זה לא ב-5RM אלא בטווח ה-5 ואני יסיבר למה, כפי שהבהרתי בעבר אתה מגיע לכשל אחת לשבועיים, כלומר רק באימון ה-6 ובשאר האימונים אתה לא מגיע לכשל לכן לא יווצר עומס על מערכת העצבים והסכנה לאימון יתר לא גדולה.
אין שום סכנה לפירוק שריר אלא להיפך, אתה עלול למצוא את עצמך מתחזק בשבועיים האלה וכמובן נמנע מקטבוליםז לחלוטין!

בנוגע לעקרונות של התכנית, תקרא כבר י'עצלן
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
ישן 27-10-05, 11:53   #8
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
מתן (אם אני זוכר נכון).

שמע, אני מאוד עסוק בזמן האחרון, אך אני בדרכי לכתוב פוסט רציני ומורחב על הנושא. מן הסבר רציני שיכלול את גישת הPeriodization ואיך לשלבה באימונים וכמו כן על אימוני הHFT שכדוגמא אכניס את התכנית של לייל מקדונלד Lyles Bulking Routine.

גולן, אתה יודע שזו לא קביעה אינדיווידואלית, היא איננה מיוחסת לכל סוג של אימון , מתאמן ואין הוכחה שאותם זמנים הם אכן חד משמעיים לכל המשתנים. * הייתי חייב לציין זאת על מינת לתת ראיה מורחבת לנושא, שכן לא כל מחקר שמתבצע נחצב באבן.

אך למעשה, אני מעריץ גדול של High Frequency Training וחושב שחוץ מלאותם אנשים שתהליכי הגדילה\התאוששות אצלהם מעבר לגבולות הנורמלי (סטרואידים אנאבולים וכדומה), אין שום ייתרון לאימון של שריר בתדירות העולה על 3 ימים במספר (הערכה ממוצעת) על פני אחת הגובלת בה.
כרגיל;
ישראל מזדחלת מאחור... שיטות ה-היי פריקוונסי רצות כבר ברחבי העולם תקופה ארוכה שמתחילה בעצם מהשנים הראשונות של הבודיבילדינג, כאשר אנשים התאמנו על הגוף כולו 3 פעמים בשבוע או בצורת הAB הפופולרית (שהמדריכים נותנים בתור התחלה).
עוד בקרוב...

גולן, מה שאמרת על כשל נכון מאוד, אני אחזק את דבריך ואאלץ להוסיף.

Red_Hot;
שמע, התלות של בכשל (או לא) היא ממש שגוייה ומופרזת. המילה כשל מיוחסת לדבר שהוא לא קבוע או מדוייק, ניתן להגיע למצבים (בסט אחד) הרבה יותר אינטנסיביים וקיצוניים מהכשל ה"מודרני" (אני לא מדבר על ההבדל בין שלילי לחיובי) אשר יביאו ל"פגיעה" מספקת בסיבי השריר למשך יומיים (ראה HIT של מייק מנצר, או DOGGCRAP של דנטה).
רוב האנשים לוקחים משקל, מרימים אותו מהר ומפילים אותו בחזרה האקסנטרית. סוג אימון שכזה, אכן יביא למצב שאותו המתאמן יצתרך להתאמן ל"כשל" (מצב שהוא לא מצליח לבצע עוד חזרה) ולבצע מספר מורחב של סטים. תנועה איטית ומרוכזת הנמשכת כ5-6 שניות עם דגש אקסנטרי (על התנועה השלילית, התארכות השריר), תביא למספר רב יותר של סיבים הנפגעים כתוצאה ממנה וזה מוכח מחקרית.
לכן, ביצוע שכזה, בעצימות ותדירות גבוהה ובווליום (מספר סטים) המתאים ליכולתו של המתאמן (הזמנית והכללית) אכן יביא למצב האופטימלי ביותר, כאשר אנו מנסים לגרום להיפרטרופיה מקסימלית של השריר ללא פגיעה במערכות הגוף, תוך כדי התאוששות.

אתה צריך לראות אותי עושה 7 סטים לגב ו6 לחזה, אני כמעט מתפוצץ בזמן האימון, כל הגוף עובד מאוד חזק ואינטנסיבי, מהשרירים הגדולים עד לקטנים. האמות לוחצות לי את השעון על היד כאילו אני בבדיקת לחץ דם, רק מלהחזיק את הדאמבלים, ממש ללא צורך בעבודה ישירה!.

אז תבין, עליך להמנע ממושגים ולנסות להיות קשוב לעצמך. עליך להבין שעבודה עקיפה (או לא) של שריר היד אחורית בBench Press תהיה מספקת במקרים מסויימים, או תדרוש תחזוק מינימלי של השריר.
עליך להבין שעבודה על כוח, היפרטרופיה סרקופלזמית ומיופריבילרית אכן תביא לתוצאות טובות יותר מאחד מהנ"ל לבדו.
הכל תלוי בבחירה נכונה של תרגילים, ביצוע נכון שלהם, ווליום מספק, עצימות מספקת ותדירות עבודה גבוהה. כמובן כל זה מותנה אך ורק בך ובקשב שלך לעצמך.
ישנן שיטות לינאריות, משולבות, ולא לינאריות של תכניות אימונים היוצרות גיוון מסויים. בחר לך את מה שטוב לך ואף פעם אל תתקע בטווח חזרות מסויים, תרגיל מסויים ועצימות.
אימון יתר אפשר למנוע ואף לשפר את הרף המכניס אותנו למצב זה, לטובתינו (על ידי העלאה\הורדה הדרגתית של ווליום).

בקיצור; התחל לקרוא בנושא ואני מבטיח שעוד חומר מעניין יבוא בקרוב.
בהצלחה,
גל.
גל, אני מבין שקרלוס עלה לך לראש לאחרונה... אם על מחקרים אתה לא מסתמך אז על ניסיון אתה כן תסתמך?
אם אני יגיד לך שב-5 שבועות גדלתי יותר ממה שגדלתי ב-3 חודשים לפי תכנית רגילה אתה תאמין?
אני בספק!!!
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
ישן 27-10-05, 12:06   #9
Red_Hot
חבר פעיל

הסמל האישי שלRed_Hot

טוב יאללה אני הולך על HST.

אם זה לא עובד אני חוזר אליך, גולן... לתלונות

תודה גם לך גל. הלכתי לקצת ופיצצת לי ת'פוסט בהודעה שלך

יאללה יש לי הרבה לקרוא... טוב נו במקום בצפר...

ישן 27-10-05, 12:24   #10
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
גל, אני מבין שקרלוס עלה לך לראש לאחרונה... אם על מחקרים אתה לא מסתמך אז על ניסיון אתה כן תסתמך?
אם אני יגיד לך שב-5 שבועות גדלתי יותר ממה שגדלתי ב-3 חודשים לפי תכנית רגילה אתה תאמין?
אני בספק!!!
גולן, אתה יודע שאתה לא צריך להגיד לי כלום, אני מכיר אותך טוב ואני יודע בדיוק מה השינויים שאתה מדבר עליהם. אני רק מנסה להיות כאן מציאותי, קרלוס עלה לי לראש?..., לא זה לא זה, אני לא אמרתי כאן שזה לא נכון, אני אמרתי שזה לא קבוע לכל סוג אימון. אם היו בודקים מתאמנים מנוסים שאחד מהם מבצע 6 סטים והשני מבצע 20 יכול מאוד להיות שהתוצאות יהיו שונות...,כלומר שלראשון יקח 48 שעות לגדול ולשני קצת יותר אך עדיין, זה לא אומר כלום, אין מצב בעולם שמתאמן "נקי" יבצע אימון מסויים, ללא לפגוע בעצמו, עם יכולת להתאמן בשנית לאחר שבוע, כאשר הגדילה תמשך במקביל לאותה תקופה!.
אפילו בין העלית של הגנטיקה, לא קיים כזה דבר. אפילו אם התהליכים הללו היו נמשכים לתקופה שכזו, הם אינם היו נשארים בפסגה, אלא מתחילים לדאוך מהר מאוד. מה שמטה את המאזן לטובת שתי עליות של אותם התהליכים לתקופות קצרות אשר יביאו לתהליכים ממושכים ואופטימליים של היפרטרופיה וסינטזת חלבון.

אני רק מנסה לתת קצת ראיה מציאותית כאן, קרלוס בא בגישה מאוד נכונה ומציאותית, שלא כל מחקר יכול להוות סימוכין לדבר כלכך כוללני כמו אימונים ותזונה.
מה שכן, גם רוב המאמרים הרציניים, ואני לא מדבר על BB וכדומה, אלא על מאמרים שמתבססים על מחקרים, לא תמיד נכונים!. מדענים, תזונאים (אממ, יעל דרור, אממ), וספורטאים רבות מסתמכים על אותם קביעות של מחקרים ורואים בהן כ-אות משמיים- ומיד רצים לכתוב מאמר על שיטה מסויימת המקבלת השלכה אינדוודואלית כלפי כולם. כאשר בעצם חלק מאותם הדברים הם נכונים חלקית, או פשוט מתייחסים לסוג מסויים של אנשים, אימונים, מצבים וכו'....

באמת גולן, הרי שנינו יודעים טוב מאוד שהכל יכול לקרות ושלא צריך לשלול שום דבר בתחום הזה.
ABCD..., אני אף פעם לא אחזור לעשות, כי פשוט אין בזה הגיון, אך אני לא תמיד אקפיד על גירוי של 48 שעות..., אני עדיין אמשיך לחקור ולנסות לראות איך גופי מגיב למצבים שונים.
הריי, פאק בנאדם, אין אפילו מישהוא שיודע מה גורם לשרירים לגדול! .

ציטוט:
מתן (אם אני זוכר נכון).
רק עכשיו שמתי לב לאותיות הקטנות..., טוב לפחות אני זוכר.

ישן 27-10-05, 12:30   #11
ZivX
חבר פעיל

הסמל האישי שלZivX

שלח הודעה דרך ICQ אל ZivX

גם אני הולך על זה..

כולם מוזמנים לשים את היוזרבארים האלה בחתימה שלהם.
ZivX מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-05, 12:41   #12
OMRI-TURBO
מנהל ראשי

אני רואה כולם עוברים לשיטות החדשות האלה אה..
אני היחידי שנישארתי old fashion עם ABC פעמיים בשבוע..
ישן 27-10-05, 12:51   #13
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
גולן, אתה יודע שאתה לא צריך להגיד לי כלום, אני מכיר אותך טוב ואני יודע בדיוק מה השינויים שאתה מדבר עליהם. אני רק מנסה להיות כאן מציאותי, קרלוס עלה לי לראש?..., לא זה לא זה, אני לא אמרתי כאן שזה לא נכון, אני אמרתי שזה לא קבוע לכל סוג אימון. אם היו בודקים מתאמנים מנוסים שאחד מהם מבצע 6 סטים והשני מבצע 20 יכול מאוד להיות שהתוצאות יהיו שונות...,כלומר שלראשון יקח 48 שעות לגדול ולשני קצת יותר אך עדיין, זה לא אומר כלום, אין מצב בעולם שמתאמן "נקי" יבצע אימון מסויים, ללא לפגוע בעצמו, עם יכולת להתאמן בשנית לאחר שבוע, כאשר הגדילה תמשך במקביל לאותה תקופה!.
אפילו בין העלית של הגנטיקה, לא קיים כזה דבר. אפילו אם התהליכים הללו היו נמשכים לתקופה שכזו, הם אינם היו נשארים בפסגה, אלא מתחילים לדאוך מהר מאוד. מה שמטה את המאזן לטובת שתי עליות של אותם התהליכים לתקופות קצרות אשר יביאו לתהליכים ממושכים ואופטימליים של היפרטרופיה וסינטזת חלבון.

אני רק מנסה לתת קצת ראיה מציאותית כאן, קרלוס בא בגישה מאוד נכונה ומציאותית, שלא כל מחקר יכול להוות סימוכין לדבר כלכך כוללני כמו אימונים ותזונה.
מה שכן, גם רוב המאמרים הרציניים, ואני לא מדבר על BB וכדומה, אלא על מאמרים שמתבססים על מחקרים, לא תמיד נכונים!. מדענים, תזונאים (אממ, יעל דרור, אממ), וספורטאים רבות מסתמכים על אותם קביעות של מחקרים ורואים בהן כ-אות משמיים- ומיד רצים לכתוב מאמר על שיטה מסויימת המקבלת השלכה אינדוודואלית כלפי כולם. כאשר בעצם חלק מאותם הדברים הם נכונים חלקית, או פשוט מתייחסים לסוג מסויים של אנשים, אימונים, מצבים וכו'....

באמת גולן, הרי שנינו יודעים טוב מאוד שהכל יכול לקרות ושלא צריך לשלול שום דבר בתחום הזה.
ABCD..., אני אף פעם לא אחזור לעשות, כי פשוט אין בזה הגיון, אך אני לא תמיד אקפיד על גירוי של 48 שעות..., אני עדיין אמשיך לחקור ולנסות לראות איך גופי מגיב למצבים שונים.
גל, אני ידבר איתך על זה בפרטי, אם נמשיך את זה פה זה יגלוש מעבר לרצוי!
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
ישן 27-10-05, 12:53   #14
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OMRI-TURBO
עמרי, אתה עובד ABC 6 פעמים בשבוע?.., אני חושב שיש לי שמשהוא שימצא חן בעניך.

זאת תכנית הBulking routine של לייל מקדונלד, אך זו החלוקה היותר אינטנסיבית (לא הAB הרגיל), כלומר, לייל ממליץ עליה רק לאנשים שמסוגלים להתאושש ולהתמודד אתה כמו שצריך.
גם כן, לא כדאי להתחיל ממנה ישר, אלא מAB, להעלות עצימות, לעבור אליה ולחזור לAB, או לקחת מנוחה.

אני כנראה מתחיל שבוע הבא.
החלוקה היא כזאת;
יום א- חזה + גב (כתפיים, ידיים בתחזוקה).
יום ב- רגליים + בטן (עבודה על זוקפי גב).
יום ג- כתפיים + ידיים.
יום ד- מנוחה.
יום ה- חזה + גב (כתפיים, ידיים בתחזוקה).
יום ו- רגליים + בטן (עבודה על זוקפי גב).
יום ש- מנוחה.

ישן 27-10-05, 12:57   #15
- Idan -
חבר ותיק (מועמד לחבר VIP)

הסמל האישי של- Idan -

שלח הודעה דרך Yahoo אל - Idan -

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
למה הכוונה גל? אני בטוח שאתה לא מתכוון לתהליך ההיפרטרופיה....
ישן 27-10-05, 13:12   #16
עוז20
חבר פעיל

הסמל האישי שלעוז20

כללי:: .............
עוסק ב:: ..........

אני גם מתחיל בHST מיום ראשון נשמעת קטלנית
ישן 27-10-05, 13:28   #17
Recrosit
חבר פעיל

הסמל האישי שלRecrosit

וואלה גם אני מתחיל
ניתן ניסיון חודש.
Recrosit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-05, 14:48   #18
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

אני מתחיל עם התכנית הזו בעוד שבוע וחצי , שמעתי פידבקים מעולים מאנשים שמשתמשים בה. הגישה של לייל מעולה לפי דעתי , ח"ח על ריכוז החומר למאמר!

תיקון קטן וקטנוני : פרודיזציה ליניארית הוכחה מזמן כלא יעילה.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-05, 14:51   #19
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי OMRI-TURBO
לא סתם כולם עוברים .. ABC פעמיים בשבוע לא יותר מדי יעיל. אני בטוח שאתה רואה גדילה , אבל אני גם בטוח שאתה יכול לעלות בכמה רמות עם תכניות אחרות.

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 27-10-05, 15:11   #20
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
אני מתחיל עם התכנית הזו בעוד שבוע וחצי , שמעתי פידבקים מעולים מאנשים שמשתמשים בה. הגישה של לייל מעולה לפי דעתי , ח"ח על ריכוז החומר למאמר!
אהלן משה, תודה.... פרודיזציה לינארית לא יעילה מפני שהיא פועלת יותר מדי זמן על מרכיב אחד ללא דגש על השאר, לכן היא תביא לירידה בשאר המרכיבים. זו כוונתך?...
אפרופו פרודיזציה לינארית, מה לגבי HST, זהו מודל לינארי.
אני לא הולך לתרגם את המאמרים, זה כבר נעשה (אתה יודע על ידי מי), בסה"כ להכניס את השיטות הנ"ל לתודעה של כולם. אפשר לומר שאלה הן לא ממש שיטות מיוחדות, אלא רק הסברים על הצורך של השריר בגיוון, על סוגי המטרות (פאוור\בודיבילדינג...) וכיצד לבצע זאת בצורה מוצלחת. בהבדל מהתכניות ה"תקועות" של היום שבאות בגישה של "להפציץ כמה שיותר כמו בסרטים" ולהשאר על 8 חזרות.

ד.א - ראיתי אותך בבוקר, פשוט כל פעם נכנסים לי למחשב ובטעות מפעילים לי את הMSN.

תגובה