ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > אימונים

אימונים תוכניות אימונים, ביצוע תרגילים, שיטות אימונים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 21-09-06, 23:22   #1
dorav
חבר פעיל

האם שריר המותן-כסל מתפתח מתרגילי בטן?

האם שריר המותן-כסל שייך לקבוצת שרירי הבטן התחתונים?ואילו תרגילים מפתחים אותו?

כן אני יודע שאין תחתון, עליון בלה בלה אבל מבחינה תיאוריתית...

תודה מראש(:
dorav מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-09-06, 23:23   #2
Ori-Silver
חבר פעיל

הסמל האישי שלOri-Silver

כן אני לא רואה שום צורך בשילוב עבודה על מוטן כסל היא עובדת כבר בכפיפות בטן רגילות
Ori-Silver מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-09-06, 23:27   #3
Takima
חבר פעיל

נראה לי שכן אבל זה לא שריר שדורש עבודה ישירה.
Takima מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 21-09-06, 23:31   #4
dorav
חבר פעיל

ברירת מחדל ?

אני רוצה לוודא שהמותן-כסל זה מה שאני חושב שזה:
זה השריר שלא קשור לריבועים, אבל נמצא בבטן התחתונה וממשיך כזה עד למפשעה?
מן קו מודגש כזה?
ישן 22-09-06, 00:52   #5
GaL-L
חבר פעיל

אממ כדי לעבוד עליו אפשר לעבוד על הבטן אבל בצורה אלכסונית
GaL-L מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 01:30   #6
dorav
חבר פעיל

אני רוצה לוודא שהמותן-כסל זה מה שאני חושב שזה:
זה השריר שלא קשור לריבועים, אבל נמצא בבטן התחתונה וממשיך כזה עד למפשעה?
מן קו מודגש כזה?
ישן 22-09-06, 04:07   #7
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

יש לכם בכלל מושג על מה אתם מדברים?
בד"כ אני לא מתערב בדיונים טיפשיים, אבל חרגתי ממנהגי מסיבה אחת פשוטה - האשכול הזה יכול לגרום למישהו הרבה נזק.

עבודה ישירה על הבטן תתבצע רק על הישר בטני והאלכסונים (למרות שעבודה על האלכסונים לא תתרום כלום מלבד מותניים רחבות במעט). אסור בתכלית האיסור לעבוד על שריר מותן-כסל בצורה ישירה ואפילו לא בעקיפין. הוא יכנס לפעולה רק כשהטכניקה לקויה. כלומר אם הוא עובד חזק, אתם עושים משהו לא בסדר.
היפרטרופיה במותן כסל תגרום לבעיות גב ויציבה רבות.
אז לכל המגיבים, זה לא ש"אין צורך" לאמן את המותן-כסל באופן ישיר, אלא שאסור לאמן אותו בכלל!
תתרחקו מהרמות רגליים למיניהם, רק 5% מהמתאמנים מבצעים אותן נכון. תבצעו רק כפיפות בטן ותשתדלו לעבוד נכון.

פופו.
mr popo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 11:19   #8
shahaflol
חבר פעיל

חחחח פופו רציתי להגיד משהו דומה לשלך... המותן-כסל לא אמור לעבוד בכלל אם אתם עושים את תרגילי הבטן כמו שצריך לעשות. בקשר לבעיות גב ויציבה שפופו אמר, את זה אני רוצה לבדוק.
shahaflol מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 11:20   #9
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי mr popo
בד"כ אני לא מתערב בדיונים טיפשיים, אבל חרגתי ממנהגי מסיבה אחת פשוטה - האשכול הזה יכול לגרום למישהו הרבה נזק.

עבודה ישירה על הבטן תתבצע רק על הישר בטני והאלכסונים (למרות שעבודה על האלכסונים לא תתרום כלום מלבד מותניים רחבות במעט). אסור בתכלית האיסור לעבוד על שריר מותן-כסל בצורה ישירה ואפילו לא בעקיפין. הוא יכנס לפעולה רק כשהטכניקה לקויה. כלומר אם הוא עובד חזק, אתם עושים משהו לא בסדר.
אז לכל המגיבים, זה לא ש"אין צורך" לאמן את המותן-כסל באופן ישיר, אלא שאסור לאמן אותו בכלל!
תתרחקו מהרמות רגליים למיניהם, רק 5% מהמתאמנים מבצעים אותן נכון. תבצעו רק כפיפות בטן ותשתדלו לעבוד נכון.

פופו.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 11:54   #10
ATP
חבר פעיל

ברירת מחדל /

מחזק את פופו בכל מילה!!!!
ATP מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 12:13   #11
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

שלח הודעה דרך MSN אל גולן

ציטוט:

פופו.
פופו, מאיפה אתה שואב את המידע הזה? מהידע שיש לי מותן כסל או בשמו היותר מוכר ILIOPSOAS הוא שריר שמבצע כפיפת ירך, הוא הראשי שמבצע כפיפת ירך בין השאר ואין שום בעייה לעבוד עליו, הוא לא יפריע ליציבה ובעיות גב כפי שאתה טוען, תקן אותי אם אני טועה כמובן!
הוא שריר שאין כל כך צורך לעבוד עליו, כי מבחינה ויזואליות הוא לא הכי נראה לעין והיפרטרופיה בשריר הזה לא נחוצה.
עבודה על הבטן צריכה להתבצע כאשר התנועה מגיעה כתוצאה מכיפוף בעמוד השדרה הלומברי בלבד, ולא כפיפה בירך או אפילו בעמ"ש טורקלי וסרוויקלי כפי שרבים נוהגים לבצע, בעת כפיפה בירך הבטן עובדת כמייצבת ובאופן איזומטרי אך אין תנועה בעמוד שדרה ולכן היא לא עובדת בצורה תנועתית.
כל ההרמות רגליים למינהם מבצעות כפיפה בירך ומיועדות ל-ILIOPSOAS ולא לרקטוס אבודימינק כך שאין ממש עבודה על הבטן בניגוד למה שרבים חושבים, על מנת לעבוד על הבטן בתלייה למשל, הירך צריכה להיות מקובעת, משמע ברכיים ב-90 מעלות, והתנועה צריכה להתבצע-שוב- רק בעמ"ש לומברי.
ושוב אני אומר, אני לא נתקלתי בזה ש- א-ס-ו-ר לאמן את ILIOPSOAS כך שמבחינה פרקטית אין ממש צורך לאמן אותו אך בהחלט אפשר ללא סכנה!
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
גולן מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 15:42   #12
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גולן
פופו, מאיפה אתה שואב את המידע הזה? מהידע שיש לי מותן כסל או בשמו היותר מוכר ILIOPSOAS הוא שריר שמבצע כפיפת ירך, הוא הראשי שמבצע כפיפת ירך בין השאר ואין שום בעייה לעבוד עליו, הוא לא יפריע ליציבה ובעיות גב כפי שאתה טוען, תקן אותי אם אני טועה כמובן!
הוא שריר שאין כל כך צורך לעבוד עליו, כי מבחינה ויזואליות הוא לא הכי נראה לעין והיפרטרופיה בשריר הזה לא נחוצה.
עבודה על הבטן צריכה להתבצע כאשר התנועה מגיעה כתוצאה מכיפוף בעמוד השדרה הלומברי בלבד, ולא כפיפה בירך או אפילו בעמ"ש טורקלי וסרוויקלי כפי שרבים נוהגים לבצע, בעת כפיפה בירך הבטן עובדת כמייצבת ובאופן איזומטרי אך אין תנועה בעמוד שדרה ולכן היא לא עובדת בצורה תנועתית.
כל ההרמות רגליים למינהם מבצעות כפיפה בירך ומיועדות ל-ILIOPSOAS ולא לרקטוס אבודימינק כך שאין ממש עבודה על הבטן בניגוד למה שרבים חושבים, על מנת לעבוד על הבטן בתלייה למשל, הירך צריכה להיות מקובעת, משמע ברכיים ב-90 מעלות, והתנועה צריכה להתבצע-שוב- רק בעמ"ש לומברי.
ושוב אני אומר, אני לא נתקלתי בזה ש- א-ס-ו-ר לאמן את ILIOPSOAS כך שמבחינה פרקטית אין ממש צורך לאמן אותו אך בהחלט אפשר ללא סכנה!
אני חושב שהוא אומר שאסור לאמן אותו כי בכל התרגילים בהם מאמנים אותו,
הגב יכול להפגע מסיבה כלשהי, ולא דווקא מהסיבה שהשריר מאומן.

נ.ב: פופו, יש לי מן תחושה מוזרה שאתה בעצם קטריס...
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 15:44   #13
NIRAN
חבר פעיל

הסמל האישי שלNIRAN

שלח הודעה דרך ICQ אל NIRAN

גם אני חושב ככה חחחחחחחחחחח
ישן 22-09-06, 16:15   #14
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
אני חושב שהוא אומר שאסור לאמן אותו כי בכל התרגילים בהם מאמנים אותו,
הגב יכול להפגע מסיבה כלשהי, ולא דווקא מהסיבה שהשריר מאומן.
הגב לא יכול להפגע בביצוע כפיפת ירך יותר מאשר בפשיטת מרפקים בעמידה כנגד פולי עליון!
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
ישן 22-09-06, 16:55   #15
m0she
מנהל מחלקת התזונה

כללי:: משה גלעדי
עוסק ב:: סטודנט לרפואה

ואם זאת כפיפת מרפק יד-יד?

MosheG@israelbody.org
m0she מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 17:05   #16
גולן
מנהל ראשי

הסמל האישי שלגולן

ציטוט:
פורסם במקור על ידי m0she
ואם זאת כפיפת מרפק יד-יד?
סינטרקס
סיינטרקס
אבקת חלבון
ישן 22-09-06, 17:19   #17
mr popo
חבר פעיל

הסמל האישי שלmr popo

ציטוט:
פורסם במקור על ידי גולן
גולן,

קודם כל, ההערות שלך על ביצוע הרמות רגליים בתלייה נכונות מאוד, אבל שריר המטרה של התרגיל הוא לא הILIPSOAS, אלא הישר בטני. המותן כסל הופך להיות השריר העיקרי בגלל טכניקה לקויה, ולא כי התרגיל יועד לPSOAS. לא ראיתי כמעט אף אחד שמבצע את התרגיל כמו שצריך, ובאמת מגיע לכיפוף בעמ"ש לומברי. אין מה לעשות, הביצוע של התרגיל באמת קשה גם למתאמנים מנוסים, ולכן כפיפות בטן מבחינה הן האידאל מבחינתי - התנועה קלה וטבעית הרבה יותר מבחינה קנזולוגית.

עכשיו לעניין,

המותן-כסל הוא אחד השרירים שמשפיעים בצורה משמעותית על היציבה ועל עמוד השידרה. כשאנו מגרים את השריר הזה, בין אם זה במטרה שתתרחש היפרטרופיה ובין אם לאו, אנחנו בעצם גורמים לו להתכווץ. פה בדיוק מתחילה הבעייה - כשהPSOAS הדוק, הוא גורם לA.P.T (ANTERIOR PELCIV TILT) דבר שיוצר לורדוזיס מוגזם (הליכת "ברווז").

יצא לי להכיר מישהו עם בעיה במותן כסל. אמנם זה היה פגם מולד, אבל זה עדיין רלוונטי מכיוון שהשריר היה במצב מתוח כל הזמן, בדיוק כמו אחרי אימון. הוא פשוט הלך בצורה מעוותת ונורא סבל. הוא הלך לרופא והוא אמר לו לבצע מתיחות כלשהן כדי להאריך את השריר, גם את המותן כסל וגם את ה- quadratus lumborum (עוד שריר שיכול לגרום לAPT). זה באמת עזר לתקן קצת את המצב.

בקיצור, תעזבו את השריר הזה במנוחה. לא לאמן אותו לא ישירות ולא בעקיפין. תדבקו בכפיפות בטן, ולגיוון תשנו שיפועים ומשקל, לא תרגילים כמו הרמות רגליים.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Bullet
נ.ב : פופו יש לי מן תחושה מוזרה כזאת שאתה בעצם קטריס...
המממ.... לא. למה?

פופו.
mr popo מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 17:22   #18
ATP
חבר פעיל

ברירת מחדל //

חבר'ה מותן כסל כמו שפופו אמר הוא באמת שריר בעייתי בעבודה עקיפה או ישירה.. הדברים הם לא חד משמעיים באופן כזה שאני אומר לכם בשום פנים ואופן לא לעשות את התנועות הנ"ל ..אך ידוע לפי המון מחקרים שקראתי שיש למותן כסל - illipsoas קשר ישיר עם כאבי גב תחתון, ונחשב כאחד הגורמים המפתחים כאבים מסוג זה.
ATP מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 17:34   #19
Amit
מושעה

כללי:: X
עוסק ב:: X

ציטוט:
גולן,

קודם כל, ההערות שלך על ביצוע הרמות רגליים בתלייה נכונות מאוד, אבל שריר המטרה של התרגיל הוא לא הILIPSOAS, אלא הישר בטני. המותן כסל הופך להיות השריר העיקרי בגלל טכניקה לקויה, ולא כי התרגיל יועד לPSOAS. לא ראיתי כמעט אף אחד שמבצע את התרגיל כמו שצריך, ובאמת מגיע לכיפוף בעמ"ש לומברי. אין מה לעשות, הביצוע של התרגיל באמת קשה גם למתאמנים מנוסים, ולכן כפיפות בטן מבחינה הן האידאל מבחינתי - התנועה קלה וטבעית הרבה יותר מבחינה קנזולוגית.

עכשיו לעניין,

המותן-כסל הוא אחד השרירים שמשפיעים בצורה משמעותית על היציבה ועל עמוד השידרה. כשאנו מגרים את השריר הזה, בין אם זה במטרה שתתרחש היפרטרופיה ובין אם לאו, אנחנו בעצם גורמים לו להתכווץ. פה בדיוק מתחילה הבעייה - כשהPSOAS הדוק, הוא גורם לA.P.T (ANTERIOR PELCIV TILT) דבר שיוצר לורדוזיס מוגזם (הליכת "ברווז").

יצא לי להכיר מישהו עם בעיה במותן כסל. אמנם זה היה פגם מולד, אבל זה עדיין רלוונטי מכיוון שהשריר היה במצב מתוח כל הזמן, בדיוק כמו אחרי אימון. הוא פשוט הלך בצורה מעוותת ונורא סבל. הוא הלך לרופא והוא אמר לו לבצע מתיחות כלשהן כדי להאריך את השריר, גם את המותן כסל וגם את ה- quadratus lumborum (עוד שריר שיכול לגרום לAPT). זה באמת עזר לתקן קצת את המצב.

בקיצור, תעזבו את השריר הזה במנוחה. לא לאמן אותו לא ישירות ולא בעקיפין. תדבקו בכפיפות בטן, ולגיוון תשנו שיפועים ומשקל, לא תרגילים כמו הרמות רגליים.

המממ.... לא. למה?

פופו.
איך אימון על שריר יגרום לו להתקצר\להתכווץ?
Amit מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-09-06, 23:21   #20
Nimrod
חבר פעיל

הסמל האישי שלNimrod

הכי טוב זה הרמות רגלים עם תמיכה לגב - הרבהה יותר קל.

"החיטוב שלך זה 80% תזונה
המסה שלך זה 80% אימונים
החיטוב והמסה שלך זה 100% סטרואידים"

ג'אי קטלר במסה (תמונה חדשה) :
http://img19.imageshack.us/img19/9108/66454295sl1.jpg

"סמים הם סטרואידים לנשמה"

נמרוד

מני = מלך ישראל! (חי חי וקיים)
Nimrod מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה