ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > פורום אימוני כוח

פורום אימוני כוח אימוני כוח הם תורה שלמה, איך לעשות את זה נכון, להשאר בחיים ובאמת לראות תוצאות.

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 13-12-10, 21:42   #1
Razor1991
חבר פעיל

ברירת מחדל שאלה בנוגע לעלייה במשקל של הסקוואט

בס"ד

אז ככה, יום ראשון עשיתי אימון b (סקוואט, פרס, ובנט אובר) עכשיו עשיתי 50 קילו סקוואט (עם חימום כמו שצויין במאמרים כאן, עכשיו השרירים שלי קצת תפוסים (גב תחתון, ארבע ראשי וירך אחורית), לא ברמה קריטית אבל תפוסים חח, עכשיו אני לא יודע עם מחר לעלות ב-5 קילו בסקוואט או ב2.5, כי אני מפחד להיכשל עם 55 קילו.

הנתונים שלי הם: 62 קילו, 1.78 בן 19.5
זה אימון הss הרביעי שלי.

דבר נוסף: זה לא מוזר לעשות גם דד ליפט וגם סקוואט באותו אימון? כלומר הדד ליפט עובד משמעותית גם כן על השרירים שהסקוואט עובד לפי הידוע לי. אשמח להסבר :]
Razor1991 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 14-12-10, 00:22   #2
IdaNP
חבר פעיל

חדר כושר: ספורטן פ"ת

תאכל ותישן והסקוואט 55 לא יהיה בעיה. אולי קשה לך גם כי הטכניקה קצת לא נכונה, תעלה וידאו ויגידו לך פה מה לשפר.
דדליפט עובד על יותר שרירים בגב ובאמה מאשר הסקוואט.
IdaNP מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-12-10, 10:59   #3
Razor1991
חבר פעיל

בס"ד

תודה אחי, עשיתי 55, לצערי לא אכלתי מספיק לפני האימון הרגשתי קצת רעב לקראת הסוף של האימון (בדד ליפט חח). בסט השלישי בחזרה החמישית ירדתי כנראה יותר מדי ופשוט לא היתה לי היכולת לעלות עם המשקל, מה גם שאני בטוח שהנשימה שלי לא נכונה, אני מנסה לנשום כמו שהסבירו פה, בתחילת התרגיל (כשאתה למעלה) אתה לוקח אוויר, יורד למטה ורק לקראת סוף העליה מוציא אוויר וחוזר חלילה. עכשיו זה גרם לזה שהנשימה שלי לא היתה סדירה וכדי להסדיר אותה כדי שאני אוכל לעשות את שאר החזרות אז הייתי עם המשקל על הגב שלי סתם (כלומר עמדתי וחיכיתי שהנשימה תסתדר קצת) ואני בטוח שזה גם מה שגרם לזה שאת החזרה האחרונה לא הצלחתי + כנראה טכניקה לא טובה.
זה לגיטימי שבהתחלה זה ככה שמנסים לנשום כמו שהסבירו? חחח...כי זה ממש מתיש להשאר עם המשקל על הגב בעמידה לזמן ממושך...

היום אני צריך לעשות 60 קילו סקוואט אני מקווה מאוד שאני אצליח...בעזרת השם יהיה בסדר חח.
ישן 16-12-10, 13:52   #4
קפטן שלד
משתמש רגיל

תעלה סרטון, אולי הטכניקה שלך דפוקה.
ישן 16-12-10, 15:50   #5
איש הלילה
אלוף העולם בפאורליפטינג לצעירים עד 110 ק"ג GPC

55-60 קילו סקוואט זה משקל נמוך. אין שום סיבה להיכשל עם משקל כזה.

קודם כל, אתה חייב להכניס עוד חלבון ועוד קלוריות, 62 קילו משקל גוף לגובה שלך זה מעט מאוד. אתה חייב להוסיף עלייך מסת שריר (מתאר לעצמי שזאת המטרה גם, בין היתר).

דבר שני כמו שהשלד אמר תעלה סרטון שנראה את הטכניקה, כי זה נשמע קצת מוזר כל העסק...
בנוסף תקפיד לנוח מספיק בין הסטים (כמה שצריך על מנת להשלים את הסט, כולל לסדר את הנשימה וכו').

אם יש לך שאלות תכופות, אולי כדאי לפתוח לוג שם תוכל לרכז את כל השאלות ולקבל פידבאק "חי" לאורך התוכנית, על כל אימון, כל תרגיל שאתה מעלה לו סרטון וכו' ...
איש הלילה מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 16-12-10, 19:44   #6
subzero1122
Banned

קראת את הספר?
אין מצב שקראת תספר ואתה בא עם שאלות כאלה.
subzero1122 מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 18-12-10, 18:33   #7
Razor1991
חבר פעיל

בס"ד

תודה לכם על העזרה. בעזרת השם מחר אני אצלם ואעלה לפה סרטון. לא אמורה להיות בעיה להרים 60 קילו גם אם זה למעשה המשקל שלי כמעט? חח.

אני לא ציינתי שקראתי את הספר, ראיתי את הסרטונים שבהם ריפטו מסביר כיצד לבצע את התרגילים וקראתי את המאמר שרשמו פה על הss. אין לי כל כך פנאי לקרוא את הספר לצערי וסתם שאלה לידע כללי, אין גירסה שלו בעברית, נכון?

בקשר למסה - אני משתדל לאכול כמה שאני יכול פשוט הצבא והתפקיד שלי גורמים לי שאני לא יכול לאכול כמו שאני באמת רוצה, אני משתד לאכול את ה3400 קל' ביום למרות שלפעמים לא נראה לי שאני מגיע לזה (אלא אם כן אני בבית ואז אני מצליח).
ישן 18-12-10, 19:04   #8
Razor1991
חבר פעיל

בס״ד

מצטער על הדאבל פשוט זה לא נותן לי לערוך את ההודעה משום מה

דרך אגב עשיתי ביום חמישי 60 סקוואט היה מעולה וסיימתי בהצלחה חח, לא יכול לומר שלא הרגשתי מאמץ כי כן הרגשתי את האימון והשאלה שלי אם 60 קילו אמור להיות לי קל ברמה שאני עושה את האימון ללא מאמץ משמעותי או שבסט השני והשלישי שתי החזרות האחרונות אמורות להיות מלוות במאמץ חח?
תגובה