PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה סתמית שמעסיקה אותי

Powerlifter
17-07-07, 15:48
אני שואל את עצמי הרבה זמן האם כוח פיזי משפיע גם על כוח של מכה,
למשל אם לוקחים פווארליפטר ומתאגרף באותו משקל המכה של המתאגרף תיהיה יותר חזקה?
וגם אותה שאלה רק שהפעם המתאגרף שוקל למשל 100 ק"ג והפווארליפטר 150

אני יודע שזאת שאלה טיפשית אבל זה מסקרן אותי חח

Yoshi-Moto
17-07-07, 15:55
שמע, כשאתה עולה במאה ובכוח באופן טבעי המכה שלך תיהיה יותר חזקה..
1)אתה מתחזק.
2)היד שלך שוקלת יותר, ולכן המכה תיהיה כואבת יותר.

אבל אי אפשר לעשות עכשיו השוואות עם מתאגרפים... כי אגרוף מתבסס הרבה על טכניקה..

Powerlifter
17-07-07, 16:02
המכה עצמה קשורה לכוח? למשל שתי בני אדם עם אותה מאסה נותנים מכה, יש סיכוי שהאדם החלש יותר ייתן מכה חזקה יותר?
זה הרוב פה טכניקה אני יודע, אבל הכוח משחק פה גם?

IGOR
17-07-07, 16:37
החזק תמיד ינצח !

Powerlifter
17-07-07, 16:39
החזק תמיד ינצח !
:):):):) עוד פעם תלוי איך אתה מגדיר חזק

IGOR
17-07-07, 16:41
מה זאת אומרת? יש את החזקים שיכולים לשבור קיר,יש את החזקים שמרימים מכוניות.יש כאלה רזים אש בלי שריר בגרוש שעושים 700 שכיבות שמיכה בלי בעיה או מזיזים משאיות.יש המון!

zidan
17-07-07, 16:43
אני יתן לך דוגמא,לא ממש מדוייקת אבל תבין תעיקרון.
אתה יודע להרביץ עם מקל,אתה מומחה בזה טוב,ואני לעומת זאת לא יודע לתת מכות,אבל מה, אתה מביא לי מכה עם מקל ספוג,ואני מביא לך מכה עם אלת בייסבול,למי יכאב יותר?

Powerlifter
17-07-07, 16:43
נגיד החזקים ששוברים קיר, כמו שאתה מגדיר אותם הם לא בכוח פיזי של אלה שמרימים מכונית
אז של מי מביניהם המכה תיהיה יותר חזקה?

Powerlifter
17-07-07, 16:44
אני יתן לך דוגמא,לא ממש מדוייקת אבל תבין תעיקרון.
אתה יודע להרביץ עם מקל,אתה מומחה בזה טוב,ואני לעומת זאת לא יודע לתת מכות,אבל מה, אתה מביא לי מכה עם מקל ספוג,ואני מביא לך מכה עם אלת בייסבול,למי יכאב יותר?
לי, אבל מדובר בחומרים שונים

zidan
17-07-07, 16:45
לי, אבל מדובר בחומרים שונים

אז זה אותו דבר,קח יד של מתאגרף,ויד של לוליק,זה שני חומרים שונים...

Powerlifter
17-07-07, 16:46
זה לא בדיוק כי יד אנושית זה אותו דבר =]
ואני מדבר על שתי מקרים מקרה שהמתאגרף שוקל כמו לוליק ומקרה שהוא שוקל פחות ב50 ק"ג נניח

tal_s
17-07-07, 16:48
אז זה אותו דבר,קח יד של מתאגרף,ויד של לוליק,זה שני חומרים שונים...
חחח יפה אהבתי מוניטין:wiggle:

zidan
17-07-07, 16:54
זה לא בדיוק כי יד אנושית זה אותו דבר =]
ואני מדבר על שתי מקרים מקרה שהמתאגרף שוקל כמו לוליק ומקרה שהוא שוקל פחות ב50 ק"ג נניח
לא הבנתי,אתה מתכוון נגיד לוליק שוקל 100 קילו,והמתאגרף שוקל 100 קילו,למה תהיה מכה יותר חזקה?
חחח אלה הדברים שמעסיקים אותך אחי? תפתח ספר או משהו תעשיר תמוח

gman
17-07-07, 16:56
לא הבנתי,אתה מתכוון נגיד לוליק שוקל 100 קילו,והמתאגרף שוקל 100 קילו,למה תהיה מכה יותר חזקה?
אין מוח להעשיר אחי...זאת הבעיה....

Powerlifter
17-07-07, 17:00
פותח ספרים אחי פותח.. כנראה שצריך לעשות ניסוי כזה כמו בנשיונל ג'אוגרפיק..
ג'י מאן אחי מה לעשות זה מהכספית =]

toxicity
17-07-07, 17:07
כח חבטה זה לא רק כוח זה גם הרבה מאוד מהירות וטכניקה

Powerlifter
17-07-07, 17:08
מהירות אז זה סוג של כיווץ שריר לא?

comeny
17-07-07, 17:27
כמה חירטוטים יש באשכול הזה
בטח שהמכה של המתאגרף תהיה יותר חזקה (גם בהנחה שהטכניקה שלהם שווה)
אגרוף זה כוח מתפרץ, לא יעזור לך לגרור את היריב עם אגרוף(זה בעזרת כוח), מה שחשוב באגרוף זה כוח לזמן (כמה שיורת מהר וחזק וזה כוח מתפרץ). בגלל שהמתאגרף מתאמן על זה כמובן שהאגרוף שלו יהיה יותר חזק

Powerlifter
17-07-07, 17:32
כמה חירטוטים יש באשכול הזה
בטח שהמכה של המתאגרף תהיה יותר חזקה (גם בהנחה שהטכניקה שלהם שווה)
אגרוף זה כוח מתפרץ, לא יעזור לך לגרור את היריב עם אגרוף(זה בעזרת כוח), מה שחשוב באגרוף זה כוח לזמן (כמה שיורת מהר וחזק וזה כוח מתפרץ). בגלל שהמתאגרף מתאמן על זה כמובן שהאגרוף שלו יהיה יותר חזק
אהאא..

sandman
18-07-07, 00:47
בואו נתן לכם הסבר פיסיקלי
מסה * מהירות = כוח.

לפאורליפטרים יש הרבה כוח אבל אין מספיק מהירות.
למאתגרפים יש קצת פחות כוח אבל הרבה מאוד מהירות שלפי נוסחאת הכוח שמופיעה למעלה משפיעה יותר על כוח המכה.

חוץ מזה בשל הטכניקה הכרוחה באיגרוף יש גם נושא של אחוזי הכוח המנוצלים למכה.
כלומר מתאגרף בעל טכניקה טובה מסוגל יותר כוח שריר לרכז לכיוון המכה.
ואילו אדם חזק שאין לו טכינקה טובה לא מסוגל להמיר אחוז גבוה מהכוח שלו לתוך המכה ואז בעצם רוב הכוח שהוא משקיע בלתת אגרוף מתבזבז או שמנוצל ליכוונים ודברים אחרים ולא למכה עצמה.

מסקנה:
עוצמת המכה תלויה הן במהירות והן בטכניקה אך למעשה גם כוח השריר הוא מרכיב בנוסחא זו, אך לו השפעה קטנה יותר על התוצאה הסופית.

ThaiB0X
18-07-07, 00:54
מסה * מהירות = כוח.

למאתגרפים יש קצת פחות כוח אבל הרבה מאוד מהירות שלפי נוסחאת הכוח שמופיעה למעלה משפיעה יותר על כוח המכה.

ואילו אדם חזק שאין לו טכינקה טובה לא מסוגל להמיר אחוז גבוה מהכוח שלו לתוך המכה ואז בעצם רוב הכוח שהוא משקיע בלתת אגרוף מתבזבז או שמנוצל ליכוונים ודברים אחרים ולא למכה עצמה.

מסקנה:
עוצמת המכה תלויה הן במהירות והן בטכניקה אך למעשה גם כוח השריר הוא מרכיב בנוסחא זו, אך לו השפעה קטנה יותר על התוצאה הסופית.

בדיוק מה שרציתי לכתוב

DropDead
18-07-07, 10:52
לפי מה שאני למדתי בפיסיקה הכוח של המכה מושפעת מהמסה והמהירות .

kaga
18-07-07, 11:33
מכה זה גם מהירות ולא רק כוח פיזי. נגיד לטיסון יש מכה בכוח של 500 קילו בלי כפפה במצב הכי טוב כשהו רגוע. ובעיניין מי ינצח אז ככה: המתאגרף כמובן ירביץ לפאוורליפטר מכות אבל אם הליפטר יגיע אליו אז...

narokiki
18-07-07, 11:34
מסה * מהירות = כוח.

מסקנה:

מסכים מאוד! ועוד אני יוסיף ויאמר בלי להתייחס לעבודה על טכניקה שמתאגרפים מתאבקים קראטיסטים וכדומה, מבחינת העבודה עם ברזלים עובדים בחזרות הנמוכות אבל גם בחזרות הגבוהות, 20 ומעלה, בשביל ה CONDITIONING ו- ENDURANCE STRENGTH וגם בשביל ההתחזקות המנטלית שבדבר. מתאגרף לקראת הסיבובים האחרונים בקרב כבר לא יכול "לנצל" את הכוח הטהור והכוח המתפרץ שהוא פיתח בחזרות הנמוכות

SANDMAN, הנני שרלוק הולמס קטן:closedeyes: ומתגובות שלך פה ושם, משער אני השערה כי הנך אתלט דהיינו לא מתאמן למטרות בודיבילדינג, ואם למקד, אז עוסק אתה במשהו שקשור ללחימה.
היש מצב שצדקתי?