PDA

צפה בגרסא המלאה : ויכוח עם המאמן

NIRAN
23-11-06, 14:38
אני טוען שעובדים RM נמוך מגרים יותר את הסיבים הלבנים (אנאירוביים) שהם העבים ומכאן שעבודה עליהם עדיפה למאסה

המאמן אומר שכל טווח חזרות רק הסיבים הלבנים עובדים כי לוקח משהו כמו 2 דקות עד שמתרחשת גליקוליזה, או שמגיע חמצן משו כזה..., מכאן שעבודה על סיבים אדומים וורודים תהיה רק בסט שנמשך מעל 2 דקות ולכן כל טווח הוא טוב ועדיף טווח גבוה משו כמו RM 15 כי גם ככה זורם יותר דם לשרירים וזה מעבה את הוורידים ועורקים יותר מ RM6 ומטה...

קיצור אני צריך הוכחה, סטייל התשובות של Gal.T כדי לייבש אותו.

Bullet
23-11-06, 16:19
אני טוען שעובדים RM נמוך מגרים יותר את הסיבים הלבנים (אנאירוביים) שהם העבים ומכאן שעבודה עליהם עדיפה למאסה

המאמן אומר שכל טווח חזרות רק הסיבים הלבנים עובדים כי לוקח משהו כמו 2 דקות עד שמתרחשת גליקוליזה, או שמגיע חמצן משו כזה..., מכאן שעבודה על סיבים אדומים וורודים תהיה רק בסט שנמשך מעל 2 דקות ולכן כל טווח הוא טוב ועדיף טווח גבוה משו כמו RM 15 כי גם ככה זורם יותר דם לשרירים וזה מעבה את הוורידים ועורקים יותר מ RM6 ומטה...

רק גל יכול להביא תשובות בסטייל גל T.

הוא בטח התכוון לליפוליזה ולא לגליקוליזה.
היא מתרחשת בטווחים של 1-30 או משהו כזה. ה-30 זה תלוי בכושר שלך.
אנאירובי=גליקוליזה בלבד.
אירובי=גליקוליזה או ליפוליזה או שניהם.
כל הסיבים מופעלים בתרגיל.

Takima
23-11-06, 16:30
הסיבים האדומים מופעלים בכל טווח חזרות. הסיבים הלבנים מופעלים יותר ככל שהעומס גובר.

Takima
23-11-06, 16:37
וזה לא אומר שאני מסכים איתך שעבודה בטווח נמוך יעילה יותר למסה. אתה יכול להוכיח את זה רק אם תראה מחקר מספק. עבודה תמידית בטווח נמוך עם משקלים כבדים עלולה גם לגרום לדלקות ולפציעות אחרות.

NIRAN
23-11-06, 17:01
אני יודע שכל הסיבים מופעלים
אבל מה הקשר לגליקוליזה וליפוליזה לטווח חזרות את זה לא ממש הבנתי
אז הטענה שלו שהסיבים האדומים יעבדו רציני רק אחרי 2 דקות נכונה?

Bullet
23-11-06, 17:03
העניין הוא שסיבים אדומים עובדים מתחילת הסט.
והם מסוגלים לעשות גליקוליזה אנאירובית כמו הלבנים.

ואין דבר כזה "לעבוד רציני".
תא שריר עובד כמו מתג ON, OFF.

NIRAN
23-11-06, 17:05
אז למה אומרים שטווח נמוך מיועד *בעיקר* ללבנים?

Bullet
23-11-06, 17:06
אז למה אומרים שטווח נמוך מיועד *בעיקר* ללבנים?
כי אין טעם לתא שריר לבן טהור (IIB) לפעול בטווחי חזרות של 20. הוא הרי יכול לספק מלאאאא כוח ואתה לא צריך כ"כ הרבה.

Takima
23-11-06, 17:16
גולן הביא מחקר המוכיח שגם עבודה בטווח חזרות נמוך מעמיסה על הסיבים האדומים וגורמת להם לגדול, אולי אפילו יותר מטווח חזרות גבוה. זה גם הגיוני כי כפי שרשמתי לפני כן, הסיבים האדומים מופעלים ראשונים.

הערה מהצד: אם אני לא טועה הסיבים הורודים הם גם בצבע לבן. בכל מקרה הם נחשבים לסיבים אנאירוביים.

עכשיו לגבי טווח חזרות גבוה, הוא יכול להגביר את כמות הנימים בשריר, את היכולת לסבול חומצה לקטית, את כמות המיטוכונדריה בשריר (אולי גם את הסרקופלזמה) ואת הסיבולת האנאירובית בכלל.

מבחינה בריאותית, יותר בריא לעבוד בטווח גבוה.

Bullet
23-11-06, 17:18
גולן הביא מחקר המוכיח שגם עבודה בטווח חזרות נמוך מעמיסה על הסיבים האדומים וגורמת להם לגדול, אולי אפילו יותר מטווח חזרות גבוה. זה גם הגיוני כי כפי שרשמתי לפני כן, הסיבים האדומים מופעלים ראשונים.

הערה מהצד: אם אני לא טועה הסיבים הורודים הם גם בצבע אדום. בכל מקרה הם נחשבים לסיבים אנאירוביים.

עכשיו לגבי טווח חזרות גבוה, הוא יכול להגביר את כמות הנימים בשריר, את היכולת לסבול חומצה לקטית, את כמות המיטוכונדריה בשריר (אולי גם את הסרקופלזמה) ואת הסיבולת האנאירובית בכלל.

מבחינה בריאותית, יותר בריא לעבוד בטווח גבוה.
סיבים וורודים זה בעצם סוג של לבנים אם אני לא טועה...
והסיבים הלבנים מופעלים ראשונים, כי המהירות שלהם יותר גדולה :wiggle:

Takima
23-11-06, 17:22
סיבים וורודים זה בעצם סוג של לבנים אם אני לא טועה...
והסיבים הלבנים מופעלים ראשונים, כי המהירות שלהם יותר גדולה :wiggle:
אופס בטעות רשמתי "אדומים" כשהתכוונתי ללבנים. טוב שתיקנת אותי.

והסיבים הלבנים לא מופעלים ראשונים! אין פה קשר למהירות. הסיבים האדומים מופעלים ראשונים כי הם מספקים את כמות הכוח הקטנה ביותר. לך קרא מאמרים :)

OMRI-TURBO
23-11-06, 17:28

זה עדיין לא אומר שעבודה על RM נמוך (1-4)תהיה עדיפה למטרת היפרטרופיה מטווח בינוני 6-12 נגיד.

NIRAN
23-11-06, 21:05
אז למה טווח חזרות 20+ זה אירובי? כאילו מה קורה בשריר, ומה קורה בטווח 15-1

Bullet
23-11-06, 21:58
אז למה טווח חזרות 20+ זה אירובי? כאילו מה קורה בשריר, ומה קורה בטווח 15-1

טווחים אירוביים: חמצן משתמש בהפקת האנרגיה,
טווחים אנאירוביים: חמצן לא משתמש בהפקת האנרגיה

Nimrod
24-11-06, 11:02
זה עדיין לא אומר שעבודה על RM נמוך (1-4)תהיה עדיפה למטרת היפרטרופיה מטווח בינוני 6-12 נגיד.

אבל הטווחים באמצע מה שחלק קוראים "פוואר בילדינג" (4-6) כנראה יהיו עדיפים.

Takima
24-11-06, 12:42
יש לך הוכחות או תצפיות כלשהן?

Shirel
24-11-06, 13:40
אז איזה טווח חזרות הוא המתאים ביותר להיפרטרופיה?

Nimrod
24-11-06, 14:23
יש לך הוכחות או תצפיות כלשהן?

אם היה לי מחקרים לא הייתי אומר 'כנראה' :jockey:

ואני אגיד לך עוד משהו בתחלאס, תקראו לי פאן בוי או מושפע או כל דבר אחר, אבל כל מילה שיוצאת ללייל מקדולד מהפה מבחינתי זה תורה, מאמין בכל מילה ולא דורש מחקרים, בקשר לכל שאר האנשים, הדיאטנים וסתם החברה המבינים, אני דורש הסבר מספק או מחקר.

bigbit
24-11-06, 14:45
מזה השטויות האלה?
בקיצור ולעניין הסיבים הלבנים מגורים בכל סט אנאירובי..יש את האנאירובי אלקטי שזה מאגר atp-cp וזה פועל עד 10 שניות..ויש אנאירובי אלקטי שזה מאגר גליקוגן וזה מספיק לעד 2 דקות...אבל ברור ממחקרים שככל שיש מעט חזרות אז יש יותר גיוס יחידות מוטוריות כלומר גיוס יותר סיבים לבנים שיתכווצו..אבל להיפרטרופיה הגיורי הכי גדול זה בין 6-12 חזרות

OMRI-TURBO
24-11-06, 14:48

האמת שלא, זה טווח מאוד צר.
אתה לא תגיע להיפרטרופיה מקסמילית אם תישאר בטווח הזה,
תעבוד 4-12

Bullet
24-11-06, 14:51
אם היה לי מחקרים לא הייתי אומר 'כנראה' :jockey:

ואני אגיד לך עוד משהו בתחלאס, תקראו לי פאן בוי או מושפע או כל דבר אחר, אבל כל מילה שיוצאת ללייל מקדולד מהפה מבחינתי זה תורה, מאמין בכל מילה ולא דורש מחקרים, בקשר לכל שאר האנשים, הדיאטנים וסתם החברה המבינים, אני דורש הסבר מספק או מחקר.
מתי הוא אמר את זה בדיוק?
הבולקינג רוטין שלו עוסקת ב6-12 חזרות...

Nimrod
24-11-06, 18:49
מתי הוא אמר את זה בדיוק?
הבולקינג רוטין שלו עוסקת ב6-12 חזרות...

לא אמרתי שהוא אמר את זה, אמרתי את זה לא כלכך קשור :jockey:
(לא אמרתי שהוא אמר את זה כי לא הייתי בטוח, אבל אני חושב שהוא כן אמר את זה - אל תתפוס אותי במילה).

- Idan -
25-11-06, 00:10
הטעות של המאמן שלך התחילה בזה שהוא קרא לסיבים האלה "אירוביים ואנ-אירוביים". אין קשר בין סוג הסיבים לשימוש בחמצן. הקשר הוא בין סוג הסיבים למשך זמן העבודה ולעומס העבודה. סיבים לבנים מגייסים הרבה כח בהתרעה קצרה, סיבים אדומים מגייסים מעט כח אבל הם סיבולתיים יותר.

NIRAN
25-11-06, 22:34
אז כשאני עושה Rm20 הסיבים הלבנים יעבדו ואז הם התעיפו ובהדרגתיות העומס יעבור יותר לאדומים?

גולן
26-11-06, 07:59
Niran, תריץ חיפוש בפורום אימונים למעלה בנעוצים, יש שם פול מידע בנושא~!
תהנה.