ישראלבודי
מתחייבים למחירים הזולים ביותר

חזור   ישראלבודי > ישראלבודי > תזונה ותוספים

תזונה ותוספים מה לאכול, מתי ולמה, תפריטים,אילו תוספי מזון מתאימים ועוד..

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 22-04-07, 23:13   #41
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

עוסק ב:: Making the world a better place

ציטוט:
פורסם במקור על ידי P-a-n-1-c
שיחקת אותה. קבל במוניטין.

עכשיו כמה שאלות:
1. הבנתי שאם אני מעלה את כמות האשלגן אז צריך גם להעלות את הכמות של הנתרן על מנת לשמור על איזון ביניהם. וגם כתבת שם שלפעמים יש לתסף בשניהם בו זמנית [שוב מאותה הסיבה - שמירה על האיזון], אך הבנתי גם שהאשלגן סופח נוזלים לתוך התא ואילו הנתרן מחוץ לתא. במידה ואני אתסף אך ורק באשלגן ואמעיט בנתרן, האם פעולה זו תהיה חכמה?
2. במידה ואני שותה המון מים ביום, האם רצוי להעלות את כמות הנתרן? הרי כתבת שספיחת נוזלים יכולה להתרחש במידה ואני שותה המון מים וממעיט בנתרן אז הפעולה תהיה הפרת האיזון בין הנתרן והאשלגן וכתוצאה מכך ספיחת נוזלים. האם תוכל לחדד את הנק' הזו? כי לא כ"כ הבנתי.
3. ציטוט מהמקור שהבאת:
1. זה בסדר גמור, זה מה שצריך לעשות. אני אישית מצמצם את הנתרן ופשוט מגביר את המאכלים העשירים באשלגן, בנוסף לשימוש במלח אשלגן שניתן למצוא בחנויות טבע (שלי מניצת הדובדבן). אבל, להגביר את צריכת הנתרן, בנוסף, לא יהיה דבר שנצתרך לעשות ברוב הגדול של המקרים. בשרשור דיברתי על מאזן היפוקלורי, ולשם זה יותר תקף.

2. במידה ואתה שותה המון מים, כן. אתה כנראה גם תרגיש קצת יובש בפה כשאתה מתעורר, השתן השקוף יגיע בתדירות מאוד גבוהה, ויכולות להיות גם התקווצויות שרירים. זה באמת במידה ודיללת מלחים. אבל נראה לי שיהיה יותר חכם לא לשתות כאלו כמויות מלכתחילה, לא?... הרי מה הטעם בלהגיע למצב הזה, לתסף בגללו במינרלים ובויטמינים מסיסים במים, ולבלות את חצי היום בבול פגיעה.

3. כל הדברים שאמרתי לגבי הקריאטין עדיין עומדים על טילם, אין יותר מדי חדש תחת השטח. אינסולין ברמות סופראפיזיולוגיות נראה כמשפר את ספיגת הקריאטין, שזה לא דבר שמגיעים אליו מקצת דקסטרוז. העמסה פשוט עוזרת לראות תוצאות יותר מהר, אך פרק זמן השימוש יהיה יותר קצר. תחשוב על זה כמו על חומרים עם אסתרים (מולקולות מחוברות לחומר המאטות את שיחרורו לדם) שונים, באסתר קצר הריכוז המקסילי בדם יראה תוך כמה ימים, כאשר עם אסתר ארוך יקחו כמה שבועות. זה על אותו עקרון, רק שכאן אנו מדברים על מאגרים שצריכים להתמלא למקסימום.

gal.T מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 23:16   #42
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ג'ונס
אחי באמת אחלה תשובה,
אם אפשר לשאול מאיפה הידע הכל כך נרחב שלך?
מספרים או מלימוד אקדמי?
ספרים אקדמיים, מידע מחקרי, מעורבות חזקה בתחום וכן הלאה...
אני פשוט אוטודידקט, כמעט בכל דבר שאני מתעניין בו.

ישן 22-04-07, 23:19   #43
Troya
מושעה

כללי:: אוהב הליכות רומנטיות לאורך חוף הים לצפות בשקיעה ולהתחבק תחת אור הכוכבים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מתן16
אני אומר שמאז פיחת הפורום VIP אנשים מתחילים להשקיע בצורה חשודה
כנראה שזאת המטרה הסודית של ה-VIP שאנשים בפורום יתחילו להשקיע ולהביא מאמרים גם ככה כל מה שהם עושים שם זה לדבר על מסעדות
Troya מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 23:29   #44
P-a-n-1-c
Banned

עוסק ב:: חייל בסדיר, מילואימניק בטיב טעם.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
1. זה בסדר גמור, זה מה שצריך לעשות. אני אישית מצמצם את הנתרן ופשוט מגביר את המאכלים העשירים באשלגן, בנוסף לשימוש במלח אשלגן שניתן למצוא בחנויות טבע (שלי מניצת הדובדבן). אבל, להגביר את צריכת הנתרן, בנוסף, לא יהיה דבר שנצתרך לעשות ברוב הגדול של המקרים. בשרשור דיברתי על מאזן היפוקלורי, ולשם זה יותר תקף.

2. במידה ואתה שותה המון מים, כן. אתה כנראה גם תרגיש קצת יובש בפה כשאתה מתעורר, השתן השקוף יגיע בתדירות מאוד גבוהה, ויכולות להיות גם התקווצויות שרירים. זה באמת במידה ודיללת מלחים. אבל נראה לי שיהיה יותר חכם לא לשתות כאלו כמויות מלכתחילה, לא?... הרי מה הטעם בלהגיע למצב הזה, לתסף בגללו במינרלים ובויטמינים מסיסים במים, ולבלות את חצי היום בבול פגיעה.

3. כל הדברים שאמרתי לגבי הקריאטין עדיין עומדים על טילם, אין יותר מדי חדש תחת השטח. אינסולין ברמות סופראפיזיולוגיות נראה כמשפר את ספיגת הקריאטין, שזה לא דבר שמגיעים אליו מקצת דקסטרוז. העמסה פשוט עוזרת לראות תוצאות יותר מהר, אך פרק זמן השימוש יהיה יותר קצר. תחשוב על זה כמו על חומרים עם אסתרים (מולקולות מחוברות לחומר המאטות את שיחרורו לדם) שונים, באסתר קצר הריכוז המקסילי בדם יראה תוך כמה ימים, כאשר עם אסתר ארוך יקחו כמה שבועות. זה על אותו עקרון, רק שכאן אנו מדברים על מאגרים שצריכים להתמלא למקסימום.
1. אני כרגע נמצא במאזן היפוקלורי. עדיין לא כ"כ הבנתי מה עליי לעשות בנוגע לאשלגן ולנתרן. או שאני פשוט קורא ולא מבין אותך נכון או שאתה סותר את עצמך. הבנתי שמצד אחד צריך להעלות את האשלגן ואף לתסף אותו ובו זמנית להוריד את הנתרן אך מצד שני אתה טוען שכן צריך להגביר את הנתרן? מצטער שאני לא מבין אותך.
2. כמה מים אתה ממליץ לשתות ביום? כאשר אני בסייקל קריאטין וכשלא.
3. אז מה העיקרון למשל בקריאטין אקסטרים? למה יש את הפרסומות המפוצצות שלו עד כמה שההוספת סוכר ענבים לקריאטין מעלה את הספיגה שלו ב200% וכדומה. כל זה שטויות או שיש דברים בגו? כל האתר גדוש במאמרים על כמה שמומלץ לצרוך את הקריאטין עם סוכר ענבים, ואתה אומר שתכלאס זה לא משנה. מה הרעיון?

שוב פעם תודה.
P-a-n-1-c מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-07, 23:43   #45
Bullet
חבר VIP - חבר יהלום

הסמל האישי שלBullet

ציטוט:
1. אני כרגע נמצא במאזן היפוקלורי. עדיין לא כ"כ הבנתי מה עליי לעשות בנוגע לאשלגן ולנתרן. או שאני פשוט קורא ולא מבין אותך נכון או שאתה סותר את עצמך. הבנתי שמצד אחד צריך להעלות את האשלגן ואף לתסף אותו ובו זמנית להוריד את הנתרן אך מצד שני אתה טוען שכן צריך להגביר את הנתרן? מצטער שאני לא מבין אותך.
3. אז מה העיקרון למשל בקריאטין אקסטרים? למה יש את הפרסומות המפוצצות שלו עד כמה שההוספת סוכר ענבים לקריאטין מעלה את הספיגה שלו ב200% וכדומה. כל זה שטויות או שיש דברים בגו? כל האתר גדוש במאמרים על כמה שמומלץ לצרוך את הקריאטין עם סוכר ענבים, ואתה אומר שתכלאס זה לא משנה. מה הרעיון?

שוב פעם תודה.
3. אז גדוש במאמרים... זה אתר מסחרי אל תשכח.
סינטרקס
סיינטרקס
Bullet מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-07, 00:15   #46
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:

שוב פעם תודה.
1. אבל עניתי על זה בדיוק. לא צריך לתסף גם בנתרן, וההסתייגות (כמו שאמרתי) תקפה למאזן היפוקלורי = חיטוב. זה גם לא חובה, יכול לעזור, וזה יותר חשוב בדיאטות LC כשצורכים קפאין ואת כל שאר התוספים שמשפיעים על חום הגוף, מאזן הנוזלים ואיבוד המינרלים.

2. שאלה קשה, הרבה פרמטרים. תשובה פשוטה; תנסה להגיע לשתן שקוף פעמיים שלוש ביום (עם מולטי ויטמין זה יותר בעייתי), ולא להגיע למצב שאתה משתין כל הלילה.

3. נושאים שלא מתעדכנים, אינטרסים שרוצים שפשוט תגדל יותר מהפחמימות, שיווק, וכן הלאה... תהיה יצירתי ותגיע גם לתשובה.

ישן 23-04-07, 00:22   #47
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
1. אבל עניתי על זה בדיוק. לא צריך לתסף גם בנתרן, וההסתייגות (כמו שאמרתי) תקפה למאזן היפוקלורי = חיטוב. זה גם לא חובה, יכול לעזור, וזה יותר חשוב בדיאטות LC כשצורכים קפאין ואת כל שאר התוספים שמשפיעים על חום הגוף, מאזן הנוזלים ואיבוד המינרלים.

2. שאלה קשה, הרבה פרמטרים. תשובה פשוטה; תנסה להגיע לשתן שקוף פעמיים שלוש ביום (עם מולטי ויטמין זה יותר בעייתי), ולא להגיע למצב שאתה משתין כל הלילה.

3. נושאים שלא מתעדכנים, אינטרסים שרוצים שפשוט תגדל יותר מהפחמימות, שיווק, וכן הלאה... תהיה יצירתי ותגיע גם לתשובה.
1. היפוקלורי זה לא מאזן אובר של האובר? אוקיי טעות שלי. קיצר מה שאתה אומר זה להוריד נתרן ולתסף אשלגן, יש?
2. האמת שאני שותה המון. וגם יוצא לי לבקר בשירותים לא מעט והשתן שלי שקוף. בלילה דווקא אנ'לא קם ואני ישן טוב.
3. אז בעיקרון אתה אומר שהמונו הרגיל הוא הכי טוב ושהאקסטרים זה די חרטה?
ישן 23-04-07, 00:34   #48
Sagilevi
חבר פעיל

מצטער על השאלה הלא קשורה, אבל אם כבר מדברים על זה - באיזה שעות אני צריך להמעיט בשתיה כדי שאני לא אצטרך להשתין בלילה ? נגיד אני הולך לישון ב-9. או שפשוט לא לשתות לפני ממש שינה ?
Sagilevi מנותק   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-07, 00:36   #49
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
1. היפוקלורי זה לא מאזן אובר של האובר? אוקיי טעות שלי. קיצר מה שאתה אומר זה להוריד נתרן ולתסף אשלגן, יש?
2. האמת שאני שותה המון. וגם יוצא לי לבקר בשירותים לא מעט והשתן שלי שקוף. בלילה דווקא אנ'לא קם ואני ישן טוב.
3. אז בעיקרון אתה אומר שהמונו הרגיל הוא הכי טוב ושהאקסטרים זה די חרטה?
היפו = תת, היפר = יתר.
אם אתה לא בחיטוב, אז אין כלכך צורך לתסף בנתרן, אפשר אם אתה מאמין בזה, אך אתה צריך לשים דגש כמובן על האשלגן והיחסים בניהם.

בגדול המונו' הפשוט הוא מה שמאז ומתמיד עובד ועבד. כל שאר הדברים מתעלים קצת על כל נושא ה'Gastric upset', אולי על ספיחת הנוזלים, לגבי ספיגה אני לא בטוח, אבל עדיין יש עדויות של "זה עבד לי יותר טוב מזה". ככה שאפשר לנסות.

ישן 23-04-07, 00:48   #50
gman
חבר פעיל

שלח הודעה דרך ICQ אל gman

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Sagilevi
מצטער על השאלה הלא קשורה, אבל אם כבר מדברים על זה - באיזה שעות אני צריך להמעיט בשתיה כדי שאני לא אצטרך להשתין בלילה ? נגיד אני הולך לישון ב-9. או שפשוט לא לשתות לפני ממש שינה ?
אצלי אישית זה ככה. אני לא שותה ממש לפני השינה, או אחרי ההליכה האחרונה לשירותים...
אם אני לא מפקיד על זה אני מתעורר עם כאבים בשלפוחית השתן :cry_1:
ישן 23-04-07, 07:34   #51
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
היפו = תת, היפר = יתר.
אם אתה לא בחיטוב, אז אין כלכך צורך לתסף בנתרן, אפשר אם אתה מאמין בזה, אך אתה צריך לשים דגש כמובן על האשלגן והיחסים בניהם.

בגדול המונו' הפשוט הוא מה שמאז ומתמיד עובד ועבד. כל שאר הדברים מתעלים קצת על כל נושא ה'Gastric upset', אולי על ספיחת הנוזלים, לגבי ספיגה אני לא בטוח, אבל עדיין יש עדויות של "זה עבד לי יותר טוב מזה". ככה שאפשר לנסות.
האמת שלא ניסיתי מונו אז אני לא יכול להעיד עליו. ניסיתי את האקסטרים וכמו שכבר אמרתי לך בחנות הוא פשוט העלה אותי בצורה מצויינת.
בכל אופן, אתה ממליץ להגדיל את כמות האשלגן ואתה אומר שכתוצאה מזה תהיה ספיחת נוזלים מופחתת?
ישן 23-04-07, 09:57   #52
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
בכל אופן, אתה ממליץ להגדיל את כמות האשלגן ואתה אומר שכתוצאה מזה תהיה ספיחת נוזלים מופחתת?
And we have ourselves a winner (= כן)

ישן 23-04-07, 12:49   #53
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
And we have ourselves a winner (= כן)
האם תיסוף באשלגן מומלץ? כלומר בצורת כדורים. או שאני אמור לקבל מספיק אשלגן מהאוכל?

עוד כמה דברים על אשלגן:

http://www.gamnon.net/AG-NewHerbal/G...Potassium.html

וואי בתפוח אדמה יש פוללל אשלגן!! היחס בין אשלגן לנתרן הוא 1-440!
ישן 23-04-07, 13:40   #54
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

יותר מדי אשלגן (היפרקלמיה) > פרפור חדרים > דום לב > (השקפתך הקוסמולוגית כאן).

תהנה.

ישן 23-04-07, 13:46   #55
P-a-n-1-c
Banned

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gal.T
יותר מדי אשלגן (היפרקלמיה) > פרפור חדרים > דום לב > (השקפתך הקוסמולוגית כאן).

תהנה.
אתה אומר לי את זה אחרי חצי קילו תפוחי אדמה?
סתם, וואלה תודה גל באמת עזרת.
ישן 23-04-07, 14:31   #56
gal.T
צוות ישראלבודי

הסמל האישי שלgal.T

ציטוט:
אתה אומר לי את זה אחרי חצי קילו תפוחי אדמה?
סתם, וואלה תודה גל באמת עזרת.
סבבה בכיף, אבל מדובר כאן על כמויות של 16ג' בערך (שזה המון), בבת אחת, עדיף בזריקות.

ישן 23-04-07, 16:38   #57
THE_JUGGERNAUT
חבר פעיל

איזה כיף שגל חזר....

THE_JUGGERNAUT מנותק   הגב עם ציטוט
תגובה