PDA

צפה בגרסא המלאה : דיאט קולה - בחיייייייאת כנסו.. חייבים לדבר על זה

Nadav19
31-01-07, 20:24
אחת ולתמיד!
0.3 קלוריות ב 100מל' .

אפילו לא חצי קלוריה לכוס, כמות הקלוריות בבקבוק שלם שווה לכמות הקלוריות במלפפון.
אין בזה פחממות לא חלבון ולא שומן.

אז רבאק, מה הפאנץ' כאן?
האם באמת דיאט קולה זה שום כלום ואני להדביק 2 בקבוקים ביום בכיף שלי.
או שמתחבא כאן איזה משהו שאני לא יודע?

Help.

Ori-Silver
31-01-07, 20:28
שום פאנץ' מה שכתוב זה מה יש

trhetrhe
31-01-07, 20:30
אני בחיים לא ישתה דיאט קולה, עדיף כבר קולה רגילה על דיאט עם כל החומרים ששמים שם!

TzachimmortaL
31-01-07, 20:35
ידוע שיש בדיאט קולה חומרים מזיקים...
מה גם יש שם ממתיק מלאכותי ומי לא מכיר את הנוהל הזה שיש כמות מסויימת שמומלץ לצרוך
אבל שמע, כל עוד אתה לא דופק ארגז קולה ביום אז אני מאמין שזה בסדר...
הרי באמת באסה להתבסס רק על מים :jockey:

maya
31-01-07, 20:43
בקולה יש מספר מרכיבים מזיקים, ביניהם סוכר בכמות גדולה שעלול לגרום לעששת. כדי לעכל את הסוכר הגוף משתמש בוויטמינים מקבוצה B, כך שככל שנשתה יותר קולה, אנחנו עלולים לאבד יותר ויטמינים מקבוצה זאת. בקולה יש גם קפאין ממכר וחומצה זרחתית שמאכלת את האמייל של השן, ופוספטים הגורמים לבריחת סידן מהגוף ופוגעים בצפיפות העצם. ועוד לא הזכרנו שהנוסחאות של משקה זה לא גלויות לצרכן, כך שאי אפשר לדעת אילו עוד תוספות מזיקות יש בה.

THE_JUGGERNAUT
31-01-07, 20:43
ידוע שיש בדיאט קולה חומרים מזיקים...

איזה חומרים מזיקים יש בדיאט שאין בקולה רגילה למעט הממתיק המלאכותי שהזכרת?

TzachimmortaL
31-01-07, 20:48
איזה חומרים מזיקים יש בדיאט שאין בקולה רגילה למעט הממתיק המלאכותי שהזכרת?
חחח ת'אמת אני מ-מ-ש לא מבין בזה...
אבל שומעים בכל חור יותר מדיי דברים על כל מיני חומרים שיש בקולה שבוא נגיד לא מסתדרים טוב עם הגוף חח

YNZ
31-01-07, 20:49
בקטנה תהנה בחיים אם תסתכל על כל הדברים הרעים שאתה מכניס לגוף ..
לא תצא ראש.

MagneZium
31-01-07, 20:49
אומרים שיש בוא ממתיק\חומר מסרטן אני לא יודע בדיוק

P-a-n-1-c
31-01-07, 20:50
שתה לבריאות!

Nimrod
31-01-07, 20:53
ממתיק מלאכתי מכל סוג שהוא לא הוכך כמזיק.
עדיף מים, אבל כוס - שנים לנשמה לא מזיק.

THE_JUGGERNAUT
31-01-07, 20:54
חחח ת'אמת אני מ-מ-ש לא מבין בזה...
אבל שומעים בכל חור יותר מדיי דברים על כל מיני חומרים שיש בקולה שבוא נגיד לא מסתדרים טוב עם הגוף חח

אז אם אתה ממש לא מבין בזה למה אתה רושם סתם?

אומרים שיש בוא ממתיק\חומר מסרטן אני לא יודע בדיוק

אני אישית גם שמעתי הרבה פעמים שהממתיק (אספרטיים) מסרטן...אם אני לא טועה במחקר שהסתיים לאחרונה ונמשך משהו כמו 10 שנים הגיעו למסקנה שלא....אבל בכל זאת גם אני שותה במידה ומעדיף לא להגזים...

TzachimmortaL
31-01-07, 21:02
אז אם אתה ממש לא מבין בזה למה אתה רושם סתם?

אני אישית גם שמעתי הרבה פעמים שהממתיק (אספרטיים) מסרטן...אם אני לא טועה במחקר שהסתיים לאחרונה ונמשך משהו כמו 10 שנים הגיעו למסקנה שלא....אבל בכל זאת גם אני שותה במידה ומעדיף לא להגזים...
ככה שמעתי אחי זה לא שלא שמעו מעולם שאין בזה חומרים מזיקים

dormazor
31-01-07, 21:30
לא נורא אם שון ריי מחזיק פחיות של דיאט גם לך מותר!

עוז20
31-01-07, 21:38
הכל במינון המתאים!לא יקרה לך כלום תהנה מהחיים !

Smart Teach
31-01-07, 21:40
ידוע שהאספרטיים, שמשתמשים בו בדיאט קולה, דיאט ספרייט וכו', הוא לא בדיוק ממתיק בריאות, אבל לאחרונה שמעתי סיפור מעניין שמדגים כמה הוא רעיל.
מסתבר שעד שמנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר אותו לשימוש במזון ב-1981, הוא שימש כרעל נמלים מאוד יעיל. חוואים בארה"ב שהיו סובלים מקינים של נמלי-אש ונמלים אחרות בבתים שלהם, היו נוהגים לשים טבליות אספרטיים בפינות הבית. הנמלים היו לוקחות אותן לקן, ובתוך מספר ימים כל אוכלוסיית הנמלים חוסלה. הסתבר שהאספרטיים פועל כנוירוטרנסמיטר על תאי המוח אצל הנמלים, ומעורר אותם ללא הפסקה עד שהתאים מתים.
מאז שגילו אותו ב-1965 ועד 1981, ה-FDA לא אישר אותו לשימוש בגלל בעיה - כשנתנו לעכברי מעבדה אספרטיים, הם סבלו מפרכוסים וגידולים במוח. אבל כשהבינו שאפשר להשתמש בו כממתיק למשקאות דיאטטיים, כלומר שזה שווה הרבה מאוד כסף, הכל השתנה. כשרייגן נבחר לנשיא ארה"ב, כבר ביום הראשון הוא פיטר את מנהל ה-FDA שלא הסכים לאשר את האספרטיים, ומינה במקומו מנהל אחר (ארתור הייז), שתוך שנה כבר הצליח להעביר אישור.
בהתחלה הייז מינה ועדה שתבדוק את האספרטיים. הוועדה החליטה שאספרטיים מסוכן ואין לאשר אותו, אבל הייז ביטל את מסקנות הוועדה שהוא עצמו מינה, ואישר את האספרטיים.
[בסקר שנערך בקרב מדעני ה-FDA, התברר שבאופן כללי, חמישית מהם נדרשו לאשר תרופות חדשות ללא קשר למסקנות שהם הגיעו אליהן.]
חקל ממדעני ה-FDA פרשו מעבודתם במחאה כאשר הרשויות סגרו את חברת stevia, שהיוותה מתחרה לאספרטיים. כדי להשתיק אותם, החברה שמייצרת את האספרטיים (monsanto) הציעה להם משרות בכירות אצלה תמורת מאות אלפי דולרים בשנה.
מאז שהאספרטיים אושר ונכנס לשימוש בתעשיית המזון, הגיעו ל-FDA עשרות אלפי תלונות של צרכנים על הנזקים הבריאותיים של אספרטיים. מתוך התלונות, הרכיב ה-FDA רשימה של 92 "סימפטומים" (יענו תופעות לוואי) של צריכת האספרטיים - החמורה שבהן מוות. האחרות כוללות גם אסתמה, בצקת, איבוד זיכרון, פרכוסים, בלבול, דיכאון, דלקת פרקים, התקפי חרדה, ואפילו - עלייה במשקל! (זה לא אמור להיות דיאטטי?).
עם התפתחות האינטרנט, כך גם גדלה החשיפה לנזקי האספרטיים. מ-2 אתרי אנטי-אספרטיים ב-1996 המספר גדל ל-80,000 ב-2001 ולכמה מאות אלפים עכשיו. בהתאם, ירדה צריכת האספרטיים, וחברת מונסנטו השקיעה הרבה כסף בבניית אתרים בעד האספרטיים ברחבי האינטרנט.
חיפוש קצר בגוגל יעלה המון המון אתרים שמפרטים את נזקי האספרטיים ואת ההשפעות הביוכימיות והפיזילוגיות שלו בגוף.
אם מעניין אתכם מה הרעל שאתם שותים עושה לכם בגוף, אתם מוזמנים לקרוא ולהיבהל.
לחיים

Smart Teach
31-01-07, 21:41
http://info.org.il/irrelevant/aspartame.gif

:)

Ori-Silver
31-01-07, 21:43
בקיצור אין הבדל בין דיאט קולה לקולה רגיל חוץ מהאספרטיים שיש בדיאט קולה שהדעות עליו די חלוקות ויש מחקרים שמראים שהוא לא מסוכן וכאלה שמראים שמעל כמות מסוימת כן לדעתי כל עוד שותים בכמות ולא בהגזמה אין עם זה שום בעייה

THE_JUGGERNAUT
31-01-07, 21:50
ידוע שהאספרטיים, שמשתמשים בו בדיאט קולה, דיאט ספרייט וכו', הוא לא בדיוק ממתיק בריאות, אבל לאחרונה שמעתי סיפור מעניין שמדגים כמה הוא רעיל.
מסתבר שעד שמנהל המזון והתרופות האמריקאי אישר אותו לשימוש במזון ב-1981, הוא שימש כרעל נמלים מאוד יעיל. חוואים בארה"ב שהיו סובלים מקינים של נמלי-אש ונמלים אחרות בבתים שלהם, היו נוהגים לשים טבליות אספרטיים בפינות הבית. הנמלים היו לוקחות אותן לקן, ובתוך מספר ימים כל אוכלוסיית הנמלים חוסלה. הסתבר שהאספרטיים פועל כנוירוטרנסמיטר על תאי המוח אצל הנמלים, ומעורר אותם ללא הפסקה עד שהתאים מתים.
מאז שגילו אותו ב-1965 ועד 1981, ה-FDA לא אישר אותו לשימוש בגלל בעיה - כשנתנו לעכברי מעבדה אספרטיים, הם סבלו מפרכוסים וגידולים במוח. אבל כשהבינו שאפשר להשתמש בו כממתיק למשקאות דיאטטיים, כלומר שזה שווה הרבה מאוד כסף, הכל השתנה. כשרייגן נבחר לנשיא ארה"ב, כבר ביום הראשון הוא פיטר את מנהל ה-FDA שלא הסכים לאשר את האספרטיים, ומינה במקומו מנהל אחר (ארתור הייז), שתוך שנה כבר הצליח להעביר אישור.
בהתחלה הייז מינה ועדה שתבדוק את האספרטיים. הוועדה החליטה שאספרטיים מסוכן ואין לאשר אותו, אבל הייז ביטל את מסקנות הוועדה שהוא עצמו מינה, ואישר את האספרטיים.
[בסקר שנערך בקרב מדעני ה-FDA, התברר שבאופן כללי, חמישית מהם נדרשו לאשר תרופות חדשות ללא קשר למסקנות שהם הגיעו אליהן.]
חקל ממדעני ה-FDA פרשו מעבודתם במחאה כאשר הרשויות סגרו את חברת stevia, שהיוותה מתחרה לאספרטיים. כדי להשתיק אותם, החברה שמייצרת את האספרטיים (monsanto) הציעה להם משרות בכירות אצלה תמורת מאות אלפי דולרים בשנה.
מאז שהאספרטיים אושר ונכנס לשימוש בתעשיית המזון, הגיעו ל-FDA עשרות אלפי תלונות של צרכנים על הנזקים הבריאותיים של אספרטיים. מתוך התלונות, הרכיב ה-FDA רשימה של 92 "סימפטומים" (יענו תופעות לוואי) של צריכת האספרטיים - החמורה שבהן מוות. האחרות כוללות גם אסתמה, בצקת, איבוד זיכרון, פרכוסים, בלבול, דיכאון, דלקת פרקים, התקפי חרדה, ואפילו - עלייה במשקל! (זה לא אמור להיות דיאטטי?).
עם התפתחות האינטרנט, כך גם גדלה החשיפה לנזקי האספרטיים. מ-2 אתרי אנטי-אספרטיים ב-1996 המספר גדל ל-80,000 ב-2001 ולכמה מאות אלפים עכשיו. בהתאם, ירדה צריכת האספרטיים, וחברת מונסנטו השקיעה הרבה כסף בבניית אתרים בעד האספרטיים ברחבי האינטרנט.
חיפוש קצר בגוגל יעלה המון המון אתרים שמפרטים את נזקי האספרטיים ואת ההשפעות הביוכימיות והפיזילוגיות שלו בגוף.
אם מעניין אתכם מה הרעל שאתם שותים עושה לכם בגוף, אתם מוזמנים לקרוא ולהיבהל.
לחיים

לפחות תתן קרדיט לבן אדם שכתב את זה

NIRAN
31-01-07, 21:53
ידוע (אין לי סימוכין) שבדיאט יש משו כמו פי 2 יותר חומצה זרחתית

וחומצה זרחתית מונעת ספיגה של סידן (אולי עוד דברים...)

מה הבעיה לשתות מים?

Moshe
31-01-07, 22:16
כל מה שאמרתם נכון
גם להוסיף הקפיאין סופח נוזלים , לכן (אני מבין שאתה גם בחיטוב) , זה דיי גרוע כמויות גדולות של קפיאין כי הגוף רוצה מים במיוחד בתקופה הזו כי זו תקופה רגישה לכן כמויות גדולות של דיאט קולה או קולה זה לא ממש משנה , לא מועילות...
היה גם מחקר לא מזמן בידיעות אחרונות פירסמו אותו שיותר אנשים ששותים דיאט קולה בעצם משמינים
(נראה לי זה כי הם לקחו בחשבון את כל האלו שמזמינים טריפל וופר ומתחמים בדיאט קולה)
זהו תאחלס עזוב שתה מים מה רע

NIRAN
31-01-07, 22:18
קפאין משתן...
איפה קראת שהוא סופח נוזלים?

meni32
31-01-07, 22:20
אחת ולתמיד!
0.3 קלוריות ב 100מל' .

אפילו לא חצי קלוריה לכוס, כמות הקלוריות בבקבוק שלם שווה לכמות הקלוריות במלפפון.
אין בזה פחממות לא חלבון ולא שומן.

אז רבאק, מה הפאנץ' כאן?
האם באמת דיאט קולה זה שום כלום ואני להדביק 2 בקבוקים ביום בכיף שלי.
או שמתחבא כאן איזה משהו שאני לא יודע?

Help.

כל אחד נתן כאן סיבה כזאת או אחרת..אבל בסופו של דבר, אם אתה שותה במידה ולא מגזים עם זה אז אין בעיה.

NIRAN
31-01-07, 22:21
דרך אגב נדב, זה יפגע ביעילות של הויטה לייף שאתה לוקח כי הגוף שלך יתרגל מהר מאוד לקפאין

Moshe
31-01-07, 23:00
קפאין משתן...
איפה קראת שהוא סופח נוזלים?
יאיר קרני אמר בתוכנית שלו היה על זה תוכנית שלמה...

Bullet
31-01-07, 23:08
יש קולה נטולת קפאין.
וקולה דיאט דווקא לא משמינה אלא להיפך, כל הנוזל+פחמן דו חמצני תופס נפח קיבתי ומקטין את הרעב. מקטין רעב=מקטין אוכל=מקטין קלוריות נכנסות

Nadav19
01-02-07, 07:23
דרך אגב נדב, זה יפגע ביעילות של הויטה לייף שאתה לוקח כי הגוף שלך יתרגל מהר מאוד לקפאין

תודה על כל התגובות..

ונירן אחי, אני לא שותה דיאט קולה בכלל במהלך השבוע .. אולי 2/3 כוסות בערב שישי.
פשוט רציתי לדעת אם זה באמת שומדבר או שמסתתר משהו מאחורי ה"דאיט" שאני לא יודע..

NIRAN
01-02-07, 12:45
סבבה, כמה כוסות פעם בשבוע זה זניח

kma_2
01-02-07, 15:06
לא בריאאאאאא......גילו (לפני שניםםםם) שבחומרים שמשתמשים בדיאט קולה יש פוטנציאל מסוכן מאוד....עשו עם החומרים האלה ניסויים על עכברים וגילו שזה יצר בריחת סידן מהגולגות שלהם ואשכרה יצר חורים או משהו כזה....ובנוסף כל משקה מוגז מכיל חומרים שמונאים ספיגה של חלבון...(קראתי את זה פעם באיזה דף שחילקו לנו ב"אחרי")

עוז20
01-02-07, 15:23
2\3 כוסות בשבוע, חוץ מטוב בנשמה לא יעשו כלום...

SUS
01-02-07, 16:08
חח חומרים מסרטנים איזה שטויות.

אחי תראה כל שתיה עם ממתיק בפנים לא טובה לשימוש לאנשים שמתאמניים,אני יודע כמה זה שקשה לפתוח תמקרר ולגלות בקבוק קוקה קולה ואז לקחת את הבקבוק של המים,אבל זה מה יש בסופו של דבר זה משתלם.
עם זאת אפשר לשתות 3-4 לגימות מהקולה פעם שבוע כדי להרגיש את הטעם

בהצלחה

Kachok
01-02-07, 16:33
פעם כשהייתי שמן הייתי חי על קולה , אבל מאז שהפסקתי לא מתגעגע ל"טעם"
חחח כבר 6 שנים בלי קולה :wiggle:

סהר!
01-02-07, 18:24
תשתה מדי פעם בשביל הכיף לא להתכר וזה גם לא טוב לשיניים.
כמובן הרוב לשתות מים

Eli
01-02-07, 22:25
http://info.org.il/irrelevant/aspartame.gif

:)

אני לא שותה קולה אבל אמא שלי שותה דיאט, תודה על הלינק ומה שהוספת.